Niedziela, 24 sierpnia 2014, godz. 15:30
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
17:23

Grający w rezerwowym składzie mistrzowie Polski mieli w pierwszej połowie dużo szczęścia, ale po przerwie potrafili i tak zdobyć dwa gole i wygrać to spotkanie. Trafienia Orlando Sa i Marka Saganowskiego dają Legii trzy punkty. Ten wynik na pewno jest złą wróżbą dla Korony, która pozostaje czerwoną latarnią ligi. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Legia pokonuje Koronę 2:0!

92'

Żółta kartka dla Ouattary.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Prosta strata Bereszyńskiego na własnej połowie, ale błąd kolegi naprawia Lewczuk.

88'

Piłka trafia na 16. metr do Jovanovicia, ale ten uderza równie mocno, co niecelnie!

88'

Rzut rożny dla Korony.

86'

Bereszyński dośrodkował teraz idealnie do nogi ustawionego przed bramką Koseckiego, ale ten był zdaniem liniowego na spalonym.

85'

Cebula wchodzi w miejsce Janoty.

84'

Po odbitej wrzutce Koseckiego piłka spada pod nogi Szwocha, ale ten z powietrza uderza nad bramką Korony.

83'

Zła interwencja na przedpolu Cerniauskasa, ale będzie kolejny korner.

82'

Po składnej akcji Legii, Szwoch szukał w polu karnym Saganowskiego, ale Jovanović wybija piłkę na korner.

81'

Źle świadczy to o Koronie, że przegrywa mecz 0:2 z absolutnymi rezerwami Legii. Co to by było, gdyby na murawie była podstawowa jedenastka gospodarzy?

79'

Bardzo ostre wejście Leandro na nogi Bielika. Żółta kartka, choć obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

77'

Setny gol Marka Saganowskiego w Ekstraklasie! Sagan dobija uderzenie z dystansu Orlando Sa i praktycznie przesądza o zwycięstwie Legii z Koroną!

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Marek Saganowski!!! Gol nr 100!

73'

Jest i na boisku Olivier Kapo! Francuz zmienia Chizniczenkę!

72'

Wchodzi także debiutant w Legii, Szwoch, który zmienia Ryczkowskiego.

71'

Saganowski zmienia Piecha...

71'

Niezłe uderzenie z dystansu Janoty, ale piłka o około metr mija bramkę Jałochy.

71'

Uderzenie z dystansu Orlando Sa zablokowane przez Golańskiego.

70'

Po niepewnej interwencji Wieteski, Jałocha zdołał uchronić Legię przed rzutem rożnym.

69'

Orlando Sa wraca do gry, tymczasem Kiełb efektownie wpuścił w pole karne Malarczyka, ale ten wywalczył tylko korner, po którym nie było zagrożenia dla bramki Legii.

68'

Po rzucie rożnym głową niecelnie strzela Dejmek!

68'

Jałocha!!! Zagrana z prawego skrzydła piłka trafia do niepilnowanego Golańskiego, który uderza z kilku metrów, ale instynktownie broni Jałocha!

66'

Po rzucie rożnym dla Korony, Malarczyk i Orlando Sa zderzyli się głowami w polu karnym. Potrzebna pomoc medyczna.

64'

Długa piłka na prawe skrzydło do Piecha, fatalny błąd Leandro i były gracz Zagłębia teraz już musiał dokładnie dograć do ustawionych w polu karnym kolegów! Ostatecznie piłkę do siatki pakuje Orlando Sa i 1:0 dla Legii!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Orlando Sa!

62'

Niezbyt pewna interwencja Lewczuka po centrze Golańskiego, ale piłkę przejmuje Jałocha.

62'

Piech jakimś cudem znalazł się teraz z piłką w polu karnym Korony, ale on sam był tym zaskoczony i uderzył bardzo niecelnie.

60'

Ostra centra Monety w szesnastkę Korony i nowa interwencja Cerniauskasa - piąstkowanie z kolan.

59'

Wieteska wygrał pojedynek główkowy z Kiełbem w polu karnym Legii.

57'

Odpowiedź Korony. Dobra akcja kielczan, Bereszyński w ostatniej chwili uprzedza w polu karnym Janotę, a chwilę później Malarczyk uderza zza pola karnego nad bramką.

56'

Teraz w dobrej sytuacji Kosecki uderzył wysoko nad bramką Cerniauskasa, ale i on nie upilnował linii spalonego.

55'

Dobry przechwyt Bielika i natychmiastowe prostopadłe podanie do Orlando Sa. Niestety dla Legii, zbyt lekkie.

54'

Dobra akcja Legii, piłka w pole karne do Piecha, który w świetnej sytuacji strzela nad poprzeczką! W dodatku był na spalonym.

53'

Bardzo dobry mecz rozgrywa debiutant Krystian Bielik. 16-latek jest jednym z najlepszych graczy na boisku.

50'

Dośrodkowanie Kiełba pada łupem Jałochy.

48'

Strata Koseckiego i kontra Korony. Indywidualne rozegrał ją Kiełb i uderzył z dystansu, ale to uderzenie z pewnymi kłopotami wyłapał Jałocha.

