Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
90'

Koniec! Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 2:0 i zabrzanie pozostaną liderem T-Mobile Ekstraklasy po 6. kolejce!

90'

Steinbors spokojnie złapał sobie jeszcze piłkę po centrze z lewej strony

89'

Wojciech Łuczak za Roberta Jeża

88'

Bonin znowu postraszył Steinborsa, uderzył mocno sprzed pola karnego, ale Łotysz znowu lepszy. Sparował piłkę na rzut rożny, po którym nie było zagrożenia

87'

Szałachowski łatwo ograny w polu karnym Sadzawickiego

85'

Bożić, Bonin - obaj centrowali, ale ani jedno dośrodkowanie nie było na tyle groźne, by zrobić krzywdę dobrze grającym w obronie gospodarzom

83'

Gergel dobrze, ostro centrował w pole karne z prawej strony, ale nikt nie doszedł do piłki, która przeleciała wszerz pola karnego

81'

Sebastian Szałachowski za Fiodora Cernycha

81'

Maciej Mańka za Rafała Kosznika

79'

Bezradni są w ataku goście. Nie mają żadnego pomysłu jak zaskoczyć zabrzan. Kolejne długie podanie jest niecelne i kończy się łatwą stratą

77'

Górnik Zabrze - Górnik Łęczna

76'

Shpeti Hasani za Tomasza Nowaka

75'

Cernych miał miejsce do oddania strzału, ale w bramkę nie trafił

74'

Groźny strzał Bonina i Steinbors tak samo jak w pierwszej połowie odbił piłkę w bok

72'

Miroslav Bożok za Patrika Mraza

72'

Jeż do Kosznika na lewej stronie, ten w pole karne, gdzie próbował ją opanować Zachara, ale naciskany nie zdołał przyjąć futbolówki

71'

Plizga na przywitanie łatwo zabrał piłkę Nowakowi

69'

Dawid Plizga za Łukasza Madeja

68'

Zachara ściągnął na siebie dwóch zawodników, odegrał piłkę do Madeja, który uciekł Szmatiukowki i spokojnie pokonał Rodicia

68'

Goool! Madej po raz drugi i Górnik Zabrze prowadzi już 2:0!

66'

Gancarczyk dośrodkował z rzutu wolnego i przerzucił wszystkich w polu karnym. Nikt nie zamknął tej centry

65'

Tomislav Bożić - za faul na Zacharze

64'

Zabrzanie grają piłką, konsekwentnie, ale goście podchodzą już odważniej, pressingiem. Chociaż robią to niemrawo i nic z tego nie wynika

62'

Najpierw na spalonym Zachara, a po chwili po drugiej stronie boiska również Cernych. W spalonych mamy 3-4

60'

Strzały: 10-7 celne 4-1

58'

Krótko rozegrali rzut rożny goście, piłka trafiła ostatecznie przed pole karne do Mraza, ale jego strzał został zablokowany

57'

Za głębokie dośrodkowanie Bonina i wyłapał je Steinbors

54'

Madej zszedł z lewej strony w pole karne, strzelił po długim rogu i trafił go bramki! Ale pomógł mu Rodić, który chciał wybić piłkę, ale w nią nie trafił

54'

Goool! Łukasz Madej i Górnik Zabrze prowadzi 1:0!

53'

Gergel strzelił płasko, podobnie jak w pierwszej połowie, ale mocniej i Rodić "wypluł" piłkę przed siebie. Tam jednak nie było nikogo z Górnika, kto oddałby jeszcze jeden strzał

52'

Gwaze strzelał z około 25 metrów, jednak nad bramką i Rodić tylko spokojnie patrzył jak piłka leci wysoko

51'

Mocne dośrodkowanie Mraza z lewej strony. Za mocne i nawet pędzący prawym skrzydłem Bonin nie zdążył do piłki

49'

Ładnie rozegrali całą akcję gości, po kilku podaniach wszystko zepsuł słabym dośrodkowaniem Mierzejewski

