Real SociedadReal Sociedad
0 : 0
manchester unitedManchester United
95'

Koniec spotkania. Po bardzo kiepskiej pierwszej połowie, druga była już zjadliwa, co nie zmienia faktu, iż całościowo mecz ten ewidentnie nie spełnił oczekiwań. Manchester United był lepszy, stwarzał sobie świetne sytuacje bramkowe, ale co z tego skoro nie potrafił ich wykorzystać. Dobrze, że rzutu karnego nie strzelił Robin Van Persie, gdyż był on podyktowany niesłusznie. Takim samym wynikiem skończyło się inne spotkanie tej grupy, pomiędzy Szachtarem a Bayerem Leverkusen, więc piłkarze Davida Moyesa pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli. Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

93'

Fatalny strzał Castro z dystansu. Piłka powędrowała daleko od bramki De Gei.

92'

Świetna okazja dla Sociedad! Seferović dostał naprawdę dobrą piłkę w polu karnym, ale źle ją przyjął i w efekcie tego trafił tylko w boczną siatkę.

91'

Szybko reaguje David Moyes. Phil Jones za Shinjiego Kagawe

90'

Druga żółta i w konsekwencji tego czerwona kartka dla Fellainiego. Głupi faul Belga w środku pola i kara jak najbardziej słuszna.

89'

Słaby okres gry teraz oglądamy. Żadna z drużyn nie jest w stanie zagrozić rywalowi, akcje kończą się mniej więcej na wysokości pola karnego.

86'

United w tym momencie spokojnie rozgrywają między sobą piłkę.

82'

Castro w pole karne z rzutu rożnego dla Sociedad, niecelne jednak uderzenie głową Martineza.

81'

Valencia groźnie w pole karne, ale obrońcy wybijają na corner.

80'

Ostatnia zmiana trenera gospodarzy. Seferović za Griezmanna.

79'

Okres dobrej gry Realu. To ten zespół lepiej teraz rozgrywa piłkę i podchodzi pod bramkę De Gei.

76'

A ja z tych emocji popełnił błąd. Oczywiście Claudio Bravo, a nie Carlos Bravo obronił karny Van Persiego. ;-)

75'

Xabi Prieto świetnie uderzył sprzed pola karnego i futbolówka, po odbiciu sie od Veli, minimalnie minęła bramkę.

74'

Kagawa w pole karne, ale mimo ataku Fellainiego, piłkę łapie Bravo. Druga połowa o niebo lepsza od pierwszej, choć jak do tej pory to tylko goście stwarzają sobie sytuacje do strzelenia gola. Problem w tym, że już trzech takowych nie potrafili wykorzystać.

72'

Druga zmiana a w drużynie gospodarzy, Xabi Prieto za Pardo.

71'

Nie ma gola! Carlos Bravo paruje piłkę na słupek, Van Persie nie wykorzystuje karnego!

69'

Rzut karny dla gości i żółta kartka dla Bergary. Moim zdaniem Young przyaktorzył i sędzia dał się nabrać.

66'

Ależ okazja dla gości! Kagawa w pole karne do Van Persiego, ale Holender w stuprocentowej sytuacji trafia w słupek!

64'

...i Castro za Agirretxe.

64'

...Young za Chicharito...

64'

Obaj trenerzy decydują się na zmiany. Van Persie za Rooney'a...

61'

Świetna okazja na kontrę dla gości, ale za mocne podanie Rooney'a do Chicharito. Gdyby nawet jednak doszedł Meksykanin to piłki, to i tak nic by z nią nie zrobił, gdyż w momencie podania był na spalonym.

59'

Pochwaliłem i skończyło się fajne granie. Dużo gry w środku pola i ostra gra w wykonaniu Manchesteru United.

55'

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy lepsze, niż cała pierwsza. Całkiem sporo dzieje się teraz na boisku.

53'

Kagawa pada w polu karnym, jednak nie ma mowy o rzucie karnym.

