Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
22:20

Udał się wiślackim kibicom powrót na trybuny po bojkocie - wiślacy znakomitą pierwszą połową zapewnili sobie zwycięstwo, o które drżeli do ostatniej akcji meczu. Czerwona kartka dla Alana Urygi skomplikowała gospodarzom drogę do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, ale nic już nie odbierze Wiśle czwartej wygranej. To wszystko z Krakowa, dziękujemy za śledzenie relacji!

94'

Koniec meczu! Wisła wygrywa z Bełchatowem 1:0 po bramce Rafała Boguskiego!

93'

Druga zmiana u gospodarzy - Semir Stilić (Wisłą) na ostatnie sekundy ustępuje miejsca Tomaszowi Zającowi.

92'

Rzut rożny, już chyba ostatni w tym meczu po dramatycznych interwencjach wiślackiej obrony niemal na linii bramkowej!

92'

Jest i wiślacki debiut - Mariusz Stępiński właśnie zmienił Pawła Brożka. Mecz potrwa jeszcze 2 minuty.

90'

Niepotrzebna zabawa Malarza z piłką kończy się tym, że Wisła ma rzut z autu na wysokości pola karnego gości.

88'

Chwila oddechu dla Wisły, Paweł Brożek sfaulowany przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy. Naburmuszony "Brozio" już chciał doskoczyć do rywala, sędzia musiał odciągać wiślaka od nieszczęsnego obrońcy.

86'

Znowu Poźniak, znowu z dystansu, znowu bardzo mocno i znowu... niecelnie. Adrian Basta sieje popłoch na prawej flance, obrona Wisły wyraźnie nie radzi sobie z dynamicznym defensorem Bełchatowa.

85'

Czwarta żółta kartka Arkadiusza Głowackiego (Wisła) w obecnym sezonie.

84'

Nie ma bramki!!! Telichowski dosłownie z paru metrów główkuje nad bramką! Większość kibiców już widziała piłkę w siatce!

84'

Turkovs i Prokić mijają się z piłką przed samą bramką Wisły po dobrym podaniu Michała Maka! Rzut rożny też wybity przez defensywę "Białej Gwiazdy"!

82'

Długo, długo zbierał się Adam Mójta do dośrodkowania Basty, potężny strzał lewego obrońcy Bełchatowa bez zagrożenia dla wiślackiej bramki.

80'

Bartosz Ślusarski (GKS) schodzi z boiska, w linii ataku zastąpi go Daniils Turkovs.

77'

Poźniak skusił się na kolejny strzał z dalszej odległości, nad poprzeczką bramki Buchalika.

77'

Jest już oficjalna informacja o frekwencji: Wisłę ogląda dziś 16 832 kibiców.

76'

Niepotrzebny faul na Semirze Stiliciu jeszcze na połowie Wisły, żółty kartonik ogląda Michał Mak (GKS).

74'

Interwencja Boguskiego z gatunku tych "przedzawałowych" - ofiarny wślizg wiślackiego skrzydłowego odbył się jednak zgodnie z przepisami i Bełchatów ma tylko rzut rożny.

73'

Bełchatów stopniowo przejmuje inicjatywę w meczu, po czerwonej kartce dla Alana Urygi Wisła zwiera szyki.

70'

Uciekał, uciekał do boku Paweł Brożek - Stilić decyduje się jednak na płaskie uderzenie. Prosto w "koszyczek" Malarza.

69'

Bezpośrednie uderzenie Semira Stilicia odbija się od muru. Błyskawiczna kontra Bełchatowa kończy się najpierw przytomnym wyjściem Buchalika, a chwilę później pokazem umiejętności technicznych Sadloka.

69'

Maciej Jankowski pada na murawę po faulu Krzysztofa Barana, będzie okazja do dośrodkowania piłki w pole karne. A może i nie, bo tylko jeden wiślak nieśmiało wchodzi pod bramkę.

67'

Faul taktyczny Alana Urygi kończy się drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką dla wiślaka! Wisła w dziesiątkę!!!

65'

Były gwizdy i niepewność kibiców gospodarzy, jednak Poźniak uderza z rzutu wolnego nad poprzeczką.

64'

Spóźniony wślizg Alana Urygi (Wisła) kosztuje gospodarzy rzut wolny i żółtą kartkę dla młodego wiślaka.

63'

Sadlok nie dał się Baście i w pojedynku o piłkę w narożniku boiska górą obrońca Wisły, za dobrą dyspozycję nagrodzony przez Adama Nawałkę powołaniem na nadchodzący mecz kadry z Gibraltarem.

61'

Nie było spalonego! Arkadiusz Głowacki dobrze wypatrzył Semira Stilicia. Magiczne podanie Bośniaka piętą równo z linią obrońców przejmuje Paweł Brożek i z półobrotu uderza obok słupka!

