Wisła KrakówWisła Kraków
19:57

Zapraszamy na relację z kolejnych meczów! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

19:57

Wisła pokazała dziś doświadczenie i piłkarską dojrzałość, której zabrakło bydgoszczanom. Po raz kolejny fatalne błędy w obronie pogrążyły Zawiszę. Jednakże było widać poprawę i pierwsze efekty pracy Mariusza Rumaka.

19:54

Mariusz Rumak miał po meczu sporo uwag do sędziego. Kibice również wyrazili swoje zdanie na temat jego dzisiejszej pracy gromkimi gwizdami.

94'

Koniec meczu! Bramka Stilica zakończyła emocje w dzisiejszym meczu. Byliśmy świadkami emocjonującego meczu, w którym co najważniejsze padło wiele bramek.

90'

Kibice Zawiszy są wyraźnie poirytowani rozgrywaniem piłki przez bramkarza. Jednak wciąż wierzą i śpiewają "Zawisza gol!"

89'

Tradycyjna przepychanka w polu karnym. Sędzia Marcin Borski wziął jednak przykład z Howarda Webba i podyktował jedenastkę dla gości, a Kamila Drygasa ukarał żółtą kartką.

89'

GOOOL! Karnego pewnie wykorzystuje Stilic! Zawisza już się raczej nie podniesie

88'

Rzut karny dla Wisły!

85'

Mica wyłożył piłkę Ziajce na 25 metr. Obrońca gospodarzy, który już nie raz popisywał się celnymi strzałami z dystansu, tym razem fatalnie spudłował

85'

Ostatnia zmiana w Zawiszy. Schodzi najlepszy dziś wśród gospodarzy Wagner. W jego miejsce Mica.

80'

Żółtą kartką ukarany tuz po wejściu na boisko Vahan Gevorgyan

78'

Trener Smuda miał nosa! Dośrodkowanie Sarkiego ładnym szczupakiem na bramkę zamienia Stępiński. Gdzie byli obrońcy Zawiszy to wiedzą chyba tylko oni.

78'

GOOOOOOOOL! Stępiński i jest 3:2 dla Wisły!

77'

Druga zmiana u gospodarzy. Strzelca pierwszej bramki, Luisa Carlosa, zmienia Vahan Gevorgyan. Brazylijczyk schodząc wyraźnie utykał.

75'

Wagner dziś czuje się na tyle pewnie, że spróbował zdobyć bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Buchalik jednak nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę z linii.

74'

Dośrodkowanie Sarkiego na bramkę zamienia Brożek! Drygas miał olbrzymie pretensje do Alvarinho za jego grę obronną

74'

GOOOOL dla Wisły! Jest wyrównanie!

72'

Kolejna dobra interwencja bramkarza Zawiszy! Sarki szarżował lewą stronę, ale Sandomierski świetnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo

71'

Ładny przerzut Brożka na prawą stronę do Jankowskiego pewnym wyjściem przecina Sandomierski.

70'

Kolejna świetna okazja Wagnera! Płaski strzał z kilku metrów mija lewy słupek Buchalika o 3 metry.

70'

Kontrowersyjna decyzja sędziego! Alvarinho wpadł w pole karne, Sadlok wyraźnie go przytrzymywał, ale Marcin Borski nie zareagwał.

67'

Kolejna zmiana dokonana przez Franciszka Smudę! Sarki za Urygę.

67'

Po raz kolejny z dystansu próbował Wagner. Mocny strzał prawą nogą przechodzi dobry metr nad bramką.

65'

Pierwsza zmiana u gospodarzy. Zmęczonego i lekko kontuzjowanego Vasco zmienia jego rodak, Alvarinho

64'

Świetny wślizg Drygasa w polu karnym. Stępiński chwilę leżał na boisku, ale jak się zorientował, że nie ma szans na karnego to błyskawicznie wstał.

64'

Dobra kontra Zawiszy została przerwana przez uraz mięśnia Bernardo Vasconcelosa. Miejmy nadzieję że to tylko skurcz.

62'

Zawisza Bydgoszcz - Wisła KrakówZawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków

60'

Kolejny raz Wagner złamał akcję do środka i oddał strzał lewą nogą! Buchalik bez szans wobec silnego strzału po ziemi, tuż przy lewym słupku.

60'

GOOOOL! 2:1 DLA ZAWISZY!

59'

Pierwsza dziś . O dziwo dokonuje jej Franciszek Smuda

57'

Składna akcja całego zespołu, dośrodkowywał z lewej strony Ziajka. Czekaj wybił piłkę wprost pod nogi Luisa Carlosa, który płaskim strzałem przy słupku pokonał Buchalika.