47'

Dobrze ustawiony Danch przeciął podanie Bonina do Cernycha. Gdyby nie ta interwencja, to napastnik z Łęcznej miałby stuprocentową okazję

46'

Początek drugiej połowy! Oba zespoły bez zmian

18:52

Górnik Zabrze - Górnik ŁęcznaGórnik Zabrze - Górnik Łęczna

45'

Koniec pierwszej połowy! W Zabrzu bez goli

44'

Po centrze Mraza z rzutu rożnego główkował Kalkowski i niewiele się pomylił. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką

43'

Cernych przyjął sobie piłkę w polu karnym i oddał strzał, który zablokował w ostatniej chwili Gergel. Oj, byłoby groźnie, gdyby nie interwencja Słowaka

42'

Miękka centra Madeja, ale prosto w ręce Rodicia

41'

Bonin zszedł z lewej strony do środka, strzelił mocno i Steinbors z trudem odbił futbolówkę w bok. Pierwsze celne uderzenie Górnika Łęczna

40'

Rzut rożny dla zabrzan. Dośrodkowanie Jeża wypiąstkował daleko Rodić

39'

Mieli łęcznianie rzut rożny, ale znowu nie oddali nawet strzału. Po chwili ponownie znaleźli się pod bramką gospodarzy, jednak Mraz uderzył nad bramką

38'

Goście nie oddali jeszcze celnego strzału...

37'

Mraz dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale poradzili sobie zabrzanie. Gwaze wybił piłkę przed pole karne, gdzie dopadł do niej Nowak i strzelił wysoko nad bramka Steinborsa

36'

Dominik Sadzawicki - za faul na Mrazie

35'

Po rzucie rożnym mocno sprzed szesnastki strzelał Gancarczyk, ale równie mocno spudłował

34'

Gergel zagrał z lewej strony płasko w pole karne, gdzie Zachara wyprzedził łatwo Bożicia i oddał strzał. Rodić z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny

33'

Było zamieszanie w poolu karnym Górnika Łęczna, ale nie było strzału ze strony gospodarzy. Przyjezdni opanowali chaos

31'

Jeż uderzył z dystansu i był blisko zdobycia pięknej bramki! Futbolówka otarła się o górną siatkę bramki gości. Wcześniej z rzutu wolnego całkiem dobrze dośrodkował Gancarczyk

30'

Marcin Kalkowski - za faul na Zacharze

28'

Gergel niedokładnie podawał do Zachary. Słowak bardzo ładnie uwolnił się spod krycia rywala, ale zabrakło mu precyzji przy podaniu

26'

Gergel strzelał z ponad 20 metrów, ale jego płaskie uderzenie pewnie złapał Rodić

24'

Sadzawicki przerzucił piłkę na drugą stronę do Gancarczyka, który skiksował, ale goście nie skorzystali z tego. Przejęli piłkę, ale szybko ją stracili

22'

Rzut wolny dla gospodarzy. Z prawej strony zagrywał piłkę lewą nogą Gancarczyk. Ale to kolejne zmarnowane dośrodkowanie przez zawodników Górnika Zabrze

22'

Posiadanie piłki: Górnik Zabrze - 64 procent, Górnik Łęczna - 36 procent

19'

Słabe dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego. Piłkę wybił Bonin, który był pierwszym zawodnikiem Górnika Łęczna do wyjaśnienia sytuacji

18'

Łukasz Mierzejewski - za faul na Koszniku

16'

Kibice w Zabrzu domagają się od gospodarzy gola, ale na razie piłkarze Górnika na razie tylko raz zagrozili bramce gości. Co prawda grają piłką, mają przewagę, ale jak na razie nie potrafią sobie stwarzać kolejnych dobrych sytuacji bramkowych

15'

Dobre wyjście z bramki Rodicia na 14 metr i bramkarz Górnika Łęczna uprzedził Zacharę, który już gonił futbolówkę

