Koniec meczu! Po ciekawym spotkaniu Górnik remisuje z Lechem 1-1!

Madej zagrywa przed bramkę, ale piłka mija Plizgę.

90'

Sędzia dolicza 4 minuty.

90'

Kosznik zmienił stronę i dośrodkował w pole karne, ale nie w miejsce gdzie stał Dawid Plizga.

89'

Pawłowski ucieka obrońcom i uderza na bramkę, ale wprost w Steinborsa.

87'

Nienajlepsze dośrodkowanie Lovrencsicsa, Lech utrzymał się przy piłce, ale nie stworzył zagrożenia.

86'

Pawłowski faulowany na lewej stronie i może być dobra okazja dla Lecha.

83'

Zmiana w Górniku. Plizga zastępuje Zacharę.

82'

Lovrencsics dogrywał piłkę w pole karne, ale fantastycznie piąstkował piłkę Steinbors.

80'

To powinna być bramka! Madej przerzuca piłkę do Gergela, ale strzał Słowaka z woleja trafia w bramkarza Lecha!

79'

Ostatnia zmiana w Lechu. Wołąkiewicz zmienia Kędziorę.

78'

Płaskie uderzenie Gergela, ale ten uderza w Łuczaka.

76'

Niepewnie Sadzawicki i mogło się to źle skończyć. Hamalainen nie zdołał jednak dojść do piłki, częściowo swój błąd naprawił obrońca Górnika, wybijając piłkę poza boisko.

75'

Augustyn odpuścił Henriqueza, ale ten dośrodkował fatalnie.

73'

Zmiana w Górniku. Łuczak za Jeża.

72'

Było groźnie pod bramką Burica, ale Lech wyprowadził szybką kontrę. Do decydującego podania nie doszedł Kownacki.

71'

Madej urywa się Trałce, ale zawodnik Lecha fauluje. Żółta kartka.

70'

Gramy dalej.

69'

Na boisku leży Kownacki. Piłkarze obu drużyn wykorzystali to na uzupełnienie płynów.

68'

To Górnik dominuje spotkanie, ale to Lech mógł wyjść ponownie na prowadzenie. Lovrencsics uderza obok bramki.

67'

Górnik ruszył z kontrą, ale Gergel za daleko wypuścił sobie piłkę.

65'

Górnik Zabrze - Lech Poznań

64'

Przerzucenie piłki na lewą stronę, ale nie zdołał dojść do niej Kosznik.

63'

Zmiana w Lechu. Keite zmienia Lovrencsics.

62'

To powinna być bramka dla Górnika! Koronkowa akcja gospodarzy, ale Jeż fatalnie uderza.

61'

Jak padła bramka dla Górnika? Piłka trafiła do Kosznika, który zdecydował się na uderzenie, piłka nie zmierzała do bramki, tylko odbiła się od Zachary. Tego nie spodziewał się Burić i piłka znalazła się w siatce.

59'

Zmiana w Lechu. Teodorczyka zmienia Hamalainen.

58'

Gol dla Górnika! Zachara!

57'

Kosznik ładnie minął Kędziorę, ale obrońca Lecha go fauluje. Żółta kartka.

56'

W Lechu Marcin Kamiński.

56'

W Górniku Błażej Augustyn.

55'

Awantura pomiędzy piłkarzami Górnika i Lecha. Sędzia postanowił ukarać zawodników obu drużyn.

53'

Akcja Gergela na prawej stronie, ale traci piłkę.

50'

Kosznik dał sobie odebrać piłkę, ale na posterunku był Gancarczyk.

47'

Sadzawicki zmuszony faulować Pawłowskiego. Faul taktyczny.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

18:58

W drugiej części spotkania czeka nas ponownie ciekawe widowisko, bo Górnik pod koniec pierwszej połowy był bliski wyrównania i zapewne tak będzie także po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi Lech 1:0!

47'

Teodorczyk w polu karnym, ale Augustyn w ostatniej chwili zablokował piłkę.

46'

Jevtic uderza zza pola karnego, ale wprost w Steinborsa.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty.

44'

Keita dośrodkowuje z lewej strony, ale piłkę poza boisko wybija Augustyn.

42'

Niepewne podanie fińskiego defensora Lecha do bramkarza, ale Kosznik nie zdołał dojść do piłki.

41'

Kolejna dobra akcja Górnika, ale tym razem uciekła piłka Kosznikowi.

39'

Górnik nadal w natarciu. Tym razem z daleka zdecydował się uderzać Jeż, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

38'

Sobolewski był już z piłką w polu karnym, ale w ostatnim momencie, któryś z defensorów ofiarnie zablokował uderzenie. To powinno być wyrównanie!

37'

Górnik zaczyna coraz groźniej atakować, dośrodkowanie Gergela z prawej strony, ale do piłki nie zdołał dojść Zachara.

35'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, uderza Gancarczyk, ale minimalnie obok bramki!

34'

34'

Goły kibic na murawie boiska! Po kilkunastu sekundach można kontynuować spotkanie!

31'

W starciu z Danchem Burić padł na boisko, po kilkunastu sekundach się podniósł i możemy kontynuować spotkanie.

29'

Kosznik dośrodkowuje w pole karne, ale Sobolewskiego uprzedza defensor Lecha.

27'

Przerwa na uzupełnienie płynów dla piłkarzy obu drużyn.

26'

Dośrodkowanie Henruiqueza po podaniu Keity, ale piłkę na rzut rożny wybił Gancarczyk.

24'

Górnik chciał powtórzyć wyczyn z meczu z Cracovią. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Gancarczyk, a uderzał Augustyn. Piłka po koźle poleciała ponad poprzeczką.

23'

Dobre dośrodkowanie Kosznika w kierunku Sobolewskiego, ale uprzedził go Henriquez.

21'

Prostopadła piłka do Teodorczyka, ale początkowo napastnik Lecha nie najlepiej przyjął piłkę. Utrzymał się przy niej i szukał miejsca do oddania strzału. Obrońcy Górnika nie potrafili mu ją odebrać, a Teodorczyk uderzył i pokonał Steinborsa.

19'

Gol! Teodorczyk!

17'

I mamy pierwsze uderzenie zawodnika Górnika. Gergel dośrodkował za głęboko w pole karne, ale stał tam Kosznik. Jego uderzenie powędrowało ponad poprzeczką.

16'

Po dominacji Lecha, Górnik powoli dochodzi do głosu. Nie stworzył jednak jeszcze bramkowej sytuacji.

13'

Po lekkim zamieszaniu w polu karnym uderza Pawłowski, ale zbyt słabo i nie miał problemów z interwencją Steinbors.

11'

Wreszcie ciekawie zapowiadająca się akcja Górnika. Niestety dla gospodarzy Madej zagrał zbyt mocno do Gergela.

10'

9'

Górnik na razie nie istnieje na boisku. Lech osiągnął dużą przewagę.

8'

Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie i piłka trafiła przed pole karne do Jevtica, jego uderzenie powędrowało wysoko ponad bramką.

7'

Dośrodkowanie Jevtica z rzutu wolnego, ale na posterunku stoi Augustyn, który wybił piłkę poza boisko.

5'

I już mogło być 1:0 dla Lecha! Piłka minęła dwójkę obrońców i wpadła na głowę Teodorczyka! Świetnie broni jednak Steinbors!

4'

Prostopadła piłka w kierunku Teodorczyka, do podania chciał dojść Pawłowski, ale sędzia pokazał pozycję spaloną.

2'

Początek spotkania należy do Lecha Poznań. Dośrodkowywał Kędziora, ale zbyt mocno i poradziła sobie z tym zagraniem obrona Górnika.

1'

Mamy pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała. Zaczynamy!

17:57

Piłkarze wyszli już na murawę, za chwile początek spotkania!

17:55

Na trybunach znalazł się komplet sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski czyli Adam Nawałka, Jarosław Tkocz i Bogdan Zając.

17:53

Zaskoczeniem w Lechu może być posadzenie na ławce piłkarzy o takich nazwiskach jak Lovrencsics, Ubiparip, Hamalainen, Wołąkiewicz czy Wilusz.

17:51

Dodatkowe badania będzie musiał przejść Szeweluchin. Jego miejsce zajął więc Gancarczyk. W rezerwie znaleźli się po raz pierwszy w tym sezonie Ćerimagić i Mańka.

17:48

Bilans bezpośrednich starć jest na korzyść Lecha. W poprzednim sezonie, aż trzykrotnie okazali się lepsi od Górnika. Na początku listopada w Poznaniu Górnik prowadził 1:0, po bramce Nakoulmy, ale ostatecznie przegrał 1:3. W Zabrzu było 0:3, a w rundzie finałowej na INEA stadionie 2:1, po dwóch golach Gergo Lovrencsicsa.

17:46

W niedzielnym spotkaniu nie będzie mógł wystąpić Szymon Drewniak, bowiem w umowie jego wypożyczenia znajduje się zapis, że nie może grać w bezpośrednich pojedynkach obu zespołów. Drewniak próbował uzyskać zgodę od Lecha na występ, ale klub z Poznania takowej nie wyraził.

17:42

Trzy punkty w pierwszej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zdobyli także piłkarze Górnika Zabrze. Na Roosevelta pokonali Cracovię 2:0. Piękną bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Błażej Augustyn. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mateusz Zachara. Był to pierwszy oficjalny mecz, w którym zabrzanie zagrali ustawieniem z trzema obrońcami.

17:40

- Pierwszy mecz, wygrana z Cracovią, to bardzo ważna sprawa. To zwycięstwo to było także podziękowanie dla nas samych, trenerów, kibiców, że w trudnej sytuacji jesteśmy w stanie wygrać mecz. I to jest powód do dumy. Gramy przede wszystkim dla siebie i kibiców - powiedział Łukasz Madej

17:39

Górnik zdecydował się na zmianę ustawienia. Teraz zabrzanie grają systemem z trójką środkowych obrońców, wspieranych przez dwóch defensywnych pomocników w osobach Adama Dancha i Radosława Sobolewskiego. Jeszcze nie miałem okazji zagrać przeciwko drużynie stosującej taką formację. Jedynie Piotr Stokowiec z Polonią Warszawa przyjechał do Poznania w podobnym ustawieniu, ale wówczas to było bardziej 5-3-2 niż 3-5-2. W ekstraklasie ten system to novum, ale takie są tendencje po Mistrzostwach Świata. - powiedział Mariusz Rumak o nowym ustawieniu Górnika Zabrze

17:34

Na inaugurację ligi podopieczni Mariusza Rumaka rozgromili Piasta Gliwice 4:0. Była to rehabilitacja za przegraną w Estonii z Nomme Kalju w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Mimo początkowego falstartu w rewanżu Lech nie miał już większych problemów i wygrał 3:0, co dało mu przepustkę do fazy rozgrywek. Teraz rywalem "Kolejorza" będzie Stjarnan Gardabaer z Islandii.

17:32

Po ośmiu miesiącach przerwy, wznowione mają zostać prace przy modernizacji stadionu w Zabrzu. To dobra wiadomość dla kibiców. Jest także zła. Dochodzą informacje, że piłkarze nie dostali pieniędzy od kilku miesięcy, a Górnikowi grozi odłączenie prądu na stadionie, za nieopłacanie rachunków.