Zawisza Bydgoszczzawisza
0 : 2
lechiaLechia Gdańsk
19:54

Lechia po bardzo dobrze rozegranej drugiej połowie pokonuje Zawiszę 2:0! Cóż, dla trenera Jorge'a Paixao, który poniósł piątą porażkę z rzędu i siódmą w ostatnich ośmiu spotkaniach oficjalnych, w których prowadził Zawiszę, jest to prawdopodobnie koniec przygody z polską piłką. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu! Zawisza - Lechia 0:2!

93'

Groźny strzał z dystansu Colaka jeszcze broni Sandomierski! Mogło być 0:3!

93'

Trela łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne.

92'

Z rzutu rożnego dla Zawiszy nie było zagrożenia dla bramki Treli.

91'

Cztery minuty doliczone.

91'

Schodzi z boiska Pawłowski, a wchodzi Grzelczak.

89'

Trela jeszcze opatrywany po swojej niefrasobliwej interwencji. Były bramkarz Piasta szybko wraca jednak do gry i gramy dalej.

88'

Fatalny błąd Treli w interwencji na przedpolu, ale koszmarnie uderzył Alvarinho i posłał piłkę nad bramką!

85'

Długa piłka na skrzydło, fatalny błąd Luisa Carlosa, a Makuszewski wychodzi sam na sam i potężnym strzałem pokonuje Sandomierskiego! Lechia zwycięży w Bydgoszczy!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Maciej Makuszewski!

84'

Makuszewski zakręcił w polu karnym rywalem, po chwili się przewrócił i domagał się rzutu karnego, ale sędzia Musiał z nim się nie zgodził.

83'

Ledwie kilka minut do końca spotkania. Czy Zawisza jest jeszcze w stanie wyrównać?

81'

Długa piłka w pole karne do Ziajki, ale ten przegrywa pojedynek siłowy z Valente.

79'

Żółta kartka dla Janickiego za niebezpieczne zagranie wobecDrygasa.

77'

Dobra szansa dla Zawiszy! Po centrze Geworgiana odchylony Vasco z kilku metrów główkował obok bramki Treli!

75'

1 564 widzów na spotkaniu w Bydgoszczy.

74'

Sandomierski dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Aleksicia, a po chwili w polu karnym Zawiszy został zablokowany Makuszewski.

72'

Po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez gospodarzy Micael uderzył głową zbyt lekko, by zaskoczyć Trelę.

71'

Geworgian wchodzi w miejsce Anestisa.

70'

Po rzucie rożnym dla Lechii to gospodarze mieli okazję do kontry, ale jej nie wykorzystali, bo źle zagrał Alvarinho.

69'

Pawłowski lewą stroną z łatwością minął rywala, ale jego zagranie przed bramkę przerwał Micael. Rzut rożny, tymczasem Anestis ma spore problemy fizyczne.

68'

Sandomierski! Wychowanek Jagiellonii broni uderzenie z 18 metrów Aleksicia, a następnie także dobitkę Makuszewskiego!

67'

Nawotczyński wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Makuszewskiego.

65'

Alvarinho zmienia Wagnera w ekipie gospodarzy.

65'

Sandomierski pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Borysiuka.

62'

Lechia zdecydowanie się ożywiła po zdobyciu gola. Teraz mecz toczy się pod dyktando gdańszczan.

61'

Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk

60'

Lechia atakuje. Sandomierski musiał ponownie piąstkować po wrzutce Makuszewskiego z narożnika boiska.

59'

Sandomierski skutecznie piąstkował po dośrodkowaniu Makuszewskiego, a po chwili kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu Aleksicia!

59'

Rzut rożny dla Lechii po akcji Pawłowskiego.

58'

Szansa dla Zawiszy, ale Valente zdołał powstrzymać w polu karnym Wójcickiego, a po chwili uderzenie Vasco zostało zablokowane.

57'

Teraz w podobnej sytuacji Tomasz Musiał zachował się niekonsekwentnie, bo nie ukarał kartką Janickiego za faul na Vasco. Długą piłkę posłaną w pole karne przez Wójcickiego chwyta Trela.

56'

Żółta kartka dla Fleurivala za faul taktyczny Pawłowskiego.

54'

Kapitalna indywidualna akcja Colaka, który poradził sobie w siłowym pojedynku z Micaelem, rozpędzony minął Nawotczyńskiego i płaskim strzałem pokonał z kilkunastu metrów Sandomierskiego! Lechia prowadzi w Bydgoszczy!

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Antonio Colak, co za bramka!

51'

Vasconcelos centruje w pole karne, gdzie dobrze asekurował swoich partnerów Możdżeń.