60'

Andreja Prokić zmienia na boisku Łukasza Wrońskiego (GKS).

60'

Niedobra strata Jankowskiego kończy się przytomną interwencją Dariusza Dudki, po której goście będą mieli rzut rożny.

58'

Ping-pong w polu karnym Bełchatowa, dwa razy podania do Pawła Brożka próbował Jankowski i ta sztuka nie udała mu się ani razu.

56'

Adam Mójta zagrał piłkę z rzutu rożnego tak fatalnie, jak w pierwszej połowie Łukasz Garguła. Chyba nie tego oczekiwał Kamil Kiereś, ściągając do zespołu obrońcę znanego z doskonałych stałych fragmentów gry.

56'

Kolejny korner dla Bełchatowa. Wisła sprawia wrażenie, jakby gdzieś straciła impet sprzed ledwie kilku minut.

55'

Teraz w rolę tymczasowego stopera wcielił się Paweł Brożek i wybił piłkę głową poza pole karne.

55'

Rzut rożny dla Bełchatowa po płaskim podaniu Michała Maka. Blokował nie kto inny, jak Arkadiusz Głowacki.

53'

Łukasz Garguła nie popisał się cierpliwością i zamiast czekać na kolegów sam uderzył piłkę sprzed pola karnego. Malarz nawet nie próbował jej obronić, chociaż futbolówka poszybowała niedaleko od okienka bramki.

51'

Dobry drybling Burligi już w polu karnym gości kończy się niecelnym podaniem do Stilicia! Gdyby piłka doszła do Bośniaka, ten miałby przed sobą tylko bramkę i stojącego w niej Malarza.

51'

W samotnym ataku Michał Mak, strzał piłkarza gości zablokowany przez wiślacką obronę. Sekundy później Malarz musiał ratować się dalekim wyjściem, bo Paweł Brożek już szykował się do pojedynku z bramkarzem Bełchatowa!

48'

Boguski... Skrzydłowy Wisły był trochę zaskoczony rykoszetem od jednego z obrońców gości i oko w oko z Malarzem niefortunnie strzelił obok słupka!

47'

Sprytnym uderzeniem z dystansu popisał się Kamil Poźniak, Buchalik był ustawiony trochę za daleko i miał problemy z obroną tego uderzenia.

46'

Jest i zapowiadana zmiana - w przerwie Patryka Rachwała (GKS) zmienił Pawieł Komołow.

46'

Ruszyli! Bełchatowianie zaczynają drugą połowę meczu od koła środkowego.

21:29

tym_kob: Tak, w ciągu drugiej połowy powinniśmy znać oficjalną frekwencję.

21:28

Witamy ponownie na boisku piłkarzy obu drużyn. Wygląda na to, że w zespole z Bełchatowa nastąpi jedna zmiana.

21:16

Dobra połowa w wykonaniu piłkarzy Wisły. Gospodarze grają według scenariusza, który doskonale znamy - dominacja od pierwszych minut spotkania tym razem przełożyła się na bramkę Rafała Boguskiego zdobytą po fantastycznej akcji.

45'

To nie było nawet pełne 45 minut, ale sędzia Frankowski zaprasza piłkarzy obu drużyn do szatni. Do przerwy Wisła prowadzi z Bełchatowem 1:0!

45'

Wykonanie rzutu rożnego kompletnie nie wyszło Łukaszowi Gargule - piłka szybuje nad bramką gości.

44'

Dobry powrót Michała Maka do obrony - skrzydłowy Bełchatowa przeciął właśnie płaskie podanie Jankowskiego do Sadloka. Korner dla gospodarzy.

41'

tym_kob: Jaka frekwencja?

Szacunkowo ponad 18 tysięcy widzów. Są też kibice z Bełchatowa, jest ich około 20.

39'

Rozegranie rzutu wolnego Wisły tym razem bez długiej piłki w pole karne, płaskie zagranie do Głowackiego kończy się niecelnym strzałem wiślackiego kapitana.

36'

Krótką chwilę poza boiskiem musiał spędzić Maciej Jankowski, ale z pomocnikiem gospodarzy już wszystko w porządku.

34'

Wspaniały szczupak Arkadiusza Głowackiego po kolejnej centrze Bełchatowa z rzutu wolnego - po zdobyciu bramki Wisła odrobinę spuszcza z tonu i daje się kontrować piłkarzom gości.

33'

Odwaga Buchalika przy piąstkowaniu wrzutki z rzutu wolnego dla gości - do tej piłki startowało aż dwóch piłkarzy z Bełchatowa.

29'

Rzut wolny dla Bełchatowa z samego narożnika pola karnego, Adam Mójta posyła piłkę nad poprzeczką bramki Buchalika.

