Sobota, 2 sierpnia 2014, godz. 20:30
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:29

Szczelny mur zabrzan skruszał w jednej akcji Marka Saganowskiego i mistrzowie Polski podzielili się punktami z Górnikiem choć gdyby skuteczniejsi byli obaj napastnicy Henninga Berga, to po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej 2 bramkami. Za wspólnie spędzony czas dziękują Państwu Tomasz Górski i Konrad Kryczka. Od razu zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net, w tym naszą, prosto z Ząbek - jutro o 12:15 Dolcan zagra z Arką Gdynią! ZAPRASZAMY I DOBRANOC

94'

KONIEC SPOTKANIA! LEGIA DOPROWADZIŁA DO WYRÓWNANIA PO TRAFIENIU MARKA SAGANOWSKIEGO, DLA KTÓREGO BYŁ TO SETNY WYSTĘP W BARWACH STOŁECZNEJ DRUŻYNY

93'

Dzikamai Gwaze w pojedynku na prawej stronie okazał się słabszy od Bartosza Bereszyńskiego nie tylko w przygotowaniu kondycyjnym, ale też siłowym. Zawodnik gości wleciał po starciu z "bara" wprost w stanowisko operatora kamery lekko przesuwając bandy.

92'

Ośmiu obrońców Górnika stanowi zaporę nie do przejścia dla Legii, która dośrodkowaniami chce odwrócić losy spotkania. Bez powodzenia.

92'

Wypad zabrzan pod pole karne Legii zakończył się fiaskiem. Igor Lewczuk skutecznie przyblokował Wojciecha Łuczaka. Z "piątki" Dusan Kuciak.

90'

Bartosz Frankowski dolicza aż cztery minuty do drugiej odsłony

89'

Tą interwencją Dusan Kuciak ratuje remis Legii! Zza pola karnego strzelał Dzikamai Gwaze i Słowak wyciągnął się jak struna parując piłkę poza linię końcową!

88'

Najwyżej wyskoczyli stoperzy Górnika, którzy nie zdołali trafić w piłkę. Aut z prawej strony dla Legii, na wysokości pola karnego Legii.

87'

Kontra Górnika przynosi rzut rożny.

87'

I Adam Danch jest w protokole sędziowskim, za żółtą kartkę za faul taktyczny.

85'

Bartoszowi Bereszyńskiemu nie podobało się podyktowanie przez sędziego rzutu wolnego po faulu na Dzikamai Gwaze'ie. Niesportowe zachowanie, czyli rzut piłką o murawę z pełną siłą spowodowało ukaranie obrońcę Legii żółtą kartką.

83'

Obaj trenerzy już wyczerpali limit zmian, bowiem za Rafała Kosznika pojawia się na boisku Maciej Mańka.

81'

Mocne podanie na wolne pole do Marka Saganowskiego. Szybszy był jednak Pavels Steinbors, który miał zdecydowanie bliżej do piłki.

80'

Łotysz ratuje po raz kolejny Górnik przed stratą bramki! Broni strzał z bliskiej odległości Jakuba Koseckiego. Rzut rożny.

79'

Wojciech Łuczak posyła piłkę do bramki Legii, ale ten wcześniej faulował interweniującego Dusana Kuciaka. Gol nie został uznany.

78'

Indywidualna akcja Marka Saganowskiego, który z prawej strony pola karnego "ściął" akcję do środka w stylu Arjena Robbena i strzelił płasko na bramkę Górnika. Za lekko, broni Pavels Steinbors.

75'

W poniedziałek trzeba pójść do laryngologa. Przy długo celebrowanym rzucie rożnym dla gości rozległy się przeraźliwe gwizdy, po których można było ogłuchnąć. Centra Seweryna Gancarczyka przedłużona przez kolegę z drużyny i nikt nie zamknął akcji. Od bramki Dusan Kuciak.

73'

Dzikamai Gwaze za Łukasza Madeja. Druga zmiana w Górniku.

68'

Górnik już nie jest przyczajony za podwójną gardą. Częściej pojawia się w okolicach pola karnego Legii.