52'

Griezmann spróbował strzału po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak zawodnik ten przestrzelił.

51'

Żółty kartonik dla Patrice'a Evry za faul na Carlosie Veli.

50'

To nie mogło, to musiało być 1:0 dla gości! Kagawa zagrał piłkę w pole karne, a tam kompletnie niepilnowany Hernandez nie trafił z linii piątego metra.

49'

Pierwszych parę minut tej części spotkania dla gospodarza. To oni dłużej utrzymują się przy piłce i to oni potrafią zbliżyć się pod bramkę rywala.

47'

Niezły strzał Pardo, tuż sprzed pola karnego, jednak piłkarz ten nie trafił nawet w światło bramki.

46'

Pan Nicola Rizzoli wznawia grę, drugą połowę rozpoczynają piłkarze gospodarzy.

46'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie piłkarze obu klubów serwują nam dość marne widowisko, praktycznie bez sytuacji podbramkowych, strzeleckich. Jeśli to się nie zmieni to drugie 45 minut będzie stratą czasu. Wracamy za około kwadrans.

45'

Mogło być 1:0. De la Bella świetnie złamał z lewej strony do środka i oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka minimalnie minęła jednak prawy słupek bramki.

44'

Giggs do Hernandeza, ale łapie piłkę Carlos Bravo. Po chwili Vidić kapitalnym wślizgiem odebrał futbolówkę Veli.

41'

Mocne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Carlosa Veli, radzą sobie piłkarze Davida Moyesa.

39'

Ładna kontra Realu, dośrodkowanie z prawej strony, ale zbyt głębokie i spokojnie broni De Gea.

38'

Kagawa w pole karne z lewej strony, jednak obrońca uprzedza Chicharito. Tylko rzut rożny dla gości.

36'

Naprawdę, chciałbym napisać coś na temat boiskowych wydarzeń, ale dzieje się tak mało, że nie ma o czym. Przypomnijmy więc sobie wyniki obu ekip w ostatnich meczach ligowych. United ograli 3:1 Fulham na wyjeździe, a Sociedad rozgromił Osasunę 5:0. W tabeli ligowej ekipa angielska jest ósma, hiszpańska siódma.

31'

Żółta kartka dla Fellainiego. Belg dopuścił się brzydkiego faulu w środku pola.

28'

Zurutuza z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne, ale Agirretxe, z całkiem niezłej pozycji, przestrzelił bardzo wyraźnie.

25'

Okazja do kontry dla gospodarzy, jednak jeden z piłkarzy za wolno się z nią zbierał i musiał wycofać piłkę. Wszystko to oczywiście skończyło się stratą.

21'

Jak dotąd delikatnie mówiąc mecz nie porywa. Czekamy na dużo większe emocje.

19'

Strzał Kagawy sprzed pola karnego, spokojnie broni go Claudio Bravo. Było to pierwsze uderzenie w światło bramki w tym meczu.

15'

Carlos Martinez z prawej strony w szesnastkę rywala, kolejna pewna interwencja hiszpańskiego bramkarza gości.

13'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne mistrzów Anglii, De Gea spokojnie łapie futbolówkę.

11'

Ładna akcja United, ale strzał Kagawy zablokowany i mamy rzut rożny.

10'

Na razie oglądamy wyrównane widowisko, bez jednak jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Miejmy nadzieję, iż już niedługo się to zmieni.

7'

Akcja Manchesteru United, jednak źle futbolówkę do Rooney'a zagrał Valencia i Bravo wyjaśnił sytuację.

5'

Ryan Giggs dośrodkował piłkę w pole karne, z problemami, ale łapie ją bramkarz Realu.

3'

Akcja gospodarzy prawym skrzydłem, Vidić wyjaśnia sytuację

2'

Na razie mamy swoiste badanie terenu, żadna ekipa nie zdecydowała się jeszcze na atak na bramkę rywala.

