Zagłębie LubinZagłębie Lubin
90'

Koniec spotkania. Śląsk pokonuje Zagłębie 1-0.

90'

3 minuty doliczył sędzia do regulaminowych 90

90'

Żółta kartka dla Flavio Paixao.

90'

Zagłębie nie ma nic do stracenia i teraz wszystkie siły przeniosło do ataku. Czy są w stanie coś zmienić w 90 minucie ?

89'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Portugalczyk wyskoczył do piłki pokonując strzałem głową Silvio Rodicia.

88'

GOOOOOOOL !!! Bramkę zdobył niezawodny Marco Paixao

86'

Żółtą kartką został ukarany Pawel Vidanov.

85'

Zagłębie przycisnęło i stwarza co raz większe zagrożenie pod bramką Śląska.

83'

Pierwsza groźna akcja Zagłębia. Z największym trudem strzał Błąda z 16 metrów obronił Kelemen.

82'

Zmiana w drużynie Śląska. Kaźmierczak za Stefanowicia.

81'

Żółtą kartką został ukarany Rafał Grodzicki za faul na Arkadiuszu Piechu.

80'

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

80'

Olek Kwiek sfaulował Plaku i będzie dobra okazja dla Śląska.

79'

Łukasz Piątek wchodzi z miejsca Manuela Curto.

74'

Wrocławianie podkręcają tempo czym sprawiają problemy Zagłebiu.

73'

Kolejna 100 % szansa dla Śląska. Adam Kokoszka zgrał piłkę do Marco Paixao ale Portugalczyk po raz kolejny nie potrafił pokonać Rodicia a piłka przeleciała o kilka cm obok słupka.

72'

Zmiana spowodowana jest urazem kapitana Zagłębia bo schodząc kulał na prawą nogę.

71'

Boisko opuszcza Adam Banaś a w jego miejsce wchodzi Elvedin Dżinić.

71'

Dzisiejsze Derby Dolnego Śląska na żywo ogląda 11156 widzów.

69'

Kapitan Zagłębia powrócił na boisko.

69'

Na boisku leży Adam Banaś , dolega mu drobny uraz ale będzie mógł kontynuować grę. Na razie opuścił murawę.

67'

Bardzo dobrze gra dzisiaj Vidanow, co róż wybijając piłki dośrodkowywane przez piłkarzy Śląska.

65'

David Abwo sfaulował Dudu Paribę i będzie rzut wolny dla Śląska.

65'

Pawel Vidanow dośrodkował w pole karne ale do piłki nie doszedł żaden z jego kolegów.

63'

W 63 minucie Sebino Plaku zastępuje Lukasa Droppę.

62'

Rafał Grodzicki zdecydował się na strzał z 40 metrów ale piłka prawie wyleciała na out.

62'

Miedziowi przez chwilę utrzymali się przy polu karnym Śląska ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

60'

Rzut rożny dla Zagłębia. Abwo przycisnął Kokoszkę i obrońca Śląska musiał wybić piłkę .

58'

W 58 minucie boisko opuścił Miłosz Przybecki a jego miejsce na murawie pojawił się David Abwo.

57'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Zagłębia ale Vidanow uprzedził Marco Paixao.

57'

Śląsk Wrocław - Zagłębie LubinŚląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

56'

Dobre dośrodkowanie Adriana Błąda w pole karne, ale do piłki nie doszedł Miłosz Przybecki .

53'

Miłosz Przybecki zdecydował się na strzał z 19 metrów ale piłka przeleciała obok bramki Mariana Kelemena.

51'

Śląsk znowu zaczął agresywniej i powinien prowadzić w derby Dolnego Śląska. Zagłębie cofnięte, jak na razie bez atutów w ofensywie.

49'

Rodić Show !! Bramkarz Zagłębia obronił strzał Flavio Paixao z 3 metrów!

46'

Żółtą kartką ukarany został Aleksander Kwiek

46'

Obie drużyny wyszły bez zmian na drugą połowę.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania ! Miejmy nadzieję, że doświadczymy większych emocji.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Śląsk - Zagłębie 0-0 !

45'

Pan Jarosław Przybył doliczył jedną minutę.

45'

Za dyskusję z sędzią kartką ukarany został również Djordje Cotra.

45'

Żółtą kartką ukarany został Miłosz Przybecki za faul na Tomie Hateley'u.

43'

Trzecia bardzo dobra okazja dla Marco Paixao. Portugalczyk zdołał oddać strzał głową z 4 metra ale kunsztem bramkarskim popisał się Rodić i wybił piłkę.

41'

Groźna sytuacja pod bramką Zagłębia ale zakończona niestety faulem jednego z piłkarzy Śląska i od rzutu wolnego rozpoczął Silvio Rodić.

39'

Piłkarze zapomnieli chyba jaką wagę ma dzisiejszy mecz bo ani jedni ani drudzy nie kwapią się do ataków.

