1. połowa3 : 0
22:19

Po jednym trafieniu dołożyli także Semir Stilić i Wilde-Donald Guerrier. To już wszystko ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, dziękujemy za uwagę, żegnamy się i życzymy dobrej nocy wszystkim kibicom!

22:18

Hat-trick dla gospodarzy zaliczył dzisiaj Paweł Broźek, dla którego trzecia bramka w dzisiejszym meczu była również 100. w Ekstraklasie.

91'

Koniec meczu! Wisła rozprawia się z wstydliwymi passami i to w jakim stylu - "Biała Gwiazda" pokonuje Pogoń Szczecin 5:0.

89'

Mecz potrwa jeszcze około sześćdziesięciu sekund. Cztery tysiące fanów Wisły chóralnie odśpiewuje hymn "Białej Gwiazdy".

89'

Sędzia Gil nie ma także litości dla Dariusza Dudki (Wisła) i karze reprezentanta Polski żółtą kartką.

88'

Dzisiejszy mecz z żółtą kartką na koncie zakończy też Maciej Dąbrowski (Pogoń).

88'

Rykoszet po strzale Walskiego o mały włos nie zaskoczył czujnego Miśkiewicza!

86'

Ostatnia zmiana u gospodarzy - Fabian Burdenski za Łukasza Burligę (Wisła).

85'

Przed polem karnym Pogoni odnalazł się Zając, podanie młodego wiślaka odbite od szczecińskiej obrony jak od ściany. Boisko na chwilę opuści poturbowany Rudol.

84'

Alan Uryga pojawił się na boisku w miejsce Michała Chrapka (Wisła).

83'

Strzał Popary z dalszej odległości nosił znamiona desperacji.

82'

Zając, ku aplauzowi widowni, wywalczył ósmy już rzut rożny dla Wisły Kraków. Korner kończy się jednak kontratakiem Pogoni, przerwanym przez pomocników "Białej Gwiazdy".

81'

81 minut meczu czekał Franciszek Smuda z pierwszą zmianą - Wilde-Donalda Guerriera zmienił absolutny debiutant w Ekstraklasie - Tomasz Zając.

81'

Zrezygnowany Małecki macha ręką w kierunku sędziego po tym, jak arbiter nie odgwizdał przewinienia na nim przy linii bocznej.

78'

"Biała Gwiazda" póki co bez zmian w składzie. Rezerwowi, w tym potencjalny debiutant Tomasz Zając, wciąż czekają na swoją szansę w tym meczu.

75'

Młody Walski decyduje się na uderzenie z 35 metrów, trajektoria była dobra, lecz siła za mała, żeby zaskoczyć Miśkiewicza. Piłka łagodnym łukiem opada w jego "koszyczek".

73'

Niewiele zabrakło, żeby honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył Maciej Dąbrowski - po rzucie rożnym "Portowców" główka stopera przelatuje centymetry nad poprzeczką!

72'

Zgranie Bąka do hasającego po prawym skrzydle Robaka, bomba piłkarza Pogoni odbita przez Miśkiewicza nad bramkę!

72'

Owacja od kibiców Wisły za udaną interwencję dla Michała Czekaja. Rekonwalescent po ciężkiej kontuzji rozgrywa dzisiaj dobre spotkanie.

71'

Miśkiewicz wyciąga się jak struna i piąstkuje dośrodkowanie Robaka, zanim dotarło do któregokolwiek z kolegów w polu karnym.

70'

Nie odcięło nam dostępu do sieci - to tempo meczu drastycznie spadło. Walka toczy się głównie w środku pola.

65'

Bramka Pawła Brożka była jego 100. na ligowych boiskach w naszym kraju.

64'

Akrobatyczna próba uderzenia Marcina Robaka zatrzymała się na którymś z wiślaków i Pogoń ma rzut rożny. Zamieszanie pod bramką Miśkiewicza i kolejny korner dla "Portowców".

63'

Przy piątej bramce dla "Białej Gwiazdy" asystował Łukasz Burliga. Większość kibiców Pogoni opuściła już stadion, spiesząc się na pociąg - nawet, gdyby zostali, raczej nie chcieliby oglądać tego, co Wisła właśnie robi z "Portowcami".

62'

De-mol-ka! 5:0 i hattrick Pawła Brożka! Snajper Wisły dostrzega, że Janukiewicz wyszedł za daleko z bramki i upokarza go dokładnym lobem!

61'

4:0 dla "Białej Gwiazdy"! Płaskie podanie Stilicia wykorzystuje Paweł Brożek - obrona Pogoni statystowała przy drugim trafieniu "Brozia" w tym meczu!

