Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 2
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:27

Ruch przycisnął w końcówce, dobrze zaczął to spotkanie, ale to Górnik stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych, grał w przeciągu całego meczu lepiej i zasłużył na tę wygraną. Beniaminek z Łęcznej ma już cztery punkty na koncie, a trzeci zespół poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy okrągłe zero. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

95'

KONIEC! Górnik wygrywa 2:1!

95'

Goooo..., nie, jednak nie! Kuświk pakuje piłkę głową do bramki po wrzutce z prawej strony, ale był na spalonym i sędzia to dostrzegł!

94'

Szałachowski, to musial być gol! Kapitalna kontra Górnika, dwóch na trzech, piłka trafia do Szałachowskiego, a ten przestrzelił w sytuacji sam na sam!

94'

Bonin zszedł za linię boczną, wracamy do gry

93'

Grzegorz Bonin doznał teraz kontuzji po tym, jak upadł na rękę. Mamy znowu przerwę w grze

92'

Najpierw Zieńczuk źle dośrodkował z rzutu wolnego i obrońcy wybili piłkę, a następnie Malinowski huknął z dystansu, ale przestrzelił i to dość mocno

91'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Kowalski dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale w polu karnym Mierzejewski spokojnie ograł Szewczyka

89'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Bielak schodzi z boiska, wchodzi na nie Pruchnik

87'

Mraz dośrodkowywał przed chwilą z rzutu wolnego, ale obrońcy Ruchu wybili piłkę

85'

Babiarz dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale Rodić nie dość, że był faulowany, to i tak wyłapał tę piłkę

84'

Bożić teraz dostał żółtą kartkę za faul na Szewczyku

83'

Dłużej teraz przy piłce są teraz chorzowianie, mają oni przewagę. Czy będą potrafili ją wykorzystać?

81'

ZIEŃCZUK! POPRZECZKA! Ależ bomba Zieńczuka z dystansu i choć było blisko gola, to piłka odbiła się tylko od poprzeczki!

80'

Kamiński teraz świetnie, choć w ostatniej chwili wyłapał długie podanie do Szałachowskiego

80'

Brakuje tempa akcjom Ruchu, nie potrafią chorzowianie zagrozić bramce Rodicia

78'

Szybka kontra Górnika, Szałachowski zaatakował prawą stroną i jego strzał został zablokowany, a dobitka Cernycha była zbyt lekka

76'

A drużynie Ruchu Efir zmienia Dziwniela.

76'

Bożok schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy nowego zawodnika Górnika. Jest nim Fiodor Cernych

75'

Długo rozgrywa teraz piłkę Ruch, ale nie tak powinien to robić, jeśli jeszcze myśli o wyrównaniu

74'

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna

74'

Mraz dośrodkował z tego rzutu rożnego, ale chorzowianie wybili piłkę

73'

Bonin zaatakował prawą stroną, dośrodkował, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Górnika

72'

Teraz mamy spokojny okres gry, w którym żadna ze stron nie zdecydowała się na jakis frontalny atak

70'

Wracamy do gry. Mierzejewski dośrodkował teraz z prawej strony, ale Kamiński zdołał złapać futbolówkę

69'

Tak jest, Helika na boisku już nie zobaczymy, w jego miejsce wchodzi Marcin Kuś

68'

Helik znów złapał jakąś kontuzję i chyba potrzebna będzie zmiana. Tymczasem sędzia dał piłkarzom czas na uzupełnienie płynów

67'

Dobry fragment gry w wykonaniu chorzowian. Stworzyli niemałe zamieszanie przed chwilą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońcy Górnika zdołali wybić piłkę

66'

Marek Zieńczuk kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a kompletnie niepilnowany w polu karnym Stawarczyk głową pokonał bramkarza!

65'

Żółta kartka dla Stawarczyka, za założenie koszulki na głowę po zdobytym golu

65'

Goooooooooooooool!! Stawarczyk, już tylko jeden gol straty Ruchu!

64'

Ładna akcja gości. Wymienili oni kilka podań na prawej stronie, Bonin zagrał to Nowaka, ten pociągnął trochę w kierunku szesnastki, zagrał do środka, a Bożok sprytnie uprzedził obrońcę i pokonał bramkarza.

63'

Goooooooooooooooooooooooool! Bożok, 2:0 dla Górnika!

