Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 0
WCTottenham Hotspur
20:06

Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie zwyciężają swojego odwiecznego rywala i meldują się w czwartej rundzie Pucharu Anglii. Awans Kanonierom dały trafienia Cazorli oraz Rosicky'ego. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

95'

Koniec spotkania! Arsenal zwycięża Tottenham 2:0!

94'

Fani Kanonierów już świętują triumf nad odwiecznym rywalem.

91'

5 minut doliczonych do tego spotkania.

91'

Ozil!!! Niemiec dynamicznie wszedł w pole karne i próbował zaskoczyć Llorisa strzałem w długi róg jego bramki, jednak Francuz świetnie interweniował!

89'

Nie mają pomysłu goście na sforsowanie obrony rywala.

87'

Rzut wolny dla Tottenhamu w pobliżu linii bocznej pola karnego. Piłkę ustawił sobie Eriksen, zagrał ją przed pole karne, gdzie zablokowany został Bentaleb.

84'

Jeszcze znoszony z boiska i obrażany przez fanów gości Walcott pokazał im na palcach, jaki obecnie wynik jest na Emirates Stadium.

83'

Walcott opuszcza plac gry na noszach. W końcówce Arsenal będzie musiał radzić sobie w dziesiątkę.

81'

Kontuzja Walcotta w starciu z Rose'm. Wygląda to dość groźnie.

80'

10 minut nadziei dla gości. Rzut rożny dla Tottenhamu.

78'

Sprytny strzał głową Bentaleba po rzucie rożnym minął bramkę Arsenalu!

77'

Znowu bliski strzelenia swojego gola! Dosłownie centymetrów zabrakło, żeby Anglik pokonał Llorisa z kilkunastu metrów!

75'

Ozil pojawia się na boisku w miejsce Artety.

72'

Flamini zmienia Wilshere'a.

71'

No, teraz Monreal przesadził trochę z blokowaniem Walkera w polu karnym, jednak arbiter był konsekwentny i nie użył gwizdka.

69'

Dobre uderzenie z dystansu Dembele nie zaskoczyło Fabiańskiego. Polski bramkarz pewnie łapie piłkę.

68'

Monreal wpadł w pole karne i przewrócił się w starciu z Walkerem. Sędzia nie podyktował karnego.

66'

Tottenham stara się zmniejszyć straty, ale podopieczni Sherwooda atakują w bardzo nieprzemyślany sposób.

64'

Lloris dobrą interwencją przed polem karnym uprzedził Walcotta.

63'

Chadli zmienił Soldado.

62'

Koszmarna strata Rose'a, który jeszcze na połowie rywala był ostatnim obrońcą Tottenhamu! Rosicky przejął futbolówkę, popędził na bramkę Llorisa i przelobował francuskiego bramkarza! 2:0!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Tomas Rosicky!

60'

Gnabry zagrał świetną prostopadłą piłkę do Walcotta, który minął już Llorisa, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę!

57'

Adebayor otrzymał piłkę w polu karny, obrócił się i nie trafił w nią czysto! W przeciwnym razie mógłby być remis!

54'

Po składnej akcji Tottenhamu piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Soldado, ale jego mizerny strzał znacznie minął bramkę Arsenalu.

53'

Faul w ofensywie Sagni na Chirichesie.

52'

Rosicky zagrał górną piłkę do wbiegającego Sagni, ten próbował zgrać ją głową do Walcotta, ale został zablokowany przez Rose'a. Korner.

51'

Nie był w stanie Cazorla wypuścić Walcotta sam na sam z bramkarzem. Jego zagranie przeczytał świetnie Chiriches.

48'

Jeszcze jeden korner i tym razem Eriksen znalazł w szesnastce Soldado, który uderzeniem z powietrza posłał piłkę wysoko w trybuny.

47'

Po dośrodkowaniu Eriksena piłka trafiła na głowę Monreala, który omal nie strzelił w stronę własnej bramki.

46'

Adebayor już zdołał wywalczyć korner dla Kogutów.

46'

Wznawiamy grę na The Emirates!

46'

W przerwie jedna zmiana w Arsenalu. Za Vermaelena wchodzi Mertesacker.

19:02

Bardzo dobre spotkanie obserwujemy na Emirates Stadium, gdzie w pierwszej połowie minimalną przewagę zapewnił sobie Arsenal dzięki akcji Cazorli i Gnabry'ego. Oby po przerwie było przynajmniej równie emocjonująco.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Arsenal prowadzi z Tottenhamem 1:0!

45'

Dawson zdążył zablokować w polu karnym Cazorlę i dzięki temu pod bramką Llorisa nie było zagrożenia.

45'

Mocny strzał Roberto Soldado z narożnika pola karnego o dobry metr minął bramkę Fabiańskiego.