13'

Po rzucie rożny dla gości, dobrze piąstkował piłkę Steibors. Próbował jeszcze strzelać Cernych, ale pomylił się i nie trafił nawet w bramkę

13'

Szybki Bonin wpadł w pole karne, ale Danch zdołał go dogonić i jeszcze zanim pomocnik z Łęcznej zdążył oddać strzał, wybił mu piłkę wślizgiem

12'

Zabrzanie grają piłką, ale... na własnej połowie i wszerz boiska. Jak tylko przesunęli się do przodu, na połowę gości, to od razu pozbyli się futbolówki

10'

Ostatnie trzy minuty to walka w środku pola, ale oba zespoły nie potrafiły ogarnąć chaosu. Jak tylko jeden zespół odzyskał piłkę, to bardzo szybko ją tracił

7'

Tym razem Jeż centrował z lewej strony, ale niedokładnie i żaden z jego kolegów nie miał szans, by dojść do piłki

5'

Madej zabawił się z Kalowskim na boku pola karnego, ograł obrońcę, dośrodkował na szósty metr do Jeża, który był niepilnowany, ale strzelił głową obok słupka. Idealna sytuacja dla pomocnika Górnika!

4'

Sadzawicki szukał długim podaniem Zachary, ale zagrał za mocno i piłkę złapał bramkarz gości

3'

Na spalonym Łukasz Madej, a podawał mu Seweryn Gancarczyk. Dobre, celne podanie, ale pomocnik Górnik dał się złapać na spalonym

2'

Piłkarze z Łęcznej ostrożnie, na początku mecz nie atakują wysoko gospodarzy, tylko cofnęli się i czekają na atak zabrzan

18:00

Zaczęli zabrzanie!

17:58

Z sędziami przywitali się jeszcze obaj trenerzy. Przed meczem jak zawsze miło, zobaczymy jak będzie w trakcie spotkania i po meczu

17:57

Losowanie, wspólne zdjęcie arbitrów i kapitanów. Można grać! Za chwilę początek spotkania

17:51

Na początku sezonu oba zespoły są w dobrej formie. W pierwszych pięciu meczach gospodarze ani razu nie przegrali i w każdym meczu strzelali gole. Goście natomiast przegrali tylko raz. Jak na beniaminka to dobry wynik. Łęcznianie tracili też gole w każdym spotkaniu. Jeśli patrzeć tylko na statystyki, to można powiedzieć, że zabrzanie strzelą dziś gola

17:47

Górnik Zabrze w przypadku wygranej, a nawet remisu wróci na pierwsze miejsce w tabeli. Po pięciu meczach ma 11 punktów. Górnik Łęczna natomiast zgromadził 8 punktów i jeżeli wygra w Zabrzu, to zrówna się dorobkiem z dzisiejszym rywalem

17:46

To pierwszy ligowy mecz obu zespołów od ponad czterech lat. Ostatni zabrzanie zagrali z łęcznianami w maju 2010 roku. Wówczas jeszcze na zapleczu ekstraklasy był remis 1:1

17:44

W Górniku Łęczna do pierwszego składu wraca Tomislav Bożić, który w poprzedniej kolejce w meczu z Zawiszą Bydgoszcz (5:2) pauzował za czerwoną kartkę. Tym samym na ławce rezerwowych usiądzie Miroslav Bożok, który grał od początku z Zawiszą

17:41

Znamy już składy i ławki rezerwowych obu drużyn. W zespole gospodarzy jedna zmiana. Nie ma kontuzjowanego Błażeja Augustyna. W tej sytuacji Adam Danch z pomocy został przesunięty na środek obrony, a w drugiej linii zagra Dzikamai Gwaze

17:39

Rezerwowi - Górnik Łęczna: Prusak - Nikitović, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Bożok

17:37

Rezerwowi - Górnik Zabrze: Kuchta - Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Łuczak