62'

Szałachowski od razu pokazał się z dobrej strony, przeprowadził akcję prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam do piłki nie zdołał dojść Bonin

61'

Szałachowski melduje się na boisku i zmienia Pawła Buzałę

60'

59'

Helik dośrodkował przed chwilą z prawej strony, ale w swoim polu karnym świetnie poradził sobie Szmatiuk, który wybił piłkę

58'

Kuświk uderzył przed chwilą głową po dośrodkowaniu Kowalskiego, ale przestrzelił i bramkarz wznowi grę

56'

Rodić przed chwilą spokojnie wyłapał piłkę po kolejnym dośrodkowaniu jego szensastkę

55'

A teraz Nowak uderzył głową po dośrodkowaniu z lewej flanki, ale nie trafił nawet w bramkę

54'

Helik już gotowy, wracamy do gry

53'

A teraz Helik, po tym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, złapał jakąś kontuzję

52'

Kamiński, jak to nie wpadło! Bonin zagrał na prawą stronę, Mierzejewski oddał piłkę zwrotną w pole karne, a Kamiński dwukrotnie genialnie wybronił strzały Bonina! Tylko rzut rożny

51'

Zieńczuk dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale z własnego pola karnego piłkę wybił Mierzejewski

49'

Niezła akcja Ruchu, Dziwniel wpadł w pole karne, ale następnie oddał niecelny strzał na bramkę rywala

48'

Teraz z kolei niedokładnością popisali się piłkarze Górnika. Od bramki Kamiński

47'

Ruch już na początku drugiej połowy dwukrotnie podszedł pod bramkę rywala, ale za każdym razem brakło dokładności i spokojnie interweniował bramkarz

46'

Arbiter daje znak, goście zaczynają drugą połowę

16:30

Piłkarze obu zespołów wracają na boisko, za chwilę wznowimy grę

16:18

Lepiej ten mecz zaczęli podopieczni trenera Kociana, którzy w pierwszym kwadransie mieli dość sporą przewagę, której jednak nie potrafili zamienić na gola. Później inicjatywę przejęli piłkarze Górnika, którzy okazali się bardziej skuteczni i dzięki temu jak na razie prowadzą.

46'

I w tym momencie Krzysztof Jakubik zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

44'

Kapitalny fragment gry ze strony Górnika. Piłkarze z Łęcznej wymienili około 30 - 40 podań, a ich akcja skończyła się pozycją spaloną. Ruch sam nie dał rady odebrać rywalowi piłki

43'

Spokojnie rozgrywają teraz piłkę goście, choć robią to głównie na własnej połowie

41'

Mraz dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale piłkę z własnej szesnastki spokojnie wybił Zieńczuk

40'

41'

Grzegorz Bonin leżał teraz przez chwilę na boisku po starciu z Dziwnielem

40'

Znów dłużej przy piłce jest Ruch, ale znów nic z tego nie wynika. Po dobrym początku, teraz chorzowianie spisują się wiele gorzej

38'

Już teraz trener Kocian decyduje się na zmianę! Starzyński opuszcza boisko, w jego miejsce widzimy Szewczyka.

37'

Ruch ma teraz problem z rozegraniem akcji ofensywnej, teraz prostą stratę zaliczył Zieńczuk.

37'

Ten znów został rozegrany krótko, jednak tym razem nie przyniósł takiej korzyści, jak poprzednio.

36'

Bielak! Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, z około 25 metrów, i jeszcze lepsza interwencja Kamińskiego. Tylko corner

35'

Bonin dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale w polu karnym Malinowski w ostatniej chwili uprzedził Buzałę

34'

Ruch dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Zdoła odpowiedzieć jeszcze przed przerwą?

32'

Krótko rozegrali ten rzut rożny piłkarze z Łęcznej, Mraz kapitalnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Bielak kompletnie niepilnowany głową pokonał bramkarza!

31'

Gooooooooooooooooooooool! Bielak, co się odwlecze, to nie uciecze!

31'

To powinien być gol! Kapitalna kontra Łęcznej, Buzała zagrywa na lewą stronę, a tam Nowak przegrał pojedynek sam na sam z Kamińskim! Tylko rzut rożny.

30'

Sporo chaosu mamy w tej chwili, jedni i drudzy co rusz tracą piłkę

29'

Kuświk oddał przed chwilą strzał na bramkę sprzed pola karnego, ale nie sprawił tym Rodiciowi najmniejszych kłopotów

28'

Bonin! Były piłkarz Górnika Zabrze starał się przelobować bramkarza, ale Kamiński nie dał się zaskoczyć!

27'

Dobra akcja gości! Mierzejewski świetnie dośrodkował z prawej strony, ale Buzała minął się z piłką!

27'

Ten jednak został kiepsko wykonany i chorzowianie spokojnie wybili futbolówkę z własnego pola karnego.

26'

Mraz bardzo dobrze dośrodkował teraz lewej strony boiska, ale we własnej szesnastce świetnie interweniował Malinowski. Corner dla Górnika

25'

I wracamy do gry

24'

A tymczasem piłkarze dostali od sędziów chwilę na uzupełnienie płynów

24'

Nowak huknął przed chwilą z dystansu, ale zrobił to o tyle mocno, co i niecelnie.

