Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, godz. 18:00

Górnik może żałować, że Nakoulma nie wykorzystał w końcówce dogodnej akcji. Z drugiej strony gra zabrzan może napawać optymizmem, przed Wielkimi Derbami Śląska.

94'

Koniec meczu! W Szczecinie zasłużony remis!

93'

Piłka meczowa dla Nakoulmy! Pięknie wyprzedził obrońcę, ale zwlekał z uderzeniem , bo chciał minąć Janukiewicza, który nie pozwolił na uderzenie!

92'

Rogalski uderza z rzutu wolnego. Piłka była na trzydziestym piątym metrze, zawodnik Pogoni strzelił wysoko nad bramką.

91'

Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Oziębała nie daje wykonać rzutu wolnego i otrzymuje żółtą kartkę.

89'

Popara uderza mocno z daleka, ale po raz kolejny Steinbors nie daje się pokonać!

87'

Robak tym razem dośrodkowuje piłkę, ale wprost w dłonie Steinborsa.

86'

Frączczak pada przed polem karnym, sędzia zatrzymuje grę, ale daje piłkę Górnikowi.

84'

Drewniak zgrywał piłkę z rzutu wolnego, po błędzie Janukiewicza Danch powinien zdobyć bramkę, ale spudłował!

82'

Dwójkowa akcja Nakoulmy z Jeżem, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Pogoni.

81'

Dobra akcja lewego obrońcy Pogoni, ale broni kapitalnie Steinbors. Po chwili znów Frączczak, tym razem był na spalonym.

79'

Zmiana w Górniku. Iwana zmienia Łukasiewicz.

77'

Na meczu jest obecnych 9317 kibiców.

76'

Szybka kontra Pogoni, w polu karnym znalazł się Robak, ale do ostatniego momentu nie pozwolił mu uderzyć Sobolewski.

73'

Bąk schodzi, a wchodzi Kun.

72'

Niepewna interwencja zabrzan, ale w polu karnym Robak nie trafia w piłkę.

71'

Głupie zachowanie Madeja przy zmianie, który nie potrafił pogodzić się z decyzją o ściągnięciu go z boiska. Nie podał nawet ręki szkoleniowcowi.

68'

Jak padła bramka dla Górnika? Drewniak dośrodkował z rzutu wolnego, a najwyżej wyskoczył Sobolewski, który głową umieścił piłkę w siatce.

67'

Wcześniej żółtą kartkę otrzymał Hernani.

66'

Mamy wyrównanie ! 6 bramka Sobolewskiego w sezonie!

65'

Opuścił je także Gwaze, a wszedł Jeż.

65'

Madej schodzi z boiska, a zastąpił go Nakoulma.

64'

Iwan zamiast podawać chciał indywidualnej akcji, ale upadł, a sędzia nie zobaczył faulu Hernaniego.

63'

Popara dośrodkował z rzutu wolnego, a Robak poradził sobie z Sobolewskim i uderzył z głowy. Steinbors kolejny raz pięknie interweniuje!

61'

Madej fauluje Rudola i dostaję żółtą kartkę. W konsekwencji nie zagra w Wielkich Derbach Śląska.

60'

Po podaniu Madeja źle ustawiał się Frączczak i do piłki dopadł Oziębała, ale przestrzelił.

57'

Frączczak uderzał bardzo mocno z daleka. Steinbors na raty poradził sobie z tym strzałem.

56'

W przeciwieństwie do pierwszej połowy, po przerwie przewagę ma Pogoń.

54'

Górnik wywalczył rzut rożny, który wykonywał Drewniak. Zachara trącił piłkę, ale Pogoń ją przejęła.

50'

Tym razem uderzał z rzutu wolnego Rogalski, ale obronną ręką wyszli zabrzanie.

49'

Danch zagrał ręką i Pogoń miała rzut wolny. Uderzał Robak, ale w mur, po chwili poprawiał Rogalski, ale był faulowany.

46'

Po przerwie na boisko nie wyszedł Małecki, a zastąpił go Popara.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:49

Bramka do szatni. Górnik zamiast szanować piłkę, chciał dalej atakować i ją stracił. Z racji tego, iż Danch i Sobolewski nie są szybcy poradził sobie z nimi Robak, do którego trafiło podanie. Najlepszy strzelec Pogoni ma już na swoim koncie dwa gole.

46'

Koniec pierwszej połowy! Pogoń prowadzi 2:1!

45'

Robak i mamy 2:1!

44'

Kolejny raz rzut wolny wykonywał Drewniak, ale znowu źle. Tym razem dośrodkował zbyt głęboko piłkę.

42'

Olkowski tym razem lewą nogą dośrodkowywał w pole karne, ale na posterunku był Rogalski.

41'

Po przejęciu piłki przez Górnika, Oziębała zgrywał ją do Zachary, ale napastnik gości nie doszedł do niej.

39'

Rzut wolny dla Górnika. Drewniak zdecydował się na uderzenie z 40 metrów, ale piłka nie doszła nawet do pola karnego, gdyż strzał po ziemi odbił się od zawodnika Portowców.