67'

Druga żółta kartka i znowu dla zawodnika Górnika: upomniany przez arbitra został Dominik Sadzawicki.

66'

Wojciech Łuczak pojawia się w miejsce Mateusza Zacharę.

65'

Występujący setny raz w barwach stołecznej drużyny Marek Saganowski dostał piłkę w polu karnym i mimo obrońcy zdołał strzelić obok wychodzącego z bramki Pavelsa Steinborsa

65'

REMIS! MAREK SAGANOWSKI

64'

Kibice Górnika tańczą lambada, a Igor Lewczuk zmienia zakrwawioną koszulkę na nową. Józef Dankowski za moment przeprowadzi pierwszą zmianę.

62'

Arkadiusz Piech strzela na siłę z zerowego kąta. Pudło.

61'

Jeszcze jeden i jeszcze raz... Błażej Augustyn wślizgiem wybija piłkę zagraną z prawej flanki na korner.

58'

Dwie doskonałe okazje Legii: najpierw blok defensywy ratuje Pavelsa Steinborsa, a później Jakub Kosecki przegrywa pojedynek sam na sam z łotewskim bramkarzem.

56'

I Henrik Ojamaa ustępuje miejsca Tomaszowi Jodłowcowi.

56'

Ivica Vrdoljak melduje się na boisku. Opuszcza je Bartłomiej Kalinkowski...

56'

Jako pierwszy wchodzi Łukasz Moneta zmieniający Tomasza Brzyskiego...

56'

Szykuje się potrójna zmiana w Legii

55'

Jakub Kosecki równieżukarany żółtym kartonikiem.

53'

A już chciałem napisać, że sędzia zapomniał z szatni kartek. Jednak ma - żółtą kartką ukarany za brzydki faul Seweryn Gancarczyk.

52'

Rafał Kosznik za głęboko zagrywa z lewej strony. Pewnie łapie piłkę Dusan Kuciak.

52'

W momencie podania Jakub Kosecki był na pozycji spalonej.

50'

Niepewnie gra dzisiaj Dusan Kuciak. Nie pierwszy raz źle obliczył lot piłki i na raty interweniuje. Górnikom nie udało się wykorzystać błędu Słowaka.

49'

Szczęśliwy cross Bartłomieja Kalinkowskiego doleciał do Jakuba Koseckiego. Jego dośrodkowanie z lewej flanki straciło na impecie po rykoszecie i piłka wpadła do "koszyczka" Pavelsa Steinborsa.

48'

Łotewski bramkarz z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny i znowu zabrakło dokładności legioniście w strzale głową.

47'

Prostopadłe podanie Bartosza Bereszyńskiego w pole karne do Arkadiusza Piecha. Nie w tempo i Pavels Steinbors łapie piłkę. Jeszcze jedna akcja Legii prawą stroną i zablokowane dośrodkowanie Henrika Ojamy.

46'

Legia zaczyna ze środka.

21:35

Gospodarze wybiegają na murawę. Wydaje się, że nie będzie zmian od początku drugiej połowy. Podobnie w Górniku

21:25

Legia Warszawa - GórnikLegia Warszawa - Górnik

21:25

Co prawda gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali większe oraz częstsze zagrożenie pod bramką Pavelsa Steinborsa, to Górnik jest zabójczo skuteczny (1 celny strzał na bramkę!). Po 2-3 dogodne sytuacje zmarnowali Marek Saganowski z Arkadiuszem Piechem - ich współpraca wygląda obiecująco, ale brakuje wykończenia. Zabrzan należy docenić za konsekwentną, mądrą grę. Widać ustawienie 3-5-2 im służy... Wracamy za kilka minut! Nie odchodźcie od monitorów.

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LEGIA PRZEGRYWA 0:1 Z GÓRNIKIEM ZABRZE PO GOLU ADAMA DANCHA

46'

Nieprzepisowe, zdaniem toruńskiego rozjemcy, zagranie w polu karnym Bartosza Bereszyńskiego. Rzut wolny i szybka strata piłki.

