0 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa0 : 2
22:21

Franciszek Smuda z pewnością jest zadowolony z postawy Wisły w tym meczu. Gościom wychodziło dzisiaj praktycznie wszystko i zasłużenie wywożą ze Szczecina trzy punkty. Znakomite zawody rozegrali Semir Stilić i Paweł Brożek, a za cichego bohatera można uznać rządzącego w środku pola Alana Urygę. Pogoń po raz pierwszy w tym sezonie doznała goryczy porażki, a za uwagę dziękuje już dzisiaj Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu!

92'

Dość szczęśliwie Pogoń wywalczyła jeszcze rzut rożny, ale dośrodkowanie Murawskiego znów łapie Buchalik.

91'

Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

90'

Druga zmiana w drużynie Wisły, zamiast Boguskiego w samej końcówce na boisku pojawia się Tomasz Zając.

89'

W ostatnich 10 meczach Wisła traciła co najmniej jednego gola. Zanosi się na przerwanie tej serii.

88'

Atak pozycyjny Pogoni nie przyniósł żadnego skutku poza kontrą Wisły. Boguski próbował przelobować daleko wychodzącego Janukiewicza, lecz golkiper Pogoni złapał futbolówkę.

86'

Pierwsza zmiana w drużynie Wisły, Gargułę zastępuje Emmanuel Sarki.

86'

Z rzutu wolnego strzelał Stilić, lecz tym razem uderzył nad bramką.

85'

Po dwóch kornerach dla Pogoni na bramkę strzelał Kun, było to jednak uderzenie wprost w ręce golkipera Wisły.

84'

Bardzo mocny strzał Rogalskiego z rzutu wolnego, Buchalik instynktownie odbija piłkę przed siebie, a Głowacki wybija piłkę na rzut rożny!

83'

Jankowski wchodzi w nogi Murawskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

80'

Kolejna świetna szansa dla Wisły! Strata piłki przez Pogoń, Garguła świetnie zagrywa do Stilicia, ten prostopadłym podaniem obsługuje Brożka, jednak było to dogranie zbyt mocne i dobrym wyjściem niebezpieczeństwo zażegnał Janukiewicz.

78'

Na spalonym złapany Małecki. Piłkarze Pogoni chcą już chyba, aby to spotkanie jak najszybciej się skończyło.

76'

Pogoń na dosłownie na kolanach. Kolejny dobry odbiór notuje Uryga, zagrywa do Stilicia, ten mija dwóch rywali, wpada w pole karne, przewraca się Maksymilian Rogalski, a Bośniak między nogami Hernaniego dogrywa do zupełnie niepilnowanego Brożka, który przy bierności szczecińskich obrońców bez żadnego problemu pokonuje Janukiewicza.

75'

GOOOOOOOOOOL DLA WISŁY, BROŻEK!

72'

Długie podanie Rogalskiego do Bąka, ten znów jednak zagrywa bardzo niedokładnie. Zamiast przy nodze partnera, piłka ląduje na aucie. To z pewnością nie jest dobra zmiana.

69'

Pogubił się pod linia końcową Dudka, Pogoń będzie miała kolejny rzut rożny.

67'

Świetna dwójkowa akcja Rudola i Golli prawą stroną, tego ostatniego ostrym wślizgiem fauluje Semir Stilić. Żółta kartka dla Bośniaka.

66'

Po faulu na Rudolu Pogoń miała rzut wolny z prawej strony boiska, lecz dośrodkowanie Murawskiego z łatwością wybili obrońcy Wisły.

64'

Kolejna znakomita akcja Wisły, zakończona strzałem piętą Brożkam ale piłka przelatuje obok słupka!

62'

Kun wpada z piłką w pole karne, mija dwóch rywali, ale drybling skrzydłowego Pogoni był zbyt długi i ostatecznie nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

62'

Było groźnie! Murawski zagrał do Bąka, ten zdecydował się na uderzenie, z problemami po rykoszecie broni Buchalik.

61'

Dośrodkowanie Małeckiego łatwo łapie Buchalik. Żaden z zawodników Pogoni nie atakował piłki.