46'

Dobra pierwsza akcja Legii. Moneta rozpędzony dośrodkowuje przed bramkę, gdzie odbija piłkę Cerniauskas. Po chwili uderza z dystansu Helio Pinto, ale niecelnie.

46'

Gramy!

16:31

Koroniarze też bez zmian. Za chwilę początek drugiej połowy.

16:31

Gospodarze wrócili na murawę. Widać, że w ich szeregach nie będzie zmian.

16:19

Przez mniej więcej 35 minut było to średnie wyrównane widowisko, ale w końcówce Korona miała olbrzymią przewagę i ciężko zrozumieć, jakim cudem na tablicy świetlnej wciąż jest bezbramkowy remis. Zobaczymy, jak to spotkanie będzie wyglądało po przerwie, ale nie ulega wątpliwości, że Henning Berg musi jakoś zareagować.

45'

Długa piłka w pole karne, którą przejmuje Jałocha. Po chwili sędzia Stefański kończy pierwszą połowę. Bez bramek na Łazienkowskiej.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Jałocha dość niepewnie broni strzał z dystansu Ouattary! Korona przycisnęła!

44'

Kiełb znowu wyszedł na dobrą pozycję, ale został zatrzymany przez Lewczuka. Chwilę później starcie w polu karnym Jałochy z jednym z gości, zdaniem sędziego bez faulu.

42'

Ależ okazja dla gości! Po centrze Kiełba Chizniczenko nie zdołał głową pokonać Jałochy, a dobitkę Golańskiego ofiarnie zablokował Wieteska!

41'

Kosecki uwikłał się w drybling z rywalami w ich polu karnym i zakończyło się to stratą.

39'

Janota idealnie dograł w pole karne do osamotnionego Kiełba, ale ten przegrał pojedynek z Jałochą, a w dodatku był na spalonym!

38'

Po składnym ataku Legii Bereszyński został zablokowany 18 metrów od bramki Cerniauskasa.

38'

Co za szansa dla gości! Katastrofalny bład Wieteski po którym Kiełb wyszedł sam na sam z Jałochą, ale nie dość, że zachował się egoistycznie (bo miał dobrze ustawionego Chizniczenkę), to jeszcze uderzył obok bramki!!!

35'

Wieteska bardzo ładnym crossem uruchomił na skrzydle Ryczkowskiego, ale jego dośrodkowanie w kierunku napastników przeciął skutecznie Cerniauskas.

35'

Niezbyt udane piąstkowanie Jałochy, ale Kiełb po chwili i tak wyjechał z piłką poza boisko.

34'

Kolejny korner dla koroniarzy. Dużo stałych fragmentów gry ma dziś Korona ale o dziwo jeszcze nie skończyło się to żadnym groźnym strzałem.

33'

W kontrataku gości Janota zdołał wywalczyć tylko rzut rożny, bowiem jego dośrodkowanie zablokował Bereszyński.

30'

Bielik uderzył z dystansu nieznacznie nad poprzeczką bramki Cerniauskasa.

30'

Mocno rozpadało się teraz nad stadionem, tymczasem odezwała się 300-osobowa grupa kibiców gości, co oczywiście także zmotywowało gospodarzy do głośniejszego dopingu.

28'

Piech próbował oddać strzał z powietrza, ale zakończyło się to tylko komicznym i bolesnym upadkiem zawodnika Legii.

27'

Akcja prawą stroną Malarczyka i płaskie zagranie na 16. metr, gdzie jednak nie było żadnego z koroniarzy. W odpowiedzi Piech bardzo niedokładnie dośrodkowywał w kierunku Orlando Sa.

26'

Nie jest to wielki mecz, wyraźnie widać braki kadrowe gospodarzy oraz słabą formę Korony. Tymczasem w polu karnym Korony kolejny faul ofensywny, tym razem Ryczkowskiego.

24'

Faul w ofensywie Orlando Sa na Dejmku.

23'

Kolejna wrzutka Golańskiego w pole karne Legii, gdzie mizernie główkuje Malarczyk i piłka pada łupem Jałochy.

22'

Radzą sobie w defensywie legioniści, ale kontry z tego nie ma.

21'

Po centrze Golańskiego i zagraniu jednego z piłkarzy Legii będzie korner dla gości.

21'

Moneta faulował Kiełba około 35 metrów od bramki Jałochy. Szansa dla kielczan.

20'

Znakomita interwencja Wieteski, który wślizgiem odebrał piłkę w polu karnym Kiełbowi po ładnej akcji dwójkowej z Janotą.

18'

Cerniauskas broni uderzenie z kilkunastu metrów Piecha, ale ten jeszcze wcześniej był na spalonym.

17'

Orlando Sa był chyba teraz ściągany za koszulkę przez Malarczyka w polu karnym, ale sędzia Stefański nakazał grać dalej.

16'

Kontra Legii, Leandro blokuje płaskie dośrodkowanie Ryczkowskiego i rzut rożny.

