Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
0 : 3
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:53

Górnik bezlitośnie dzisiaj wypunktował Podbeskidzie! Górale, którzy już po 90 sekundach gry przegrywali 0:1, starali się wyrównać, ale byli nieskuteczni pod bramką rywala, który dodatkowo niezwykle skutecznie rozgrywał nieliczne kontry. Dzięki temu zabrzanie wywożą z Bielska trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

94'

Kończymy granie w Bielsku! Górnik wyprowadził w niezwykle żółwim tempie kontratak '3 na 2', ale piłkę w polu karnym dostał Zachara, ograł obrońcę i bez trudu pokonał Peskovicia! Trzy punkty jadą do Zabrza!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Mateusz Zachara!

92'

Mańka jeszcze melduje się na boisku w miejsce Madeja.

92'

Niecelne uderzenie głową Demjana po centrze Górkiewicza.

91'

Cztery minuty doliczone do tego meczu.

90'

Chmiel zablokowany w polu karnym Górnika, a po chwili dobre uderzenie z dystansu Slobody broni Steinbors!

89'

Dośrodkowanie w pole karne Górnika, gdzie przewrócił się Demjan, ale sędzia Gil nie widział faulu.

88'

Małkowski z lewego skrzydła wycofał piłkę na 16. metr do Jeża, ale ten uderzył wysoko w budowane w Bielsku-Białej trybuny.

85'

Nieprawdopodobne! Świetne kąśliwe dośrodkowanie Adu Kwame, a Chmiel z czterech metrów uderza tylko w słupek bramki Steinborsa!!!

84'

Złe dośrodkowanie Iwańskiego. Podbeskidzie bije głową w mur i jest dzisiaj wyjątkowo punktowane przez rywala

83'

Chmiel szukał teraz przed bramką Chrapka, ale wszystko kończy się na rzucie rożnym.

80'

Szybka kontra Górnika kończy się zablokowanym strzałem Zachary! Rzut rożny dla gości.

79'

Gwaze zmienia w Górniku Gergela.

79'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Adu Kwame doszedł Chrapek, ale nie dał rady zmieścić piłki w bramce z Górnika.

77'

3250 widzów dzisiaj przyszło na stadion w Bielsku-Białej.

76'

Kwadrans do końca. Na spalonym złapany Demjan.

74'

Teraz strzał głową Adu Kwame blokuje... Demjan! To nie jest dzień Podbeskidzia.

73'

Jeż mógł teraz przesądzić o zwycięstwie Górnika, ale jego uderzenie głową było zbyt lekkie, aby pokonać Peskovicia!

71'

Madej spod linii końcowej dograł piłkę w pole karne do Jeża, ten zdecydował się na płaski strzał, który obronił Pesković, ale przy dobitce Zachary i on był już bezradny! Górnik blisko trzech punktów!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Zachara!!!

69'

Nieudane dośrodkowanie z głębi pola Iwańskiego. Piłka wychodzi za linię końcową.

68'

... oraz Chrapek za Korzyma.

67'

Zmiany w Podbeskidziu: Demjan za Malinowskiego...

67'

Sokołowski dostał świetne podanie na skrzydło, poradził sobie z Małkowskim i mocnym wstrzeleniem przed bramkę nic nie jednak nie zdziałał.

66'

Rzut rożny dla Podbeskidzia kończy się udanym piąstkowaniem Steinborsa.

64'

Ucierpiał Gergel w starciu ze Slobodą. Potrzebna pomoc medyczna.

60'

Mogło być 0:2! Po udanej kontrze Madej zacentrował na głowę Jeża, ale strzał Słowaka odbija Pesković!

59'

Przycisnęli gospodarze. Teraz Magiera musiał ratować się wybiciem na rzut rożny.

56'

Ależ błąd Korzyma!! Po rzucie wolnym dla Podbeskidzia piłka spadła napastnikowi gospodarzy tuż przed bramką, ale ten nie zdołał nawet oddać strzału!

54'

Iwański próbował teraz zaskoczyć Steinborsa z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

53'

Blisko gola dla Podbeskidzia! Chmiel dostał bardzo dobre podanie w pole karne, przedarł się przez dwóch obrońców, ale jego bardzo mocny strzał obronił Steinbors! Kapitalna interwencja!

51'

Nieudane uderzenie z dystansu Slobody.

51'

...i Małkowskiego.

50'

Jakieś nieczyste starcie Małkowskiego z Chmielem. Sędzia Gil podjął decyzję o ukaraniu żółtą kartką i Chmiela...

48'

Świetna kontra Górnika, ale pod koniec akcji zabrakło dokładności Małkowskiemu, przez co Madej nie miał już tak dobrej okazji i uderzył wprost w ręce Peskovicia!

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

18:49

Górnik bardzo szybko objął prowadzenie po bramce Szeweluchina i trzeba przyznać, że to zabrzanie są lepsi w tym pojedynku. Zobaczymy, jak po przerwie odpowie Podbeskidzie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Zmiana w Podbeskidziu jeszcze przed przerwą. Sloboda za Lenartowskiego.

45'

Uderzenie z dystansu Iwańskiego wpada w ręce Steinborsa.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Kontratak Górnika nie przyniósł teraz nawet strzału na bramkę Peskovicia.

43'

Po centrze Malinowskiego Korzym nie opanował piłki w polu karnym rywala, ale to Podbeskidzie teraz jest w natarciu.

41'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

41'

Wielka szansa dla Podbeskidzia!!! Steinbors doskonale odbił piłkę po strzale głową Adu Kwame, a Lenartowski został doskonale zablokowany przed bramką przez zabrzan!

40'

Teraz z kolei mamy rzut rożny dla Podbeskidzia. Czy bielszczanie są w stanie jeszcze wyrównać przed przerwą?

