Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 1
CracoviaCracovia
19:50

To jest mimo wszystko zasłużone zwycięstwo Jagiellonii, która straciła kuriozalną bramkę, następnie trzy razy trafiała w obramowanie bramki Pilarza, aż w końcu dopięła swego i wygrała ten mecz 2:1! Jaga zostaje liderem Ekstraklasy, Cracovia bez punktów zostaje w strefie spadkowej. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje Cracovię 2:1 i zostaje liderem Ekstraklasy!

92'

Jagiellonia zyskała sporo cennych sekund rozgrywając piłkę w narożniku połowy rywala.

92'

Znakomite zachowanie Tuszyńskiego w narożniku boiska, fauluje go od tyłu Marciniak, ale sędzia nie pokazuje mu drugiej kartki.

91'

Trzy minuty doliczone przez sędziego Przybyła.

88'

To się nazywa powrót po kilkumiesięcznej absencji! Quintana genialnie uruchomił Grzyba, ten zagrał przed bramkę, gdzie Tuszyński trafił w słupek, ale doskonałą sytuacyjną dobitką popisał się Michał Pazdan! 2:1 dla Jagiellonii!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! MICHAŁ PAZDAAAAN!

88'

Teraz za to niezła centra Jasińskiego, ale rozpędzony Pawłowski nie dopadł futbolówki w polu karnym!

86'

Nieudana wrzutka z lewej strony boiska Jasińskiego. Piłka dla Cracovii.

84'

Po rzucie rożnym dla gości dobrze interweniują we własnym polu karnym gospodarze, wybijając piłkę.

84'

Potężny strzał z dystansu Budzińskiego i Słowik odbija piłkę ponad poprzeczkę!

83'

Kontra Jagiellonii. Quintana groźnie w pole karne do Grzyba, ale ten nie opanował futbolówki!

81'

Szybka akcja Jagi po przechwycie! Frankowski minimalnie zbyt mocno zagrał na obieg do Quintany, ten dopadł piłkę, ale zagrał ją w ręce Pilarza.

79'

Jeszcze raz spróbował Gajos szczęścia z dystansu, ale tym razem nieczysto trafił w piłkę i uderzył bardzo niecelnie.

77'

Ostatnia zmiana w Cracovii i znowu dotyczy skrzydła. Nykiel za Zejdlera.

76'

Prosta strata Quintany na własnej połowie. Aż złapał się za głowę Michał Probierz.

75'

Kartka dla Gajosa za faul taktyczny na Dudzicu. 6780 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

75'

Quintana mocno uderza z dystansu, ale broni Pilarz, który bezpiecznie odbija piłkę do boku!

74'

Schodzi z boiska Nika Dzalamidze, a w jego miejsce Jan Pawłowski.

74'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Daniego Quintany w ataku pozycyjnym Jagi.

74'

Znowu groźnie poczynała sobie Cracovia! Po podaniu Budzińskiego na piąty metr skutecznie interweniował Rafał Grzyb.

71'

Budziński!!! Przepiękne uderzenie techniczne pomocnika Pasów o centymetry mija okienko bramki Słowika!

70'

Dobra akcja Cracovii! W kontrataku Dudzic poradził sobie z Jasińskim i strzelił w krótki róg, ale Słowik odbił piłkę nogami! Chwilę później bramkarz Jagi złapał piłkę po mocnej wrzutce rozpędzonego Zejdlera!

68'

Dudzic zmienia Zjawińskiego.

67'

Sympatyczne 'Franek, Franek łowca bramek' na trybunach, tymczasem żółtą kartke za niesportowe zachowanie ogląda Rymaniak.

66'

Zmiana w Jagiellonii! Schodzi Mateusz Piątkowski, wchodzi Przemysław Frankowski!

65'

Niebywałe!!! Po doskonałej centrze Daniego Quintany Sebastian Madera uderza świetnie głową, ale trafia tylko w spojenie słupka z poprzeczką!

65'

Będzie debiut w Jagiellonii. Wejdzie Frankowski z nr 21. Tomasz Frankowski? Nie, pozyskany dziś z Lechii Przemysław Frankowski.

