zawiszaZawisza Bydgoszcz
19:53

To już wszystko ze stadionu przy ulicy Cichej w Chorzowie. Za śledzenie relacji serdecznie dziękuje Marcin Tabor.

19:51

Ruch Chorzów wykorzystuje porażki Wisły, Górnika oraz Pogoni i umacnia się na trzeciej pozycji. Zawisza natomiast pozostaje na ósmej pozycji

94'

Koniec spotkania! Po pełnej bramek drugiej połowie Ruch Chorzów pokonuje Zawiszę Bydgoszcz 3:1!

93'

Dośrodkowanie Gigołajewa zostaje wybite przez obrońców. Do piłki dopada Szyndrowski który atomowym uderzeniem strzela na bramkę. Bramkarz paruje uderzenie przed siebie a Jankowski nożycami zdobywa bramkę!

93'

Gooooooooool! Jankowski w ekwilibrystyczny sposób zdobywa bramkę na 3:1!!!

92'

Do drugiej połowy spotkania arbiter doliczył trzy minuty.

91'

Buchalik sparował dwa uderzenia lecz przy kolejnej dobitce Kadu golkiper był już bezradny! Obrona chorzowian zachowała się fatalnie w tej sytuacji.

90'

Goooooooool! 2-1! Jednak Zawisza znalazł sposób na pokonanie bramkarza Ruchu!

90'

Ostatnia zmiana w Ruchu. Marek Zieńczuk zostaje zastąpiony przez debiutującego w zespole Ruchu, jedynego obcokrajowca w zespole Niebieskich Rołanda Gigołajewa

88'

Starzyński nie znalazł dogodnej pozycji do oddania strzału zza pola karnego

88'

Ruch pewnie zmierza po trzecie zwycięstwo z Zawiszą w tym sezonie. Zawisza z kolei w trzecim meczu z Ruchem nie potrafi pokonać bramkarza chorzowian.

87'

Do końca spotkania pozostaje kilka minut jednak nic nie wskazuje na to aby Zawisza doprowadził co najmniej do remisu. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, a goście nie postawili dziś wysoko poprzeczki gospodarzom. Dwa ciosy wystarczyły na słabo dysponowaną drużynę z Bydgoszczy

83'

Kibice pozdrawiają przebywającego na ławce kontuzjowanego Jakuba Kowalskiego

83'

Kadu otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia faulu tuż przed polem karnym Ruchu.

80'

Druga zmiana również w zespole Ruchu. Bartłomiej Babiarz zostaje zastąpiony przez Jankowskiego. Pomocnik Ruchu opuszcza boisko przy aplauzie kibiców

78'

Sebastian Ziajka otrzymuje żółtą kartkę po faulu na Włodyce

76'

Druga Zmiana w zespole Zawiszy. Kadu zastępuje Gevorgyana

75'

Filip Starzyński dopadł do wycofanej przed pole karne piłki i plasowanym uderzeniem umieszcza futbolówkę tuż przy słupku!

74'

Goooooooool! Druga bramka dla Ruchu i druga autorstwa Starzyńskiego!

72'

Po kilku minutach emocji spotkanie znowu się uspokoiło. Niebiescy co raz pewniej wymieniają podania.

68'

Goście w krótkim czasie stracili zawodnika i bramkę. Ich sytuacja w tym meczu uległa znacznemu pogorszeniu. Chorzowianie natomiast w dalszym ciągu kontrolują spotkanie.

67'

I kolejny kartka dla Zawiszy tym razem dla Hermesa! Jest to jego druga żółta kartka i zawodnik musi opuścić boisko!

65'

Kolejny zawodnik Zawiszy ukarany żółtą kartką. Jest nim Kamil Drygas

64'

Kuświk odegrał piłkę do Starzyńskiego a ten w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał Kaczmarka!

64'

Goooooooooool! Filip Starzyński wyprowadza swoją drużynę na zasłużone prowadzenie!

63'

Upłynęła już godzina spotkania. Jako, że jest to mecz grupy mistrzowskiej to kibice mają prawo oczekiwać dobrego piłkarskiego widowiska. Samo spotkanie jednak nie zachwyca.

62'

Zmiana w zespole Zawiszy. Luis Carlos zostaje zastąpiony przez Alvaro

59'

Oba stałe fragmenty gry nie przyniosły żadnego pożytku podopiecznym Jana Kociana. Od bramki wznowi Kaczmarek

59'

I jeszcze jeden stały fragment gry

58'

Ruch Chorzów nieco przycisnął. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy

57'

Na trybunach zebrało się dzisiaj 5800 widzów

57'

Babiarz odebrał piłkę obrońcą i w sytuacji dwa na dwa bardzo źle zagrał do Kuświka. Pomocnik Ruchu sam rozpoczął tą akcję i sam ją zmarnował

54'

Żółtą kartką ukarany został Hermes

51'

Gracze Zawiszy nie potrafili wykorzystać okazji. Przy piłce gospodarze

50'

Buchalik paruje uderzenie Ziajki i mamy kolejny rzut rożny

49'

Rzut rożny dla drużyny z Bydgoszczy

46'

Stawarczyk ukarany żółtą kartką

45'

Gracze Zawiszy rozpoczęli drugą połowę.

