Manchester Unitedmanchester united
1 : 0
Szachtar DonieckSzachtar Donieck
92'

I mamy koniec spotkania. Manchester po całkiem dobrej w swoim wykonaniu drugiej połowie, zasłużenie wygrywa z Szachtarem Donieck. Dzięki temu umacnia się na pozycji lidera, a Szachtar odpada z rozgrywek, gdyż Bayer ograł na wyjeździe Real Sociedad. Z mojej strony to już wszystko, za uwag serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

91'

W bardzo dobrej sytuacji znalazł się teraz RVP, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki.

88'

I u gości zresztą też. Fereira za Adriano.

88'

Ostatnia zmiana gospodarzy. Valencia za Buttnera.

86'

Niezłe uderzenie Srny, ale piłkę złapał jednak De Gea.

85'

Kapitalnie walczy dzisiaj Adnan Januzaj. To nie tylko świetna technika, ale również walka na całym boisku, o każdą piłkę. Może się podobać dzisiaj młodziutki piłkarz Manchesteru United,

81'

Żółta kartka dla Kuchera.

80'

Zmiana u gości. Fernando za Freda.

80'

Nieco ponad dziesięć minut do końca meczu i teraz trudno sobie wyobrazić, aby Szachtar miał jeszcze odwrócić losy tego meczu. Wydaje się, że trzy punkty zostaną na Old Trafford.

77'

Druga dla Toma Cleverley'a.

77'

I mamy teraz dwie żółte kartki. Jedna dla Srny.

73'

Kompletnie bez pomysłu grają teraz piłkarze Szachtara. Ich akcje są bardzo chaotyczne i szybko przerywane przez United,

70'

Żółta kartka dla Buttnera, za ostry faul na lewej stronie.

68'

Gooooooooool! 1:0, Jones! Phil Jones po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał kapitalny strzał z woleja, który nie dał szans bramkarzowi. Bierność w obronie gości była w tej akcji zatrważająca.

65'

I od razu Van Persie mógł wpisać się na listę strzelców, gdyby tylko zdążył do nieznacznie niecelnego zagrania Cleverley'a.

63'

Roszada także u gości. Bernard za Taisona.

63'

I Van Persie za Younga

63'

Dwie zmiany gospodarzy. Cleverley za Giggsa

59'

Próba strzału teraz w wykonaniu Rooney'a, nieznacznie niecelna.

57'

Dobry ten początek drugiej połowy, obie drużyny już na samym starcie pokazały kilka ciekawych akcji, a co najważniejsze, zakończonych dobrymi uderzeniami, lub próbami strzałów. Oby tak do samego końca.

54'

Mieliśmy przed chwilą strzał Adriano, ale piłka wyszła tylko na rzut rożny.

52'

Dobrą akcję przeprowadzili teraz piłkarze Szachtara, ale skończyła się ona kompletnie nieudanym uderzeniem Taisona.

51'

Groźnie teraz było pod bramką gości, ale zabrakło ostatniego dobrego dogrania ze strony Giggsa.

50'

A teraz Jones wrzucał z prawej strony, ale wprost w ręce Piatowa

49'

Young dośrodkowywał z cornera, ale zrobił to zupełnie nieudanie.

47'

Dwie, ciekawe sytuacje mieli teraz goście w odstępie paru minut. Najpierw mieliśmy dobre dośrodkowanie z prawej strony, a następnie jeszcze lepszy strzał z pola karnego.

46'

Sędzia wznawia grę, przy piłce gospodarze..

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Jeśli chodzi o rozgrywanie piłki, była ona może dość wyrównana, ale to gospodarze stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

44'

Znów w bardzo dobrej, idealnej sytuacji był Ashley Young, jednak znów takową zmarnował. Rooney zagrał kapitalnie do tego skrzydłowego, ale on po raz kolejny nie uderzył celnie.

43'

Była teraz szansa, po podaniu Kagawy do Rooney'a, jednak strzał Anglika został zablokowany. To mogła być naprawdę groźna sytuacja.

42'

Manchester dłuzej rozgrywa piłkę, ale robi to zdecydowanie zbyt czytelnie. Za mało jest w tym zespole ruchu z przodu i Szachta jest w stanie przewidzieć, co zrobi rywal.

37'

Ależ to była okazja dla Younga, to MUSIAŁ być gol! Długo, bardzo długo rozgrywali piłkę podopieczni Moyesa i w końcu po jednym zagraniu angielski skrzydłowy wyszedł sam na sam, jednak nie potrafił on trafić w światło bramki.