59'

4 198 kibiców ogląda mecz Wisły z Pogonią Szczecin.

58'

Pojedynek siłowo-biegowy Hernaniego z Brożkiem kończy się zwycięstwem obrońcy Pogoni. Piłka dla bramkarza gości, Radosława Janukiewicza.

57'

Ostatnia zmiana w ekipie "Portowców" - Bartosz Ława zmieniony przez Michała Walskiego.

57'

Z kornera nic nie wynika, a Pogoń szykuje młodego Michała Walskiego do wejścia na plac gry.

56'

Niedokładne przyjęcie Pawła Brożka nijak nie motywuje Rudola, który mając "Brozia" na plecach salwuje się wybiciem na rzut rożny.

55'

Długo, długo do uderzenia z dystansu zbierał się Stjepanović. Płaski strzał wiślaka mija jednak słupek bramki Janukiewicza.

55'

Chet: A gdzie sprzeczność? Bo nie do końca rozumiemy pytanie :)

54'

Wisła rozgościła się na dobre na połowie Pogoni, Hernani musi wybijać piłkę na aut.

53'

Chrapek potężnie wbił stopę w ziemię i jego strzał na bramkę Pogoni nie nabrał takiej wysokości, jakiej wiślak pewnie oczekiwał składając się do uderzenia.

52'

Sebastian Rudol (Pogoń) obejrzał żółtą kartkę.

50'

Kilka zwinnych ruchów Bąka i młody napastnik Pogoni prawie znalazł się oko w oko przed Miśkiewiczem, całą sytuację wybiciem ratuje Bunoza.

48'

Mierzone uderzenie Bunozy zza szesnastki minimalnie za bramką!

46'

Liczba Japończyków na boisku musi się zgadzać, więc Takafumi Akahoshi wszedł za Rogalskiego (Pogoń).

46'

W przerwie Jakub Bąk pojawił się na boisku w miejsce Takuyi Murayamy (Pogoń).

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Zaczynają zawodnicy Pogoni, którym dzisiaj zagląda w oczy pierwsza porażka od grudnia, gdy okazali się gorsi od... Wisły Kraków.

21:30

Piłkarze obu drużyn już na boisku, od startu drugiej połowy dzieli nas kilka chwil. Pogoń przeprowadza dwie zmiany - na murawie pojawią się Bąk i Akahoshi.

45'

Piąty rzut rożny dla Wisły, wybicie Frączczaka... szóstego już nie będzie. Paweł Gil kończy pierwszą połowę, po której "Biała Gwiazda" prowadzi 3:0!

44'

Guerrier bierze na siebie zneutralizowanie zagrożenia po rzucie wolnym Pogoni, kontratak wiślaków przerywa pewny wślizg Dąbrowskiego.

43'

Żółta kartka dla Łukasza Burligi (Wisła). Mamy trudności z doliczeniem się, który to już kartonik dla "Burego" w obecnym sezonie.

42'

Wisła raz za razem ostrzeliwuje pole karne Pogoni dośrodkowaniami. Frączczak nie pęka i wybija centrę aktywnego dzisiaj Sarkiego.

41'

Znowu zamieszanie pod bramką Radosława Janukiewicza. Hernani dwoi się i troi, żeby zapobiec utracie kolejnego gola. Z powodzeniem, bo Pogoń wychodzi z tarapatów - przynajmniej na moment.

40'

Ale nam się zrobił mecz! Do rzutu wolnego dla Pogoni podchodzi Małecki... sprytny, podkręcony strzał byłego wiślaka trafia w poprzeczkę!

39'

Scenariusz kolejnego kontrataku wiślaków prawie identyczny, co przy bramce na 3:0 - Sarki dobrze obsługuje Stilicia, Bośniak miękkim lobem nad Janukiewiczem myli się o kilkanaście centymetrów!

38'

Po rzucie rożnym dla Wisły Pogoń wychodzi z kontrą, Bunoza ryzykuje sporo atomowym wybiciem - tym razem bez konsekwencji. Korner dla "Portowców".

37'

Guerrier przypadkowo staranował Dąbrowskiego i szczerze przeprasza obrońcę Pogoni. Sędzia Gil ma na względzie miłosierdzie Haitańczyka i nie karze go kartką, choć mógłby.

34'

Najgroźniejsza akcja Pogoni kończy się jak w kabarecie - Robak wychodzi sam na sam z Miśkiewiczem i nawet ogrywa bezradnego bramkarza Wisły, ale zanim oddaje strzał z ostrego kąta, wywraca się na piłce!

