1. połowa2 : 1
17:27

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

17:27

Już teraz zapraszam na trzeci dzisiejszy mecz T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie hitowe, bo pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków.

17:25

Czerwona kartka ewidentnie rozbiła plany Zawiszy, choć w późniejszym okresie, goście całkiem mądrze cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Tyle, że żadna kontra z ich strony się nie pojawiła i bramek po przerwie nie zobaczyliśmy.

17:24

Zasłużone zwycięstwo gospodarzy po dwóch bramkach Roberta Picha. Druga połowa bardzo słaba, na uwagę zasługują chyba tylko czerwona kartka Luisa Carlosa oraz strzał w poprzeczkę Sebastiana Mili z końcówki spotkania. Wrocławianie inkasują zatem cenne 3 punkty.

94'

KONIEC! Śląsk ostatecznie pokonuje Zawiszę 2:1!

94'

Plaku mógł mieć wejście smoka, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i złapał ją Witan.

93'

Zmiana w Śląsku, żegnany na stojąco Robert Pich zostaje zmieniony przez Sebino Plaku.

93'

Żółta kartka dla Grodzickiego za faul blisko linii środkowej. Będzie jeszcze szansa dla Zawiszy na jakieś dośrodkowanie.

92'

MILAAAA, nie ma gola!! Sebastian Mila dostał zagranie na linię pola karnego, huknął z całej siły, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce!

91'

3 minuty doliczone.

90'

Była szansa dla Zawiszy, Łukowski dostał podanie na lewej stronie, ale później zagrał za plecy kolegów i przejmuje Śląsk.

88'

Śląsk chce już jak najmniejszym nakładem sił utrzymać ten wynik do końca, Zawisza czeka natomiast na kontrę, by nie otworzyć się zbytnio.

85'

Ostro bita piłka przez Milę, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

85'

Śląsk kilkoma podaniami otworzył szansę dla Hołoty, ale strzał zawodnika gospodarzy po rykoszecie wylatuje za linię końcową. Korner.

83'

Łukowski zagrał po ziemi, a Paixao niepewnie wybił piłkę na korner. Chwilę później Pawełek daleko piąstkuje futbolówkę

82'

Niecałe 10 minut do końca spotkania, Grodzicki fauluje Kadu tuż przy linii bocznej pola karnego. Będzie szansa dla Zawiszy.

81'

Hołota chciał oddać strzał sprzed pola karnego, ale świetnie doskoczył do niego Drygas i zablokował uderzenie zawodnika Śląska

80'

Paixao chciał przelobować Witana ze środka boiska i pomylił się o około metr. Było blisko, ciekawy pomysł!

79'

Mila strzela z daleka na bramkę Witana, ale bardzo niecelnie.

78'

Trzecia zmiana w szeregach Bydgoszczan - za Alvarinho (który opuścił murawę z lekkim grymasem bólu na twarzy) wchodzi Jakub Łukowski.

76'

Hołota na spalonym po strzale Dudu.

74'

Wagner nie będzie w stanie kontynuować gry. Jakub Wójcicki pojawia się na murawie .

73'

A więc Zawisza przez moment gra w 9.

71'

Zawodnik Zawiszy ucierpiał przy okazji tego dośrodkowania, chyba potrzebna będzie zmiana. Coś z mięśniem dwugłowym uda

71'

Ładna kombinacyjna akcja Zawiszy, ale dośrodkowanie Wagnera pewnie złapane przez Pawełka.

70'

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz

69'

Czerwona kartka mocno skomplikowała plany gości. Czy Zawiszę stać będzie jeszcze na jakiś zryw w tym meczu? Tempo jak na razie mocno osłabło.

67'

Mila pada w polu karnym, ale Ziajka czyściutko wybił mu piłkę spod nóg.

67'

Fleurival dobrze zatrzymał na lewej stronie Dudu, który próbował dośrodkować, ale dzięki asyście zawodnika Zawiszy, wybił ją za linię końcową i od bramki Witan.

65'

Zmiana również w Śląsku - za Machaja na boisko wchodzi Ostrowski.

65'

Mamy pierwszą zmianę w ekipie Zawiszy, za Vasconcelosa na murawie pojawia się Jorge Kadu.

64'

Mila niedokładnie zagrywał do Zielińskiego, choć pomysł był ciekawy.

63'

Kąśliwy strzał Wagnera z narożnika pola karnego, ale obok słupka.

63'

Gdy Luis Carlos rozkręcał się na boisku, widać rozkręcił się zbyt mocno.

62'

Machaj na prawej stronie zwiódł Drygasa i Silvę, ale jego uderzenie po rykoszecie wylatuje za linię końcową.

61'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Luisa Carlosa! Pich biegł z piłką, a Carlos wracając do defensywy zahaczył strzelca dwóch bramek dla Śląska, a sędzia bez wahania ukarał go kartką!

60'

Mila kiepsko dośrodkowuje, a Drygas "na aferę" wyekspediował futbolówkę do przodu.

