Niedziela, 14 września 2014, godz. 15:30
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec meczu! Piast odnosi pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

92'

Kosznik ukarany żółtą kartką. Po chwili doszło do małych przepychanek, ale sędzia nie ukarał nikogo dodatkowo.

91'

Wilczek uderza, ale broni ładnie Steinbors. Gancarczyk zniesiony na noszach do szatni. Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Groźnie wyglądającego urazu doznał Gancarczyk. Zmienia go Szeweluchin.

88'

Szeliga sam na sam z bramkarzem! Uderza ładnie, ale do obrony! Tylko rzut rożny!

86'

Izvolt dośrodkował z prawej strony, a Szeliga zdobył bramkę z bliska głową.

84'

Piast wychodzi na prowadzenie! Szeliga!

83'

Najpierw wrzucał piłkę Kosznik, potem Gancarczyk bez powodzenia. Kilka chwil później ponownie stoper Górnika. Tym razem bardzo dobrze wypatrzył Zacharę, ale ten uderzył nad bramką.

81'

Badia schodzi z boiska. Pojawia się na nim Izvolt.

79'

Jeż zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka powędrowała nad poprzeczką.

79'

Szeliga poradził sobie po dłuższej walce z Danchem i dośrodkował w pole karne. Tam był jednak Sadzawicki i wybił ją poza boisko.

76'

Przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

74'

Faulowany Murawski. Żółta kartka dla Sobolewskiego.

72'

Dziwna zmiana w Górniku. Dobrze spisującego się Madeja zastępuje Oziębała.

70'

Teraz dośrodkowywał Madej, uderzał Plizga. Ładnie się złożył, ale strzał daleko od bramki.

68'

Pierwsze zagranie Plizgi po wejściu na boisko niedokładne. Zbyt mocno dośrodkował.

66'

Jurado opuszcza boisko, zastępuje go Szeliga.

65'

Zmiana w Górniku. Łuczaka zastępuje Plizga.

64'

Madej do Kosznika w polu karnym, ale ten pudłuje!

62'

Dobre dośrodkowanie Kosznika, ale do piłki nie zdążył dojść Łuczak. Górnik dąży do bramki na 2-1.

58'

Przed szansą na zdobycie gola stanął Madej, bardzo dobre uderzenie, jeszcze lepsza interwencja bramkarza Piasta.

57'

Zmiana w Piaście. Schodzi Carles Marc, pojawia się Hanzel.

56'

Ładnie uwolnił się Zachara, sfaulował go Horvath. Żółta kartka.

54'

Badia zagrywa do wychodzącego na wolną pozycję Jurado, ale zbyt mocno i piłka znalazła się u Steinborsa.

51'

Gancarczyk niepotrzebnie ostro sfaulował Podgórskiego. Żółta kartka dla zawodnika Górnika.

49'

Dobre dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego, ale w polu karnym piłka odbiła się od ręki Kosznika.

48'

I Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Madej w swoim stylu zakręcił obrońcą w polu karnym i uderzył na bramkę! Cifuentes po raz kolejny ratuje Piasta!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania Górnik - Piast!

16:18

Początek spotkania to przewaga Piasta, co zaowocowało bramką Badii. Z kolejnymi minutami śmielej zaczęli poczynać piłkarze Górnika, którzy doprowadzili do wyrównania, a mogli nawet prowadzić.

47'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1-1!

45'

Sędzia dolicza jedną minutę.

44'

Pozycję do uderzenia znalazł Jurado, ale trafił wprost w bramkarza.

41'

Przepiękne uderzenie Jeża! Piłka odbiła się tylko od poprzeczki! Piłkę do siatki wpakował Zachara, ale sędzia pokazał spalonego!

40'

Zachara wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale sędzia liniowy wskazuje, że w momencie podania napastnik Górnika był na spalonym.

38'

Interwencja Horvatha mogła się skończyć bramką samobójczą. Stoper Piasta zanotował jednak skuteczną interwencję.

35'

Niepotrzebny faul Gancarczyka na Jurado. Rzut wolny wykonywał Podgórski. Główka Klepczyńskiego powędrowała wysoko nad bramką.

32'

Jeż uderza zza pola karnego, piłka po rykoszecie trudna do obrony, ale Cifuentes zanotował dobrą interwencję.

30'

Badia mógł stanąć sam na sam z bramkarzem, ale pewnie interweniował Sadzawicki.

