Lech PoznańLech Poznań
19:55

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net, a także na specjalny profil o Lechu Poznań na Facebooku!

19:54

Lech wygrywa z Zawiszą 2:1 i zachowuje pięciopunktową stratę do Legii. W końcówce zrobiło się nerwowo, ale ostatecznie poznaniacy zdołali utrzymać korzystny wynik do końca meczu.

95'

Koniec meczu!

94'

Żółta kartka dla Alvarinho za faul na Hamalainenie.

93'

Ostatnia zmiana w Lechu: Formella zastępuje Lovrencsicsa.

90'

Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

87'

Dziwna decyzja arbitra. Jeżeli nawet Wołąkiewicz faulował, to nie było to przewinienie, za które powinien wylecieć z boiska!

85'

Rumak szybko łata dziurę w obronie - Arajuuri zastępuje Pawłowskiego.

84'

GOOOOL!!! Vahan Gevorgyan wykorzystuje jedenastkę!

84'

Przy okazji żółtą kartkę za dyskusje zarobił Kotorowski.

83'

Błąd Wołąkiewicza, który fauluje we własnym polu karnym Wójcickiego! Jedenastka dla Zawiszy i czerwona kartka dla obrońcy Lecha!

80'

Pawłowski wyszedł lewą stroną boiska, za akcją nie zdążyli jego partnerzy, dlatego zdecydował się na zejście do środka i strzał, obroniony przez Kaczmarka.

80'

Niesygnalizowany strzał Linettego z dystansu obok bramki Kaczmarka. Gdyby było celniej, mogłoby to zagrozić golkiperowi Zawiszy.

78'

Trzecia zmiana w Zawiszy: Paweł Wojciechowski zastępuje Luisa Carlosa.

77'

Bardzo ważna interwencja Skrzyńskiego, który przeciął dogranie Linettego do wychodzących z kontrą Hamalainena i Claasena.

75'

Linetty dobrze odebrał piłkę na prawej stronie, ale później za bardzo się podpalił i niepotrzebnie wstrzelał piłkę na oślep w pole karne gospodarzy. Wybita przez obrońców futbolówka trafiła pod nogi Lovrencsicsa, a ten uderzył wysoooko nad bramką Kaczmarka.

73'

Tarasiewicz łata lukę w obronie po zejściu Nawotczyńskiego. Na boisko wchodzi Skrzyński, który zastępuje Hermesa.

72'

Tym razem prawy obrońca Lecha strzela nad bramką Kaczmarka.

71'

Możdżeń z rzutu wolnego trafia w mur. A dokładnie... w rękę Drygasa. Żółta kartka dla gracza Zawiszy i kolejna okazja dla Lecha.

70'

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

70'

Nawotczyński wyciął Pawłowskiego i wylatuje z boiska! Zawisza będzie kończyć mecz w dziesiątkę!

69'

Niespodziewany strzał Daylona Claasena broni Kaczmarek. Warto przypomnieć, że reprezentant RPA debiutował w Lechu właśnie w spotkaniu z Zawiszą.

68'

Po rzucie rożnym dla Zawiszy piłkę dobrze piąstkował Kotorowski.

68'

Po dośrodkowaniu Lewczuka we własnym polu karnym dobrze interweniowali obrońcy Lecha.

65'

63'

Ryszard Tarasiewicz również zmienia napastnika: Jorge Karu opuszcza boisko, a zastępuje go Vahan Gevorgian.

63'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu: Daylon Claasen zastępuje Dawida Kownackiego.

61'

Po dograniu Pawłowskiego Kownacki został uprzedzony przez Nawotczyńskiego. Piłka wróciła pod nogi skrzydłowego Lecha, a ten dograł na szesnasty metr do Hamalainena, który... próbował rzucić się szczupakiem. Szans powodzenia specjalnie nie było.

60'

Żółta kartka dla Kędziory za faul na Wójcickim.

59'

Lovrencsics dobrze dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Kędziora pewnym strzałem pokonał Kaczmarka. Lech coraz bliżej zdobycia trzech punktów!

57'

GOOOOL!!! Tomasz Kędziora zdobywa swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie!!!

55'

Kownacki marnuje świetną okazję! Lovrencsics wyłożył mu piłkę, wystarczyło dostawić nogę, ale ten przepuścił futbolówkę! To powinien być gol!

54'

Drygas nie kalkuluje i wybija w aut piłkę spod nóg Możdżenia.

51'

Nawotczyński dobrze poradził sobie z Hamalainenem.