35'

Niezła centra Małeckiego z rzutu rożnego, ale interweniował Steinbors. Po chwili ładna akcja Górnika, ale zabrakło uderzenia.

34'

Do samego końca przy piłce utrzymywał się Małecki, który zdecydował się na uderzenie, ale złapał je bez problemu Steinbors.

33'

Drewniak dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego, do strzału udało się dojść Kosznikowi, ale piłka powędrowała daleko od słupka.

30'

Iwan faulowany przez Dąbrowskiego i mamy kolejną żółtą kartkę.

29'

Miękkie dośrodkowanie Iwana, piłkę chciał trącić Zachara, ale tego nie uczynił i obronił piłkę Janukiewicz.

26'

Po kolejnym błędzie zawodników Górnika piłka trafiła do Bąka, który mając przed sobą bramkarza Górnika, uderzył obok słupka!

24'

Zdrzemnęli się zawodnicy Górnika. Frączczak uderza z kilku metrów, ale intuicyjnie piłkę obronił Steinbors.

23'

Murayama dośrodkowywał z prawej strony boiska w kierunku Frączczaka, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

21'

Daleka piłka w kierunku Gwaze, ale poradził sobie z nim Hernani. Po chwili wróciła ona do Drewniaka, ale ten fatalnie zagrywał.

19'

Rzut wolny dla Górnika wykonywał Kosznik, ale zbyt miękko to zrobił i zabrzanie stracili szansę na zdobycie gola.

18'

Niepewna interwencja Dancha, który wybijał piłkę głową przed siebie. Dopadł do niej rozpędzony Robak, ale uderzył nad poprzeczką.

16'

Murawski fauluje Iwana i otrzymuje żółtą kartkę. Były reprezentant Polski nie zagra w kolejnej kolejce.

15'

Ależ dynamiczna akcja podopiecznych Roberta Warzychy! Gwaze zagrał kluczowe podanie w pole karne do Olkowskiego, a ten zagrał piłkę na piąty metr, gdzie rozpędzony Iwan wpakował ją do siatki.

13'

I mamy wyrównanie! Iwan!

13'

Robak ładnie zagrywa piłkę do Małeckiego, który zdecydował się przepuścić ją dalej, na nieszczęście dla niego nie było tam żadnego z Portowców.

11'

I nie ma bramki dla Górnika! Piękna akcja zabrzan, Madej dośrodkowuje idealnie w pole karne, ale Iwan uderza w poprzeczkę!

9'

Danch do Olkowskiego, a ten przepuszcza piłkę do Oziębały. Skrzydłowy Górnika nie zdążył jednak do piłki.

8'

Bardzo groźnie jest pod bramką rywali, gdy piłkę z autu wyrzuca Frączczak. Tym razem jednak trafiła ona wprost w ręce Steinborsa.

6'

Piłka zmierzała w kierunku Bąka, ale szybszy tym razem był bramkarz zabrzańskiego Górnika.

4'

Ale źle rozpoczęło się spotkanie dla Górnika Zabrze. Zachara przegrał pojedynek główkowy z zawodnikiem Pogoni, piłka trafia do Hernaniego, a ten przewrotką zgrał ją w pole karne do Robaka. Najlepszy strzelec Portowców mając przed sobą Steinborsa, pewnie umieścił piłkę w bramce.

2'

I mamy bramkę dla Pogoni! Marcin Robak!

1'

Rozpoczynamy pojedynek w Szczecinie!

17:54

Pogoda idealna do rozgrywania spotkania. W Szczecinie aż 20 stopni Celsjusza.

17:46

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

17:43

Największym problemem trenera Wdowczyka jest brak jednego z kluczowych zawodników - Takafumi Akahoshiego.

17:40

Bilans dotychczasowych spotkań przemawia za epiką ze Śląska, która wygrywała 44 razy, schodząc z boiska w roli pokonanych tylko w 16 przypadkach. Ostatnie mecze również są korzystne dla Trójkolorowych, którzy w tym sezonie wygrali w Szczecinie 4:1 oraz zremisowali w Zabrzu 1:1.

17:37

− Mnie interesują nie tylko trzy punkty w Szczecinie, ale także zalążek lepszej gry. Zgadzam się z opinią eksperta telewizyjnego Kazia Węgrzyna, który powiedział na oficjalnej stronie naszego klubu, że oczekuje lepszej gry od Górnika. Ja również. Ten zalążek lepszej gry musi się wreszcie pojawić. - mówił Robert Warzycha

17:33

Po raz pierwszy od czasów Adama Nawałki trener Trójkolorowych nie będzie mógł skorzystać tylko z czterech piłkarzy: Mariusza Magiery, Błażeja Augustyna, Mariusz Przybylskiego i Konrada Nowaka.

17:26

Pogoń to drużyna, która nie przegrała jeszcze wiosną, natomiast Górnik nie wygrał oficjalnego spotkania od grudnia 2013 roku.

17:22

Ławka rezerwowych Górnika: Kasprzik, Łukasiewicz, Wełnicki, Małkowski, Jeż, Nakoulma, Majtan