Poniedziałek, 21 października 2013, godz. 20:15
FC Koeln1. FC Köln
0 : 0
tsvTSV 1860 Monachium
22:15

Mecz mógł się podobać ze względu na szybkie tempo i twardy futbol. Zabrakło jednak bramek, które dałyby zwycięstwo jednej ze stron. Występ Grzegorza Wojtkowiaka niezły, bez większych błędów w obronie. Sławomir Peszko nie podtrzymał dobrej formy z poprzedniego spotkania i tym razem nie pomógł kolegom w odniesieniu zwycięstwa. Przeciętnie, ale nie możemy odmówić mu ambicji i zaangażowania - nie przeszedł obok meczu obojętnie. Z bezbramkowego remisu zdecydowanie bardziej usatysfakcjonowani wyjadą do Monachium piłkarze gości. W nadchodzącej 12. kolejce zaplecza Bundesligi FC Koeln wyjedzie do Bielefeldu na mecz z Arminią, natomiast TSV 1860 powalczy o punkty z Karlsruher SC. To koniec na dzisiaj, jednak nie koniec z relacjami w środku tygodnia, na które już teraz gorąco zapraszam.

93'

Ostatni gwizdek sędziego Sieberta w spotkaniu!

90'

Kolonia przeważa w końcówce, jednak teraz gola mógł strzelić ich rywal! Stoppelkamp będąc w narożniku wykłada piłkę po ziemi na 15. metr, lecz Stark uderza tylko w bramkarza gospodarzy!

88'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Exslager zastępuje jednego z lepszych zawodników na boisku, czyli Halfara.

86'

Wojtkowiak fauluje pędzącego z kontrą Peszkę i grę wznowi Klonia. Dobra okazja do dośrodkowania.

85'

Zmianą odpowiada też Friedhelm Funkel. Volz za Tomasova.

84'

Adil Chihi zastępuje Marcela Risse.

83'

Mogło być 1:0, gdyby kilka centymetrów niżej przymierzył Halfar. Jego potężny strzał sprzed szesnastki zatrzymał się jednak na poprzeczce!

81'

Żółtko za faul dla Stoppelkampa

81'

Wkońcu dobry, mocny i celny strzał na bramkę monachijską w wykonaniu Ujaha i Kiraly z najwyższym trudem broni ten strzał.

79'

Kolejne zagranie "na styk" w polu karnym, tym razem Maroh wszedł w nogi Lautha i wybił mu piłkę. Błagalne wzroki piłkarzy TSV nic jednak nie zdziałały i gwizdek arbitra pozostał w spoczynku.

76'

Brecko z prawej strony dorzuca w pole karne w kierunki Peszki, ale lepiej od reprezentanta Polski ustawiony był Hertner, który uniemożliwia mu oddanie celnego strzału.

73'

Risse przyjął futbolówkę na 20. metrze, wypuścił ją sobie po czym kropnął na dalszy słupek bramki TSV i z najwyższym trudem piłkę odbija Kiraly.

68'

Peszko dostał piłkę na szesnastym metrze, wdarł się między dwóch obrońców, po czym upadł, próbując wymusić jedenastkę. Nie dał się jednak nabrać arbiter i finalnie cała akcja przyniosła podopiecznym Petera Stoegera rzut .

65'

Podanie piłki w pole karne Kolonii w wykonaniu Starka do nikogo...

63'

Uderzenie z dystansu Halfara było zbyt anemiczne, by pokonać golkipera gości, jak większość strzałów którymi raczą nas oglądać aktorzy dzisiejszego widowiska.

60'

We wspomnianym spotkaniu z Karlsruher SC wygranym przez Kolonię 2:1, Polak zaliczył asysty przy obu trafieniach. Miejmy nadzieję, że dziś popisze się równie dobrą formą.

57'

Na placu gry melduje się Sławomir Peszko, zastępując Patricka Helmesa.

54'

Brecko pada jak długi na linii pola karnego po wejściu od tyłu jednego z miniętych obrońców, jednak arbiter słusznie każe grać dalej.