28'

Jak padła bramka? Rzut rożny wykonywał Gancarczyk, w polu karnym zrobiło się zamieszanie, a piłka trafiła na piąty metr do Dancha, który umieścił piłkę w bramce.

27'

Górnik Zabrze - Piast Gliwice

27'

Jest wyrównanie! Adam Danch!

24'

Żółta kartka dla Roberta Jeża za dyskusje z sędzią. Tomasz Musioł nie widział, że gotowy do gry jest Adam Danch, choć sygnalizowali to piłkarze Górnika. Pretensje były więc uzasadnione.

23'

Co raz lepiej zaczynają poczynać sobie piłkarze Górnika. Brakuje jednak dokładności w decydujących zagraniach.

22'

Tym razem Seweryn Gancarczyk zdecydował się na uderzenie z około trzydziestu metrów. Piłka powędrowała nad poprzeczką.

20'

Uderzenie Łuczaka zza pola karnego spowodowało oklaski kibiców. Ale czy się należały? Strzał prosto w bramkarza.

19'

Rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Podgórskiego, ale główka Wilczka mija bramkę.

18'

Sadzawicki włączył się do akcji ofensywnej, jego dośrodkowanie minęło jednak zawodników Górnika.

14'

Ładna akcja Górnika na lewej stronie boiska. Łuczak wywalczył rzut rożny.

13'

Dobry pomysł Jeża, który szukał prostopadłego podania do Gergela. Gorzej z wykonaniem, piłka zagrana zbyt mocno.

11'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego, ale piłka zagrana zbyt wysoko i od bramki rozpocznie Steinbors.

9'

Gergel starał się zagrać daleką piłkę do Zachary, ale napastnik Górnika nie zdołał do niej dojść.

7'

Słaby początek Górnika Zabrze. Tym razem zdołał uciec prawą stroną Jurado, ale zagrał piłkę tam gdzie nie było żadnego zawodnika Piasta.

5'

Ale rozpoczęcie Piasta Gliwice. W polu karnym Badia nie został upilnowany przez Gergela i zimną krwią pokonał Steinborsa.

4'

3'

Gol dla Piasta! Badia!

2'

Prawą stroną przedzierał się Jurado, ale zdążył interweniować Seweryn Gancarczyk.

1'

Zaczynamy derbowy pojedynek!

15:26

Na ławce Górnika usiadł Gwaze, który nie wykorzystał swojej szansy, gdy kontuzji doznał Augustyn, a do obrony przesunięto Dancha. Zobaczymy jak w roli środkowego pomocnika spisze się Wojciech Łuczak.

15:23

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Mecz Górnik - Piast za kilka minut.

15:19

Widać już pierwsze zmiany na budowie stadionu Górnika Zabrze. Rozpoczął się montaż pokrywy dachu.

15:14

Piast nigdy nie wygrał w Zabrzu. Jedni i drudzy mierzyli się ze sobą jak dotąd sześciokrotnie, cztery razy Górnik był górą, dwa razy Piast.

15:12

- Czeka nas bardzo ważny mecz dla naszych kibiców. Wszyscy wiemy ile znaczyłoby dla nich nasze zwycięstwo w Zabrzu i chcemy im ten prezent dać. W poprzednich kolejkach ich nie rozpieszczaliśmy, więc teraz im się to należy. Zawsze byli z nami i nas wspierali. Na meczu z Górnikiem ich zabraknie, ale wiemy, że będą z nami duchem i na pewno będziemy ich wsparcie czuć - powiedział Jurado.

15:07

Pierwszą porażkę Górnik Zabrze w tym sezonie poniósł dwa tygodnie temu. Przegrał wówczas z Śląskiem Wrocław. Piast zanotował wtedy pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Angela Perez Garcii pokonali Zawiszę Bydgoszcz.

15:00

- Piast to nie będzie z pewnością łatwy rywal do ogrania. A ta czwórka nieobecnych musi sobie szybko przyswoić to, czego nie robili - powiedział przed tym spotkaniem Józef Dankowski.

14:58

Górnik przed tą kolejką znajdował się w samym czubie tabeli ligowej, a jedynym zespołem, którego plecy musiał oglądać była krakowska Wisła. Zabrzanie mają 14 zdobytych punktów, co przy dorobku ich dzisiejszego przeciwnika, który zgromadził ich o osiem mniej i znajduje się tuż nad strefą spadkową.

14:57

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła, Janczyk, Izvolt, Hanzel, Kędzior, Szeliga, Nieves

14:54

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Gwaze