Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:23

Dziękujemy za uwagę!

22:22

Ciekawy mecz, ładne bramki. Dziś Górnik nie odebrał punktów Lechowi, może za tydzień ta sztuka powiedzie się w pojedynku z Legią.

94'

Koniec meczu! Lech pokonuje Górnika 2:1! Brawa dla obu drużyn!

92'

Formella chciał opóźnić akcję i otrzymuje żółtą kartkę.

90'

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

89'

Piękne podanie Gwaze na prawą stronę do Olkowskiego, ale ten źle przyjął piłkę.

86'

Pawłowskiego zmienił Formella.

85'

Ładnie uderzył Nakoulma i Gostomski zmuszony był przenieść piłkę nad poprzeczką.

83'

Rafał Kurzawa zmienił Łukasza Madeja.

82'

Łukasz Madej przyjmował piłkę przed polem karnym, ale murem nie do przejścia okazał się fiński obrońca gospodarzy.

80'

Zmiana w Górniku Zabrze. Z boiska schodzi Radosław Sobolewski, a zameldował się na nim Przemysław Oziębała.

79'

Pawłowski ładnie znalazł się i chciał zagrać piłkę na piąty metr. Na szczęście dla Górnika, dobrze interweniował Robert Jeż.

77'

Na stadionie znajduje się ponad 21 tysięcy widzów.

76'

Na boisku zameldował się Dawid Kownacki, który zmienił Claasena.

73'

Claasen w pole karne, ale Szeweluchin bez zastanowienia wybił piłkę poza końcową linię.

70'

Lech Poznań - Górnik ZabrzeLech Poznań - Górnik Zabrze

71'

Claasen mógł mieć dobrą okazję na zdobycie bramki. Zdecydował się na uderzenie, ale zablokował je momentalnie Adam Danch.

70'

Błąd Kosznika mógł wiele kosztować piłkarzy Górnika. Na szczęście nie przejął piłki Daylon Claasen.

68'

Zachara został zmieniony przez Jeża.

65'

Kolejna dobra akcja Pawłowskiego, wycofuje piłkę do Henriqueza, ale ten uderza daleko od bramki.

63'

Iwan przy walce o piłkę, trafia łokciem w twarz Trałkę i mamy żółtą kartkę.

60'

Kosznik zagrał mocną piłkę do Nakoulmy. Ten próbował wyprzedzić fińskiego obrońcę i dojść do podania, ale nie powiodła mu się ta sztuka.

58'

Kędziora opuścił boisko, bo Mariusz Rumak obawiał się, że młody Lechita może otrzymać kolejną kartkę.

56'

Zmiana w Lechu. Kędziorę zastąpił Henriquez .

54'

Tym razem po lewej stronie znajdował się Pawłowski, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

51'

Strata Górnika. Lovrencsics minął Sobolewskiego i uderzył fałszem, tak celnie, że szans na obronę nie miał Steinbors.

49'

Ależ bramki w tym spotkaniu! Lovrencsics! Cudowny gol!

48'

Już na początku drugiej połowy Trałka zdecydował się na uderzenie z daleka, Sobolewski to jednak nie jest, więc piłka poleciała nad poprzeczką.

46'

Czas wznowić spotkanie w Poznaniu!

21:23

To Lech miał przewagę, mógł zdobyć nawet dwie bramki więcej. Górnik za sprawą Sobolewskiego doprowadził jednak do remisu. Po przerwie czekają nas wielkie emocje.

45'

I mamy przerwę! Dwie piękne bramki i jest remis 1:1!

44'

Kolejna dobra okazja Lecha! Claasen w pole karne, tam Hamalainen głową do Pawłowskiego. Ten miał przed sobą tylko Steinborsa, ale waleczność bramkarza przy pomocy Gwaze, nie pozwoliło gospodarzom zdobyć gola.

43'

Madej niepotrzebnie dyskutował z sędzią bocznym i za to otrzymuje żółtą karkę.

43'

Kędziora fauluje Madeja i sędzia decyduje się na żółtą kartkę.

42'

Sobolewski jest niesamowity. Znalazł się z piłką przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie! Było ono wręcz doskonałe, bo wpadło pod poprzeczkę!

40'

Gol dla Górnika! Niesamowite uderzenie Sobolewskiego! Genialne!

39'

Arajuuri zbyt wysoko podniósł nogę we własnym polu karnym. Pośredniego rzutu wolnego jednak nie będzie, bo wcześniej na spalonym znalazł się Zachara.

38'

Dobrze czuje się w tym spotkaniu Pawłowski, kolejna indywidualna akcja, ale tym razem uderzył obok słupka.

36'

To powinien być gol dla Lecha! Akcja Pawłowskiego, który po długim rozgrywaniu akcji, idealnie wycofał do Linettego, ale ten skiksował!

34'

Nieźle zapowiadająca się kontra Górnika, ale faul popełnia Łukasz Trałka. Żółta kartka dla lechisty.

