2 : 1
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa2 : 1
22:26

To wszystko na dziś z PGE Areny. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relacje z następnych meczów tej kolejki T-Mobile ekstraklasy!

96'

Nikt nie wychodzi ze stadionu, wszyscy fetują zwycięstwo z piłkarzami Lechii!

95'

Koniec meczu na PGE Arenie! Lechia wygrała z Lechem 2:1! Bohaterem meczu Zaur Sadajew!

94'

Żółtą kartką ukarany Dawid Kownacki za faul na wychodzącym z kontrą Nikoli Lekoviciu.

93'

Zamieszanie w polu karnym Lechii i piłka wybita przez jednego z obrońców! W tym meczu już chyba nic złego nie przydarzy się biało-zielonym.

89'

Kibice na PGE Arenie już zaczynają fetować zwycięstwo! Nic dziwnego, w końcu przy takim rezultacie ich klub wskoczy na... czwarte miejsce w tabeli!

87'

Akcja Lecha zakończona fatalnym uderzeniem Dawida Kownackiego.

86'

Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie piłka wybita przez Lekovicia!

84'

Powinno być 3:1 dla Lechii!!! Znakomita akcja biało-zielonych zakończona dobrym dośrodkowaniem Grzelczaka na głowę Sadajewa. Ten jednak uderzył nieco ponad bramką Kotorowskiego.

84'

Roszada również w ekipie gospodarzy. Z boiska schodzi Makuszewski, a wchodzi na nie Przemysław Frankowski.

82'

Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Z boiska schodzi Szymon Pawłowski, a zastępuje go Dariusz Formella.

78'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza były piłkarz Lechii Hubert Wołąkiewicz, a zastępuje go Dawid Kownacki. Ogromne gwizdy żegnają obrońcę Lecha, a Mariusz Rumak stawia wszystko na jedną kartę!

75'

Lechia Gdańsk - Lech Poznań

76'

Niegroźny strzał z dystansu Vranjesa.

75'

Prostopadłe podanie do Hamalainena, ale piłkę głową wybił Paweł Dawidowicz.

74'

Bardzo niecelny strzał Vranjesa z rzutu wolnego.

72'

Zmiana w drużynie Lechii. Z boiska schodzi Piotr Wiśniewski, a wchodzi na nie Patryk Tuszyński. "Wiśnia" żegnany owacją przez kibiców biało-zielonych!

70'

Znowu znakomita akcja Lecha! Piłka po strzale Teodorczyka uderzyła najpierw w jeden, a potem w drugi słupek bramki gospodarzy! Ostatecznie piłka wychodzi w pole.

69'

Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Gergo Lovrencsics, a zastępuje go Daylon Claasen.

67'

Powinno być 2:2!!! W polu karnym na czystej pozycji znalazł się Gergo Lovrencsics, ale Węgier uderzył obok bramki Lechii. To była "setka"!

64'

Dobra centra Lovrencsicsa wprost na głowę Paulusa Arajuuri. Strzał zawodnika Lecha nad bramką Mateusza Bąka.

63'

Żółta kartka dla Luiza Henriqueza.

60'

Grzelczak!! Potężne uderzenie gracza Lechii z dystansu z kłopotami wybronione przez Kotorowskiego. Mogło być 3:1, bo w pobliżu bramkarza Lecha czaił się już zabójczo skuteczny dziś Zaur Sadajew.

59'

Dobry strzał Szymona Pawłowskiego z dystansu po ziemi, ale w bramce Lechii czujny Mateusz Bąk. To była dobra szansa dla gości.

59'

Atak pozycyjny Lechii, ale skończyło się na niedokładnym podaniu Piotra Grzelczaka.

56'

Gorąco pod bramką Lechii, ale faul w ataku popełnił Szymon Pawłowski. Piłka dla gdańszczan.

55'

"My chcemy gola!" z sektora kibiców Lecha. Na razie na to się jednak nie zanosi, gdyż nadal to Lechia jest stroną przeważającą.

53'

52'

Żółtą kartką ukarany Marcin Pietrowski za faul na Łukaszu Teodorczyku. Rzut wolny dla Lecha w środkowej strefie boiska.

52'

Znowu groźnie pod bramką Lecha! Tym razem próbował podawać Piotr Grzelczak, ale piłka została wybita przez obrońców "Kolejorza".

48'

Grzelczak! Na czystą pozycję wyszedł zawodnik Lechii, ale piłka po jego strzale z woleja przeleciała obok bramki Kotorowskiego.

45'

Druga połowa rozpoczęta!

21:33

Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment początek drugiej połowy!

21:32

Oficjalna frekwencja na PGE Arenie: 16628 osób.

46'

Koniec pierwszej połowy! Jak na razie niezłe emocje na PGE Arenie. Lechia prowadzi z Lechem 2:1 po dwóch bramkach Zaura Sadajewa.

45'

Znakomitą pozycję do strzału miał Piotr Grzelczak, ale zdecydował się na podanie i piłka została wybita przez obrońców "Kolejorza".

45'

Było groźnie w polu karnym Lechii, ale w ostatniej chwili pogubili się piłkarze Lecha. Z kontrą wychodzą biało-zieloni!

43'

42'

Lewą stroną pognał Piotr Grzelczak, a następnie popisał się idealnym zagraniem na głowę Sadajewa. Czeczen bez problemów umieścił piłkę w siatce gości. 2:1 dla Lechii!

41'

GOOOOOL DLA LECHII!!! ZAUR SADAJEW!!!

40'

Żółta kartka za nieprzepisowe zagranie dla Zaura Sadajewa.

38'

Ostatnie minuty obfitują w nieudane zagrania piłkarzy obu drużyn. Tempo gry na PGE Arenie zdecydowanie spadło.

