HolandiaEkstraklasa.net
2 : 0
wikipedia.orgWalia
22:29

Za dzisiejszą relację LIVE! dziękuje Wam Filip Błajet. Kolejne relacje już w piątek, mecze chociażby Polski i Brazylii. Do przeczytania!

22:28

Bez napastnika Czerwonych Diabłów szanse Pomarańczowych na dobry rezultat znacznie zmaleją. Szczególnie, że van Persie strzelał ostatnio w kadrze jak na zawołanie.

22:27

Oranje nie zagrali wielkiego meczu, ale pewnie pokonali ekipę Colemana. Zmartwieniem dla van Gaala musi być ewentualny uraz van Persiego.

93'

Koniec meczu! Holandia wygrywa 2-0 i w dobrych humorach jedzie do Brazylii.

92'

Centra Lensa na Huntelaara, ale znowu Gabbidon wyskoczył wyżej od napastnika Schalke.

91'

3 minuty doliczone przez arbitra.

90'

Williams próbował indywidualnej akcji, ale zatrzymał się na Ronie Vlaarze. Zawodnik Aston Villi gra dziś bardzo pewnie.

89'

Huntelaar rozciągnął grę na lewo do Lensa, a w polu karnym pewnie interweniował Gabbidon.

88'

Lens opanował piłkę ręką. Gdyby nie błąd techniczny, miałby świetną okazje do zdobycia bramki.

86'

Allen uwikłany w drybling z aż czterema rywalami. Nie ciężko zgadnąć, że przegrał pojedynek zawodnik Liverpoolu.

85'

Huntelaar blisko wpakowania piłki do siatki z najbliższej odległości po podaniu Lensa, ale arbiter dopatrzył się faulu napastnika na bramkarzu Walijczyków.

83'

Dummett melduje się na boisku w miejsce Neila Taylora.

82'

Wijnaldum balansem ciała zmylił kryjącego go przeciwnika i płasko dograł w pole karne. Huntelaar wyprzedzony.

81'

W drugiej połowie Robben częściej cofa się do środkowej strefy boiska i próbuje ataków z głębi.

80'

De Vrij strzelał z dystansu. Było to kąśliwe uderzenie, ale golkiper Walijczyków złapał piłkę.

78'

Vaughan zmienia Kinga.

78'

Huntelaar w miejsce Nigela de Jonga. Napastnik za pomocnika.

77'

Doskonały przechwyt i prostopadłe podanie do Arjena Robbena, który pomknął co sił w pole karne. Skrzydlowy prawą nogą zagrał wzdłuż pola karnego do ustawionego na piątym metrze Lensa, który tylko dopełnił formalności.

76'

2-0! LENS!

76'

Huntelaar gotowy do wejścia na boisko. Lada moment trzecia roszada w szeregach Oranje.

74'

Kropnął z dystansu Ron Vlaar, ale tyleż mocno, co niecelnie.

73'

Świetnym podaniem Lens szukał na lewej flance Indiego, ale ten nie zabrał się z piłką. Oranje wyszliby trzech na trzech, gdyby defensor lepiej opanował futbolówkę.

72'

Williams od razu po wejściu na boisko minął trzech piłkarzy i w ostatnim momencie został zablokowany przez Rona Vlaara. Zawodnik Walijczyków już składał się do strzału.

71'

Williams za Williamsa. George za Jonathana.

69'

Nie zachwyca na razie druga część spotkania. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze stuprocentowej sytuacji.

68'

Szansa dla Lensa, który próbował się zastawić i strzelić z pół woleja. Taylor wślizgnął się przed niego i wybił piłkę na aut.

67'

Cillessen wyprzedził pędzącego do prostopadłego podania Williamsa.

67'

Easter, czyli piłkarz Milwall, za Churcha.

64'

Cruyff na trybunach w Amsterdamie.

63'

Bardzo wysokim pressingiem grają Holendrzy. Linie defensywne Walii nie mają czasu na spokojne rozegranie piłki.

62'

Huws w miejsce Joe Ledleya. Drugi mecz młodego Walijczyka w kadrze narodowej.

60'

Crossowa piłka Sneijdera minęła wbiegającego Indiego.

60'

John zmienia Robsona-Kanu.

58'

Lens znalazł się sam na sam z golkiperem Walijczyków, ale wcześniej sfaulował Chestera. Sędzia zauważył przewinienie i odgwizdał rzut wolny.

57'

Dośrodkowanie z narożnika boiska wyłapuje Hennessey. Za głęboka wrzutka.

57'

Ledley stracił piłkę w środku pola na rzecz Wijnalduma, który natychmiast dograł do Robbena. Ten szarżował w polu karnym, ale wywalczył tylko korner.

55'

Dwójkowa akcja Janmaata z Wijnaldumem. Obrońca wmieszał się w kiwkę i stracił.