45'

Bartłomiej Kalinkowski staranowany w środku pola. A arbiter postanowił doliczyć 2 minuty do pierwszej połowy.

42'

Odpowiedź Legii i Arkadiusz Piech nie trafia!

41'

Adam Danch bliski drugiej bramki! Po centrze z rzutu rożnego znowu uprzedził Dusana Kuciaka. Tym razem piłka minęła dalszy słupek!

40'

Ulala! Mogło być 0:2! Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Kuciaka! A Tomasz Brzyski, który przez moment był poza linią boczną, wrócił do gry.

38'

Widać coś? ;) Fani Górnika

37'

Prostopadłe podanie do Marka Saganowskiego znacznie "wygoniło" go z pola karnego. Ograł bramkarza i zacentrował na 5. metr i Arkadiusz Piech strzela głową obok słupka.

35'

Chaotyczna gra Legii jest wodą na młyn Górnika. Przewrotka Arkadiusza Piecha połowicznie udana. Trafił w piłkę, która poleciała w sam środek bramki czym ułatwiona była interwencja bramkarza. Dodatkowo był na spalonym.

32'

Helio Pinto posyła piłkę nad murem... oraz bramką.

32'

Tym razem nie ma przebacz. Był faul - ok. 22 metrów od bramki Pavelsa Steinborsa, który skrupulatnie ustawia mur.

31'

Błażej "Samuraj" Augustyn zdecydowanie poradził sobie z Jakubem Koseckim przy linii końcowej. Zdaniem arbitra czysto i z "piątki" bramkarz Górnika.

30'

Rzut rożny dla Górnika i... bez zagrożenia. Legia szybko chciała przejść do ataku. Za szybko - niedokładność spowodowała, że piłkę złapał Pavels Steinbors.

26'

Boisko po tej feralnej dla Legii sytuacji musiał opuścić Igor Lewczuk. Szybko jednak powrócił na murawę.

27'

Można napisać, że niewykorzystane sytuacje przez Marka Saganowskiego zemściły się.

25'

Ostre dośrodkowanie z lewej strony w pole karne i chyba niepotrzebne wyjście z bramki Dusana Kuciaka, który zderzył się z naciskanym przez Dancha Lewczukiem, tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Legii.

25'

GOL DLA GÓRNIKA: NACISKANY PRZEZ DANCHA LEWCZUK PAKUJE PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

23'

Przeraźliwy jęk zawodu na Pepsi Arena - Marek Saganowski nie wykorzystał kolejnej dogodnej okazji! Nadal bezbramkowy remis.

22'

Jakby Dariusz Szpakowski powiedział o tej sytuacji Mateusza Zachary? Mniej więcej tak: lubi grać na granicy spalonego, ale powinien bardziej uważać.

20'

Łukasz Madej... dostaje kapitalne podanie na woleja i ledwie trafił w piłkę! Dusan Kuciak łapie turlającą się do niego piłkę.

19'

Tomasz Brzyski zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Górą obrońca gości i zażegnane niebezpieczeństwo.

17'

Ścięty równo z nisko przystrzyżoną trawą został Jakub Kosecki. Sędzia stanowczo przekazał Romanowi Gergelowi, że nie będzie tolerować takich zagrań. Obyło się jednak bez upomnienia.

17'

Jedna z takich kontr daje Górnikowi rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Dusana Kuciaka. Może być groźnie. Dusan Kuciak broni!

15'

Bartosz Bereszyński nie zdołał opanować piłki na prawej flance. Pavels Steinbors z piątki. Legia przez pierwszy kwadrans przeważa, goście są nastawieni na kontry.

13'

Stuprocentowa sytuacja Marka Saganowskiego! Po składnej akcji lewą stroną i zagraniu Jakuba Koseckiego, kapitan Legii strzela z 5 metrów obok lewego słupka!