19:00

Obie ekipy już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Arbiter zaprasza zawodników do szatni.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.

45'

Kuświk zagrał piłkę ręką przy próbie opanowania futbolówki

44'

Babiarz starał się uderzać na bramkę jednak uczynił to niecelnie.

43'

Nikt nie dopadł do piłki dogranej w pole karne Zawiszy. Najbliżej oddania strzału był Włodyka lecz zabrakło mu centymetrów do piłki.

41'

Kontuzjowany Kowalski powrócił na ławkę rezerwowych o kulach. Nie wiadomo jak poważny okazał się jego uraz

39'

Dudek chyba starał się uderzyć lecz piłka ląduje kilkanaście metrów obok bramki.

38'

Szyndrowki fauluje Carlosa w narożniku boiska. Kolejny stały fragment gry dla gości

36'

Po rzucie rożnym piłka notuje pusty przelot i ląduje poza boiskiem. Wznowi bramkarz Ruchu

36'

Buchalik wybija na róg uderzenie z dystansu Kamila Drygasa

34'

Rzut rożny dla Ruchu nie sprawił problemów Kaczmarkowi który pewnie wyłapał dośrodkowanie.

34'

Zmaga się doping na stadionie. Kibice Niebieskich widzą że ich ulubieńcy mają przewagę lecz potrzebują wsparcia aby ją udokumentować

32'

Za nami nieco ponad pół godziny spotkania. Posiadanie piłki plasuje się na poziomie 63 % do 37 % na korzyść gospodarzy.

32'

Andre Micael ukarany żółtą kartką

31'

Gracze Ruchu wymienili kilkanaście podań i w końcu wyjechali z piłką poza boisko. Zdaniem wszystkich obecnych na stadionie powinien być rzut rożny. Wszystkich oprócz... arbitra

28'

Surma za daleko wypuścił sobie piłkę. Starający się ją odzyskać gracz Ruchu zdaniem arbitra faulował. To kolejna sporna decyzja podjęta przez sędziego

25'

Szyndrowski za głęboko zacentrował w pole karne wprost w ręce Kaczmarka

23'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia. Od bramki Buchalik

23'

Szyndrowski po walce z Drygasem wybija piłkę na rzut rożny

20'

Rzut wolny dla Ruchu z narożnika pola karnego Zawiszy. Dośrodkowanie w pole karne zostaje wybite przez obrońców

19'

Znowu przerwa w grze. Kuświk fauluje Hermesa i tym razem to gracz Zawiszy potrzebuje pomocy lekarzy.

15'

Luis Carlos marnuje sytuację sam na sam z Buchalikiem! Zawodnik gości mógł zdecydowanie lepiej zachować się w tej sytuacji.

13'

Sadlok zatrzymuje faulem kontrę Zawiszy.

12'

Znowu zamieszanie pod bramką Zawiszy! Kilku zawodników uderzało na bramkę lecz wszystkie strzały zostały zablokowane!

12'

Zawodnik jednak nie będzie mógł kontynuować gry i mamy pierwszą zmianę w meczu. Na placu gry pojawia się Kamil Włodyka

10'

Jakub Kowalski leży na murawie i nie potrafi wstać. Na boisko zostały wniesione nosze. Miejmy nadzieję, że zawodnik będzie mógł kontynuować grę

9'

Zakotłowało się w polu karnym Zawiszy! Po dośrodkowaniu w pole karne do bezpańskiej piłki dopadł Starzyński jednak z 11 metrów uderzył ponad bramką!

7'

Sadlok bardzo źle zagrał do Zieńczuka i piłka opuściła boisko.

6'

Stały fragment gry rozegrany z podobnym skutkiem co korner gospodarzy sprzed kilkudziesięciu sekund

6'

Szybko przenosimy się na drugą stronę boiska gdyż tym razem to Zawisza ma rzut rożny

4'

Stawarczyk starał się uderzyć na bramkę lecz Kaczmarek spokojnie wyłapał piłkę.

4'

Pierwszy rzut rożny dla chorzowian

2'

Pierwsza ofensywna akcja gości. Gevorgyan na spalonym

1'

Rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra! Rozpoczęli gospodarze.

17:57

Sędziowie wyprowadzają obie ekipy na murawę. "Niebiescy" na niebiesko, drużyna Zawiszy na biało.

17:50

Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę. Początek spotkania za około 10 minut.

17:46

Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania pomiędzy Ruchem, a Zawiszą znajdującą się TUTAJ

17:43

Sędziowie : Tomasz Kwiatkowski (główny), Marcin Lisowski, Tomasz Niemirowski (liniowi), Tomasz Radkiewicz (techniczny)

17:30

Rezerwowi Zawiszy: Witan, Ciechanowski, Petasz, Sochań, Álvarinho, Kadú.

17:30

Rezerwowi Ruchu: Kamiński, Helik, Smektała, Janik, Włodyka, Jankowski, Gigołajew.

17:29

Witamy ze stadionu Ruchu przy ul. Cichej w Chorzowie. O godzinie 18 rozpocznie się spotkanie grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy. Ruch zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.