Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 3
lechiaLechia Gdańsk
92'

Sędzia kończy to spotkanie! Lechia Gdańsk wygrywa z Piastem Gliwice 3:1. Strzelcami dwóch bramek dla zespołu z Gdańska był Wiśniewski, trzecie trafienie dołożył Vranjes. Jedyną bramkę dla Piasta zdobył Jurado. To już koniec relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net!

91'

Murawski uderzył z przed pola karnego. Piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

90'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Kolejna próba gliwiczan. Piłka ląduje w rękach Treli.

88'

Próbuje jeszcze coś wykombinować Piast, ale brakuje dobrego zamknięcia akcji.

88'

Z piłką do końca popędził Kędziora. Piłkarz Piasta uderzył, ale trafił prosto w interweniującego Trelę.

85'

Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany Makuszewski.

84'

Druga zmiana w Lechii. Schodzi strzelec dwóch bramek, Wiśniewski, a w jego miejsce pojawia się Możdżeń.

82'

Wilczek uderzył z rzutu wolnego i trafił prosto w obrońcę Lechii. Piłka wyszła za linię końcową i mamy rzut rożny.

81'

Wilczek uderza z przed pola karnego. Piłka mija lewy słupek bramki.

79'

Valente wyjaśnia sytuację przed własną bramką daleko wybijając piłkę.

76'

Żółtą kartką ukarany Horvath.

75'

Izvolt dostał znakomitą piłkę w pole karne i uderzył. Znajdował się jednak na pozycji spalonej, a piłka i tak nie trafiła do bramki.

74'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza kapitan, Podgórski, zastępuje go Izvolt.

73'

W polu karnym piłkę dostał Makuszewski. Piłkarz Lechii uderzył w stronę bramki, ale nabił jednego z kolegów i grę wznowi Cifuentes.

71'

Klepczyński uderzał na bramkę Cifuentesa. Bramkarz Piasta z problemami wybił piłkę przed siebie. Po chwili dopadł do niej inny piłkarz Lechii. Ostatecznie piłka opuściła jednak boisko.

67'

Druga zmiana w Piaście. Z boiska schodzi Badia, a w jego miejsce na boisku pojawia się Kędziora.

65'

GOOOOOL!!! 1:3! Vranjes pewnie wykonuje rzut karny i umieszcza piłkę w bramce!

64'

Sadajew faulowany w polu karnym, mamy jedenastkę! Żółtą kartką za ten faul ukarany Brożek.

62'

Piłka po dośrodkowaniu w pole karne trafiła na głowę jednego z piłkarzy Lechii, jednak ten uderzył tuż nad bramką.

62'

Faulowany Pietrowski. Rzut wolny dla Lechii z prawej strony pola karnego.

61'

Kolejne dośrodkowanie, kolejny raz piłka w rękach Treli.

60'

Badia dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od dwóch głów i trafiła w ręce Treli.

59'

Makuszewski ukarany żółtym kartonikiem.

58'

Sadajew bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego. Z problemami na rzut rożny wybija golkiper Piasta.

58'

Sadajew wpadł z piłką w pole karne i na tym się skończyło, bo trafił na obrońcę Piasta.

56'

Grzelczak z przed pola karnego uderzył płasko na bramkę Cifuentesa. Trafił prosto w nogi obrońców.

53'

Pierwsza zmiana w Piaście. Hanzela zmienia Wilczek.

52'

GOOOOOL!!! 1:2! WIŚNIEWSKI! Piłkarz Lechii uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił do bramki!

52'

Brożek płasko centrował w pole karne, jednak i tym razem przytomnie interweniowali defensorzy Lechii.

51'

Badia zabrał się z piłką prawą stroną, odegrał do Jurado, który następnie zwrócił mu piłkę . Piłkarz Piasta próbował zakończyć akcję dośrodkowaniem w pole karne, ale tylko nabił obrońców Lechii.

48'

Podgórski z rzutu wolnego dośrodkowywał w pole karne. Piłka trafiła prosto w obrońców Lechii.

46'

Grzelczak wysokim zagraniem szukał kolegów w polu karnym, ale żadnego z nich tam nie było.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą połowę. Tym razem od środka goście.

21:28

W przerwie Grzelczak zastępuje Pawłowskiego.

21:19

Jednym z gości na gliwickim stadionie jest dziś selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

47'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice 1:1 Lechia Gdańsk.

45'

Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44'

Z przed pola karnego uderzał Borysiuk. Piłka trafiła prosto w mur.

43'

Przed polem karnym faulowany Wiśniewski. Rzut wolny z dobrej odległości.

42'

Z przed pola karnego dwukrotnie uderzał Martinez. Później piłkę próbował przyjąć jeszcze Jruado, ale zrobił to ręką i sędzia użył gwizdka.

41'

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

40'

Murawski faulowany na połowie Lechii.