11'

Odpowiedź Górnika bez trudu przerwana przez Dossę Juniora. Szarża Jakuba Koseckiego lewą stroną przerwana niedokładnym podaniem do kolegi z zespołu, który czekał na piłkę przed linią 16. metra.

9'

Dobre podanie z głębi pola na lewą stronę do Arkadiusz Piecha. Ten chciał miękko zagrać w pole karne do Marka Saganowskiego. Za mocno i od bramki grę wznawia Pavels Steinbors

7'

Jakub Kosecki przedarł się przez Górników i wpadł w pole karne. Strzelił płasko i zbyt anemicznie by pokonać Pavela Steinborsa.

5'

Naciskany na prawej stronie Roman Gergel przez dwóch zawodników gospodarzy ratuje się wybiciem na aut.Zapobiegł kontrze.

4'

Arkadiusz Piech przejmuje piłkę na środku boiska i zagrywa na prawo do Henrika Ojamy. Ten zagrywa górną piłkę w pobliże "16" na Marka Saganowskiego, ale ten - zdaniem arbitra - faulował.

3'

Podanie z lewej strony do Mateusza Zachary w pole karne. Ten chciał strzelać nożycami, ale nie trafił w piłkę. Po chwili Seweryn Gancarczyk ustawia piłkę 30 metrów od bramki Legii o rzut wolny. Fatalnie wykonany stały fragment gry.

1'

I od razu zakotłowało się pod polem karnym gości! Przewrotka i trafiony piłką obrońca Górnika pada na murawę. Odpowiedź Górnika i mocne podanie w stronę Mateusza Zachary za mocne i szybszy Dusan Kuciak.

1'

Kibice obu drużyn wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Po chwili Bartosz Frankowski (Toruń) rozpoczął spotkanie!

20:29

Koszulka na Legii

20:27

Zawodnicy wychodzą na murawę. Za moment przywitanie obu drużyn minuta ciszy poświęcona Powstańcom.

20:25

Sen o Warszawie. Wyjątkowy dzień, wyjątkowa rocznica, wyjątkowi kibice...

20:10

Cześć i chwała Bohaterom – dla Powstańców. Wszyscy stoją. Dodatkowo będzie minuta ciszy

20:08

Jacek Mazurek oraz Michał Żewłakow wręczą po zakończeniu rozgrzewki pamiątkową koszulkę Markowi Saganowskiemu, który dzisiaj rozegra 100. spotkanie w barwach Legii

20:07

Rezerwowi Górnika Zabrze: Grzegorz Kasprzik, Dawid Plizga, Maciej Mańka, Maciej Małkowski, Szymon Drewniak, Dzikamai. Gwaze, Wojciech Łuczak

20:06

Wiemy już na kogo postawili Henning Berg i Józef Dankowski wespół z Robertem Warzychą. Kogo mają w rezerwie? Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Tomasz Jodłowiec, Mateusz Wieteska, Mateusz Vrdoljak, Adam Ryczkowski, Orlando Sa, Łukasz Moneta

20:00

Głośne Dusan Kuciak skandowane przez kibiców. A na murawie meldują się też zawodnicy Górnika.

19:57

Trybuny Pepsi Arena powoli wypełniają się kibicami. Próbkę umiejętności wokalnych zdało się słyszeć w drodze na stadion, w tym m.in. w autobusie 162 (niektórzy wiedzą o czym mówię).

19:54

Niebawem podamy wyjściowe "11" oraz rezerwowych obu drużyn. W sektorze VIP jest za to m.in. Michał Żyro i... DIckson Choto. A dokładniej kibic w koszulce z nazwiskiem tego zawodnika ;)

19:51

Piłkarze Legii, przywitani gromkimi brawami, już są na murawie. Z ekipy gości rozgrzewają się bramkarze.

19:50

Niespełna trzy kwadranse dzielą nas do meczu mistrza Polski z Górnikiem Zabrze! Na relację NA ŻYWO prosto z Łazienkowskiej 3 zaprasza Państwa Tomasz Górski, a wraz ze mną na stanowisku "komentatorskim" jest również Konrad Kryczka. Kłaniamy się nisko!