50'

Sandomierski łapie długą piłkę posłaną w pole karne w kierunku Antonio Colaka.

48'

W odpowiedzi niezły strzał z dystansu Wójcickiego trafia tylko w boczną siatkę bramki Treli!

47'

Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego na drugi słupek w kierunku Vranjesa, ale ten naciskany przez Anestisa uderzył głową niecelnie!

46'

Pawłowski w indywidualnej akcji wyjechał poza linię końcową.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Aleksić zmienia Malbasicia w przerwie spotkania.

19:02

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Bydgoszczy. Za chwilę zamelduje się na boisku Danijel Aleksić.

18:48

Po początkowej dominacji Zawiszy, spotkanie szybko stało się wyrównane i jednocześnie bardzo słabe. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i może zmieni się to w drugiej połowie.

45'

Tuż po rozegraniu rzutu rożnego sędzia Musiał kończy pierwszą połowę. Bez bramek w Bydgoszczy.

45'

Jeszcze na koniec pierwszej połowy jest rzut rożny dla Lechii.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Kamil Drygas huknął z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka nieznacznie minęła bramkę Treli!

43'

Szansa dla Lechii! Po odbitym dośrodkowaniu Vranjesa piłka spada pod nogi Pawłowskiego, ale ten po zbyt długim zastanowieniu uderza i zostaje zablokowany przez gospodarzy!

41'

Vasconcelos zdołał spod linii końcowej dośrodkować piłkę w pole karne, gdzie Luis Carlos faulował interweniującego Trelę.

40'

39'

Na spalonym znowu znalazł się Malbasić.

38'

Nawotczyński jeszcze ucierpiał w tym starciu w polu karnym, tymczasem powtórki nie pokazują jednoznacznie, czy Zawiszy należał się rzut karny.

37'

Mamy kontrowersję! Vasco był chyba ściągany w polu karnym przez Valente, ale sędzia puszcza grę, a Nawotczyńskiego przed bramką uprzedził Valente!

36'

Kolejna bardzo ładna akcja kombinacyjna Zawiszy, Wójcicki przedarł się prawą stroną w pole karne i szukał Luisa Carlosa, ale zablokował go jeszcze Pietrowski, który przeniósł się na lewą obronę. Tylko rzut rożny.

35'

Stracił cierpliwość trener Machado do fatalnie dysponowanego Mirandy i już teraz zmienia go Możdżeń.

34'

Kolejna centra Wójcickiego, doszedł do piłki Vasco, ale uderzył w ją głową w niezbyt skoordynowany sposób.

33'

Wójcicki dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Lechii, gdzie Pietrowski posyła piłkę na rzut rożny.

31'

Pół godziny za nami. Micael faulował brutalnie Colaka w środku pola i ogląda żółtą kartkę.

27'

Rzut wolny dla Zawiszy, Fleurival zdecydował się na strzał z bardzo daleka, ale piłka trafia w jednego z graczy gości.

26'

Colak złapany na pozycji spalonej.

25'

Teraz z kolei Pawłowski fauluje przy linii końcowej Anestisa.

25'

I już faul w ofensywie Vasco na Janickim. Piłka dla Lechii.

24'

I jest zmiana. Vasco za Porcellisa.

23'

Vasconcelos już gotowy do gry, tymczasem Porcellis schodzi niemalże ze łzami w oczach z boiska.

22'

Jakiejś kontuzji doznał teraz Rafael Porcellis. Będzie potrzebna zmiana.

21'

Wójcicki na skrzydle znowu poradził sobie z Mirandą i zagrał w pole karne do Porcellisa, który jednak nie opanował piłki.

20'

20'

Nie ma co ukrywać, po niezłym początku w wykonaniu gospodarzy nie jest to teraz dobre widowisko.

18'

Colak i Malbasić minęli się z piłką w polu karnym Zawiszy po wrzutce Makuszewskiego.

17'

Kontra Zawiszy, ale rozpędzony Wójcicki zdobywa tylko korner dla niebiesko-czarnych.

15'

Obrońcy Zawiszy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Vranjesa.

15'

Luis Carlos faulował Makuszewskiego około 40 metrów od bramki Sandomierskiego. Rzut wolny dla Lechii.

14'

Moment tzw. 'kopaniny' na murawie w Bydgoszczy.

11'

Bydgoszczanie radzą sobie z kolejną centrą Makuszewskiego, po chwili zrobiło się zamieszanie w polu karnym Zawiszy, ale wyjaśniają sytuację gospodarze.

10'

Malbasić zdobywa kolejny korner dla lechistów.

9'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i bardzo niedokładne uderzenie głową Valente. Piłka dla gospodarzy.