37'

Podanie w pole karne dostał Pawłowski. Piłkarz Lechii zdecydował się na strzał, ale trafił prosto w jednego z obrońców Piasta.

37'

Druga żółta kartka. Tym razem ukarany nią inny piłkarz Lechii, Levković.

36'

Wyskoczył teraz Trela, który złapał futbolówkę.

35'

Na murawie leży faulowany Jurado. Żółtą kartką ukarany Janicki.

32'

Przy linii bocznej opatrywany był Makuszewski, który już wrócił na boisko.

30'

Badia próbował płasko centrować w pole karne, ale nabił tylko obrońcę Lechii.

30'

Piłka przez dłuższą chwilę w środkowej strefie boiska. Raz w jej posiadaniu są gliwiczanie, raz gdańszczanie.

27'

Brożek próbował wypuścić lewą stroną Hanzela, ale zbyt mocno zagrał do niego piłkę.

26'

25'

Jurado dostał piłkę w pole karne od Badii i próbował uderzać na bramkę Treli, jednak trafił prosto w niego!

23'

GOOOOOL! 1:1! JURADO! Długo nie musieliśmy czekać na wyrównanie. Klepczyński był z prawej strony i dośrodkował w pole karne. Tam był Jurado, który głową wpakował piłkę do bramki.

20'

GOOOOOL!!! 0:1! WIŚNIEWSKI! Piłkarz Lechii dostał piłkę od kolegów z drużyny, wbiegł z nią w pole karne i prostym strzałem pokonał bramkarza Piasta.

19'

Makuszewski popędził prawą stroną i próbował płasko dogrywać w pole karne, ale jeden z obrońców wybił mu futbolówkę.

18'

Klepczyński głową oddala zagrożenie od własnej bramki.

16'

Lewą stroną popędził Badia i wywalczył rzut z autu.

15'

Odważnie z bramki wyszedł Cifuentes i wybił piłkę z pod nóg nacierającego Makuszewskiego.

14'

Wiśniewski uderzał z dystansu, wprost w ustawionego na środku Cifuentesa.

14'

Janicki odebrał piłkę w obrębie pola karnego Piasta. Ostatecznie Polak wybił jednak na rzut rożny.

11'

Vranjes próbował wypuścić Sadajewa głębiej w pole karne, ale zbyt mocno uderzył w futbolówkę i w efekcie Sadajew nie doszedł do piłki.

11'

Vranjes dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. Przytomne piąstkowanie golkipera Piasta.

10'

Obrońcy Piasta głową wybijają na rzut rożny.

9'

Sędzia używa gwizdka, faulowany był Wiśniewski.

8'

Gdańszczanie podeszli pod pole karne Piasta, jednak niedokładność podań spowodowała, że to zespół z Gliwic jest teraz przy piłce.

7'

Z dystansu niecelnie uderzał Badia.

6'

Faulowany Hanzel.

6'

Lewym skrzydłem popędził teraz Hanzel. Piłkarz Piasta zamknął akcję dośrodkowaniem w pole karne. Piłka nie trafiła do żadnego z kolegów i przy piłce goście.

3'

Sam na sam wychodził Sadajew. Podanie było jednak zbyt mocne i piłkę złapał Cifuentes.

2'

Próbowała zaatakować Lechia, ale jedno niedokładne podanie i przy piłce gospodarze.

1'

Sędzia Daniel Stefański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

20:29

Minuta ciszy upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także hymn Polski w wykonaniu kibiców!

20:27

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

20:27

"Cześć i chwała bohaterom!" niesie się po trybunach gliwickiego stadionu.

20:23

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Daniel Stefański. Na liniach pomagać będą mu Tomasz Listkiewicz i Marcin Boniek.

20:20

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut. Obie jedenastki są już w szatni i za moment wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

20:19

W poprzedniej kolejce lepiej wypadła Lechia Gdańsk, która wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Gliwiczanie natomiast pokazali lepszy futbol, remisując z Wisłą Kraków 1:1.

20:14

Dzisiejsze spotkanie będzie wyjątkowe dla Dariusza Treli, który jeszcze niedawno bronił bramki gliwickiego Piasta, a teraz reprezentuje barwy Lechii Gdańsk. Bramkarz gdańskiego zespołu został dziś mile przywitany na stadionie w Gliwicach.

20:10

Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 20 minut. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania.

20:07

Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą w ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy poprzedniego sezonu. Wówczas lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która wygrała 3:1.

20:03

Do tej pory Piast Gliwice zmierzył się z Lechią Gdańsk 29 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla gdańszczan, którzy wygrali 14 spotkań, 6-krotnie mecz zakończył się remisem, natomiast 9-krotnie zwycięsko z pojedynków wychodził zespół z Gliwic.

19:56

Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o 20:30 Piast Gliwice podejmie Lechię Gdańsk w ramach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania! Piast Gliwice - Lechia Gdańsk