62'

Tuszyński! Strzela przewrotką po dośrodkowaniu Jasińskiego, jednak doskonale broni Pilarz!!!

61'

Budziński z zaskakującą swobodą wpadł z piłką teraz w pole karne JAgi, ale jego podanie do Rakelsa przeciął Madera.

60'

Piątkowski samolubnie uderza z dystansu i zostaje zablokowany, ale po chwili piłka dochodzi do Dzalamidze, ten zagrywa przed bramkę, gdzie centymetrów zabrakło Tuszyńskiemu, aby skierować ją do bramki!

59'

W Jagiellonii wracający po kontuzji Michał Pazdan wchodzi w miejsce Filipa Modelskiego.

58'

Steblecki zmienia w zespole gości Cetnarskiego.

57'

Gajos świetnie w środku pola poradził sobie z rywalami i przy bierności obrońców Cracovii oddał płaski strzał zza pola karnego, którym zaskoczył Pilarza! Remis w Białymstoku!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Maciej Gajos!

55'

Fatalny kiks w polu karnym Dąbrowskiego, ale na jego szczęście piłka wpadła wprost w ręce Pilarza.

54'

Jagiellonia przez chwilę zamknęła rywali przed ich polem karnym. Dzalamidze miękko wrzucił na głowę Piątkowskiego, ale ten odchylony uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Pilarza.

53'

Quintana usiłował zagrać w uliczkę w szesnastkę do Modelskiego, ale Zejdler się w tym połapał i przerwał akcję.

51'

Kontratak Cracovii chyba po faulu na Dzalamidze, Zejdler rozwiązał ją indywidualnie, zszedł do środka i uderzył prawą nogą, ale niecelnie.

49'

Madera świetnie przerwał prostopadłe podanie Budzińskiego do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa.

47'

Jest pierwsza żółta kartka w tym meczu. Dla Adam Marciniaka za faul na Modelskim.

46'

Dzalamidze w polu karnym nie najlepiej opanował piłkę i Żytko zdołał mu ją odebrać.

46'

Wznawiamy grę!

19:00

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Za chwilę druga część spotkania.

18:53

Tymczasem w przerwie meczu mamy miły akcent, a mianowicie niespodziewane oświadczyny na murawie. Oświadczyny zaakceptowane oczywiście :)

18:52

Na razie Pasy prowadzą po kuriozalnej bramce Rakelsa, ale w końcówce pierwszej części gry zdecydowanie wykorzystały swój limit farta na to spotkanie. W drugiej połowie na pewno będzie ciekawie.

45'

Do przerwy w Białymstoku 0:1.

45'

Stare grzechy wracają!!! Niczym Bekimn Balaj w meczu z Piastem, teraz Maciej Gajos dosłownie z metra trafia w słupek bramki Pilarza!!!

45'

Nieprawdopodobne! Piątkowski!!! Po genialnej akcji indywidualnej lewym skrzydłem Dzalamidze, Piątkowski dostaje piłkę pięć metrów przed bramką Pilarza, ale to bramkarz Cracovii wygrywa ten pojedynek!!!

44'

Znowu komedia pomyłek w obronie gospodarzy, ale piłkę przejmuje ostatecznie Słowik.

43'

Po dobrej szybkiej akcji gospodarzy, Quintana z prawego skrzydła zagrywa przed pole karne do Grzyba, ten zwodzi obrońcę i potężnie uderza, ale trafia w jednego z gości!

41'

Nie sięgnął teraz Tuszyński dośrodkowania Gajosa z narożnika boiska.

41'

Aut dla Jagiellonii, wrzuca daleko oczywiście Jasiński, a strzał Wasiluka odbity od obrońcy wychodzi na korner.

40'

Dobra centra Quintany, ale Rymaniak doskonale i ofiarnie uprzedził w polu karnym składającego się do 'szczupaka' Tuszyńskiego!

39'

Po źle odbitym przez defensywę Pasów dośrodkowaniu Quintany, Gajos uderza z pierwszej piłki ponad poprzeczką!