60'

Przejęcie Urygi przed polem karnym i błyskawiczny strzał, piłka przelatuje jednak nad poprzeczką.

59'

Ostatnia zmiana w Pogoni, z boiska schodzi Łukasz Zwoliński, zastępuje go Dominik Kun.

57'

Strzał Garguły z rzutu wolnego przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

57'

Bąk fauluje Sadloka blisko pola karnego Pogoni i zostaje ukarany żółtą kartką.

55'

Błyskawicznie ograni obrońcy Pogoni, dwójkową akcję przeprowadzili Stilić i Jankowski, a ten ostatni z ostrego kąta trafia w słupek!

54'

Fatalne podanie Bąka w kierunku Golli sprawiło, że Wisła ruszyła z groźną kontrą. Ostatecznie nie przyniosła ona okazji na bramkę, lecz takich strat muszą wystrzegać się gospodarze.

52'

Strata Wisły pod własnym polem karnym, Bąk dośrodkowuje w pole karne, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Sporo pretensji do kolegi miał po tej akcji Zwoliński.

52'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stilicia, ale gracze Wisły ostatecznie nie zdołali oddać nawet strzału.

50'

Szansa dla Wisły na trzeciego gola! Szybka akcja gości, Brożek minął Hernaniego i dograł do Stilicia, ten wygonił się jednak z piłką do boku i strzał z ostrego kąta broni Janukiewicz.

50'

Do akcji ofensywnej podłączył się Golla dośrodkował w pole karne, tam pojedynek główkowy wygrał Zwoliński, lecz uderzał niecelnie.

49'

Jankowski nawinął na zamach jednego z rywali, ale jego podanie w kierunku Brożka było niedokładne.

48'

Goście nie zamierzają rezygnować z kolejnych ataków. Na lewej stronie aktywny Sadlok, ale jego dośrodkowanie dobrze wybija Matynia.

46'

... a za Matrasa na boisku pojawia się Jakub Bąk.

46'

Mamy dwie zmiany w drużynie Pogoni. Dąbrowskiego zastępuje Rogalski...

45'

Znów gramy!

21:29

Wracamy już do Szczecina, jako pierwsi na murawę wrócili piłkarze Pogoni, za nimi Wiślacy.

21:18

Naprawdę dobry mecz oglądamy dzisiaj w Szczecinie. Obie drużyny miały swoje szanse, ale skuteczniejsza była Wisła, głównie za sprawą fenomenalnego Semira Stilicia, który zaliczył pięknego gola z rzutu wolnego i nie mniej ładną asystę przy trafieniu Brożka. Pogoni w kluczowych momentach zabrakło natomiast nieco skuteczności, choć trzeba też oddać klasę Buchalikowi, Sadlokowi i Burlidze. Na stadion im. Floriana Krygiera wracamy za 15 minut.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Stilić znów bardzo dobrze wypatrzył Brożka, ten starał się dograć do Garguły, ale zakończyło się na rzucie rożnym.

45'

Nieuważnie zagrał teraz Dąbrowski, który zamiast ruszyć do podania Matrasa stanął w miejscu.

44'

Przycisnęła teraz Pogoń, ale po dłuższej akcji prostopadłe podanie Murawskiego było nieco za mocne i piłka ląduje w rękach Buchalika.

41'

Świetna szansa dla Pogoni! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Małeckie na piąty metr, strzał głową oddaje Zwoliński, ale Buchalik efektownie broni!

39'

Pogoń stara si jeszcze przed przerwą zmniejszyć straty. Po kolejnym długim wrzucie Frączczaka głową strzela Dąbrowski, ale Buchalik bez problemu łapie piłkę.

37'

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

37'

Przepiękna akcja Wisły. Garguła mija jednego rywala, dogrywa do Stilicia, ten pięknym prostopadłym podaniem obsługuje Brożka, który mija Janukiewicza i pakuje piłkę do pustej bramki!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BROŻEK!

35'

Pogoń stara się atakować, ale w akcjach "Portowców" jest sporo niedokładności.

33'

Wojciech Golla taktycznym faulem na Gargule przerywa groźną kontrę Wisły. Żółta kartka dla stopera Pogoni.