34'

Świetną okazję mieli przed chwilą piłkarze Szachtara. Fatalny błąd popełnił Ferdinand, ale Fred po otrzymaniu piłki w szesnastce, uderzył za słabo i futbolówkę przejęli United.

32'

Świetnie teraz uderzył Rooney z tego rzutu wolnego, jednak Anglik trafił tylko w boczną siatkę.

30'

Faul na Januzaju, na wysokości pola karnego. Może być groźnie.

28'

Świetną indywidualną akcję przeprowadził teraz Teixeira, ale piłkarz ten zrobił wszystko dobrze, do momentu strzału. Piłka poleciała wprost w De Geę.

26'

Wazza tym razem zagrywał w pole karne z prawej strony, ale znów troszkę zabrakło dokładności.

25'

Dobre, podanie teraz Rooney'a do Kagawy, ale Japończyka w ostatniej chwili uprzedził goalkeeper Szachtara.

23'

Próba akcji lewą stroną w wykonaniu gości skonczyła się przed chwilą niepowodzeniem. Gra powoli zaczyna nam się wyrównywać.

22'

Wyraźnie osłabli gospodarze. Oddali oni teraz pole do gry przeciwnikom, którzy teraz prowadzą grę.

17'

Znów było blisko gola! Tym razem to Januzaj otrzymał piłkę w polu karnym, dobrze ją sobie przyjął, ale uderzył niecelnie.

15'

I znów to Czerwone Diabły, długo, spokojnie rozgrywają piłkę. Muszą jednak uważać na proste błędy indywidualne, bo na takie własnie czekają goście z Ukrainy.

13'

Mieliśmy przed chwilą kolejne dośrodkowanie Buttnera z lewej strony, kolejne jednak nieudane. Bramkarz wznawia grę.

12'

I mamy odpowiedź gości. Taison wyszedł niemal sam na sam z De Geą, ale z będącym na jego plecach Jonesem, nie był w stanie uderzyć celnie.

7'

Początek tego meczu przebiega zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. To oni dłużej utrzymują się przy piłce i potrafią podejść pod bramkę rywala. Szachtar nastawiony jest ewidentnie na grę z kontry.

5'

Ależ okazja dla gospodarzy! Phil Jones bardzo groźne zagrywał piłkę z prawej strony, ale dał sobie z tym radę bramkarz.

3'

Buttner dośrodkowywał teraz z lewej flanki, ale zrobił to niedokładnie. Futbolówkę przejęli goście.

1'

Sędzia daje sygnał, goście zaczynają ten mecz...

1'

Teixeira jako pierwszy przed chwilą oddał strzał, został on jednak zablokowany

20:40

Do rozpoczęcia meczu już tylko pięć minut. Piłkarze właśnie wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie.

20:33

Kiedy poprzednim razem United mierzyli się z Szachtarem, w Doniecku, padł remis 1:1. Gole strzelali Welbeck dla mistrzów Anglii i Taison dla gospodarzy.

20:31

W poprzedniej kolejce, Czerwone Diabły wygrali właśnie z drużyną z Niemiec, na jej stadionie, aż 5:0. Szachtar natomiast również wygrał wysoko, bo 4:0 z ekipą hiszpańską.

20:28

Mistrzowie Anglii są już pewni awansu da fazy pucharowej tych rozgrywek, Szachtar natomiast wciąż walczy o to prawo z Bayerem Leverkusen. Aptekarze maja tylko jeden punkt mniej, a dziś zmierzą się z autsajderem grupy A, Realem Sociedad.

20:25

Jeśli jest jakaś dobra pora na pokonanie Manchesteru United na jego stadionie, to ewidentnie nastała ona teraz. Dwa ostatnie mecze ligowe, z Evertonem oraz Newcastle ekipa Davida Moyesa przegrywała na Old Trafford po 0:1. Czy dzisiaj Ukraińcom również ta sztuka się uda?

20:04

Micrea Lucesu natomiast na ławce rezerwowych posadził następujących graczy: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Hübschman, Bernard, Fernando, Eduardo, Ferreyra

20:02

Ławka rezerwowych Manchesteru United: Lindegaard, Anderson, Nani, Cleverley, Valencia, Hernández, van Persie

20:02

Po lewej stronie macie już dostępne składy, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu ekip.

19:59

Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia meczu pomiędzy Manchesterem United a Szachtarem Donieck. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.