44'

Świetne rozegranie rzutu wolnego przez Arsenal! Cazorla dobrze dośrodkował w miejsce, gdzie przeciwnikom urwali się Sagna i Walcott, ale obu zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłkę!

41'

Po centrze Cazorli dość przypadkowo trafiła piłka na czternasty metr do Walcotta, jednak ten uderzył z woleja bardzo niecelnie!

40'

Theo Walcott uderzył prosto w mur i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

39'

Wilshere faulowany około 30 metrów od bramki przeciwnika. Może być groźnie.

38'

Wilshere zdecydował się zaskoczyć rywali i wpaść w indywidualnej akcji w pole karne, ale jego dośrodkowanie spod linii końcowej pewnie przeciął Lloris.

35'

Szybka akcja Tottenhamu zakończona niecelnym dośrodkowaniem Kyle'a Walkera.

32'

Świetna akcja Gnabry'ego, który przebiegł z piłką około 20 metrów i wyłożył piłkę Cazorli, który z lewej strony pola karnego, z kilkunastu metrów, bardzo mocnym strzałem nie dał Llorisowi żadnych szans! Arsenal prowadzi z Tottenhamem!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Santi Cazorla!

28'

Adebayor, ku radości miejscowych fanów, został powstrzymany przed polem karnym przez Kościelnego.

27'

Sporo dzieje się na Emirates Stadium, ale póki co jeszcze nie oglądaliśmy żadnej bramki.

26'

Walcott! Anglik znalazł się sam na sam z Llorisem i przegrał ten pojedynek, a gdyby zagrał do niepilnowanego Cazorli, z pewnością byłoby już 1:0!

21'

W odpowiedzi nieznacznie niecelnie zza pola karnego uderzył Santi Cazorla!

21'

Igrał z ogniem Vermaelen, który teraz w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Soldado. Gdyby w nią nie trafił, byłaby druga żółta kartka dla Belga.

19'

Potężny strzał z rzutu wolnego Eriksena poszybował dość wyraźnie nad bramką Fabiańskiego.

18'

Pierwsza żółta kartka dla Vermaelena, który spóźnił się z wejściem i sfaulował Dembele w okolicach pola karnego Arsenalu.

16'

Kontra Tottenhamu zaprzepaszczona przez Lennona, który nie potrafił minąć Bacary'ego Sagni.

15'

Gnabry! Po sprytnym zwodzie Niemiec posyła piłkę z kilkunastu metrów minimalnie nad bramką!

14'

Znowu bliski trafienia Walcott! Techniczny strzał Anglika odbił Chiriches i dzięki temu piłka minimalnie minęła słupek bramki Tottenhamu!

12'

Walcott!!! Anglik świetnie opanował piłkę w kontrataku i płaskim strzałem z dystansu omal nie zaskoczył Llorisa! Francuz efektowną paradą odbił piłkę na korner!

10'

Teraz z kolei Polak spokojnie łapie centrę Duńczyka.

9'

Ależ szansa dla Tottenhamu! Pogubiła się obrona gospodarzy i Eriksen wyszedł sam na sam z Fabiańskim, ale lepszy okazał się polski bramkarz!

8'

Nie jest to porywające spotkanie od pierwszych minut. Obie drużyny na razie badają siebie nawzajem.

5'

Nie dał rady Gnabry oddać czystego strzału w polu karnym Tottenhamu. To był pierwszy wypad Arsenalu pod bramkę rywala.

3'

Kościelny przytomnie zatrzymał rozpędzonego Adebayora.

2'

Uderzenie Soldado z kilkunastu metrów zablokowane i piłka wpada w ręce Fabiańskiego.

1'

Goście już zdołali wywalczyć rzut rożny.

1'

Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy! Arsenal przy piłce!

18:13

Piłkarze już na murawie Emirates Stadium. Spotkanie poprowadzi pan Mark Clattenburg.

17:40

Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Fryers, Fredericks, Chadli, Obika, Kane, Capoue.

17:39

Rezerwowi Arsenalu: Viviano, Mertesacker, Ozil, Podolski, Jenkinson, Flamini, Park Chu-Young.

17:38

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jest kilka zmian w obu zespołach, ale na pewno nie można tych jedenastek nazwać rezerwowymi. W bramce Kanonierów Łukasz Fabiański.

17:27

Po niezwykle zapracowanym okresie świąteczno-noworocznym, w ten weekend angielska Premier League ma wolne, ale to wcale nie oznacza, że wolne mają piłkarze tamtejszych klubów. Czas bowiem dla nich rozpocząć rywalizację o Puchar Anglii i już na początek los sprawił nam na trzecią rundę wielkie piłkarskie emocje. Takie bowiem czekają nas w derbach północnego Londynu - pojedynki Arsenalu z Tottenhamem zawsze z takowymi się wiążą.

17:23

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. rundy Pucharu Anglii, w którym Arsenal zmierzy się z Tottenhamem!