36'

Groźne uderzenie z daleka Budzińskiego dość wyraźnie mija bramkę Słowika.

36'

Gajos! Pomocnik Jagiellonii kapitalnie zabrał się z piłką po podaniu Quintany i huknął z dystansu, ale Pilarz z trudem odbił piłkę!

35'

Dwie groźne centry z prawej strony boiska w pole karne Pasów, ale wszystko wyjaśnione na korzyść prowadzących w tym meczu gości.

33'

Piłka w bramce Cracovii po pięknym strzale Piątkowskiego, ale sędzia Przybył dopatrzył się faulu w ofensywie gospodarzy! Wciąż 0:1!

33'

Dzalamidze zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii.

33'

Mizerna wrzutka Zejdlera pada łupem Słowika.

31'

Zaraz chyba będzie wszystko w porządku. Tak, Jaroszyński wraca na boisko.

30'

Jakaś chyba poważniejsza kontuzja Jaroszyńskiego, który zwija się z bólu. Błyskawiczna reakcja lekarzy.

30'

Długa piłka w pole karne gospodarzy, którą musiał łapać Słowik.

28'

Do dośrodkowania Quintany dopada w polu karnym Madera, ale uderza głową bardzo niecelnie!

28'

Tuszyński bardzo walecznie wywalczył dla gospodarzy rzut rożny.

26'

Fatalne nieporozumienie Modelskiego z Maderą w polu karnym Jagi, do bezpańskiej piłki dopada Zejdler i wycofuje do Rakelsa, który pewnie pakuje piłkę do pustej bramki! Cracovia na prowadzeniu!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Deniss Rakels!

25'

Teraz z daleka próbuje Tuszyński, ale jego strzał również jest blokowany. Po chwili napastnik Jagi zagrywa piłkę za linię obrony do Quintany, ale tego zatrzymuje Pilarz!

24'

Uderzenie z dystansu Marciniaka trafia w głowę Modelskiego, a do odbitej piłki zdążył jeszcze Słowik, uprzedzając Rakelsa.

23'

W polu karnym Jagi w powietrzu króluje Wasiluk, piłka spada przed pole karne do Budzińskiego, którego strzał zostaje zablokowany, a chwilę później poprawkę Zjawińskiego warto pozostawić bez komentarza.

22'

Sprytne, krótkie rozegranie i ostra centra Zejdlera muśnięta przez Wasiluka wychodzi na kolejny rzut rożny.

21'

Rzut rożny dla Pasów po zablokowanej centrze Zjawińskiego.

20'

Teraz sędzia dopatrzył się ręki, ale w wykonaniu Dzalamidze.

19'

Tuszyński w świetnej kontrze zagrał minimalnie zbyt lekko do wychodzącego na czystą pozycję Piątkiowskiego! Zamiast setki dla Jagi tylko korner!

18'

Tuszyński przedarł się prawym skrzydłem, centrował w pole karne, gdzie cały stadion dopatrzył się zagrania ręką jednego z rywali. Sędzia nie przerywa gry i każe grać od bramki.

17'

Drobne zamieszanie w okolicach sektora kibiców Jagiellonii, gdzie w związku z jakimś transparentem interweniuje ochrona.

15'

Kwadrans za nami. Bez goli, ale jest to żywe, ciekawe widowisko.

14'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Jaroszyńskiego.

13'

Quintana centrował piłkę z rzutu wolnego, ale Madera został w polu karnym uprzedzony przez jednego z rywali.

12'

Kontra Cracovii, Zejdler popędził lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę zdołał wybić Maciej Gajos.

10'

Na spalonym złapany Dzalamidze.

10'

Cetnarskiiii!!! Po znakomitej akcji oskrzydlającej na prawej stronie niepilnowany znalazł się Zjawiński, doskonale dograł płasko przed bramkę do świetnie ustawionego Cetnarskiego, ale ten w idealnej okazji fatalnie pudłuje!

