1. połowa3 : 2
22:23

Dziękuję państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

22:22

Lech odniósł zasłużone wysokie zwycięstwo, a Zawisza już ósmą porażkę w obecnych rozgrywkach. Ciężko jednak, by bydgoszczanie zdobywali punkty, skoro nie mają formacji defensywnej. Tych panów, którzy dzisiaj biegali przed Grzegorzem Sandomierskim nie można nazwać obrońcami.

92'

Koniec meczu! Rumak upokorzony przez swój poprzedni zespół!

92'

Kibicka - za dużo działo się na boisku :) Na transparetnach "Osuch=Pinokio" oraz "Piłkarską biedę na pewno widzicie, dlaczego ciągle na transfery skąpicie?!".

90'

Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

90'

Nerwy puściły Petaszowi, który kopnął Formellę. Czerwona kartka dla gracza Zawiszy.

90'

Kadu zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z graczy Zawiszy nie zdołał skierować jej do bramki.

88'

Keita próbował zaatakować lewą stroną, nie zdołał jednak utrzymać piłki w boisku.

84'

Wydawało się, że niewiele z tej akcji może wyniknąć. Jevtić przedzierał się w polu karnym Zawiszy i w końcu któryś z obrońców powinien mu wytrącić piłkę. Żaden jednak tego nie zrobił, a Szwajcar znalazł trochę miejsca, oddał strzał i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

82'

GOOOOL!!! JEVTIĆ PO RAZ DRUGI!!!

81'

Lovrencsics z rzutu wolnego trafia w mur.

80'

Strąk faulował Wilusza, żółta kartka dla zawodnika Zawiszy.

77'

Formella dostał bardzo dobre dogranie od Lovrencsicsa, ale chyba za bardzo chciał. Trochę pogubił się przy przyjęciu, a gdy już oddał strzał, to za lekki, by zaskoczyć Sandomierskiego.

76'

Trzecia zmiana również w Zawiszy: schodzi Luis Carlos, zastępuje go Łukowski.

76'

I mamy ostatnią zmianę w Lechu. Szymon Drewniak zastępuje Szymona Pawłowskiego, zdobywcę ostatniej bramki dla "Kolejorza".

74'

Żółta kartka dla Douglasa za faul na rywalu.

72'

Druga zmiana w Lechu. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Zaur Sadajew. Żegnanego owacjami przez kibiców Czeczena zastąpi Dariusz Formella.

68'

Pierwsza zmiana w zespole Lecha: Keita zastępuje Hamalainena.

68'

Bardzo dobra dwójkowa akcja Hamalainena z Pawłowskim w środkowej strefie boiska zakończona celnym strzałem tego drugiego. Piłka po raz piąty w siatce Sandomierskiego!

67'

GOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

64'

Jevtić uderzył z dystansu obok bramki Sandomierskiego. Za lekki i niecelny strzał nie mógł zagrozić bramce Zawiszy.

62'

Rzut rożny Zawiszy, Kotorowski niepewnie piąstkuje, a sytuację wyjaśnia dalekim wybiciem Darko Jevtić. Piłka trafiła do Pawłowskiego, ten jednak stracił.

59'

Araujo ma dzisiaj spore wyczucie, gdzie stanąć. Teraz trafia w niego strzał Pawłowskiego.

57'

Gergo do Hamalainena, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z Sandomierskim!

56'

Pawłowski do Hamalainena, ten strzela w nogi Araujo. Mógł Fin trochę poczekać, przyjąć sobie piłkę i przygotować strzał, a nie od razu walić na bramkę Sandomierskiego.

53'

Mariusz Rumak reaguje na stratę środkowego obrońcy. Boisko opuszcza napastnik Vasconcelos, a w jego miejsce Strąk. Zawiszy będzie trudno odrobić straty bez portugalskiego snajpera.

51'

GOOOL!!! Darko Jevtić pewnym egzekutorem!!!

51'

Czerwona kartka dla Andre Micaela, który wjechał od tyłu w nogi Czeczena!

50'

Sadajew pada w polu karnym, jedenastka dla Lecha!

49'

Wagner rozpędzał się na prawej stronie boiska, piłka jednak uciekła mu za linię boczną i zamiast groźnej akcji gości mamy aut dla gospodarzy.

48'

Sadajew dobrze przejął piłkę na połowie Zawiszy, ale chwilę później ją stracił.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Zawiszy: Piotr Petasz zastąpił Anestisa Argyiou.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:31

Piłkarze Lecha na murawie, wychodzą również gracze Zawiszy. Za chwilę początek drugiej połowy!

21:23

Świetne zawody rozgrywa dziś Zaur Sadajew. To co Czeczen zrobił przy strzelonej bramce, było prawdziwym majstersztykiem - zszedł z prawego skrzydła do środka, pierwsze uderzenie zablokowali obrońcy, ale szybko złożył się do dobitki i umieścił piłkę w siatce. A później jeszcze zaliczył asystę przy golu Lovrencsicsa. Ogólnie bardzo dobrze się zastawiał, często był przy piłce. Jeżeli ktoś skreślił go po nieudanym debiucie - błąd.

45'

Ależ ciekawe spotkanie! Lech Poznań miał wiele akcji do strzelenia kolejnych bramek przy stanie 2:0, jednak goście nie poddali się i wyrównali stan meczu. Po chwili jednak znów cieszyli się kibice Lecha, ponieważ gola na 3:2 zdobył Kasper Hamalainen. 5 goli w pierwszej połowie... Oby w drugiej części spotkania było równie ciekawie na stadionie w Poznaniu!