33'

Pawłowski dogrywał z rzutu wolnego, piłka była zagrana za wysoko i w końcu dopadł do niej obrońca Górnika Adam Danch.

30'

Lovrencsics sfaulowany ostro przez Nakoulmę i mamy kolejną żółtą kartkę dla zawodnika Górnika.

29'

Dobrze włączył się Możdzeń, podał do boku, gdzie był Claasen. Ten dośrodkował, ale Hamalainenowi na dobre uderzenie nie pozwolił Adam Danch.

27'

Do głosu powrócili piłkarze Lecha. Dalekie podanie Trałki, ale żaden z zawodników gospodarzy nie zrobił odpowiedniego ruchu i przy piłce Górnik.

24'

Wracający Kosznik fauluje Trałkę i dostaje siódmą żółtą kartkę w tym sezonie. Jeszcze jedna i będzie musiał pauzować.

23'

Przewaga Górnika. Zachara wywalczył rzut rożny. Wykonywał go Łukasz Madej, ale piłka nie trafiła do Sobolewskiego.

22'

Drugi w tym meczu celny strzał gości. Uderzał Gwaze, ale było ono bardzo lekkie, więc bez problemów piłkę złapał Gostomski.

21'

Rzut rożny wykonywał Madej, piłka zmierzała ku Iwanowi, ale wybił mu ją jeden z zawodników Lecha. Akcję rozgrywa nadal Górnik.

20'

Nakoulma faulowany po prawej stronie i Górnik miał rzut wolny. Wykonywał go pod nieobecność Drewniaka Rafał Kosznik i zagrał krótką piłkę do Nakoulmy, a ten wywalczył korner.

17'

Dalej widoczna przewaga Lecha, choć w przeciwieństwie do wcześniejszych minut, nie stwarza już takiego zagrożenia.

13'

Classen obrócił się z piłką w polu karnym gości, gdy składał się do uderzenia, dobrze interweniował Rafał Kosznik.

12'

Widoczna przewaga Lecha, Górnik nie potrafi za bardzo przebić się pod pole karne przeciwnika.

9'

Nakoulma wycofał piłkę do Gwaze, ten ciekawie uderzył, ale po rykoszecie wyszła poza boisko.

7'

Aktywny na początku spotkania Pawłowski przeniósł akcję z lewej strony do środka, tam zagrał do Lovrencsicsa, a ten widząc nadbiegających zawodników Górnika uderzył tak precyzyjnie, że żadnych szans na obronę nie miał Steinbors.

5'

Gol dla Lecha! Lovrencsics!

4'

Pawłowski przedzierał się z piłką przed polem karnym i wycofał ją do Linettego, ten zdecydował się na uderzenie, ale zablokowali go obrońcy Górnika.

2'

I mogło być już 1:0 dla Lecha. Prosta strata Bartosza Iwana, z kontrą ruszyli gospodarze! Przed bramkarzem znalazł się Pawłowski, ale naciskany przez Rafała Kosznika uderzył obok słupka!

1'

Mamy pierwszy gwizdek Pawła Gila, więc możemy zaczynać!

20:27

Piłkarze wychodzą już na murawę, za kilka chwil zaczynamy.

20:25

Dla Łukasza Madeja dzisiejsze spotkanie będzie 300 w polskiej ekstraklasie.

20:21

Lech wygrał ostatnie cztery spotkania. Jeszcze lepiej gra na własnym stadionie, gdzie jego liczba zwycięstw z rzędu to siedem.

20:18

Trenerzy Górnika nie mogą dziś skorzystać z usług Szymona Drewniaka, który formalnie pozostaje piłkarzem Lecha. Nie zagrają też kontuzjowani Błażej Augustyn, Mariusz Magiera i Konrad Nowak.

20:14

W zespole Lecha brakuje Kotorowskiego, Teodorczyka, Wołąkiewicza. Co ciekawe bramkarza brakuje dlatego, że musi pauzować za cztery żółte kartki. Wszystkie otrzymał za niesportowe zachowanie: gra na czas, dyskusja z sędzią, zbiorowa awantura.

20:09

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Łukasiewicz, Łuczak, Jeż, Małkowski, Kurzawa, Oziębała

20:06

Jesienią na własnym boisku piłkarze Lecha przegrywali do przerwy 0:1 po bramce Prejuce’a Nakoulmy, by w drugiej połowie nie pozostawić wątpliwości, strzelić trzy gole (Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński i Łukasz Teodorczyk) i ostatecznie zwyciężyć 3:1. W wiosennym rewanżu nie pozwolili rywalowi nawet na strzelenie jednej bramki, wygrywając 3:0 po trafieniu Teodorczyka i dwóch bramkach Kaspera Hamalainena.

20:05

Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Matysiak, Bednarek, Henriquez, Injac, Formella, Kownacki

19:59

Lech musi dzisiaj wygrać, bo Legia ma nad nimi osiem punktów przewagi. Górnik po zwycięstwie z Ruchem walczy o trzecie miejsce.