23'

Dobre zagranie Bonina w kierunku Mraza, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną tego drugiego.

22'

Długo rozgrywali teraz piłkę zawodnicy Ruchu, ale przekombinowali na połowie rywala i ją stracili.

21'

Buzała dośrodkowywał teraz w pole karne, ale zrobił to niedokładnie i od bramki grę zaczną chorzowianie

19'

Ruch od początku ma wyraźna inicjatywę i teraz też to on dłużej się przy niej utrzymuje. Czekamy jednak na jakieś okazje bramkowe

17'

Ten stały fragment gry chorzowianie wykonali jednak kiepsko i piłkę mają już piłkarze z Łęcznej

16'

Aj, było blisko gola dla Ruchu! Babiarz świetnie rozrzucił piłkę do lewej strony do Zieńczuka, ten dośrodkował w pole karne, a tam o krok od trafienia był Kuświk, którego w ostatniej chwili powstrzymał obrońca! Tylko rzut rożny.

15'

Bożok starał się teraz dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale został zablokowany.

14'

Bonin dobrze teraz wbił piłkę w pole karne Ruchu, ale tam nie zdołał do niej dojść żaden z piłkarzy Łęcznej

13'

Nowak zdecydował się teraz na strzał z dystansu, ale został zablokowany

11'

Szmatiuk świetnie teraz powstrzymał Kuświka po dośrodkowaniu w pole karne i Rodić spokojnie mógł złapać piłkę

10'

Ruch znowu spokojnie, długo wymienia podania, choć robi to głównie na własnej połowie boiska

8'

Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Rodić minął się z piłkę, ale na jego szczęście żaden z rywali nie zdołał jej przechwycić

7'

Ładna akcja Ruchu! Dziwniel świetnie zagrał piłkę do Zieńczuka, ale ten zamiast szukać kogoś w środku pola karnego, to postanowił strzelać i wywalczył tylko rzut rożny

7'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Buzały, ale jego spokojnie uprzedził Kamiński

6'

Sporo chaosu mamy w tym fragmencie gry, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

4'

Pierwszy strzał na bramkę w tym meczu. Starzyński zagrał z środka na prawą stronę do Kowalskiego, ale uderzenie tego drugiego spokojnie odbił bramkarz

3'

Górnik troszeczkę dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ja na razie zupełnie nic z tego nie wynika. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało z biegiem czasu

2'

Dziwniel starał się teraz dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i został zablokowany

1'

Sędzia daje znak, chorzowianie zaczynają to spotkanie!

15:27

Piłkarze obu zespołów już wychodzą na boisko w Gliwicach i zaraz zaczniemy to spotkanie.

15:22

Ostatni raz jedni i drudzy mierzyli się ze sobą siedem lat temu, w ramach Pucharu Polski. Bramki strzelali Łukasz Janoszka i Pavol Balaz, a Ruch wygrał 2:0.

15:15

Dzisiejszy mecz do ogromny jubileusz dla Łukasza Surmy. Zawodnik ten grając w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej w barwach Wisły, Ruchu, Legii, Lechii, zgromadził do tej pory 451 występów. Dzisiaj wyrówna rekord Marka Chojnackiego i razem z nim będzie miał tych rozegranych meczów najwięcej w historii.

15:11

Ruch w tym tygodniu zremisował bezbramkowo z FC Vaduz i awansował dzięki temu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Zobaczymy, czy dobre humory z pucharów wpłyną na wyniki w lidze.

15:07

Dzisiejsze spotkanie oczywiście nie jest jeszcze rozgrywane w Chorzowie. Z powodu złego stanu murawy, Ruch mecze w których jest gospodarzem zmuszony jest grać na stadionie Piasta w Gliwicach

15:02

A teraz Ruchu: Lech, Konczkowski, Szyndrowski, Włodyka, Szewczyk, Efir, Kuś

15:02

Mamy pierwsze składy, pora na ławki rezerwowe. Na początek Górnika: Prusak, Sasin, Szałachowski, Cernych, Kalinowski, Pruchnik, Kalkowski

14:52

Za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe składy obu zespołów, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Konrad Kryczka. Można ją znaleźć tutaj.

14:48

Ani jeden ani drugi zespół nie zaczął tego sezonu od wygranej. Ruch grał na wyjeździe ze Śląskiem i przegrał to spotkanie 0:2, a Górnik na własnym boisku grał z Wisłą Kraków i zremisował 1:1.

14:44

Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia spotkania drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się Ruch Chorzów oraz Górnik Łęczna. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.