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Lech Poznań prowadzi z Zawiszą Bydgoszcz 3:2.

43'

Rzut rożny dla Lecha Poznań, jednak ten korner został źle rozegrany.

44'

Rzut wolny dla bydgoszczan. Defensorzy Lecha wybijają futbolówkę, do której dopada Sebastian Ziajka. Strzał piłkarza Zawiszy ląduje daleko w trybunach, fatalne uderzenie Ziajki...

43'

Dośrodkowanie z prawej strony Gergo Lovrencsicsa na 5. metr, do piłki dobiegł Hamalainen, który skierował piłkę do bramki Zawiszy! Ależ odpowiedź "Kolejorza"!

43'

GOOOOOL na 3:2 dla Lecha Poznań! Kasper Hamalainen strzelcem bramki!

40'

Pierwszy strzał Wagnera zdołał odbić Kotorowski, jednak dobitka Wagnera była na tyle skuteczna, że Zawisza zdołał wyrównać wynik spotkania!

38'

GOOOOOL! Wagner strzela na 2:2!

39'

Vasconcelos przyjmował piłkę ręką. Od rzutu wolnego rozpocznie Krzysztof Kotorowski.

36'

Przerwa w grze, którą wykorzystuje Mariusz Rumak na przekazywanie wskazówek swoim podopiecznym.

35'

Przypadkowe zderzenie Wagnera Borgesa z Douglasem. Wagner opatrywany przez służby medyczne.

32'

Indywidualna akcja Hamalainena. Fin mógł zagrywać do Lovrencsicsa, jednak zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała nad bramką Zawiszy!

31'

Jorge Kadu jest spóźniony i fauluje Douglasa. Słuszna żółta kartka dla Kadu.

29'

Po dośrodkowaniu Wagnera świetnie piłkę przed bramkę głową zgrał Drygas i Andre Micael nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

29'

Gol kontaktowy Zawiszy! Andre Micael!

26'

Zawisza próbował prawą stroną. Dośrodkowywać starał się Argyriou, ale skończyło się na... aucie dla Lecha.

28'

Hamalainen atakował prawą stroną boiska, przegrał jednak pojedynek z wracającym Wójcickim.

25'

Znów Sadajew! Bardzo łatwo dochodzi do sytuacji bramkowych napastnik Lecha. Tym razem uderzył w długi róg, ale nad bramką.

23'

Na razie powrót Mariusza Rumaka na Bułgarską nie jest zbyt udany. Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz

22'

Super okazja dla Lecha! Błąd Wójcickiego, który za lekko podał piłkę do Sandomierskiego. Futbolówka trafiła do Pawłowskiego, który uderzył do niemal pustej bramki sprzed pola karnego, ale nie trafił.

20'

Rożny dla Zawiszy po wrzutce w pole karne i wybiciu piłki przez obrońców gospodarzy.

19'

Mogło być 3:0, a Sadajew mógł mieć drugą asystę. Czeczen wycofał w polu karnym piłkę do Hamalainena, który strzelił potężnie z prawej nogi. Futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

18'

Posiadanie piłki po 20 minutach: Lech 66%, Zawisza 34%

17'

Sadajew z asystą! Czeczen podał w pole karne do wbiegającego w szesnastkę Węgra, a ten zmieścił piłkę w bramce strzelając obok Sandomierskiego. "Kolejorz" prowadzi 2:0.

17'

Już 2:0 dla Lecha! Lovrencsics!

14'

Zawisza próbuje odpowiedzieć, ale łatwo nie będzie.

13'

Sadajew "złapał" piłkę na linii bocznej nie pozwalając jej uciec poza boisko, wbiegł w pole karne, pierwsze jego uderzenie zostało zablokowane, a przy kolejnym kontakcie z piłką napastnik Lecha został nastrzelony przez obrońcę Zawiszy. Futbolówka wpadła do siatki przy samym słupku, Sandomierski nie mógł nic zrobić.

13'

Gol dla Lecha! Sadajew!

7'

Ławka rezerwowych Zawiszy: Witan, Petasz, Alvarinho, Strąk, Gevorgian, Łukowski, Mica.

6'

Piłkę do siatki Zawiszy pakuje w zamieszaniu Wilusz, ale sędzia nie uznaje bramki. Obrońca Lecha faulował Sandomierskiego, który wypluł piłkę po wrzutce Lovrencsicsa.

6'

Jevtić ładnie prostopadle podawał w pole karne Zawiszy do Pawłowskiego, ale przytomnie na rzut rożny wybija Anestis Argyriou.

3'

Ławka rezerwowych Lecha: Gostomski, Drewniak, Wołąkiewicz, Henriquez, Formella, Bednarek, Keita.

2'

Lech zgodnie z oczekiwaniami usposobiony bardzo ofensywnie.

2'

Od początku spotkania dużo walki, jest ostro.

1'

Gramy!

20:09

Trwa rozgrzewka. My tymczasem czekamy na skład Zawiszy.

19:49

Znamy już skład Kolejorza na mecz z Zawiszą. W pierwszym składzie między innymi sprowadzony po odejściu Teodorczyka Zaur Sadajew.

19:41

Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Przed nami spotkanie drużyn, które w tym sezonie zdecydowanie zawodzą. W obu zespołach dokonano już zmian szkoleniowców. Co ciekawe do stolicy Wielkopolski powraca Mariusz Rumak, tym razem jako szkoleniowiec rywali - bydgoskiego Zawiszy. Z kolei przed poznańską publicznością zadebiutuje Maciej Skorża, który poprowadził już Lecha w wyjazdowym meczu z Jagiellonią przegranym 0:1.