1. połowa2 : 1
22:36

Na zakończenie relacji - drugi gol Messiego.

22:35

Katalończycy w całym spotkaniu byli drużyną wyraźnie lepszą i ten wynik na pewno nie jest przypadkowy. Dwa gole zdobył Messi, jednego dołożył Busquets i Barcelona jest już w 1/8 finału i tylko punkty brakuje Katalończykom do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w swojej grupie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

92'

Koniec! Barcelona pokonuje Milan 3:1!

90'

Matri poradził sobie z dwójką rywali, ale nie był w stanie wygrać fizycznego pojedynku z Pique.

89'

W drugim meczu tej grupy, Ajax prowadzi z Celtikiem 1:0 po bramce Schone z 51. minuty.

89'

Messi rozpaczliwie blokowany przez defensywę gości w szesnastce.

88'

I teraz kapitan Barcelony opuszcza plac gry. W jego miejsce Alex Song.

87'

Plasowany strzał Xaviego z 18 metrów mija słupek bramki Abbiatiego.

86'

Messi nie był w stanie ograć Mexesa. Znakomity wślizg Francuza.

85'

Zmiana w Barcelonie. Pedro za Neymara.

84'

Matri wchodzi na plac gry za Kakę.

83'

Argentyńczyk na pełnej szybkości rozegrał klepkę z Fabregasem i w idealnej sytuacji nie dał szans Abbiatiemu, podwyższając wynik spotkania! 3:1!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Leo Messi!

81'

Messi przegrał pojedynek biegowy z De Jongiem.

81'

Najpierw doskonałej sytuacji do wyprowadzenia kontry nie wykorzystał Balotelli, a chwilę później również po drugiej stronie Neymar.

79'

Znakomite podanie zaliczyłby Montolivo do Muntariego w pole karne, gdyby nie zdążył przerwać go Dani Alves. Ważna interwencja Brazylijczyka.

78'

Fabregas zmienia Iniestę.

78'

Akcja Neymara

75'

Messi uderza w słupek bramki Milanu, ale sędzia ponownie niesłusznie odgwizduje spalonego. Do dobitki do pustej bramki już się składali Pique oraz Sanchez.

75'

Niesamowite!!! Messi i Neymar rozpracowali defensywę Milanu, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Alexis Sanchez, który trafił w Abbiatiego!

74'

Poli opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Birsa.

73'

Neymar!!! Brazylijczyk minął czterech rywali w swoim kapitalnym rajdzie, ale posłał piłkę nieznacznie obok bramki!!!

69'

Szybki atak Barcelony. Messi na prawo do Alvesa, ten w pole karne do wbiegającego Neymara, jednak Brazylijczyk zdołał zostać zablokowany przez Abate!

68'

Krótkie rozegranie i strzał z dystansu Adriano. Ponad bramką.

67'

Świetnie Abate zatrzymał w polu karnym Neymara! Tylko korner dla Barcelony.

67'

Doszedł do pozycji strzeleckiej po rzucie rożnym Zapata, ale nie był w stanie skierować piłki głową w światło bramki Valdesa.

66'

Coraz groźniejszy jest Milan! Dośrodkowanie z lewej strony Emanuelsona i Balotelli nie sięga futbolówki wślizgiem.

64'

Imponująco Balotelli ograł i Adriano, i Mascherano, ale po jego zagraniu naciskany przez Alvesa Kaka nie trafił w bramkę!

63'

Messi dostał podanie w samo pole bramkowe od Neymara, jednak Argentyńczyk nie najlepiej się z nią zabrał i nie oddał strzału.

62'

Po podaniu Kaki Muntari wyszedłby na czystą pozycję, gdyby nie znakomita interwencja Mascherano.

61'

Faul taktyczny Alexisa Sancheza i żółta kartka dla Chilijczyka, który nie zagra w Amsterdamie.

60'

FC Barcelona - AC Milan

60'

Mexes 'zdjął' piłkę z głowy Pique. Tylko rzut rożny dla Barcy.

59'

Teraz Argentyńczyk kapitalnie dostrzegł przed polem karnym Iniestę, a tego ładny techniczny strzał znakomicie odbił Abbiati!

59'

Messi pogubił się w polu karnym i w efekcie został zablokowany.

58'

Neymar wychodził sam na sam z bramkarzem, a sędzia niesłusznie zasygnalizował spalonego.

56'

De Jong przesadził z agresją w wejściu w nogi Sancheza. Żółta kartka.

56'

Pique bardzo ofiarnie zatrzymał Kakę tuż przed polem karnym.

54'

Ostre wejście Mascherano w Balotellego. Sędzia nie wyciąga kartki.

53'

Strzał z dystansu Adriano, piłka wpada od będącego na spalonym Messiego i wpada do siatki. Gol nieuznany.

50'

Indywidualna akcja Balotellego, który zakręcił Javierem Mascherano i uderzył w kierunku długiego rogu bramki Valdesa. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.

50'

Kontratak Milanu przerwany przez Mascherano, który nie pozwolił piłce posłanej przez Kakę dotrzeć do Balotellego.

47'

De Jong zatrzymał akcję dwójkową Messi-Alexis, a z dystansu wysoko nad bramką uderzył Xavi.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Będzie zmiana w przerwie w ekipie Milanu! Balotelli pojawi się na placu gry w miejsce Robinho.

21:38

21:35

21:33

Barcelona nie została przez Milan zmuszona do wielkiego wysiłku w tej pierwszej połowie. Katalończycy dość spokojnie wyszli na prowadzenie 2:0, ale samobój Gerarda Pique w końcówce pierwszej części gry sprawia, że kwestia wyniku tego meczu jest wciąż sprawą otwartą.

46'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Barca prowadzi z Milanem 2:1!