59'

Luis Carlos świetnie popędził prawą flanką, ograł jednego z obrońców jak dziecko. Następnie zagrał na środek do Vasconcelosa, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

58'

58'

Co to była za szansa dla Zawiszy!! Luis Carlos świetnie zagrał do Vasconcelosa, ten odegrał na prawo do Alvarinho, ale zawodnik gości fatalnie pudłuje w znakomitej sytuacji!

57'

Powtórka pokazała, że Dudu umyślnie nadepnął na tors zawodnika Zawiszy. Oj, nieładnie..

55'

Poturbowany Luis Carlos zwija się z bólu na murawie, ale...nagle wstaje.

53'

Pierwsze żółtko w tym meczu. Luis Carlos sfaulował Dudu, a sędzia Złotek pokazał pierwszy kartonik.

51'

Luis Carlos ładnie odwrócił się z piłką około 25 metrów od bramki Pawełka, oddał szybki strzał, ale były bramkarz Wisły tylko odprowadził ją wzrokiem.

50'

Mila zamykał dośrodkowanie Dudu, ale był ustawiony zbyt głęboko i późniejsze podanie do Paixao niedokładne.

48'

Pich zabrał piłkę Carlosowi, popędził z kontrą, ale nie miał pomysłu na jej skonstruowanie i stracił futbolówkę.

46'

Drugą połowę od środka zaczynają piłkarze Śląska!

16:29

Za chwilę początek drugiej połowy. Zawiszy uda się odmienić losy meczu? Jak uważacie?

16:22

Sam mecz jest dość wyrównany i prowadzony w niezłym tempie. Zawisza z pewnością poszuka swych szans po przerwie, a zdobyta bramka pokazała, że Śląsk jest dziś do "ukąszenia". Gospodarze z drugiej strony będą chcieli szybko postawić kropkę nad "i".

16:21

Śląsk zasłużenie prowadzi z Zawiszą po pierwszej połowie. Znakomicie zaprezentował się Robert Pich, autor dwóch bramek. Po stronie Zawiszy najlepszy jest Kamil Drygas, również autor bramki. Bydgoszczanie wrócili do gry ze stanu 2:0. Dla widowiska bardzo dobrze, że goście szybko odpowiedzieli na drugą bramkę Picha, bo to zapowiada spore emocje!

47'

Koniec pierwszej połowy! Sędzia Złotek zakończył pierwszą odsłonę, po której Śląsk prowadzi z Zawszą 2:1!

45'

2 minuty doliczone.

45'

Machaj na lewej stronie miał tylko Micaela, ale stoper Zawiszy prawą nogą zastopował akcję Wrocławian.

43'

Było groźnie! Najpierw Paixao dośrodkowywał do Machaja, ale piłka finalnie trafiła pod nogi Picha, który oddał strzał. Strzał niecelny.

42'

Błąd Dudu, zamiast wybić piłkę, kopnął ją nad siebie i stracił. Chwilę później jednak Carlos fauluje Grodzickiego i mamy rzut wolny dla Śląska.

40'

Jak na razie świetne zawody Kamila Drygasa. Oprócz bramki, zawodnik Zawiszy bardzo dobrze gra w destrukcji.

38'

Mila próbował szybko zagrać do Machaja, ale przy linii bocznej dobrze interweniował Luis Carlos, wybijając futbolówkę na aut.

37'

Ależ bomba Paixao! Gdyby to wpadło, to mielibyśmy poważnego kandydata do bramki sezonu! Ale jednak piłka obok słupka bramki Witana!

35'

Vasconcelos dostał piłkę w polu karnym, ale jak się okazało, zagrał ręką. Nie było spalonego.

34'

A za bramkę trzeba pochwalić Alvarinho, który świetnie ograł Dudu na prawej stronie.

33'

Pawełek odniósł jakiś uraz, jest opatrywany na murawie.

33'

Wagner dostał piłkę od Vasconcelosa, uderzył bardzo ładnie, ale Pawełek zdołał odbić piłkę! Tyle, że dobitki "szczupakiem" Drygasa już nie obronił! Zawisza wraca do gry!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL KAMIL DRYGAS!! 2:1!!

30'

29'

Pich kapitalnie zwiódł Micaela i oddał kapitalny strzał na bramkę! Witan bez szans, piękna bramka Roberta Picha!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL 2:0!!!! A kto? ROBERT PICH!!!

28'

Fatalnie wykonany aut przez Zawiszę, Ziajka nie opanował piłki i wybił...na aut.

26'

Uderzenie Carlosa z około 25 metrów, ale nad bramką Pawełka.

26'

MILA! Pich kapitalnie podał do środka do Mili, ale Drygas kapitalnie przyblokował zawodnika Śląska!

24'

Vasconcelos dobrze przyjął piłkę od Luisa Carlosa, próbował jeszcze minąć Celebana, ale zderzył się z Pawełkiem i nie ma bramki! Teraz obaj leżą na murawie.