57'

GOOOOOOOOOOOL! Po strzale Luisa Carlosa mamy wyrównanie!

55'

Pierwsze ofensywne wejście Burligi. Dobrze wyłożył piłkę Jankowskiemu. Dobrze spisała się defensywa Zawiszy, strzał zablokowany

53'

Wiślacy myślami chyba jeszcze w szatni. Bardzo mocny początek Zawiszy!

52'

Kapitalne prostopadłe podanie Drygasa do Vasco. Portugalczyk dogrywał w pole karne bardzo niecelnie

50'

Spore zamieszanie na 16 metrze gości. Dobrze przebił się Vasco, piłka trafia do Anestisa! Z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł bramkarz Wisły

49'

Carlos pięknie przedryblował trzech Wiślaków. Jego dośrodkowanie przeciął Buchalik. Do piłki dopadł Wagner. To był jego najgorszy dziś strzał, piłką wylądowała na trybunach

48'

46'

Po raz kolejny Vasco wychodzi po piłkę na 40m i znów jest faulowany. Do ostro bitej piłki przez Wagnera doszedł Wójcicki, jednak jego strzał głową był za słaby by zaskoczyć Buchalika.

45'

Oba zespoły już na boisku! Trenerzy jak na razie nie zdecydowali się na zmiany. Czy Zawiszy uda się uniknąć 7 porażki z rzędu?

19:00

Przypominam o naszym plebiscycie na najlepszego piłkarza tego spotkania. Póki co wyraźnie prowadzi Semir Stilic.

18:53

Jak już Zawisza otrząsnął się po fatalnym początku, to pokazał kilka ładnych akcji i potwierdził, że potencjał jest spory. Tradycyjnie już szwankuje skuteczność, ale jest spora szansa, że obejrzymy dziś jeszcze bramki.

18:52

Bramka Wójcickiego to chyba najszybciej strzelony samobój w historii. Wystawienie go na pozycji defensywnego pomocnika chyba nie było najlepszym pomysłem.

49'

Koniec pierwszej, całkiem niezłej, połowy.

46'

Kolejne starcie Vasco i Czekaja, Wiślak fauluje. Dośrodkowanie Wagnera fatalnym przyjęciem zmarnował poszkodowany przed chwilą Vasco.

45'

Sędzia Borski dolicza 1 minutę do pierwszej połowy

44'

Rzut wolny z 40 metrów wykonywał Wagner. Wiślacy wybijają na rzut rożny, nie mieli też problemów z poprawką. Jednakże po kolejnym dośrodkowaniu, tym razem Carlosa, główkę wygrał Drygas! Uderzył wprost w bramkarza.

41'

Za to wejście napastnik Zawiszy otrzymał żółtą kartkę. Na szczęście Buchalik już się podniósł i można kontynuować grę.

41'

Kadu świetnym balansem ciała wpadł w pole karne! Odważnie wychodzi Buchalik, Kadu nie zdążył uciec i kopnął bramkarza gości kolanem w głowę.

40'

Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu otrzymuje Łukasz Burliga za taktyczny faul na Carlosie.

39'

Niezła kontra gospodarzy. Kadu przeniósł grę na prawą stronę do Wagnera. Bardzo aktywny dziś Brazylijczyk po raz kolejny oddaje strzał, który dobrze blokują obrońcy Wisły.

37'

Świetna szansa Zawiszy! Dośrodkowanie Wagnera do niepilnowanego Carlosa, Brazylijczyk uderza głową minimalnie obok lewego słupka bramki Buchalika

35'

Boguski źle zastawiał piłkę, którą przejął Anestis. Grek nie najlepiej wycofuje, jednak piłka trafia do Wagnera, który znów strzela z dystansu! Niestety minimalnie nad bramką

30'

Vasco próbował strzelać z dystansu, został jednak zablokowany. Jest rzut rożny, ale można to było lepiej rozegrać. Po dośrodkowaniu Wagnera niecelnie główkował Kadu

29'

Kolejna składna akcja Wisły. Z prawej strony płasko dośrodkowywał Garguła, piłka trafiła do Stilica. Bośniak po raz kolejny fatalnie przestrzelił w idealnej sytuacji

26'

Obrońcy Wisły są dziś bardzo agresywni, bydgoscy napastnicy mają dużo kłopotów z utrzymaniem się przy piłce i przegrywają kolejne pojedynki z Czekajem i Dudką.

