0 : 5
manchester unitedManchester United
1. połowa0 : 2
93'

No i koniec spotkania. Miazga, masakra - te słowa chyba najlepiej pasują do tego, co zrobili dzisiaj piłkarze Manchesteru United z rywalem. Absolutna dominacja na boisku i zasłużone, choć niespodziewane jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiary, zwycięstwo piłkarzy Davida Moyesa. W dwumeczu Anglicy są lepsi w stosunku 9:2. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

92'

Żółta kartka dla Kohra za faul na Nanim, tuż przed szesnastką.

90'

Trzy minuty doliczył norweski arbiter do tego spotkania.

89'

Mocny teraz strzał Derdiyoka, ale bardzo ładnie broni go De Gea.

88'

Gooooool! 5:0, Nani! To jest nokaut! Genialne podanie Giggsa z głębi pola i jeszcze lepsze wykończenie Naniego, który idealnie trafił z ostrego konta. United miażdżą wicelidera Bundesligi!

87'

Kolejna, nieudana próba ataku w wykonaniu gospodarzy. Tym razem zaplątał się Derdiyok.

84'

To powinno być 5:0 dla mistrzów Anglii! W idealnej sytuacji do strzelenia gola znalazł się Anderson, ale Brazylijczyk mocno się pomylił.

83'

Groźne dośrodkowanie w szesnastkę gości, ale tam gubią sie napastnicy Leverkusen.

81'

Ostatnia zmiana również u gospodarzy. Kohr wchodzi za Bendera.

80'

...i Young za Valencię.

80'

Kolejne dwie zmiany Moyesa. Anderson za Rooney'a...

79'

Ależ było blisko kolejnej bramki dla gości! Kapitalny wolej Jonesa po rzucie rożnym, wybronił cudownie Leno.

78'

Gooooool! Smalling trafia na 4:0 dla United! Fatalne wybicie piłki przez Donatiego, dochodzi ona do Rooney'a, a ten zalicza dzisiaj trzecia asystę, tym razem przy golu Smallinga. Leverkusen na kolanach!

76'

Goście w pełni kontrolują przebieg gry. Utrzymują się długo przy piłce i oddalają grę od własnej szesnastki.

73'

Strzelał Bender po dośrodkowaniu Castro z rzutu wolnego, niecelnie.

72'

Dobra mogła być teraz okazja dla Aptekarzy, ale Kiessling pogubił się teraz w polu karnym i sytuacja została zaprzepaszczona.

70'

... i Derdiyok za Sona

70'

...Hegeler za Reinartza...

70'

Zmiany w obu ekipach. Buttner za Evrę...

68'

Zdecydowana większość ataków gospodarzy kończy się w okolicach pola karnego De Gei. W taki sposób nie można zdobywać goli.

66'

Gooooooool! 0:3, Evans! Z rzutu rożnego dośrodkował w szesnastkę Giggs, a tam najpierw głową piłkę zgrał Evra, potem strzał Rooney'a odbił Leno, ale przy dobitce Evansa nie miał już nic do powiedzenia. Chyba już jest po meczu.

64'

Kolejna bardzo ładna kontra ekipy szkockiego menedżera, zwieńczona jednak nieudanym dośrodkowaniem Valencii.

62'

Mogło być 3:0 dla Czerwonych Diabłów. Rooney świetnie zrobił sobie miejsce przed szesnastką rywala, ale piłka po jego strzale o kilka dosłownie centymetrów minęła słupek.

61'

Ależ było blisko gola na 1:2! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w słupek trafił Reinatz, a po chwili kapitalnie dobitkę Spahicia obronił De Gea. Jak się jednak okazało po chwili, Spahić był w momencie strzału kolegi na spalonym.

59'

Było blisko gola numer trzy dla gości! Fatalny błąd popełnił Spahić, do Naniego podał Rooney, ale strzał Portugalczyka był nieznacznie chybiony.

58'

Strzał głową Spahicia po rzucie rożnym, ale niecelny, Od bramki hiszpański goalkeeper Manchesteru

55'

Dużo mamy teraz walki w środku pola, mało gry piłką. Niestety.

52'

Bardzo nerwowo grają dzisiaj gospodarze. Często popełniają głupie indywidualne błędy, jak teraz Spahić, którego niecelne wybicie spowodowało rzut rożny dla rywali.

51'

Groźne zagranie z rzutu wolnego w pole karne United, a tam minimalnie z piłką minął się Toprak. To mógł być gol kontaktowy.

49'

Bardzo dobre zagranie Valencii w pole karne, a tam... no właśnie chyba powinien być rzut karny. Zdaje się, że Leno faulował Kagawe i powinna być jedenastka dla gości.

48'

Faul na Kagawie w środkowej strefie.

47'

Dobre teraz podanie Valencii do Kagawy, ale jeszcze lepiej przeczytał to Donati

46'

Arbiter wznawia grę, od środka goście z Manchesteru.

46'

Koniec pierwszej połowy. Zasłużenie jak na razie prowadzą goście, to oni stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia bramki i dwie takowe zdobyli. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

45'

Jedną minutę doliczył arbiter do tej pierwszej połowy.

44'

Groźny, mocny i płaski strzał Valencii z okolic szesnastego metra, radzi sobie jednak Leno.

42'

Dobra teraz okazja do kontry dla angielskiej drużyny, ale w kluczowym momencie fatalnie podał Nani i bramkarz złapał futbolówkę.

41'

Emre Can oddał strzał sprzed szesnastki, ale został ablokowany przez Valencię.

39'

United oddali teraz pole do gry rywalom, sami nastawiając się gdy z kontry. Strzał z dystansu oddał teraz Castro, ale nie trafił w światło bramki De Gei.