31'

A kibice Pogoni zaprezentowali na stadionie efektowną oprawę.

29'

Po stracie bramki Pogoń przystąpiła do ataku, aktywny po lewej stronie Frączczak, który wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Murawskiego głową strzelał Hernani, futbolówka przeleciała jednak ponad bramką.

28'

Dalekie podanie w kierunku Zwolińskiego, Buchalik wychodzi daleko przed pole karne, napastnik Pogoni pada na murawę w starciu z rywalem, ale faulu chyba nie było. Gdyby sędzia przerwał grę, musiałby wyrzucić bramkarza Wisły z boiska!

26'

Janukiewicz spodziewał się strzału nad murem, a Stilić uderzył inaczej - obok muru, tuż przy słupku. Piękne trafienie dla Wisły!

25'

GOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! STILIĆ!

25'

Znakomite podanie Dudki do Stilicia, ten dogrywa do Jankowskiego, którego fauluje Matynia. Będzie świetna okazja dla Stilicia z rzutu wolnego.

22'

Szansa na gola dla Pogoni! Daleki wrzut z autu Frączczaka trafia na głowę Dąbrowskiego, ten uderza jednak tuż obok długiego słupka.

21'

Dobre dośrodkowanie Semira Stilicia z rzutu wolnego, Łukasz Zwoliński wybija piłkę głową, będzie jeszcze rzut rożny, przy piłce znów Stilić.

20'

Świetne prostopadłe podanie Alana Urygi w kierunku Łukasza Burligi, ale Matynia wybija piłkę na aut. Zwoliński zmienia natomiast buty, gdyż jeden z nich w starciu z rywalem po prostu się rozpadł.

19'

Tuż przed polem karnym przewrócił się Paweł Brożek, ale arbiter nie zdecydował się ostatecznie na użycie gwizdka.

18'

18'

Zwoliński dobrze powalczył z obrońcami Wisły o piłkę, ale znajdował się na spalonym i sędzia przerwał grę.

16'

Strzał Frączczaka z dystansu pewnie broni Buchalik, po chwili ostrego fauli dopuścił się Dudka. Arbiter nie zdecydował się jednak na pokazanie mu żółtej kartki.

15'

Kolejna świetna szansa gospodarzy! Błyskawiczna seria podań po lewej stronie boiska, piłka trafiła do Murawskiego, ten starał się dograć do stojącego przed bramką Frączczaka, ale znakomicie podanie zablokował Sadlok!

13'

Ależ szansa dla Pogoni! Po szybkim wybiciu z autu piłka trafiła do Zwolińskiego, ten dość szczęśliwie dograł do stojącego tuż przed bramką Małeckiego, a po strzale tego ostatniego piłka trafiła w nogę ofiarnie interweniującego Burligi i przeleciała nad bramką!

12'

Po faulu na Dudce Wisła miała rzut wolny z lewej strony boiska, w pole karne dośrodkowywał Garguła, ale Janukiewicz łatwo złapał piłkę.

11'

Złe przyjęcie Frączczaka po podaniu od Golli i kolejna łatwa strata Pogoni. Wisła ruszyła z szybką akcją i Burliga w starciu z Hernanim wywalczył rzut rożny.

9'

Jak na razie Wisła zdominowała gospodarzy. Podopieczni Franciszka Smudy całkowicie panują nad środkiem pola, gdzie Pogoń gra bardzo niedokładnie.

7'

Kolejna świetna akcja Wisły. Złe podanie Macieja Dąbrowskiego sprawiło, że z kontrą ruszył Paweł Brożek i po dwójkowej akcji z Semirem Stiliciem napastnik "Białej Gwiazdy" uderza niecelnie!

6'

Dobra szansa dla Wisły, Garguła zagrywa do Brożka, ten znajduje na prawej stronie Burligę, który dobrze znajduje Gargułę, ale uderzenie tego ostatniego w zablokowali obrońcy Pogoni. Gdyby nie to, piłka zatrzepotałaby pewnie w siatce!