51'

Dobry wślizg Kędziory zatrzymuje akcję Lewczuka. Trzeba przyznać, że nominalny prawy obrońca Lecha dobrze dziś spisuje się na przeciwległej stronie boiska.

48'

48'

Trałka dobrze odebrał piłkę, dograł w pole karne do Kownackiego, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił! A trzeba było ładować na bramkę Kaczmarka!

48'

Pawłowski zdołał wycofać piłkę do Lovrencsicsa, ale podanie niezbyt dokładne, przez co Węgier nie zdołał opanować piłki i stracił ją na rzecz rywala.

46'

Po dośrodkowaniu Alvarinho z rzutu rożnego piłkę skutecznie piąstkuje Kotorowski.

46'

Początek drugiej połowy.

18:49

Ostatecznie na półmetku to Lech jest bliżej zwycięstwa. Mamy jednak nadzieję, że po przerwie czeka nas więcej emocji.

18:48

Pierwsze 45 minut nie powaliło na kolana. W zasadzie obie drużyny miały po jednej dobrej okazji bramkowej. Lech swoją wykorzystał, bo bardzo precyzyjnie swoje zadanie wykonali Pawłowski i Hamalainen. Chwilę później Zawisza miał okazję na wyrównanie, ale Kotorowski obronił strzał Luisa Carlosa.

45'

Koniec pierwszej połowy. Ani minuty nie doliczył sędzia Raczkowski.

42'

Kotorowski!!! Bramkarz Lecha świetnie broni strzał Luisa Carlosa z ostrego kąta!

41'

Hamalainen próbował wrzucać do Kownackiego, ale młody napastnik Lecha uprzedzony przez Andre Micaela.

40'

Kownacki świetnie wycofał piłkę do Pawłowskiego, ten dośrodkował z prawej strony na długi słupek wprost na głowę Hamalainena. Fin świetnie przymierzył i nie dał szans Kaczmarkowi! Lech prowadzi 1:0!

39'

GOOOOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!!

38'

Kąśliwa wrzutka Pawłowskiego, trochę zamieszania w polu karnym Zawiszy, ale ostatecznie gospodarze wyjaśniają sytuację.

37'

Na spalonym Hamalainen.

36'

Błąd Trałki, który zdołał odebrać piłkę graczom Zawiszy, ale przy tym niepotrzebnie wybił ją w aut.

33'

Zablokowany strzał Kownackiego, będzie rzut rożny dla Lecha.

32'

Długa piłka Lovrencsicsa do Kownackiego, ale młody lechita nie zdołał jej opanować. Od bramki rozpocznie Kaczmarek.

31'

Andre Micael ukarany żółtą kartką za faul na Linettym.

29'

29'

Skuteczny wślizg Tomasza Kędziory zatrzymuje akcję Luisa Carlosa.

27'

Zamieszanie pod bramką Lecha po dośrodkowaniu Zawiszy z rzutu rożnego. Kownacki i Kotorowski przeszkodzili sobie nawzajem, ostatecznie jednak doświadczony bramkarz zdołał wypiąstkować piłkę.

26'

Dobry powrót Wołąkiewicza, który wybił piłkę spod nóg Wójcickiego.

25'

Po rzucie rożnym niezłą okazję miał Marcin Kamiński, ale był na spalonym. Poza tym i tak nie trafił do bramki.

23'

Początek meczu zdecydowanie dla Lecha. Poznaniacy prowadzą grę, dużo częściej są przy piłce, choć póki co mają problem ze skonstruowaniem groźnej akcji.

20'

Po dośrodkowaniu Kędziory do piłki próbował dojść Kownacki, ale skutecznie interweniował Kaczmarek.

17'

Alvarinho dobrze wypuścił Ziajkę lewą stroną, ten jednak dośrodkował prosto pod nogi jednego z piłkarzy Lecha.

15'

Lovrencsics dobrze zabrał się z piłką, podszedł pod pole karne Zawiszy i szukał pozycji do oddania strzału, ale zatrzymał go Nawotczyński.

12'

Ze stałego fragmentu gry prosto w ręce Kotorowskiego strzelał Drygas.

11'

Linetty nie dał sobie rady z Drygasem, który dogrywał do Kadu. Ten został sfaulowany przez Kamińskiego i mamy rzut wolny dla Zawiszy.

10'

Pawłowski zdecydował się na uderzenie z dystansu z lewej strony boiska. Chyba lepszym wyjściem byłby przerzut na prawo do niepilnowanego Lovrencsicsa.

8'

Lovrencsics dynamicznie wchodził prawą stroną boiska w pole karne rywala, ale nie miał specjalnie co zrobić z piłką. Próbował dośrodkowania, które zostało zablokowane przez obrońców Zawiszy.