24'

Kolejny rajd Sadloka lewą stroną. Złamał akcję do środka i uderzył prawą nogą, trafił jednak prosto w obrońcę.

22'

Jankowski wykłada piłkę Stilicowi. Bośniak miał zdecydowanie za dużo miejsca na 18. metrze, uderzył jednak bardzo niecelnie

21'

Stilic zatańczył w polu karnym i oddał groźny strzał! Ładna interwencja Sandomierskiego i będzie rzut rożny dla gości. Spore zamieszanie w polu karnym, jednak ostatecznie udało się bydgoszczanom wyjść z opresji.

20'

Kolejna akcja Zawiszy. Wagner dwukrotnie blokowany na 16. metrze, oddał piłkę do Kadu. Słaby strzał bez problemów broni bramkarz gości

19'

Ziajka w pole karne, Vasco znów przytrzymywany w polu karnym nie mógł nic zrobić. Dobre wyjście Buchalika.

17'

Z lewej strony dośrodkowuje Boguski, w polu karnym był Jankowski, jednak najwyżej wyskoczył Samuel i oddalił zagrożenie.

14'

Luis Carlos próbował dograć w pole karne do Vasco. Portugalczyk został świetnie przyblokowany przez Dudkę i piłkę pewnie złapał Buchalik.

14'

Piękna klepka w wykonaniu Wiślaków. Dudka strzelał z kilku metrów, jednak piłka ponownie ląduje na słupku!

11'

W odpowiedzi Jankowski wpadł w pole karne Zawiszy, ładnie przymierzył z woleja! Sandomierskiego tym razem uratował słupek.

10'

Kadu zdobywa bramkę dla Zawiszy, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Kibice jednoznacznie dali znać co sądzą o tej decyzji.

9'

Na bramkę Zawiszy uderzył Stilić, ale pomylił się minimalnie.

7'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy, Wagner nieźle strzelał z dystansu, jednak na raty broni Buchalik

4'

Stilić do Brożka w pole karne, ale napastnik Wisły nie zdołał oddać celnego strzału!

1'

Kuriozalny gol. Sadlok dośrodkował w pole karne z lewej strony, a na krótkim słupku Wójcicki niefortunnie przeciął jego zagranie i wpakował piłkę do własnej bramki. Od pierwszego gwizdka minęło mniej niż 40 sekund.

1'

Goooooool! Pierwsza akcja i piłkę do własnej bramki pakuje Wójcicki!

1'

Piłkarze już na murawie, pogoda wręcz wymarzona do gry w piłkę. Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Borskiego i zaczynamy pierwsze, miejmy nadzieję emocjonujące, spotkanie 8. kolejki!

17:55

Sporo absencji w obu zespołach: Wiśle z pewnością najbardziej będzie doskwierał brak pauzującego za kartki Arkadiusza Głowackiego. Bydgoszczanie wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Michała Masłowskiego, Herolda Goulona, Wojciecha Kaczmarka, Łukasza Nawotczyńskiego, czy Rafaela Porcellisa.

17:53

I gospodarze: Witan, Mica, Gevorgyan, Petasz, Sochań, Strąk i Alvarinho

17:52

Czas przedstawić ławki rezerwowych obu drużyn, najpierw goście: Bieszczad, Sarki, Stępiński, Kuczak, Zając, Lech i Żemło

17:45

Zawisza - Wisła

17:42

Oba zespoły podchodzą do dzisiejszego meczu w skrajnie różnych nastrojach. Wisła jest liderem, w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Natomiast Zawisza jest przedostatni i dziś będzie starał się przerwać serię 6 porażek z rzędu.

17:39

Właśnie odbywa się uroczystość wręczenia pucharów dla 3 drużyn młodzieżowych Zawiszy, za wygranie lig wojewódzkich w swoich rocznikach. Miejmy nadzieję, że bydgoski klub, a także polska piłka będzie mieć z nich pożytek w przyszłości.

17:25

Piłkarze Zawiszy właśnie wybiegli na rozgrzewkę. Póki co na trybunach nie ma wielu kibiców, są za to byli reprezentanci Polski - Dariusz Żuraw, Tomasz Rząsa oraz Maciej Murawski, a także kontuzjowani gracze gospodarzy - Rafael Porcellis oraz Wojciech Kaczmarek

17:20

Po dwutygodniowej przerwie na reprezentację powracają rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy! 8. kolejkę inauguruję spotkanie Zawiszy Bydgoszcz z Wisłą Kraków. Na relację z tego meczu prosto ze stadionu przy ul. Gdańskiej zaprasza Wojciech Adamczak.