50'

Goście po rozegraniu wolnego szybko stracili piłkę i z kontrą wyszli ich rywale. Helmes otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego i w sytuacja 3 na 3 próbował podawać sprzed samej linii końcowej, jednak z interwencją zdążył obrońca TSV i będziemy świadkami kornera.

47'

Faul w środku pola na Starku i monachijczycy rozpoczną od rzutu wolnego

46'

Wracamy do Kolonii. Drugą część meczu rozpoczynają miejscowi.

45'

To tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę!

43'

Sprawiedliwości stało się zadość. Sam poszkodowany podchodzi do piłki ustawionej na wapnie, jednak jego półgórny strzał w kierunku prawego słupka obronił Kiraly.

42'

42'

Karny dla gospodarzy, Vallori fauluje Ujaha! Kontrowersyjna decyzja sędziego.

41'

Soczyste uderzenie Tomasova zmierzające obok słupka wyłapuje Horn.

38'

Lauth próbował uruchomić wbiegającego w pole karne Adlunga, ale w porę połapali się we wszystkim defensorzy Kolonii. Przez ostatnie kilka minut monachijczycy zadomowili się na połowie swoich przeciwników.

34'

Teraz natomiast za sprawą Daniela Adlunga bramce Horna zagrozili goście. Strzał z 15 metrów z boku pola karnego przechodzi nieznacznie obok słupka bramki.

33'

Helmes ze stałego fragmentu gry z około 30 metrów trafia w to samo miejsce, co kilka minut temu Risse.

29'

Risse uderza z 19. metra, jednak zbyt mocno i tym samym nad poprzeczką.

24'

Dobra okazja dla gospodarzy. Brecko dobrze dośrodkował do wbiegającego na jedenasty metr Halfara, jednak ten uderza obok słupka. Póki co dobre tempo spotkania narzucone głównie za sprawą Kolonii.

21'

Stoppelkamp bezpardonowo zaatakował Hectora nakładką, jednak tym razem oszczędził go arbiter główny spotkania.

18'

Groźnie do prostopadłej piłki wystartował Ujah, jednak obrońcy na raty zdołali powstrzymać pędzącego napastnika z Nigerii

14'

Wojtkowiak dobrze zacentrował w pole karne gospodarzy wprost na głowę Lautha i lekki strzał napastnika TSV z trudem wyłapał Horn.

13'

Na trybunach RheinEnergieStadion zasiada około 48 000 widzów.

11'

Długie podanie z głębi pola do Helmesa, ten na linii szesnastki wygrał pojedynek z Vallorim, jednak strzał głową z powietrza wprost w Kiraly'ego.

8'

Helmes zagrywał piłkę z ostrego kąta wzdłuż pola karnego, jednak żaden z jego partnerów nie przeciął tego podania.

5'

Już na początku meczu żółtą kartką za faul na Halfarze ukarany został Stark. Rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów przed bramką rywali.

1'

Od środka rozpoczynają goście.

20:15

W ostatnim meczu tych drużyn rozegranym również w Kolonii padł remis 1:1 po bramkach Ujaha i Halfara.

20:07

Ławka rezerwowych FC Köln: Nascimento, Kessler, Matuszczyk, Chihi, Thiel, Peszko, Exslager

20:05

Ławka rezerwowych TSV Monachium: Eicher, Volz, Schindler, Wannenwetsch, Friend, Hain, Wood

19:50

W poprzedniej 10. kolejce Kolonia pokonała na wyjeździe Karlsruher SC 2:1 po bramkach Patricka Helmesa i Miso Brećko, natomiast TSV 1860 Monachium bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Energie Cottbus.

19:46

Zespół gospodarzy zgromadził do tej pory na swoim koncie 20 punktów, co daje im pozycję wicelidera. W przypadku ewentualnego zwycięstwa będą otwierać ligową tabelę z 2 punktami przewagi nad Unionem Berlin. Natomiast goście z Monachium zdołali wywalczyć 14 oczek. Plasują się oni na 11. pozycji z możliwością awansu nawet na miejsce 6.

19:35

Witam serdecznie w relacji z meczu 11. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy 1. FC Köln, a TSV 1860 Monachium. Pierwszy gwizdek sędziego głównego Daniela Sieberta zaplanowano na godzinę 20:15.