5'

Kolejny daleki wrzut z autu Frączczaka, na strzał ze sporej odległości zdecydował się Hubert Matynia, lecz piłka przeleciała bardzo wysoko nad bramką.

3'

Daleki wrzut z autu w pole karne w wykonaniu Adama Frączczaka, obrońcy Wisły nieco się pogubili, ale ostatecznie wybili piłkę.

2'

Garguła dobrze dośrodkował z rzutu rożnego w okolice 5. metra, Janukiewicz nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę przed pole karne.

1'

Pierwsza akcja Wisły, Jankowski ograł Dąbrowskiego i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

1'

Zaczynamy!

20:28

Za nami przywitane kapitanów obu drużyn - Arkadiusza Głowackiego i Rafała Murawskiego, a także losowanie.

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawie, z głośników leci hymn Pogoni, głośno śpiewany przez kibiców.

20:23

Drużyna która wygra to spotkanie przynajmniej na kilkanaście godzin zostanie liderem T-Mobile Ekstraklasy.

20:19

Po raz pierwszy od 29 listopada zeszłego roku (Pogoń grała wówczas z Zawiszą Bydgoszcz) w podstawowym składzie nie ma żadnego Japończyka. Takuya Murayama i Shohei Okuną rozpoczną ten mecz na ławce rezerwowych, w drużynie nie ma już natomiast Takafumiego Akahoshiego, który przez ostatnie lata dowodził drugą linią drużyny Dariusza Wdowczyka.

20:17

Wspominaliśmy o braku w kadrze meczowej Marcina Robaka, pod znakiem zapytania stał też udział w tym meczu Rafała Murawskiego. Uraz kapitana "Portowców" nie okazał się jednak poważny i wystąpi dziś od pierwszej minuty.

20:14

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Kamil Kuczak, Tomasz Zając, Przemysław Lech, Emmanuel Sarki, Piotr Żemło

20:10

Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Tomasz Lisowski, Dominik Kun, Shohei Okuno, Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama, Jakub Bąk

20:06

Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak, który w tym sezonie sędziował m. in. starcie Wisły z Górnikiem Łęczna. W ubiegłorocznych rozgrywkach był rozjemcą w czterech meczach Pogoni i siedmiu meczach Wisły. Żadna z tych drużyn wówczas nie przegrała. Czyżby wszystko wskazywało na remis?

20:02

W ubiegłym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W Szczecinie padł bezbramkowy remis, przy Reymonta Wisła wygrywała 2:1 i 5:0. Szczególnie ten ostatni mecz zapadł w pamięci kibiców obu drużyn. Czy "Portowcy" wezmą dzisiaj rewanż na drużynie Franciszka Smudy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

19:54

Identyczny bilans mają także piłkarze Wisły, którzy rozpoczęli sezon od remisów z Górnikiem Łęczna i Piastem, potem wygrali w Poznaniu z Lechem, zremisowali z Ruchem, a w ostatniej kolejce w dobrym stylu ograli Lechię Gdańsk.

19:50

Gospodarze w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy jeszcze nie przegrali. Rozpoczęli rozgrywki od zwycięstw z Podbeskidziem i Śląskiem, ostatnie trzy mecze to natomiast remisy z Koroną, Piastem i Lechem.

19:46

Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze obu drużyn, zaraz na murawę powinni wyjść także piłkarze z pola.

19:42

W składzie Pogoni najbardziej widoczny jest brak Marcina Robaka, który w Poznaniu doznał urazu i dziś nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki wracają za to Mateusz Matras i Łukasz Zwoliński, a na lewej stronie w oficjalnym meczu "Portowców" debiutuje 18-letni Hubert Matynia, który zastąpił wypożyczonego do Włoch Mateusza Lewandowskiego

19:38

Po lewej stronie możecie już zobaczyć także wyjściową jedenastkę Wisły. Franciszek Smuda desygnował do gry od pierwszej minuty tych samych piłkarzy, który rozpoczęli wygrany 3:1 mecz z Lechią Gdańsk.

19:33

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Po lewej stronie możecie zobaczyć pierwszą jedenastkę :Portowców"

19:30

W drugim piątkowym meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym boisku z Wisłą Kraków. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!