7'

Od razu wyjaśnijmy jedną wątpliwość, którą mieliśmy co do dzisiejszego składu Lecha. Na szpicy gra dziś Dawid Kownacki, a za jego plecami Kasper Hamalainen.

6'

Wójcicki za mocno zagrywał do wychodzącego lewym skrzydłem Alvarinho i piłka wyszła w aut.

4'

Linetty dobrze odebrał piłkę po błędzie Drygasa, później jednak niepotrzebnie zwolnił akcję i źle podawał do Hamalainena.

3'

Teraz błąd Lovrencsicsa, próbował wycofać piłkę z prawej strony w kierunku środka boiska, ale podał wprost pod nogi Kadu.

2'

Ziajka zatrzymuje Możdżenia na prawej stronie boiska.

1'

Początek meczu!

18:00

Swoją drogą dla niego to również szczególny mecz - po raz kolejny będzie miał okazję udowodnić Mariuszowi Rumakowi, że popełnił błąd, rezygnując z niego w Lechu.

17:59

Oba zespoły już na boisku. Kapitan Zawiszy Kamil Drygas odbiera od prezesa Kujawsko-Pomorskiego ZPN puchar za zdobycie Pucharu Polski.

17:52

Kto dzisiaj okaże się lepszy? zapraszamy do typowania wyniku spotkania w komentarzach!

17:51

W Zawiszy problem z urazami mieli gracze formacji defensywnej, pod znakiem zapytania stały występy Sebastiana Ziajki oraz Łukasza Nawotczyńskiego. Ostatecznie obaj znaleźli się w wyjściowym składzie zespołu Ryszarda Tarasiewicza, ale nie jest pewne, czy zdołają wytrwać na boisku przez pełne 90 minut.

17:48

Lech dzisiaj musi radzić sobie bez najlepszego snajpera. Łukasz Teodorczyk nie zagra z powodu kontuzji, a jego miejsce w wyjściowym składzie zajmie Dawid Kownacki. Zobaczymy, czy młody wychowanek Lecha zagra na szpicy, czy też za plecami wysuniętego Kaspera Hamalainena.

17:45

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

17:45

Na zdjęciu Bartosz Ślusarski po zdobyciu pierwszej bramki w we wrześniowym pojedynku obu zespołów. BŚ

17:43

Wróćmy jeszcze na chwilę do wcześniejszej fazy obecnego sezonu. Lech z Zawiszą mierzyli się dwukrotnie w rundzie zasadniczej - pierwsze spotkanie poznaniacy wygrali 3:2, natomiast w rewanżu w Bydgoszczy był remis 2:2.

17:38

Czynnikiem przemawiającym na korzyść Lecha może być również... zdobycie pucharu przez Zawiszę. Zwłaszcza, jeżeli podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza przeciągnęło się nieco świętowanie tego sukcesu.

17:37

To realny scenariusz, bowiem w ostatnich meczach Lech spisuje się bardzo dobrze. W trzech poprzednich spotkaniach podopieczni Mariusza Rumaka zdobyli aż 12 goli, tracąc przy tym tylko jednego. W świetnym stylu odprawili Jagiellonię, a później poradzili sobie z Górnikiem i Wisłą.

17:36

W odmiennej sytuacji jest Lech. Poznaniacy wciąż walczą o tytuł mistrzowski, ale w tej kolejce będą mogli zadbać jedynie o zachowanie statusu quo. Swój mecz wygrała bowiem Legia, a więc poznaniacy, aby nie zwiększać pięciopunktowej straty do lidera, muszą zainkasować dziś komplet punktów.

17:30

Zawisza

17:30

Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Sebastian Dudek, Wan Geworgian, Łukasz Skrzyński, Paweł Wojciechowski, Korneliusz Sochań, Damian Ciechanowski.

17:29

Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Daylon Claasen, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Dimitrije Injac, Jan Bednarek.

17:26

W związku z tym ich postawa w grupie mistrzowskiej ma już drugorzędne znaczenie, gdyż nie muszą walczyć o miejsce w europejskich pucharach. Oczywiście nie oznacza to, że odpuszczą pozostałe kolejki - z pewnością będą walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli.

17:25

Choć do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześc kolejek, to gracze Zawiszy zdecydowanie mogą zapisać obecny sezon do udanych. Przed kilkoma dniami zdobyli pierwszy w historii klubu Puchar Polski i dzięki temu w przyszłym sezonie wystąpią w eliminacjach Ligi Europy.

17:20

Dzień dobry państwu! Na relację live z meczu Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań zaprasza Wojciech Maćczak.