38'

Fani obu zespołów "pozdrawiają się serdecznie " przez całą pierwszą połowę.

35'

Sebastian Mila zdecydował się na strzał z 30 metrów ale piłka przeleciała daleko od bramki Rodicia.

33'

W końcu akcja Śląska Wrocław ale nie zakończyła się niczym dobrym

30'

30 minuta spotkania w mieliśmy dopiero dwa strzały w tym meczu, z czego oba oddane przez piłkarzy Śląska. To chyba najlepsze odzwierciedlenie tego co dzieje się na boisku.

26'

Adam Banaś nie najlepiej radzi sobie dzisiaj na pozycji defensywnego pomocnika i piłkarze Śląska to wykorzystują, prowadząc swoje akcje przez środek boiska.

24'

Orest Lenczyk przed tym meczem porównał Marco Paixao do Tomasza Frankowskiego ale Portugalczyk jak na razie nie powiększył swojego dorobku bramkowego.

22'

Dudu Paraiba bezpardonowo sfaulował Adriana Błąda ale pomocnik Zagłębia podnosi się już z murawy.

20'

Obaj szkoleniowcy na pewno nie tak wyobrażali sobie to spotkanie, którego tempo jest chyba wolniejsze niż w niektórych meczach I Ligi.

19'

Orest Lenczyk wystawił dzisiaj dwóch szybkich skrzydłowych ale jak na razie nie przynosi to chyba zamierzonych efektów.

14'

Zagłębie w końcu przedostało się pod pole karne Śląska ale na 18 metrze prawidłowo został zatrzymany Piech i akcja ruszyła w drugą stronę.

12'

Piłkarze Śląska Wrocław bardzo dobrze dzisiaj rozgrywają piłkę, większość podań jest celna i z pierwszego kontaktu

9'

Śląsk narzucił swój styl gry i Zagłębie jak na razie tylko się broni

7'

Po raz kolejny Paixao! Tym razem nie potrafił pokonać Rodicia z 6 metrów.

5'

Pierwsza groźna okazja dla Śląska! Marco Paixao zdecydował się na strzał z 16 metrów czym sprawił sporo problemów Rodiciowi.

4'

Od pierwszej minuty spotkanie toczy się w dobrym tempie, choć to Miedziowi dłużej utrzymują się przy piłce.

1'

Obie drużyny na pewno dzisiaj nie będą kalkulować w swoich poczynaniach, bo każda musi to spotkanie wygrać

15:29

Śląsk Wrocław zagra dzisiaj na zielono a Zagłębie Lubin na pomarańczowo-czarno !

15:28

Pan Jarosław Przybył wyprowadza obie jedenastki!

15:26

Obie drużyny są już w tunelu ! Już za chwilę rozpoczynamy kolejne w tym sezonie Derby Dolnego Śląska

15:25

Orest Lenczyk przed meczem - Nie można już kalkulować, z kim gramy, a trzeba zdobywać punkty, bo musimy się wygrzebać do góry tabeli. Na pewno będziemy mieli plan na ten mecz, ale osobna sprawa, czy zostanie on zrealizowany na boisku

15:20

W przypadku zwycięstwa Śląska jego przewaga nad Zagłębiem wzrośnie do pięciu punktów, natomiast zwycięstwo Zagłębia pozwoli przeskoczyć WKS w tabeli.

15:15

Dotychczas we Wrocławiu obie drużyny rozegrały 16 spotkań, z których 7 zakończyło się zwycięstwami Śląska, 3 remisami, a 6 zwycięstwami Zagłębia. Śląsk zdobył przed własną publicznością 17 goli, tracąc 19 bramek.

15:14

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a KGHM Zagłębiem Lubin będzie sędziował Jarosław Przybył z Kluczborka. Pomagać mu będą : Konrad Sapela – Łódzki ZPN (FIFA), Marcin Boniek – Kujawsko-Pomorski ZPN a sędzią technicznym będzie Pan Tomasz Garbowski – Opolski ZPN.

15:13

Kibice Zagłębie są już w sektorze gości Kibice Zagłębia we Wrocławiu

15:09

Rezerwowi Zagłębia Lubin : Tomasz Ptak, Sebastian Bonecki, David Abwo, Elvedin Dżinić, Michal Papadopulos, Łukasz Piątek, Johan Bertilsson.

15:08

Rezerwowi Śląsk Wrocław : Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Sebino Plaku, Sylwester Patejuk, Juan Calahorro, Przemysław Kaźmierczak, Kamil Dankowski.

15:08

Obok wyjściowe jedenastki wybrane przez obu szkoleniowców!

15:01

Już za 30 minut rozpoczną się wielkie Derby Dolnego Śląska!!! Serdecznie zapraszam na relację LIVE ze stadionu we Wrocławiu