33'

Po zmarnowanym kornerze dla Pogoni sam, samiutki popędził Guerrier. Haitańczyk nie jest w stanie ograć przytomnego Rogalskiego - gdyby nie jego interwencja, skrzydłowy wyszedłby sam na sam z Janukiewiczem.

32'

Ofiarna interwencja Burligi powstrzymuje atak coraz odważniejszej Pogoni. Nie ma co się dziwić, piłkarze Wdowczyka nie mają już niczego do stracenia.

31'

Sprzed pola karnego mocno uderzał Dąbrowski, desperacki strzał "Portowca" ląduje za daleko od bramki, żeby zagrozić wiślakom.

29'

3:0 dla Wisły! Zabójcza skuteczność "Białej Gwiazdy" przy kontratakach - Sarki popędził z piłką, ile fabryka dała, w kluczowym momencie wyłożył piłkę Semirowi Stiliciowi, a Bośniak mocno zawinął w okienko!

28'

Małecki dojrzał czającego się Robaka i wystawił mu piłkę na mocarny strzał z 20 metrów! Miśkiewicz odbija ją przed siebie, w sukurs bramkarzowi Wisły przychodzi Czekaj i wybija piłkę!

26'

Chrapek nie zdążył do ciekawego zagrania od Sarkiego - Nigeryjczyk chyba jednak za mocno podawał piłkę partnerowi.

25'

Przytomne wybicie Dudki trafia do Guerriera. Rajd Haitańczyka pod bramkę "Portowców" przerwany profesorską interwencją Sebastiana Rudola.

24'

Po dośrodkowaniu Stilicia z trudem piąstkuje Janukiewicz, poprawka Stjepanovicia wysoko, wysoko nad bramką Pogoni.

23'

Po wybiciu piłki ze strefy zagrożenia Wisła przeprowadza błyskawiczną kontrę, z ostrego kąta uderza Emmanuel Sarki... obok bramki, ale gospodarze mają rzut rożny po rykoszecie!

22'

Faul Czekaja na Robaku, w pole karne spróbuje dośrodkować nie kto inny, jak Patryk Małecki.

22'

Wiśle nigdzie się nie spieszy, podopieczni Franciszka Smudy spokojnie rozgrywają piłkę w obrębie własnej połowy.

19'

Długi przerzut na lewą stronę boiska w kierunku Robaka - technika najlepszego strzelca "Portowców" ustępuje jego szybkości, a sam snajper traci piłkę przy próbie odbioru.

18'

Na Reymonta zawitał dawno niewidziany gość - Wisła po raz pierwszy od dawna całkowicie dominuje na boisku i nie zapowiada się na to, aby poprzestała na dwóch trafieniach.

15'

Chrapek mięciutko przenosi piłkę na poprzeczkę i futbolówka wychodzi poza boisko! Tak niewiele zabrakło do trzeciej bramki!

14'

Podopieczni Dariusza Wdowczyka są oszołomieni stratą dwóch bramek. Faul dosłownie na linii pola karnego i bardzo niebezpieczny rzut wolny dla "Białej Gwiazdy".

12'

2:0 dla Wisły! Wilde-Donald Guerrier! Do trzech razy sztuka - trzeci raz po rzucie rożnym bezpańska piłka toczy się na 20 metrze, trzeci raz dopada do niej wiślak, ale tym razem strzela gola! Zasłonięty przez własnych obrońców Janukiewicz nie był w stanie odbić strzału Haitańczyka!

11'

W podobnej sytuacji, jak przed chwilą Guerriera myli się Sarki. Piłka w dziwnych okolicznościach trafia do Bunozy, strzał Bośniaka po nogach obrońcy Pogoni wychodzi na kolejny korner!

11'

Dąbrowski powstrzymuje rozpędzonego Guerriera, drugi rzut rożny dla wiślaków.

10'

Hernani próbował zagrać za kołnierz wiślackich obrońców - stoper Pogoni przesadził z siłą i piłka trafia do Miśkiewicza.

9'

Po rzucie rożnym dla "Białej Gwiazdy" do bezpańskiej piłki dopadł Guerrier i z dobrych trzydziestu metrów huknął w trybuny.

7'

Błyskawiczna odpowiedź Pogoni - ze słusznej odległości próbował Popara, strzał Bułgara niecelny.

7'

Trudno powiedzieć, jak Wisła znalazła sobie miejsce w gąszczu obrońców "Portowców". Sarki ładnie wypatrzył Burligę, "Bury" zagrał w okolice jedenastego metra, piłka spod nóg Chrapka z udziałem któregoś z obrońców Pogoni trafiła do Brożka - snajper Wisły nie miał problemów z pokonaniem Janukiewicza!