8'

Ciekawostka - rolę prawoskrzydłowego w Cracovii pełni dziś Dariusz Zjawiński, który będzie miał dzięki temu bardzo dużo zadań defensywnych.

7'

Wasiluk! Po daleeeeekim wrzucie piłki z autu Jasińskiego obrońca Jagiellonii głową uderza obok krakowskiej bramki!

5'

Quintana ostro potraktowany przez faulującego taktycznie Dąbrowskiego. Upomnienie od arbitra.

4'

Rakels i Zejdler poradzili sobie z Modelskim na lewym skrzydle, ale płaską centrę tego drugiego wybija Madera.

4'

Duży błąd Modelskiego, ale sam obrońca Jagi go naprawia zabierając piłkę Rakelsowi w polu karnym.

3'

Cracovia stara się od początku przejąć na murawie inicjatywę.

1'

Zejdler w kombinacyjnej akcji Pasów został złapany na spalonym.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

17:59

Kibice Jagiellonii śpiewają właśnie hymn narodowy.

17:58

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia). Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu przy ulicy Słonecznej!

17:50

A jednak jest zmiana w Cracovii! Deniss Rakels zastępuje w ostatniej chwili Dawida Nowaka! Czyżby kontuzja?

17:49

Jagiellonia Białystok - Cracovia

17:48

Kilka zmian w zespole Jagiellonii. Jakub Słowik wskakuje do bramki w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Barana, ponadto niespodziewanie na ławce rezerwowych Jagi znaleźli się rekonwalescent Michał Pazdan i pozyskany dziś z Lechii Przemysław Frankowski.

17:47

Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Krzysztof Nykiel, Tomislav Mikulić, Sebastian Steblecki, Przemysław Kita, Bartłomiej Dudzic, Deniss Rakels.

17:46

Rezerwowi Jagiellonii: Bartłomiej Drągowski, Jonatan Straus, Michał Pazdan, Jan Pawłowski, Martin Baran, Damian Kądzior, Przemysław Frankowski.

17:45

Obok prezentujemy składy obu drużyn na to spotkanie! Tymczasem właśnie na murawie Michał Probierz otrzymał od zarządu Jagiellonii pamiątkową koszulkę za poprowadzenie Jagiellonii w stu meczach ligowych.

17:35

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów, leniwie zaczynają schodzić się kibice. W Białymstoku nie pada, pogoda wręcz jest idealna do gry.

17:20

Cracovia również rozpoczęła od dwóch niełatwych spotkań, ale nie wyszła z nich obronną ręką. Na inaugurację przegrała w Zabrzu z Górnikiem 2:0, by później ulec 1:3 warszawskiej Legii. Nie oznacza to bynajmniej, że ekipa z Krakowa nie ma powodów do zadowolenia. Pierwszy, nieco humorystyczny, jest taki, że 3:1 z Legią to i tak lepszy wynik niż parę dni później zanotował z tą samą ekipą szkocki Celtic. Drugi, zupełnie poważny plus, to jedyny zdobyty w tym sezonie gol. Padł on po pięknej akcji z wymianą licznych podań, której klasa wyrastała ponad standardy naszej Ekstraklasy o kilka poziomów. Takich bramek nie powstydziłaby się Barcelona. Paradoks polega na tym, że dopiero po odejściu Wojciecha Stawowego jego zespół nawiązał do hiszpańskiego giganta

17:15

Jak w dwóch pierwszych kolejkach zaprezentowali się piątkowi rywale? Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia ma na pewno Jagiellonia, która pomimo fatalnego wyniku w ostatnim przedsezonowym sparingu odbudowała się i z możliwych sześciu, zainkasowała cztery punkty. Udało jej się to w pojedynkach z wymagającymi rywalami. Najpierw u siebie zremisowała z faworyzowaną Lechią, z którą nawet prowadziła 2:0, by później ograć 3:1 zdobywcę Pucharu Polski na jego własnym boisku.

17:06

Witamy z Białegostoku. Dzisiaj miejscowa Jagiellonia zmierzy się z Cracovią. Zapraszamy na relację na żywo!