1'

I mamy pierwszy gwizdek, mecz od środka rozpoczynają goście.

20:42

Do pierwszego gwizdka zostały już tylko cztery minuty. Czekamy na wielkie, wspaniałe emocje.

20:36

Wszystkie te cytaty pochodzą z portalu devilpage.pl.

20:35

Rooney na pewno ma predyspozycje do tego, by pełnić rolę kapitana. Kocha piłkę nożną, kocha grać i zdobywać gole. Potrafi też zmotywować partnerów, dać im przykład wracając się po straconej piłce, nie odstawia nogi i nie gra na pół gwizdka. Ma zatem cechy, którymi powinien odznaczać się kapitan zespołu. W tej chwili nie mam jednak powodów, by zmieniać przywódcę w drużynie. Zarówno Vidić jak i Evra świetnie wywiązują się z tej roli.

20:34

Rooney jako kapitan The Red Devils? David Moyes wypowiedział się i na ten temat.

20:31

Potrzebujemy Chicharito. To bardzo dobry piłkarz, który na przestrzeni lat spędzonych w Manchesterze zawsze strzelał wiele bramek i jest tu po prostu potrzebny.

20:30

David Moyes natomiast wypowiedział się na temat jednego ze swoich napastników, Javiera Hernandeza.

20:27

Nie nastawiamy się na awans w tabeli. Ten rok to dla nas dobra lekcja. Nie mamy kompleksu niższości. Jedyne o czym myślimy to to, aby zagrać dobry mecz. Jeżeli zaprezentujemy się tak jak potrafimy, możemy pokonać Manchester United. Poprawiliśmy swoją grę. Różnica klas może nie być już tak zauważalna, jak miało to miejsce w Manchesterze. Możemy zagrać dużo lepiej. Postaramy się nie popełnić błędów w defensywie, oraz chcemy być bardziej skuteczni. Obecnie mamy dobra passę w meczach na własnym boisku. Będziemy chcieli to wykorzystać. Dodatkowo przyzwyczailiśmy się już do gry w środku tygodnia. - powiedział przed meczem Jagoba Arrasate.

20:20

United w odróżnieniu od swojego rywala nie obyli się bez problemów kadrowych. Do Hiszpanii z powodu kontuzji przyjechać nie mogli Rafael, Johny Evans i Tom Cleverley.

20:17

Porażka z mistrzem Anglii na jego stadionie w poprzedniej kolejce, przekreśliła szanse dzisiejszych gospodarzy na grę w fazie pucharowej tych rozgrywek. Jak do tej pory nie zdobyli oni ani jednego punktu i zamykają tabelę grupy A. Piłkarze Davida Moyesa oprócz wygranej z ekipą z Sociedad, zgarnęli również trzy oczka w meczu z Bayerem Leverkusen i jedno w spotkaniu z Szachtarem Donieck, dzięki czemu zajmują pierwszą lokatę.

20:11

... a Jagoba Arrasate następujących: Zubikarai, Ansotegi, Cadamuro, Elustondo, Prieto, Seferovic, Castro.

20:09

Po lewej stronie tradycyjnie możecie zobaczyć wyjściowe składy jakie wystawili obaj trenerzy. David Moyes na ławce rezerwowych posadził takich piłkarzy jak: Lindegaard, Jones, Büttner, Anderson, Nani, Young, Van Persie

20:07

W poprzedniej kolejce obie te ekipy mierzyły się ze sobą na Old Trafford w Manchesterze i Czerwone Diabły zwyciężyły wtedy po samobójczym trafieniu Inigo Martineza.

20:06

Witamy! Już tylko około 40 minut zostało do rozpoczęcia pojedynku Realu Sociedad z Manchesterem United. Spotkanie tych dwóch drużyn to bez wątpienia jedno z ciekawszych wydarzeń czwartej kolejki Champions League