46'

Gdy wydawało się, że Barcelona ze spokojem będzie prowadzić do przerwy 2:0, to po akcji Kaki Victora Valdesa zaskoczył Gerard Pique! 2:1!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Samobój Pique!

45'

Adriano z dystansu uderza tak, że Abbiati musi przenieść piłkę nad poprzeczką.

42'

Faul w ataku Neymara.

41'

Po obejrzeniu powtórek można stwierdzić, że Busquets był na pograniczu spalonego, ale prezentowane ujęcie było zbyt kiepskie, żeby coś stwierdzić z całą pewnością.

40'

Świetna centra Xaviego z rzutu wolnego i Sergio Busquets głową pokonuje Abbiatiego! 2:0 dla Barcelony, o dziwo po stałym fragmencie gry!

40'

GOOOOOOOOOOLLLL!!! Sergio Busquets!!!

39'

Messi!!! Argentyńczyk świetnie ograł Zapatę i chciał lobem pokonać Abbiatiego, ale piłka nie przeszła Mexesa!

37'

Alexis znalazł się w polu karnym rywala, ale oddał zbyt lekki strzał, aby pokonać Abbiatiego.

37'

37'

Wreszcie ładna akcja Milanu! Poli wycofał piłkę do Montolivo, który uderzył z kilkunastu metrów nieznacznie obok bramki Valdesa!

34'

Alexis Sanchez kolejny raz na spalonym.

32'

Bardzo brzydki faul Muntariego na Alvesu i żółta kartka!

30'

GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Messi pokonuje Abbiatiego z 11 metrów!!!

30'

Jeszcze kartka dla Włocha.

29'

Rzut karny dla Barcelony! Abate fauluje Neymara!

29'

Na razie wiele wskazuje na to, że ten mecz doda argumentów przeciwnikom stylu Barcelony za kadencji Taty Martino, bo to na razie nie przynosi wielu sytuacji bramkowych.

27'

Wrzutka Kaki odbija się od Mascherano i pada łupem Valdesa.

26'

Dośrodkowanie Alexisa nie mogło znaleźć ustawionego w polu karnym Leo Messiego.

24'

Mexes przewrotką podawał do Muntariego, który z kolei przewrotką próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę.

24'

Będzie rzut rożny dla Włochów po odbitej centrze Abate.

22'

Abbiati chciał się zabawić z Alexisem, ale trafił wprost w niego i na jego szczęście piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

22'

Niezwykle groźna centra Adriano przecięła pole bramkowe pomimo obecności Messiego i Sancheza! Niewiele brakowało!

21'

Alexis na wyraźnym spalonym po akcji Mascherano.

20'

20'

Milan wreszcie na połowie Barcelony. Katalończycy nie potrafili wyprowadzić piłki z własnego pola karnego, a ładna kombinacja mediolańczyków kończy się złym dośrodkowaniem Emanuelsona.

19'

Abbiati uprzedza Neymara po centrze Xaviego, a chwilę później niecelne uderzenie z dystansu oddał Dani Alves.

17'

Sanchez zdobywa rzut rożny.

16'

De Jong poradził sobie z centrą Adriano w pole karne.

15'

Alexis kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym, ale nie wiedział, co z nią zrobić i po chwili goście byli w jej posiadaniu.

13'

Upomnienie dla Abate za kolejny faul na Neymarze. Następnym razem będzie kartka.

10'

Akcja Robinho z Kaką przerwana przez dobrze ustawionego Mascherano.

9'

Dziewięciu piłkarzy goście momentami zgromadzona jest nawet we własnym polu karnym. Futbolowa definicja 'autobusu w polu karnym'.

7'

Było groźnie! Neymar rozegrał świetną klepkę z Neymarem i wyszedłby sam na sam z Abbiatim, gdyby lepiej opanował piłkę, a tak padła ona łupem bramkarza gości.

7'

Odbity strzał Sergio Busquetsa wylatuje na rzut rożny.

6'

Messi powstrzymany przez trójkę obrońców Milanu.

4'

Xavi uderza obok bramki Abbiatiego! Zabrakło około metra.

4'

Neymar faulowany 30 metrów od bramki gości. Na początku spotkania Katalończycy spokojnie rozgrywają piłkę.

1'

Zaczynamy mecz!

20:41

Odgrywany jest hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Obie drużyny wychodzą na murawę Camp Nou!

20:32

Ławka Milanu: Coppola, Zaccardo, Constant, Bonera, Birsa, Balotelli, Matri. W ekipie Allegrego brakuje dziś kontuzjowanych El Shaarawy'ego, De Sciglio oraz Pazziniego, a także Amelii i Nocerino.

20:29

Rezerwowi Barcelony: Pinto, Bartra, Montoya, Fabregas, Song, Pedro, Tello. Poza składem Barcelony Puyol i Sergi Roberto oraz kontuzjowani Dos Santos i Alba.

20:27

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Największym nieobecnym będzie Mario Balotelli, który znalazł się tylko na ławce Rossonerich.

20:23

W grupie prowadzi Barcelona, która ma na swoim koncie siedem punktów, a drugi Milan ma dwa punkty mniej. Jeśli Barca pokona Włochów, to już zapewni dzisiaj sobie awans do kolejnej rundy. Na wpadkę Milanu z kolei czekają ekipy Celtiku Glasgow i Ajaxu Amsterdam, które zmierzą się w drugim meczu tej grupy.

20:18

W poprzednim spotkaniu tych drużyn na San Siro padł remis 1:1, a bramki zdobywali Robinho oraz Leo Messi. Obaj znaleźli się w pierwszych składach swoich drużyn na dzisiejszy rewanż.

20:14

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Barcelona zmierzy się z Milanem!