55'

Realizator robi zbliżenie na twarz van Persiego, czyżby jakiś uraz?

54'

Wijnaldum zagrał do Lensa, ten wycofał do Sneijdera i oddał futbolówkę do młodego napastnika, który był na spalony.

52'

Wijnaldum próbował prostopadłym podaniem znaleźć Robbena, ale skrzydłowy Bayernu znowuż zaplątał się w dryblingu.

51'

Holendrzy drugą połowę także zaczynają od długiego rozgrywania piłki i przewagi w jej posiadaniu. Walijczycy nie naciskają.

49'

Williams świetnie znalazł się na prawej stronie i płasko dograł spod linii końcowej na piąty metr. Niestety dla gości, swoim podaniem znalazł tylko Vlaara.

48'

Akcja Wijnalduma i Robbena. Zawodnik Feyenoordu stracił piłkę.

47'

Holendrzy w posiadaniu piłki, Indi z lewej stron, szukał Robbena. Chester wyprzedził gracza Bayernu.

46'

Początek drugiej połowy spotkania, Holendrzy zaczęli od środka. Jak będzie wyglądać drugie 45 minut?

46'

Lens w miejsce van Persiego. Z opaską kapitańską Arjen Robben.

46'

Wijnaldum za Fera.

21:34

Winjaldum gotowy do wejścia na boisko, podobnie jak Lens.

21:34

Piłkarze już wychodzą na murawę, zaraz początek drugiej części gry!

21:21

Wracamy za 15 minut!

21:20

Walijczycy najgroźniejsi są po stałych fragmentach gry. Widać jednak brak największych gwiazd - Garetha Bale'a i Aarona Ramseya, którzy mogliby pociągnąć grę ofensywną.

21:19

Holendrzy są wyraźnie drużyną lepszą i bardziej dojrzałą piłkarską, ale nie przekłada się to na multum sytuacji podbramkowych. Oranje nie wyglądają, jak jeden z faworytów mundialu.

46'

Oba zespoły spokojnie dograły do końca pierwszej połowy, a sędzia gwizdnął po raz ostatni. Przerwa.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

44'

Prostopadłe podanie do van Persiego. Na spalonym snajper Manchesteru United.

42'

Fer kolejne doskonałe podanie do ustawionego na prawej stronie Janmaata. Obrońca Feyenoordu miękko dośrodkował w pole karne, ale wprost na głowę Guntera.

41'

Świetne podanie Fera do Janmaata, który płaskim podaniem znalazł ustawionego na 11 metrze van Persiego. Niestety dla holendrów napastnik nieczysto trafił w piłkę i futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Walijczyków.

38'

Sneijder przyjął piłkę na szesnastym metrze i próbował piętą znaleźć Robbena. Chester na swoim miejscu, przechwycił podanie.

36'

Indi faulował Guntera. Rzut wolny na połowie Holandii.

35'

Przy linii bocznej rozgrzewa się już Wijnaldum.

34'

Holandia próbuje grać bardzo wysokim pressingiem. Nawet golkiper Walii nie ma dużo czasu na wybicie piłki.

33'

Van Persie po raz kolejny dryblował na lewej flance i strzelił z bardzo ostrego kąta. Piłka odbiła się od Hennesseya i spadła pod nogi Robbena, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki.

32'

GOL!

31'

Dośrodkowanie Robbena, piłkę zgrał De Jong, a za bramkę wybił de Vrij. Hennessey od bramki.

30'

Robben zbiegł z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego i uderzył lewą nogą. Rykoszet i korner.

29'

Williams próbował przedryblować de Vrija. Nic z tego, Holender górą.

29'

Robben centrował z kornera, ale van Persie nie dopadł do piłki.

27'

A teraz Robson-Kanu zmienia spodenki...

25'

Długi atak pozycyjny Oranje zakończony prostopadłym podaniem Sneijdera do Robbena. Skrzydłowy Holendrów zwiódł bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, ale obrońcy Walii wybili piłkę nad poprzeczkę! Najlepsza okazja w meczu.

24'

Holandia zdecydowanie spuściła z tonu, w ciągu ostatnich kilku minut to Walijczycy atakują groźniej.

22'

Odważna akcja Robsona-Kanu między trzema obrońcami Oranje. Skrzydłowy gości efektownie wywinął fikołka, gwizdek sędziego milczy.

21'

Bardzo blisko Walijczycy! Church świetnie urwał się obrońcom i dośrodkowywał z lewej strony. Indi w ostatniej chwili wyprzedził Williamsa!

19'

Dośrodkowanie Guntera z prawej flanki, który dobrze podłączył się do akcji ofensywnej. Cillessen wyłapał wrzutkę.