28'

Bardzo ostry kąt, Paweł Brożek kontra Arkadiusz Malarz - snajper Wisły wybrał uderzenie z bardzo niewdzięcznej pozycji, bramkarz gości nie dał się oszukać.

24'

Wow, co to była za akcja Wisły! Piłka jak po sznurku powędrowała od Stilicia, przez Brożka aż do Boguskiego. Ten ostatni był już w takiej sytuacji, że pozostało mu tylko pokonać bramkarza Bełchatowa!

24'

GOOOOOL! 1:0 DLA WISŁY! RAFAŁ BOGUSKI!

22'

Sadlok uderzał mocno zza pola karnego - piłka minęła słupek bramki Malarza.

18'

Poźniak dośrodkowywał z wolnego, ale z jego zagraniem bez problemu poradzili sobie wiślacy.

18'

Słupek ratuje Bełchatów przed stratą bramki! Główka Jankowskiego kompletnie zaskoczyła Malarza i niechybnie wpadłaby mu za kołnierz, gdyby nie słupek!

16'

Wisła zgodnie z przewidywaniami przeważa. Patrząc na wyniki ostatnich spotkań widać, że piłkarze Smudy są ewidentnie w gazie. Czy potwierdzą dziś wysoką formę i wygrają po raz czwarty w tym sezonie?

11'

Stilic! Bośniak wykorzystał podanie Jankowskiego i zwiódł dwóch rywali, jego uderzenie broni Malarz!

9'

Niewiele brakowało! Boguski już w polu karnym oddał piłkę Gargule - jego strzał wybity nogami przez Malarza, Brożek spieszy z dobitką i pudłuje!

8'

Pierwszy rzut rozny wiślaków wybity przez obrońców GKS.

1'

Zaczynamy! Mecz rozpoczynają wiślacy - po raz pierwszy od marca tak licznie wspierani przez własnych kibiców! Gramy!

20:27

Trójka sędziowska i obie jedenastki już pojawiają się na murawie. Czas na hymn Wisły Kraków!

20:23

Sektor fanatyków Wisły powoli się wypełnia - jeszcze przed meczem wielu kibiców stało w długich kolejkach do kas biletowych. Frekwencja powinna dziś wynieść około 18 tysięcy widzów - chyba nie trzeba wspominać, że w tym sezonie tak licznej widowni przy Reymonta jeszcze nie było.

20:19

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski - w tym sezonie sędzia z Torunia jeszcze nie prowadził żadnego meczu z udziałem Wisły lub Bełchatowa.

20:14

Czy dzisiejsze spotkanie w Krakowie można nazwać hitem kolejki? Ligowa tabela sugeruje, że raczej tak. Wisła zajmuje obecnie ostatnie, 3. miejsce na podium - dzisiejsi rywale z Bełchatowa okupują 4. pozycję i są gorsi od "Białej Gwiazdy" tylko z powodu bilansu bramkowego.

20:05

Jedno jest pewne - dzisiaj w Krakowie na pewno nie będzie tak zimno, jak podczas ostatniego ligowego spotkania obu drużyn. 24 lutego 2013 GKS bezbramkowo zremisował z krakowianami.

20:00

Są i podopieczni Franciszka Smudy - drużyna Wisły Kraków. Potężna owacja wita gospodarzy na płycie boiska. Krakowianie wystąpią dzisiaj bez Wilde-Donalda Guerriera, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia.

19:50

Piłkarze GKS Bełchatów już zjawili się na przedmeczowej rozgrzewce - najpoważniejsza strata "Brunatnych" przed dzisiejszym meczem to, naturalnie, absencja Mateusza Maka.

19:48

Dawno niewidziane sceny i niesłyszane dźwięki - tak wygląda sektor najzagorzalszych kibiców Wisły Kraków na godzinę przed meczem. Fani "Białej Gwiazdy" właśnie przywitali wybiegającego na rozgrzewkę Michała Buchalika.

Kibice Wisły przed meczem z GKS Bełchatów

19:41

16 tysięcy - tyle biletów jeszcze przed godziną sprzedano na dzisiejsze spotkanie Wisły z GKS Bełchatów. Dzisiaj po kilkumiesięcznej przerwie kończy się bojkot kibiców "Białej Gwiazdy" - klub spodziewa się, że frekwencja może sięgnąć nawet 20 tysięcy.

19:33

Rezerwowi Bełchatowa: Zubas, Flis, Sawala, Szymański, Prokić, Komolov, Turkovs.

19:32

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Czekaj, Sarki, Stępiński, T. Zając, Lech, Żemło.

19:32

Witamy z Krakowa, gdzie o godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Wisłą i GKS-em Bełchatów.