24'

Vasconcelos fatalnie zagrywa wzdłuż boiska, przechwyt Śląska.

23'

Okazja! Zieliński dostał piłkę od Mili, dośrodkował w pole karne, ale szczęśliwie wybijają obrońcy!

22'

Ostatnie minuty należą do gości, Śląsk trochę się cofnął po tej bramce.

21'

Jak na razie Droppa bardzo niepewnie. Gdyby Zawisza wykorzystał okazje po jego błędach, to już by prowadził.

20'

PAWEŁEK!! Fatalna strata Droppy w środku boiska, Luis Carlos miał świetną szansę, ale Pawełek kapitalnie interweniuje lewą ręką!

19'

Mazurek Dąbrowskiego na stadionie we Wrocławiu.

18'

Silva najpierw "zakręcił" ciałem przy linii bocznej, a po chwili Droppa sfaulował Drygasa. 28 metrów do bramki, ale Alvarinho fatalnie dośrodkowuje.

16'

Kiepski przerzut piłki do Zielińskiego i aut dla Zawiszy.

13'

Co się stało? Machaj zderzył się głową z Micaelem.

13'

Leży teraz na murawie Machaj, chwila przerwy.

13'

Luis Carlos próbował zagrania do Alvarinho, ale za mocno! Gdyby lepiej to zagrał, to zawodnik Zawiszy byłby sam na sam z Pawełkiem!

11'

Początkowe minuty należały do Zawiszy, ale Śląsk przejął inicjatywę.

9'

Wrzutka Machaja z lewej strony, ale Samuel wybija bardzo niepewnie!

9'

Powtórki pokazują, że mocno zawiniła obrona Zawiszy. Nie było żadnej asekuracji, piłka przeszła przez kilku zawodników, a Robert Pich bez problemów znalazł futbolówkę i zdobył bramkę!

7'

ROBERT PICH! Zieliński dośrodkował po ziemi piłkę z prawej strony w okolice linii pola karnego, tam znalazł się Pich, który dobrym strzałem pokonał Witana!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL 1:0 dla Śląska!!!

6'

Była ciekawa akcja Śląska. Mila na prawej stronie trochę przekombinował, zagrał na lewo do Picha, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

5'

Dudu dośrodkowywał do Machaja, ale niecelnie. Zawisza ruszył z akcją, ale Alvarinho nie zdążył do piłki.

4'

Pierwszy strzał Zawiszy! Strata Machaja w środku pola, Alvarinho spróbował strzału sprzed szesnastki, ale wprost w Pawełka

3'

Hołota stracił piłkę w środku boiska, Zawisza miał kontrę, ale Alvarinho źle dośrodkował

2'

Śląsk ruszał z kontrą, ale zawodnicy trenera Pawłowskiego fatalnie wyprowadzili tę akcję

1'

Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka! Zaczynamy!

15:29

Piłkarze już gotowi do meczu, zaczynamy już za moment!

15:25

Trybuny stadionu we Wrocławiu w większości puste. 24 stopnie Celsjusza, niebo zachmurzone. Pogoda nie powinna przeszkadzać zawodnikom. Czekamy zatem na ciekawe spotkanie!

15:22

Szatnia gospodarzy przed meczem:

15:20

Około 10 minut do rozpoczęcia tego spotkania. Jaki wynik typujecie?

15:20

Faworyta tego meczu wskazać jest niezwykle ciężko. Gospodarze z pewnością mają coś do udowodnienia, zwłaszcza po dwóch porażkach z Zawiszą z ubiegłego sezonu.

15:15

Warto zwrócić uwagę, że w składzie Zawiszy mamy dziś zaledwie 3 Polaków.

15:14

Ławka rezerwowych Zawiszy: Węglarz - Ciechanowski, Kadu, Sochań, Strąk, Wójcicki, Łukowski

15:13

Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel - Pawelec, Plaku, Ostrowski, Calahorro, Angielski, Dankowski

15:12

Do pierwszego gwizdka sędziego Złotka pozostało nieco ponad 15 minut, więc za chwilkę przybliżę ławki rezerwowych obu ekip

15:11

W ubiegłym sezonie na stadionie miejskim we Wrocławiu, Bydgoszczanie zainkasowali 3 punkty po zwycięstwie 2:1. W Bydgoszczy Śląsk również pozostał z niczym, gdyż Wrocławianie przegrali 1:0.

15:09

Śląsk i Zawisza sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Dzisiejsi gospodarze znajdują się na 10 lokacie, natomiast Zawisza okupuje 9 miejsce.

15:06

Obie drużyny po 2 kolejkach mają na koncie po 3 "oczka". Wrocławianie wygrali z Ruchem i przegrali z Pogonią, natomiast Zawisza zwyciężył z Koroną, natomiast poległ w meczu z Jagą.

15:04

Witam i zapraszam na relację LIVE z meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zawiszą Bydgoszcz!