15'

Kosecki!!! Kapitan Legii w dzisiejszym spotkaniu zdecydował się w polu karnym na techniczny strzał, który o centymetry minął bramkę rywala!

14'

Prostopadła piłka do Piecha, który ostro zaatakował uprzedzającego go Cerniauskasa. Upomnienie dla napastnika gospodarzy.

13'

Piech szukał w polu karnym Ryczkowskiego, ale jego zagranie nie dotarło do młodego gracza Legii.

13'

Golański dośrodkował nieco za wysoko dla bardzo dobrze ustawionego w polu karnym Ouattary.

12'

Kiełb faulowany przez Koseckiego gdzieś mniej więcej pomiędzy linią boczną boiska, a linią boczną pola karnego. Rzut wolny.

11'

Ryczkowski dogonił piłkę przed linią końcową i zdążył dośrodkować w pole karne, gdzie centymetrów zabrakło Piechowi, aby ją sięgnąć głową. Z rzutu rożnego dla Legii też nie było zagrożenia dla bramki gości.

10'

Od razu warto zweryfikować ustawienie Korony. Paweł Golański gra bowiem na pozycji ofensywnego pomocnika, na bokach obrony Malarczyk i Leandro, a w roli stoperów Dejmek oraz Ouattara.

8'

Golański! Udowodnił teraz teorię z Turbokozaka, że ostatnią sytuację sam na sam miał kilka lat temu, bo w pojedynku z Jałochą sobie nie poradził! Dobra interwencja bramkarza Legii!

7'

Składna akcja koroniarzy zakończona zablokowanym strzałem Markovicia. Po chwili Kiełb z prawej strony dośrodkowuje na drugą stronę pola karnego do Janoty, który strzałem z powietrza postraszył co najwyżej wróble pod dachem.

5'

Dość specyficzną interwencją teraz Lewczuk wyjaśnia sytuację w swoim polu karnym. Piłka w środku pola.

5'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Janoty, interwencja Lewczuka i teraz mamy z kolei korner dla Korony.

4'

Korona próbowała wyprowadzić kontratak, ale skończył się on jeszcze na połowie kielczan.

3'

Dośrodkowanie w pole karne, zgranie piłki głową Wieteski zostało zablokowane i kolejny rzut rożny.

3'

Korner dla Legii po akcji Bereszyńskiego.

2'

Zagranie w pole karne Korony, które przejmuje Cerniauskas.

1'

Orlando Sa wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

1'

Wieteska już zdołał niedokładnym zagraniem sprawdzić sprawność ruchową Lewczuka, ale ten zdał ten test pozytywnie.

1'

Zaczynamy spotkanie!

15:26

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Jakub Kosecki (Legia) oraz Paweł Golański (Korona).

15:23

Sędzia tego spotkania, Daniel Stefański z Bydgoszczy, wyprowadza piłkarzy na boisko.

15:16

Jak widać, w Koronie tylko na ławce znalazł się Francuz Olivier Kapo. Z kolei w Legii z podstawowej jedenastki w kadrze meczowej znalazł się tylko Dusan Kuciak, który zasiądzie dziś na ławce rezerwowych. Pozostali otrzymują wolne, aby odpocząć przed spotkaniem pucharowym z Aktobe.

15:15

Ławka rezerwowych Korony: Sebastian Kosiorowski, Kamil Sylwestrzak, Kamil Kuzera, Marcin Cebula, Przemysław Trytko, Olivier Kapo

15:14

Ławka rezerwowych Legii: Dusan Kuciak, Guilherme, Marek Saganowski, Mateusz Szwoch, Michał Kopczyński, Robert Bartczak, Bartłomiej Kalinkowski

15:12

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Legia w mocno eksperymentalnym składzie.

15:02

Dzisiejsi rywale legionistów, Korona Kielce, fatalnie weszli w nowy sezon. Po pięciu meczach zespół Ryszarda Tarasiewicza ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt, dzięki remisowi z Pogonią Szczecin (2:2). Poza tym kielczanie przegrywali kolejno z Zawiszą (0:2), Bełchatowem (0:2), Cracovią (1:2) i Górnikiem Zabrze (0:3). W związku z tym Korona jest oczywiście czerwoną latarnią naszej ligi.

15:00

Trzeba jednak pamiętać, że wiele z tych spotkań ligowych Legia rozgrywała w mocno zmienionym składzie. Wszystko ze względu na grę w europejskich pucharach. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów przy zielonym stoliku, warszawianie w pierwszym meczu 4. rundy Ligi Europy ograli na wyjeździe kazachskie Aktobe 1:0 po bramce Ondreja Dudy.

14:58

Mistrzowie Polski, Legia Warszawa, uwikłani obecnie w walkę o Ligę Europy, w tabeli Ekstraklasy zajmują czwarte miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów. Podopieczni Henninga Berga pokonali do tej pory Cracovię (3:1), Górnika Łęczna (5:0) i Jagiellonię (3:0), zremisowali z Górnikiem Zabrze (1:1) i przegrali z GKS Bełchatów (0:1). Do prowadzącego Górnika Zabrze Legia traci obecnie cztery punkty.

14:48

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Koroną Kielce.