17'

Holendrzy nie stosują zbyt wysokiego pressingu, raczej spokojnie wyczekują na ataki gości. Piłka krąży między walijskimi obrońcami.

16'

Do głosu dochodzą Walijczycy. Niezła centra Robsona-Kanu, ale Church nie doszedł do dośrodkowania.

15'

Chester, gracz Hull City, debiutuje dziś w reprezentacji Walii.

15'

Centra Allena, ale Chester faulował w polu karnym Oranje.

14'

Będzie rzut rożny. Piłkę wybił Janmaat.

11'

Holendrzy dominują, Walijczycy mają spore problemy z przedostaniem się w strefę obronną gospodarzy.

11'

Świetna okazja Robbena! Miękka piłka od Vrija, skrzydłowy Bayernu urwał się zawodnikom Walii i był praktycznie sam na sam z Hennesseyem. Strzelał w długi róg, jednak pomylił się nieznacznie.

7'

Allen szukał na prawym skrzydle Williama, ale na posterunku defensorzy Holandii, którzy dobrze wypchnęli go z pola karnego.

7'

Williams minął dwóch przeciwników i posłał prostopadłe podanie. Problem w tym, że nikogo nie było jako celu podania.

6'

Holendrzy dobrze zaczęli mecz i przeważają w posiadaniu piłki.

4'

Świetna indywidualna akcje van Persiego, który minął na lewym skrzydle dwóch rywali. Napastnik zszedł do środka i z kilkunastu metrów uderzył na bramkę. Henessy sparował strzał, a koledzy z obrony zażegnali zagrożenie.

3'

Janmaat znalazł Robbena w polu karnym, ale gracz Bayernu zagrał zbyt egoistycznie i stracił piłkę po nieudolnym dryblingu.

2'

Vlaar z Blindem, czyli Holendrzy konstruują atak pozycyjny od strefy obronnej.

1'

Od środka rozpoczęli Walijczycy, piłka w grze!

20:29

Hymn holenderski odśpiewany przez zawodników Oranje i kilkadziesiąt tysięcy fanów. Przywitanie kapitanów i zaczynamy!

20:26

Obecnie podziękowania od holenderskiej federacji dla Marka van Bommela, byłego gracza chociażby Barcelony czy PSV.

20:26

Zawodnicy już wchodzą na boisko, zaraz zostaną odegrane hymny narodowe. Lada moment start!

20:23

Van Gaal po mistrzostwach obejmie funkcję menadżera w Manchesterze United. Czy to nie odbije się negatywnie na Holendrach w kontekście mistrzostw?

20:16

Poprzednie dwa gole sparingowe strzelił Robin van Persie. Czyżby Holender był kandydatem na jedną z największych gwiazd Mundialu?

20:16

W Amsterdamie ponad 50 tysięcy kibiców czeka na wielkie zakończenie sparingowego cyklu.

20:11

Holendrzy z pewnością będą chcieli dobrze się zaprezentować i wzmocnić morale przed meczem z Hiszpanami. Przy okazji jest to ostatnia szansa, żeby przekonać do siebie van Gaala.

20:07

Walijczykom nie udało się zakwalifikować do mistrzostw świata. Ekipa z Wysp Brytyjskich uplasowała się dopiero na 5 miejscu w swojej grupie eliminacyjnej za Belgią, Chorwacją, Serbią i Szkocją. Walia wyprzedziła tylko Macedonie.

20:03

Dla Holendrów to ostatni sparing przed starciem z Hiszpanią na Mundialu w Brazylii. Do tej pory Oranje ograli 1-0 Ghane i zremisowali 1-1 z Ekwadorem.

20:01

Ostatnie spotkanie z Walią Holendrzy rozegrali w 2008 roku i wygrali 2-0. Gola dla Oranje zdobyli Arjen Robben i Wesley Sneijder, którzy są w wyjściowym zestawieniu ekipy van Gaala także w dzisiejszym meczu.

20:01

Walijscy zmiennicy: 17.Dummett 18.John 19.Lawrence 20.Easter 21.Roberts 22.Vaughan 23.Huws

20:01

Rezerwowi Holandii: 2.Verhaegh 13.Veltman 14.Kongolo 15.Kuyt 17.Lens 19.Jan Huntelaar 20.Wijnaldum 21.Depay 22.Vorm 23.Krul

19:58

Pierwsze składy obu zespołów już uzupełnione. Trenerzy nie zaskoczyli składami i wystawili silne jedenastki. Coleman nie mógł skorzystać z Garetha Bale'a i Jacka Collisona, którzy są kontuzjowani.

19:51

Witam serdecznie wszystkich obserwujących dzisiejszą relację! Za niespełna 40 minut rozpocznie się mecz Holendrów z Walijczykami, a ja lada moment uzupełnię składy obu drużyn.