6'

GOOOOOL! 1:0! Paweł Brożek przełamuje strzelecką niemoc, trafiając do siatki po ogromnym zamieszaniu w polu karnym!

4'

"Portowcy" znowu w natarciu, w pole karne dośrodkowuje Rogalski - nie było tam nikogo, kto mógłby przejąć piłkę.

3'

Składna akcja Pogoni, "Portowcy" wyszli trójką - atak skończył się na Małeckim, który płasko strzela kilka metrów obok słupka bramki Miśkiewicza.

2'

Paweł Brożek musi chyba sobie nastawić kompas, bo przed chwilą ryzykownie zagrał w poprzek boiska. Piłkę przejął Rogalski i tylko niefrasobliwości Pogoni Wisła zawdzięcza to, że nie było groźnej kontry.

1'

Bunoza siłą powstrzymał Poparę na połowie Wisły, sędzia Gil uznał, że przewinił piłkarz "Portowców".

1'

Zaczynamy mecz Wisły z Pogonią! Od środka rozpoczęli piłkarze gospodarzy, których kapitanem jest dzisiaj Paweł Brożek.

20:26

Piłkarze Wisły i Pogoni wychodzą z tunelu za sędzią Pawłem Gilem. Pierwszy gwizdek arbitra z Lublina poprzedzi hymn "Białej Gwiazdy".

20:24

Chcielibyśmy pokusić się o przewidzenie dzisiejszej frekwencji na stadionie Wisły. Szczerze mówiąc, boimy się - liczba na pewno czterocyfrowa, ale o tym, ile tysięcy widzów zebrało się dziś przy Reymonta, poinformujemy Was w przerwie.

20:22

O powracającym na wiślacki stadion Patryku Małeckim powiedziano już chyba wszystko. "Mały" wciąż czeka na swoją pierwszą ligową bramkę w barwach "Portowców" - dzisiaj ma szansę zdobyć ją przeciwko swojemu byłemu klubowi.

20:18

Dla Pogoni z rzutu karnego trafił Marcin Robak, przerywając imponującą serię Wisły bez straty gola na własnym boisku.

20:17

Ostatni mecz Wisły z Pogonią odbył się 16 grudniaubiegłego roku w Krakowie. "Biała Gwiazda" zwyciężyła wówczas "Portowców" 2:1 po bramkach Pawła Brożka i Łukasza Burligi.

20:14

Do startu meczu pozostało niewiele czasu, więc raport frekwencyjno-pogodowy z Krakowa: ciemno, zimno i pada mżawka, a spora liczba kibiców Wisły nie uwzględniła wizyty na Reymonta w swoim planie świątecznej soboty.

20:06

Stadion Wisły będzie gościł dzisiaj niewiele ponad 250 kibiców ze Szczecina. Fani "Portowców" opuszczą swój sektor przez czasem z powodów logistycznych.

20:01

Na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Gila polecamy przyjrzeć się historii spotkań między wiślakami a "Portowcami, dostępnej pod TYM linkiem.

19:58

"Biała Gwiazda" to sąsiedzi "Portowców" w ligowej tabeli. Sytuacja obu zespołów w grupie mistrzowskiej prezentuje się następująco:

• 4. POGON SZCZECIN (25 punktów; 11 zwycięstw, 15 remisów, 5 porażek)
  • 5. WISŁA KRAKÓW (23 punkty; 12 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek)
19:56

"Biała Gwiazda" dzisiaj z potencjalnym debiutantem Tomaszem Zającem na ławce. 18-latek imponuje strzelecką formą w trzecioligowych rezerwach, być może dzisiaj dostanie szansę wykazania się w Ekstraklasie.

19:54

"Portowcy" już w komplecie na płycie boiska. Największym zaskoczeniem w ekipie gości jest brak Takafumiego Akahoshiego - Japończyk rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

19:52

Od ilu spotkań Wisła nie może przerwać wstydliwej passy bez ligowej wygranej? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie w przedmeczowej zapowiedzi, którą można przeczytać TUTAJ.

19:48

Wiślacy wybiegają na przedmeczową rozgrzewkę, za kilka chwil powinni do nich dołączyć podopieczni Dariusza Wdowczyka.

19:44

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Tomasz Zając, Alan Uryga, Danijel Klarić.

19:44

Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Takafumi Akahoshi, Wojciech Golla, Michał Koj, Michał Walski, Dominik Kun.

19:34

Witamy ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałą godzinę zmierzą się dwa zespoły z grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy - Wisła Kraków i Pogoń Szczecin. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!