35'

Znakomita okazja "Kolejorza". Najpierw przywilej korzyści po faulu na Lovrencsicsu, potem znakomite dogranie Linettego do Pawłowskiego i przedłużenie do Henriqueza. Akcja zakończyła się nieudanym uderzeniem reprezentanta Panamy.

31'

Wiśniewski ograł Możdżenia, a następnie został sfaulowany przez młodego piłkarza Lecha. Rzut wolny dla Lechii z około 45 metrów.

28'

26'

GOOOOOL DLA LECHA!!! MATEUSZ MOŻDZEŃ!!!

29'

Potężną bombą na bramkę gości popisał się Zaur Sadajew, ale piłka przeleciała nad bramką Kotorowskiego.

27'

Znakomite podanie na wolną pozycję otrzymał Mateusz Możdżeń, a następnie ze stoickim spokojem uderzył obok Mateusza Bąka. Remis na PGE Arenie!

24'

Na pozycję sam na sam z Kotorowskim wyszedł Zaur Sadajew i tym razem bezbłędnie uderzył na bramkę gości! Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

22'

22'

Pozycyjny atak Lecha, jednak ostateczne dobrym przejęciem popisał się Nikola Leković.

20'

Mocne dośrodkowanie Bośniaka, ale piłkę na rzut rożny wybili piłkarze "Kolejorza".

19'

Z prawej strony faulowany Maciej Makuszewski. Będzie rzut wolny dla Lechii i dobra okazja dla Stojana Vranjesa.

18'

Z kontrą wyszli piłkarze gości, ale znakomitą interwencją popisał się Marcin Pietrowski. Piłka dla biało-zielonych.

17'

Tym razem chyba powinna być jedenastka dla biało-zielonych! Sadajew wychodził na pozycję strzelecką w polu karnym, ale został zrównany z murawą przez obrońców "Kolejorza". To powinna być bramka dla Lechii!

15'

15'

Prowokacyjne "Arka Gdynia!" z sektora kibiców gości.

13'

Prostopadła piłka do Lovrencsicsa, ale i tym razem górą bramkarz Lechii.

12'

Niegroźny strzał Teodorczyka z linii pola karnego gospodarzy. Piłka w rękach Mateusza Bąka.

10'

Teraz jedenastki domagali się kibice Lechii, ale gwizdek Marcina Borskiego i tym razem milczy. Odepchnięty przez Henriqueza został rozpędzony Makuszewski.

8'

Z piłką w polu karnym gospodarzy znalazł się Karol Linetty. Zawodnik Lecha przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Lechii. Zawodnicy gości domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

8'

Nieporozumienie w defensywie "Kolejorza", ale z prezentu nie skorzystał Zaur Sadajew.

7'

Znowu było groźnie pod bramką Lecha! Prawą stroną pognał Maciej Makuszewski, ale jego potężny strzał z ostrego kąta został wybity przez Krzysztofa Kotorowskiego.

6'

Z pomocnikiem biało-zielonych już wszystko dobrze. Gra wznowiona.

5'

Leży na murawie Piotr Wiśniewski. Zdarzenie wyglądało groźnie, miejmy nadzieję, że nic poważnego nie stało się zawodnikowi Lechii.

3'

Po dośrodkowaniu Vranjesa z rzutu wolnego bliski gola był Rafał Janicki. Ostatecznie piłka znalazła się w rękach bramkarza gości, a sędzia liniowy odgwizdał spalonego.

2'

Mogło być 1:0 dla Lechii! Sam na sam wychodził Zaur Sadajew, ale po wycofaniu piłki żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał uderzyć na bramkę Kotorowskiego.

1'

Rozpoczęli!

20:30

W sektorze gości około 1500 kibiców Lecha. Wśród nich spora część zaprzyjaźnionych sympatyków z Gdyni.

20:28

Piłkarze wychodzą na murawę!

20:27

Już za kilka minut początek meczu. Na bezpośrednią relację z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!

20:23

Na trybunach dostrzegliśmy Adama Nawałkę, selekcjonera reprezentacji Polski. Możliwe, że oprócz graczy Lecha pod obserwacją sztabu kadry znalazł się Maciej Makuszewski, który zabłysnął w poprzednim meczu z Pogonią.

20:12

Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Daylon Claasen, Dawid Kownacki, Dariusz Formella, Dimitrije Injac, Jan Bednarek.

20:10

Rezerwowi Lechia: Paweł Szokaluk, Christopher Oualembo, Paweł Stolarski, Adam Pazio, Przemysław Frankowski, Aleksander Jagiełło, Patryk Tuszyński.

20:06

Jako pierwszy na przeszkodzie stanie Lech Poznań - zespół, z którym Lechia przegrała zarówno w rundzie jesiennej (1:4), jak i wiosennej (1:2). Rywal jest w znakomitej formie. Przekonująco wygrał pięć ostatnich meczów, w których zdobył aż szesnaście goli przy czym stracił jedynie trzy. Na niekorzyść Lechii, do składu Lecha powraca jego najlepszy strzelec, Łukasz Teodorczyk, który zdobył dziewiętnaście bramek.

20:02

Dla Lechii ostatnie dni były wyjątkowe udane. Zespół wygrał po raz pierwszy w fazie finałowej, pokonując w Szczecinie Pogoń 2:0 (do siatki trafili Maciej Makuszewski i Zaur Sadajew). Poza tym magistrala Gdańska przyznała klubowi 3,9 mln złotych za promocję miasta. Dobre wieści napłynęły również z PZPN-u. Biało-zieloni otrzymali licencję na grę w eliminacjach do europejskich pucharów.