37'

Starają się teraz zaatakować gospodarze, ale dobrze ustawieni obrońcy blokują dostęp do pola karnego De Gei. Podopieczni fińskiego szkoleniowca muszą liczyć na stałe fragmenty gry, lub jakieś indywidualne błędy rywali.

34'

Świetne zagranie z prawego skrzydła do Rooney'a, ale angielski napastnik nie mógł z niego skorzystać, gdyż był na spalonym.

33'

Teraz to Giggs zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, spokojnie chwycił ją Leno. Podobnie jak w przypadku strzału Kagawy sprzed szesnastki, który mogliśmy ogląda po chwili.

30'

Gooooooool! 0:2! Samobój Spahicia! Wayne Rooney dośrodkował świetną piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a tam niefortunnie głową zagrał ją Spahić i mamy już dwie bramki przewagi dla gości.

28'

Strzał Bendera głową po rzucie wolnym, kompletnie jednak nieudany.

26'

Faul na Kagawie w okolicach pola karnego gospodarzy.

25'

Kolejna okazja dla Czerwonych Diabłów! Świetne rozegranie piłki przez Giggsa, ale w kluczowym momencie pogubił się Evans i oddał zbyt lekki strzał.

23'

Jest to drugi gol Ekwadorczyka w tych rozgrywkach i drugi strzelony ekipie z Leverkusen.

22'

Gooooooool! 0:1, Valencia! Świetna kontra gości, kapitalne dośrodkowanie Rooney'a i bardzo dobre wykończenie Valencii. Wydawać się mogło, że to Bayer jest bliski gola, a United ukąsili z kontry.

21'

Kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Kiessling, ale w ostatniej chwili zablokowal go jeden z obrońców.

20'

I znów było blisko gola! Po fatalnym zagraniu jednego z graczy United w dobrej sytuacji znalazł się Castro, ale przestrzelił.

19'

Bardzo dobre dośrodkowanie Gonzalo Castro z narożnika boiska, a polu karnym minimalnie przestrzelił Spahić. Pierwsza naprawdę groźna sytuacja w tym meczu.

18'

Uderzenie Sona sprzed pola karnego, ale piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny.

17'

Na strzał w szesnastce rywala zdecydował się teraz Nani, ale Portugalczyk uderzył zbyt wysoko.

15'

Pierwszy kwadrans za nami i śmiało możemy powiedzieć, ze nas on nie porwał. Nie widzieliśmy jeszcze żadnych groźnych akcji, o strzałach nie wspominając. Oby już niedługo uległo to zmianie.

14'

Ładna akcję przeprowadzili Castro i Son, jednak ten drugi zatrzymał się na Evrze.

12'

Rolfes dośrodkowywał teraz groźnie z lewej strony, dobrze jednak interweniował Ferdinand. Do wybitej piłki dopadł Emre Can, ale strzał tego ostatniego spokojnie wyłapał De Gea.

10'

Faul Giggsa na Sonie w środkowej strefie boiska.

8'

Dośrodkowanie teraz Valencii z prawej strony, radzą sobie jednak defensorzy gospodarzy.

7'

Goście w tej chwili dłużej utrzymują się przy piłce, Aptekarze wyraźnie są nastawieni na grę z kontrataku.

5'

Długie podanie Evry, ale niecelne. Obie ekipy na razie badają teren, nie zdecydowały się jeszcze na żaden skomasowany atak.

3'

Son zdecydował się teraz na strzał sprzed pola karnego, jednak nie trafił on nawet w światło bramki

1'

Pierwsza akcja gospodarzy. Kagawa zagrał świetną piłkę do Rooney'a, a ten wyszedł na czystą pozycję jednak był na spalonym

1'

Norweski arbiter gwiżdże po raz pierwszy, grę zaczynają goście...

20:41

Do pierwszego gwizdka już tylko cztery minuty. Jako arbiter poprowadzi go Svein Oddvar Moen z Norwegii.

20:40

Ogółem te dwie drużyny w Champions League grały ze sobą pięć razy. Dwa razy wygrywali piłkarze niemieccy, dwa razy był remis i trzykrotnie wygrywali aktualni mistrzowie Anglii.

20:40

20:31

W poprzednim pojedynku obu tych ekip, na Old Trafford, dużo lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 4:2. Fatalny mecz rozegrał wtedy Sebastian Boenisch, który miał udział przy praktycznie każdym straconym golu, ale dzisiaj na pewno nie zagra, więc fani Bayeru mogą być spokojni. ;-)

20:25

Sytuacja w grupie jest nieco lepsza dla przyjezdnych. To oni prowadzą, choć ich przewaga nad Aptekarzami wynosi tylko jeden punkt. Warto jednak zauważyć, że United w Lidze Mistrzów nie potrafili wygrać na wyjeździe czterech ostatnich spotkań, co nie napawa optymizmem.

20:18

David Moyes natomiast będzie mógł jeszcze skorzystać z następujących piłkarzy: Lindegaard, Buttner, Anderson, Young, Cleverley, Hernandez, Welbeck.

20:13

Na ławce rezerwowych Bayeru znaleźli się: Lomb, Stafylidis, Wollscheid, Hegeler, Kohr, Derdiyok,Kruse

20:10

Po lewej stronie możecie już zobaczyć składy, na jakie zdecydowali się trenerzy obu drużyn. Dla fanów Czerwonych Diabłów z pewnością niezbyt dobrą wiadomością będzie fakt, iż w meczu tym nie zagra Robin Van Persie.

19:52

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze dość sporo czasu, zapraszam więc do zapoznania się z jego zapowiedzią. Można ją znaleźć tutaj.

19:44

Witamy! Już za około godzinę na BayArena w ramach piątej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów, Bayer Leverkusen podejmie Manchester United. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.