40'

Na spalonym złapany Zachara.

38'

Wycofanie piłki przed pole karne od Madeja, ale ten uderza zbyt lekko by pokonać Peskovicia!

37'

Nieudane uderzenie z dystansu Sokołowskiego. Piłka o kilka metrów mija bramkę.

36'

Długa piłka w pole karne Górnika, gdzie ją ze spokojem łapie Steinbors.

32'

Danch!!! Po rzucie rożnym bitym przez Jeża kapitan Górnika dopadł do piłki na 5. metrze przed bramką, ale posłał ją nad poprzeczką!

32'

Małkowski wywalczył korner dla gości.

31'

Sędzia dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Jeża na Peskoviciu w polu karnym Podbeskidzia. Dość kontrowersyjna sytuacja.

30'

29'

Małkowski melduje się na boisku w miejsce Kosznika.

28'

Jest wyraźny problem Kosznika z mięśniem dwugłowym. To będzie koniec meczu dla gracza Górnika, bo już do zmiany przygotowany Małkowski.

27'

Kosznik teraz wydaje się mieć jakiś problem zdrowotny. Piłka tymczasem po drugiej stronie boiska, ale zabrzanie poradzili sobie z autem Sokołowskiego.

26'

Szansa dla Górnika! Po bardzo ładnej akcji kombinacyjnej Kosznik przegrywa pojedynek z Peskoviciem, a uderzenie z 16 metra Gergela zostaje zablokowane przez Pietrasiaka!

24'

Rzut rożny dla Górnika. Zagrana w pole karne piłka zostaje wybita przed szesnastkę, gdzie dopada do niej Gergel, ale uderza na wiwat.

22'

Dwadzieścia minut gry za nami. Po szybkim objęciu prowadzenia Górnik radzi sobie naprawdę spokojnie na murawie. Zespół z Zabrza kontroluje boiskowe wydarzenia.

18'

Teraz po zagraniu Adu Kwame na minimalnym spalonym znalazł się Korzym.

15'

Na spalonym złapany teraz Kosznik.

13'

12'

Rzut rożny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie Iwańskiego na pierwszy słupek, gdzie zagranie głową Korzyma zostało zablokowane.

11'

Korzym próbował teraz uderzyć mocno z ostrego kąta, ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę.

10'

Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego było za wysokie dla Pietrasiaka i wpadło w ręce Steinborsa.

6'

Malinowski nie zdołał dograć w pole karne do Chmiela, a przejętą przez Iwańskiego piłkę pomocnik Podbeskidzia po chwili traci.

4'

Dalekie zagranie na lewe skrzydło do Kosznika, ale Górkiewicz skutecznie zagrywa głową do własnego bramkarza.

3'

1:0 dla Górnika! Po dośrodkowaniu Madeja uderzenie głową Kosznika wypluł przed siebie naciskany przez Zacharę Pesković, a skuteczną dobitką popisał się Szeweluchin!

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Oleksandr Szeweluchin!

2'

Zachara już w pierwszej minucie zdobywa korner dla zabrzan.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry. Kapitanami obu zespołów są dziś Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Adam Danch (Górnik).

17:45

Sędzią spotkania będzie Paweł Gil z Lublina.

17:40

W dzisiejszym meczu nie zobaczymy między innymi Patejuka, zawieszonego za czerwoną kartkę Stano, a w ekipie Górnika nie mogą grać kontuzjowani Augustyn, Przybylski, Cerimagić, Iwan czy Gancarczyk.

17:35

Rezerwowi Górnika: Grzegorz Kasprzik, Maciej Małkowski, Maciej Mańka, Dzikamai Gwaze, Dawid Plizga, Wojciech Łuczak, Mateusz Słodowy.

17:30

Rezerwowi Podbeskidzia: Richard Zajac, Adam Deja, Krzysztof Chrapek, Robert Demjan, Wojciech Okińczyc, Adam Pazio, Anton Sloboda.

17:25

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:15

Równie dużym zaskoczeniem musi być piąta lokata w tabeli Podbeskidzia. Trener Leszek Ojrzyński postanowił przenieść do Bielska-Białej swoją 'bandę świrów', a drużyna z Maciejem Korzymem czy Pavolem Stano spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Bielszczanie mają na koncie 13 punktów, a na rozkładzie chociażby aktualnego mistrza Polski, Legię Warszawa (2:1). Oprócz tego Górale pokonywali także Ruch (3:0), Cracovię (3:1) oraz Zawiszę (2:1), zremisowali z GKS Bełchatów (1:1). Z kolei pogromcami Podbeskidzia w tym sezonie okazały się ekipy Pogoni (2:3), Lechii (0:1) czy ostatnio Korony (1:2).

17:10

Minimalnie wyżej, bo na czwartym miejscu w tabeli znajduje się Górnik Zabrze. Zabrzanie po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie 14 punktów z bilansem 4-2-2. Górnicy ogrywali Cracovię (2:0), Koronę (3:0), Jagiellonię (3:0) czy Górnik Łęczna (2:0). Do tego zanotowali remisy z Lechem (1:1) i Legią (1:1), a ostatnio musieli uznać wyższość Śląska (0:2) oraz Piasta (1:2). Po dwóch porażkach z rzędu drużyna Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego na pewno zrobi wszystko, aby przerwać tę złą passę.

17:05

To będzie mecz dwóch drużyn, które rozpoczęły nowy sezon zdecydowanie powyżej oczekiwań większości ekspertów i kibiców. Zarówno Górnik Zabrze, jak i Podbeskidzie miały w tym sezonie bić się o utrzymanie, a tymczasem po pierwszych kolejkach zajmują bezpieczne miejsce w górnej części tabeli z kilkupunktową przewagą nad strefą 'czerwoną'.

17:00

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze.