Poniedziałek, 28 lipca 2014, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
19:53

Jeśli mielibyśmy skomentować ten mecz jednym słowem, to będzie to mecz absurdów - przynajmniej na taki zakrawa pudło Jankowskiego, które powinno dać wiślakom bramkę. Huraganowe ataki gospodarzy przez większość meczu od bramki gliwiczan starczyły tylko na wyrównującego gola - podopieczni Franciszka Smudy mogą sobie pluć w brodę, bo z tak słabym Piastem po prostu trzeba było wygrać. To wszystko z Krakowa, dziękujemy wszystkim kibicom za śledzenie relacji w portalu Ekstraklasa.net! Do zobaczenia!

95'

Koniec spotkania! Wisła remisuje z Piastem 1:1!

94'

To mogła być ostatnia szansa wiślaków na zbliżenie się pod bramkę Cifuentesa - Bośniak wybiera podanie w środek zamiast w lewo i piłka przejęta przez obrońców Piasta!

93'

Dudka przegrywa arcyważną główkę z Wilczkiem, Buchalik reaguje błyskawicznie i wślizgiem wybija piłkę na aut. Nie sugerujcie się brakiem wykrzykników - stadion Wisły sprawia wrażenie, jakby za moment miał wykipieć z emocji.

92'

Głowacki przegrywa bardzo groźną kontrę Piasta i uruchamia Zająca, skrzydłowy Wisły w kluczowym momencie podaje fatalnie, jak na ten poziom rozgrywek.

90'

Pojedynek biegowy Piotra Brożka z Sarkim zakończony wybiciem tego pierwszego na aut - skrzydłowy Wisły to istny demon szybkości.

88'

Po zagraniu Jankowskiego piłka odskoczyła Zającowi i tylko to powstrzymało go przed kolejnym dryblingiem już pod bramką Piasta.

86'

Nie podejmiemy się oceny zagrania Boguskiego do Zająca - skrzydłowy Wisły zdołał wygarnąć futbolówkę po sfuszerowanym podaniu kolegi, ale już zza linii końcowej.

85'

Nad bramką! Tylko nad bramką strzał Semira Stilicia z kilkunastu metrów - przed uderzeniem Bośniak nawinął sobie dwóch graczy Piasta!

84'

Ledwo nadążamy z relacjonowaniem wydarzeń na boisku - w samej końcówce spotkania w Krakowie wszystko dzieje się błyskawicznie!

84'

Sarki nie czekał na kolegów i huknął! Cifuentes odbija poteżne uderzenie Nigeryjczyka w bok, a główka Burligi po rzucie rożnym mija bramkę Piasta!

83'

Błyskawiczna odpowiedź wiślaków i tym razem znowu defensor Piasta powstrzymuje Tomasza Zająca! Strzał młodego napastnika z ostrego kąta zablokowany!

83'

Burliga wybił piłkę wprost w Iżvolta, ten oko w oko z Buchalikiem fatalnie pudłuje! A mogło być już po wszystki!

81'

Matej Izvolt wprowadzony do gry w miejsce Gerarda Badii (Piast).

80'

Garguła zdjął piłkę z nogi Tomaszowi Zającowi i sam próbował wymierzyć sprawiedliwość - nad poprzeczką!

80'

Nerwy ze stali Michała Buchalika - atakowany przez Wilczka golkiper Wisły wybił piłkę głową, a potem klatką piersiową.

80'

Tak niewiele zabrakło Zającowi, żeby celnie podać do kolegi w polu karnym - na drodze stanął obrońca Piasta. Rzut rożny wyekspediowany poza strefę zagrożenia, ale "Biała Gwiazda" wyraźnie przykręca śrubkę gościom. To będzie bardzo trudne dziesięć minut dla Piasta.

78'

Maciej Jankowski odkupił winy za swoje fatalne pudło wykorzystując aptekarską centrę Garguły - podobnie, jak w Łęcznej, przytomnym zagraniem na przedpole popisał się Stilić, Garguła nie spieszył się z centrą i zagrał idealnie na wbiegającego "Jankesa"!

77'

1:1!!! Jankowski wyrównuje strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Garguły!

76'

Pierwsza szarża Wilczka, rezerwowy Piasta powstrzymany przez solidnego jak zwykle Arkadiusza Głowackiego.

75'

Ruben Jurado (Piast) dzisiaj nie zachwycił, na boisku właśnie zastępuje go Kamil Wilczek.

75'

Centrę Stilicia z rzutu rożnego wybija Polak. Wisła wciąż nie może znaleźć sposobu na przedarcie się pod bramkę gliwiczan.

73'

Piast już nawet nie stara się kontrować wiślaków i czeka w obronie, żeby rozbijać ataki zdezorientowanych piłkarzy Franciszka Smudy.

72'

Nie dośrodkowanie, a strzał sprezentował kibicom doświadczony wiślak - niecelnie.

71'

Dariusz Dudka ustawia sobie piłkę przed dośrodkowaniem z rzutu wolnego z trzydziestu metrów.

71'

Sadlok słusznie łapie się za głowę po fatalnym dośrodkowaniu - jego centra minęła wszystkich i wyszła poza pole gry.

70'

Sporo, sporo ambicji ma w sobie Tomasz Zając - jego szarżę powstrzymał dopiero trzeci obrońca Piasta. Jest kolejny korner dla przeważającej Wisły.

69'

Na pierwszą zmianę decyduje się Angel Perez Garcia, Radosława Murawskiego (Piast) zmienia Amine Hadj Said.

69'

Boguski był trochę zaskoczony piłką, którą dostał na szesnastym metrze, ale nawet to nie usprawiedliwia fatalnego strzału z pierwszej piłki.

68'

Mecz Wisły z Piastem na trybunach ogląda 4 277 kibiców. Przypominamy, że z powodu bojkotu do Krakowa nie przyjechali sympatycy z Gliwic.

68'

Pierwszy rajd Zająca, młody wiślak za bardzo zwlekał z odegraniem do któregoś z kolegów i stracił piłkę. Od bramki rozpocznie Hiszpan Cifuentes.

66'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, boisko opuszcza Alan Uryga (Wisła), w jego miejsce przywitany oklaskami Tomasz Zając.

65'

Ping-pong w wiślackim polu karnym po rzucie wolnym dla Piasta kończy nieczyste uderzenie Martineza, które pewnie wyłapał Buchalik.

64'

Huraganowy aplauz kibiców Wisły po pojawieniu się przy linii bocznej Tomasza Zająca. Młody wiślak jest już gotowy do wejścia na boisko.

63'

Ataki Wisły są zbyt szarpane i improwizowane, żeby zagrozić bezpośrednio bramce Piasta. Teraz płaskie zagranie Boguskiego w pole karne ugrzęzło w nogach Hanzela.

61'

Wisła Kraków - Piast Gliwice

60'

Strzał Jankowskiego sprzed dwóch minut to pudło stulecia? Tysiąclecia? Po stronie Piasta zawalił Klepczyński, ale pudło nowego nabytku Wisły nie mieści się w jakichkolwiek kategoriach absurdu.

60'

Niesamowita wrzawa na trybunach. Sędzia Przybył nie do końca panuje nad meczem, chwila przerwy w zamieszaniu i żółta kartka dla Macieja Sadloka (Wisła). Kibice gospodarzy mają prawo być wściekli.

59'

Przyznajemy się bez bicia - nie wiemy, o co chodzi. Najpierw zawodnicy Piasta odpuścili grę i Jankowski uderzył z kilkudziesięciu metrów na pustą bramkę obok słupka, potem po przepychance na połowie gości sędzia oddaje futbolówkę Cifuentesowi.

58'

Cifuentes zdejmuje piłkę tuż przed tym, zanim dopadłby do niej Uryga.

57'

Będzie jeszcze jeden rzut rożny po wybiciu gliwickiej obrony. Do dośrodkowania już szykuje się Stilić.

56'

Poszarpał teraz Rafał Boguski - w asyście dwóch obrońców Piasta wdarł się w pole karne i zdołał wywalczyć korner dla gospodarzy.

56'

Dziwaczne uderzenie Hanzela o mały włos nie zaskoczyło Buchalika! Od bramki rozpocznie golkiper Wisły Kraków.

55'

Płaski strzał Sadloka w stylu tego z Łęcznej mija słupek bramki Cifuentesa. Wisła jest wyraźnie podrażniona stratą gola i trudno się dziwić piłkarzom Franciszka Smudy - optycznie przeważali przez większość spotkania.

54'

"Biała Gwiazda" atakuje bardzo nieporadnie, w międzyczasie poprawiamy - oficjalnie bramkę zaliczono Polakowi, nie zaś Podgórskiemu. Jeśli chodzi o widowisko - słabo, bo petarda kapitana Piasta była pierwszorzędna!

51'

Przy bramce odbitą od słupka piłkę jeszcze dobijał będący na oczywistym spalonym Polak, jednak sędzia Przybył uznał, że już po uderzeniu Podgórskiego znalazła się całym obwodem w bramce Buchalika.

50'

Szybka odpowiedź Wisły i niecelny strzał Burligi mija bramkę Piasta. Umówmy się, że słowo "strzał" zostało tu użyte tylko teoretycznie.

49'

Co za bramka! To było chyba ze trzydzieści metrów! Piłka uderzona przez kapitana Piasta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki Wisły! Gospodarze przeważali cały mecz, ale srogo zapłaciła za faul Łukasza Garguły!

49'

GOOOOOOL! Tomasz Podgórski z rzutu wolnego trafił w słupek, a toczącą się po linii bramkowej piłkę dobił Jan Polak!

48'

Żółta kartka dla Łukasza Garguły (Wisła) za faul na Radosławie Murawskim. Na murawę wrócił już Emmanuel Sarki, opatrywany przez lekarzy za linią boczną.

48'

Są takie momenty, kiedy nawet Głowacki mija się z piłką - teraz dobrze wyręczył go Dudka.

46'

Jankowski delikatnie nie zrozumiał zamiarów Garguły i nie przejął w porę zagrania na dobieg od starszego kolegi z zespołu.

46'

Drugą odsłonę meczu rozpoczęli goście! Oba zespoły bez zmian w porównaniu do wyjściowych jedenastek.

19:01

Pierwsi z szatni wyszli wiślacy, czekamy na gości z Gliwic i rozpoczynamy drugą częśc meczu w Krakowie - na razie przy Reymonta bez goli.

• Spalone: 1 — 2
46'

Koniec pierwszej połowy! Wisła bezbramkowo remisuje z Piastem, a przebieg meczu niezawodnie przypomina nam, że mundial dawno się skończył, za to musimy przyzwyczaić się do przaśnej piłki w wykonaniu naszych ligowców. Do przeczytania za kwadrans!

46'

Garguła uderza na tyle mocno z tak odległego miejsca, że zasługuje na czerwony wykrzyknik w naszej relacji! Refleks Cifuentesa, dobitkę udaremnia Polak i jest tylko rzut rożny dla Wisły!

45'

Copacabana po polsku - Sadlok przepuścił mało rozważne podanie Boguskiego po długim rajdzie. Tyle tylko, że za wiślakiem była już tylko linia końcowa i bandy reklamowe.

44'

Wcześniejsza główka Garguły trochę taka a'la van Persie... Cifuentes chyba lepszy od własnego rodaka Casillasa, bo złapał piłkę bez większych problemów.

44'

Łukasz Burliga nie robi sobie nic z chmary obrońców Piasta i strzela z mało dogodnego kąta - Cifuentes łapie piłkę w ręce na raty.

42'

Jeden, drugi, trzeci obrońca Piasta... Stilić po ograniu kilku rywali w końcu decyduje się na strzał, piłka odbija się od ramienia Polaka, sędzia wskazuje tylko na narożnik boiska.

41'

Strzał Sadloka z 25 metrów zablokowany - było tam zdecydowanie za dużo obrońców Piasta i ciaśniej niż przed tygodniem w Łęcznej.

40'

Atakując Wisła eksploatuje tylko Sarkiego, Nigeryjczyk nie może się przedrzeć przez duet Brożek-Polak.

39'

Dudka niefortunnie wywraca się na piłce, Podgórski nie jest w stanie wykorzystać pomyłki wiślaka i gospodarze odzyskują posiadanie.

38'

Jankowski z obrońcą na plecach uderzył piłkę z półobrotu, ta łukiem opada prosto w ręce Cifuentesa.

37'

36'

Sarki wolał nie czekać, aż obrona Piasta wróci "z grzybów" i płasko strzelił na długi słupek - niepotrzebnie, bo fatalnie się pomylił, a w pole karne już wbiegali koledzy.

35'

Po dośrodkowaniu Sarkiego jak spod ziemi wyrasta Horvath i nie daje szans Boguskiemu na zrobienie użytku z tej centry.

33'

Hanzel nie patyczkuje się ze Stiliciem i odbiera mu piłkę, Bośniak co prawda zwija się na murawie, jednak więcej było w tym próby naciągnięcia sędziego niż jego krzywdy.

33'

Badia zmienił skrzydło na prawe i to właśnie w tym sektorze boiska sfaulował Macieja Sadloka w walce o piłkę.

32'

Mocne nerwy Emmanuela Sarkiego - skrzydłowy Wisły właśnie spacyfikował Badię w polu karnym, tylko rzut rożny dla Piasta. Gdyby Nigeryjczyk się pomylił, niechybnie mielibyśmy "jedenastkę".

30'

Łukasz Garguła przez dłuższą chwilę zastanawiał się nad zagraniem do któregoś z krążących w polu karnym kolegów, w końcu złamał do środka i uderzył prosto w ręce Cifuentesa.

29'

Mały problem z kolanem Csaby Horvatha, przerwa w grze wykorzystana przez kilku piłkarzy na uzupełnienie płynów.

27'

Jeden z tysiąca rajdów Emmanuela Sarkiego, płaska centra Nigeryjczyka chyba niepotrzebnie przepuszczona przez Rafała Boguskiego - na strzał decyduje się Maciej Jankowski. Niecelna bomba, ale po dłuższym okresie bez ataków Wisły ożywia nielicznych kibiców gospodarzy.

24'

Przegrany pojedynek Emmanuela Sarkiego z byłym wiślakiem, Piotrem Brożkiem.

24'

Murawski wygiął się, żeby jakimś cudem odegrać w stronę Jurado, piłka zamiast do Hiszpana trafia do Buchalika.

23'

Podkręcona piłka Badii zgrana już w polu karnym przez Jana Polaka, na miejscu są stoperzy Wisły i zażegnują zagrożenie.

21'

Dudka wyciął szarżującego Podgórskiego przed własnym polem karnym, rzut wolny dla Piasta mniej niż metr od narożnika pola karnego gospodarzy.

20'

Jankowski nie zabrał się z piłką około dwadzieścia metrów od bramki Piasta, futbolówkę przejmuje Cifuentes i rozpoczyna akcję swojego zespołu.

19'

Wisła po raz kolejny próbuje rozegrać akcję przed polem karnym Piasta zbyt koronkowo - teraz w ostatniej chwili piłka wyłuskana spod nóg Łukasza Garguły.

19'

Jurado w pełnym pędzie na lewym skrzydle zagrywa w kierunku Podgórskiego, zawodnikowi gości z głowy piłkę zdejmuje Sadlok. Zasłużone brawa, bo piłka została w boisku.

16'

Z fatalnego strzału Urygi prawie wyszło całkiem niezłe dogranie do wbiegającego Sarkiego, Nigeryjczyk był jednak za wolny na przypadkowe zagranie własnego kolegi.

16'

Cifuentes odbija w bok precyzyjne i mocne uderzenie Garguły z rzutu wolnego! Było blisko!

15'

Użycie pianki sędziowskiej przez arbitra wzbudza szeroki aplauz wśród publiczności.

15'

Rzut wolny dla Wisły z dwudziestu kilku metrów od bramki Cifuentesa po faulu na Seirze Stiliciu.

14'

Badia zepsuł prostą piłkę do Podgórskiego, pozbawiając gliwiczan szansy na skuteczny atak. Uryga zgubił piłkę przy wyprowadzaniu, na szczęście dla Wisły - bez konsekwencji.

14'

Dośrodkowanie Gerarda Badii bez większych problemów wybija wiślacka defensywa, skomasowana w obrębie własnego pola karnego.

13'

Nieładny faul Dudki na Jurado, sędzia Przybył upomina wiślaka. Daleko do bramki Wisły, ale Piast dośrodkuje w pole karne.

12'

Dwie udane interwencje Łukasza Burligi na połowie Wisły. Piast naciska gospodarzy i rozgrywa piłkę tuż przed polem karnym "Białej Gwiazdy".

11'

Wiślacy chyba wyczuwają niepewność Cifuentesa na odległość - czujność golkipera Piasta strzałem ze sporej odległości sprawdził Głowacki.

10'

Murawski znajduje lukę w wiślackiej obronie i posyła kąśliwy strzał po ziemi, Buchalik musiał zejść do parteru, żeby obronić to uderzenie.

9'

Bardzo, bardzo nieudane dośrodkowanie Sarkiego wychodzi poza boisko wysoko nad głową Cifuentesa i bramką Piasta.

7'

Rzut wolny dla Wisły z dużej odległości. Dudka uderzył mocno, ale obok słupka.

7'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta z prawej strony, ale wybijają obrońcy. Wisła w ataku, goście tylko się bronią.

6'

Naciskany przez rywala Cifuentes zmuszony do wykopania piłki na aut.

5'

Mamy pierwszy strzał w spotkaniu. Uderzał Sarki z pola karnego, po nieudanym wybiciu piłki przez obrońcę, ale posłał futbolówkę wysoko ponad bramką.

3'

Od bramki do bramki krążyła piłka, ale do bramkarzy podawali obrońcy, a nie próbowali oddać strzał rywale. Na razie spokojny początek spotkania.

2'

Wisła wymieniała kilka podań przed polem karnym Piasta, ale we wszystko wplątali się obrońcy i przerwali akcję.

1'

Od środka rozpoczęła Wisła.

17:59

Wisła zagra w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, PIast w niebieskich kompletach.

17:58

Piłkarze wychodzą już na boisko. Przywitanie, zajęcie miejsc i za chwilę rozpoczynamy.

17:44

4 198 widzów – tyle wynosi mało chlubny rekord frekwencji na stadionie Wisły. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj może zostać pobity.

17:40

Do pierwszego gwizdka sędziego Jarosława Przybyła jeszcze dwadzieścia minut - zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

17:34

Dołączają do nich podopieczni Franciszka Smudy - dzisiaj bez Wilde-Donalda Guerriera, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia. Piłkarze Wisły wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Szanujemy Was" - to nawiązanie do ostatniej akcji klubu.

17:30

Zawodnicy Piasta już na przedmeczowej rozgrzewce. Goście przyjechali dzisiaj bez Dawida Janczyka i Armando Nievesa. Były legionista jest jeszcze w zbyt słabej formie fizycznej, żeby załapać się do kadry meczowej, z kolei Kolumbijczyk czeka na formalności związane ze zgłoszeniem go do gry.

17:21

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Adrian Wójcik, Tomasz Zając, Przemysław Lech, Piotr Żemło.

17:21

Rezerwowi Piasta: Jakub Szumski, Tomas Docekal, Amine Hadj Said, Matej Izvolt, Wojciech Kędziora, Bartosz Szeliga, Kamil Wilczek.

17:16

Znamy także wyjściowy skład Piasta Gliwice - w porównaniu do meczu w Poznaniu, trener Angel Perez Garcia postawił na duet Łukasz Hanzel-Ruben Jurado w ataku.

17:07

Skład gospodarzy na dzisiejszy mecz to żadne zaskoczenie oprócz napastnika - narzekający na ból pleców Paweł Brożek nie strzeli gliwiczanom swojej szóstej bramki w karierze. Zamiast niego przyjezdnych będzie straszyć Rafał Boguski.