8'

Do akcji ofensywnej podłączył się prawym skrzydłem Janicki, ale niedokładnie centrował w pole karne do Colaka, a po chwili Makuszewski został powstrzymany przez Drygasa. Rzut rożny dla gości.

7'

Wagner!!! W środku pola faulowany był Anestis, ale gospodarze ruszyli z atakiem, Wójcicki dośrodkował na głowę Wagnera, ale ten w świetnej sytuacji spudłował z kilku metrów!

5'

Teraz z kolei Wójcicki wykłada piłkę na 16. metr do Wagnera, ale ten uderza wysoko nad poprzeczką!

4'

Zawisza wciąż w ataku, dobra długa piłka na skrzydło do Ziajki, ale tego dośrodkowanie było zdecydowanie zbyt długie.

3'

Wagner!!! Porcellis był przed polem karnym faulowany przez Janickiego, ale piłka spadła pod nogi Wagnera, którego bardzo mocny strzał obronił Trela!

3'

Kapitalny długi cross na skrzydło Nawotczyńskiego do Wagnera, ten na skraju rzutu wolnego przewraca się w starciu z Mirandą, ale sędzia Musiał nakazuje grać dalej.

2'

Faul w środku pola Borysiuka na Wójcickim.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy! Lechia przy piłce!

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami obu drużyn są Kamil Drygas (Zawisza) oraz Rafał Janicki (Lechia).

17:50

Na trybunach stadionu w Bydgoszczy znaleźli się m.in. Mariusz Piekarski i Czesław Michniewicz.

17:50

Sędzią tego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

17:45

Kogo brakuje w obu drużynach? W Lechii nie ma kontuzjowanych Lekovicia, Bąka i Wiśniewskiego, zawieszonego Sadajewa, a także piłkarzy, którzy nie zmieścili się w osiemnastce, czyli Stolarskiego i Buksy. W Zawiszy wciąż kontuzjowani są Kaczmarek, Masłowski oraz Goulon, a ponadto dzisiaj nie zagrają Samuel, Petasz oraz Joshua Silva.

17:40

Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Mateusz Możdżeń, Mavroudis Bougaidis, Adam Dźwigała, Daniel Łukasik, Danijel Aleksić, Piotr Grzelczak.

17:35

Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Paweł Strąk, Vahan Gevorgyan, Korneliusz Sochań, Bernardo Vasconcelos, Álvarinho, Jorge Kadú.

17:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W Lechii mamy aż trzech debiutantów: Colaka, Malbasicia i Mirandę.

17:25

W minionym sezonie oba kluby w lidze mierzyły się trzykrotnie. W rundzie zasadniczej w Gdańsku padł remis 1:1 po trafieniach Piotra Grzelczaka i Luisa Carlosa, natomiast w Bydgoszczy to Lechia pewnie zwyciężyła 3:0 po hattricku Patryka Tuszyńskiego. W grupie mistrzowskiej na stadionie Zawiszy padł bezbramkowy remis.

17:20

Mimo nie najlepszego startu, szkoleniowiec Lechii, Joaquim Machado, może być jeszcze spokojny o pracę, choć nie ma wątpliwości, że każda kolejna niepotrzebna strata punktów może zmniejszać cierpliwość włodarzy Lechii do jego osoby.

17:15

Lechia Gdańsk w tym sezonie również nie przekonuje. Gdańszczanie zdołali tylko pokonać Piasta (3:1) oraz Podbeskidzie (1:0), a poza tym zremisowali szczęśliwie z Jagiellonią 2:2, a także przegrali z Lechem Poznań (1:2) i Wisłą Kraków (1:3). Przez to biało-zieloni, pomimo dużych aspiracji przed sezonem, zajmują dopiero dziewiąte miejsce.

17:10

Jak dobrze wiadomo, prezesi polskich klubów nie są specjalnie cierpliwi i w związku z tym już mówi się, że portugalski szkoleniowiec niebiesko-czarnych, Jorge Paixao, gra dzisiaj o swoją posadę. Porażka może skutkować jego zwolnieniem jeszcze przed końcem sierpnia.

17:05

Jesteśmy już po pięciu kolejkach nowego sezonu i trzeba uczciwie przyznać, że oba zespoły nie zaczęły najlepiej nowych rozgrywek. Zawisza Bydgoszcz po zwycięstwie na inaugurację z Koroną Kielce 2:0 poniósł cztery porażki z rzędu: z Jagiellonią (1:3), Śląskiem (1:2), Podbeskidziem (1:2) i Górnikiem Łęczna (2:5), przez co niebiesko-czarni zajmują z trzema punktami na koncie czternaste miejsce.

16:57

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Lechią Gdańsk.