Środa, 23 października 2013, godz. 20:45
Manchester Unitedmanchester united
1 : 0
Real SociedadReal Sociedad
22:38

Baskowie zbierają doświadczenie. Gdyby nie pierwsze 68 sekund, to mogliby się pokusić o sensację. Zapowiada się ciężka walka nie tylko o drugie miejsce w grupie, ale też o trzecie premiowane grą w Lidze Europejskiej. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

93'

Akcja gości przerwana przez sędziego, który zakończył mecz! Manchester United wygrał szczęśliwie z Realem Sociedad po golu samobójczym Inigo Martineza.

92'

Dalekie podanie na wolne pole do Gonzalo Castro, lecz ten był skutecznie blokowany. David de Gea z piątki wznawia grę.

91'

Ashley Young zablokowany i rzut rożny. Jedna z ostatnich akcji w tym meczu.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Shinji Kagawa trafia w boczną siatkę. Nie było tam dziury, więc wynik pozostaje bez zmian. Od 2. minuty.

89'

WR10 pada w polu karnym rywala. Bas Nijhuis nie pierwszy raz nie dyktuje "jedenastki".

88'

Kontra MU i Wayne Ronney na minimalnym spalonym.

86'

Oscar Bravo nie pierwszy raz ratuje Real Sociedad przed stratą bramki! Uprzedził wślizgiem biegnącego do zagranej piłki w pole karne Ashley Younga.

83'

Ashley Young chyba nie jest do końca rozgrzany. W prostej sytuacji strzela bardzo niecelnie.

82'

Imanol Agirretxe na spalonym.

81'

Claudio Bravo popisuje się efektowną robinsonadą po strzale Wayne'a Rooneya. Interwencja na podwyższenie (i tak wysokiej) noty za to spotkanie.

80'

Za Javiera Chicarito Hernandeza wchodzi Ashley Young.

79'

Ruben Pardo trafia w słupek... podtrzymujący siatkę.

78'

Faul Ryana Giggsa 25 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

77'

Dobra akcja gości i podanie do świeżo wprowadzonego Imanola Agirretxe, lecz ten nie potrafił przyjąć piłki. Z piątki David de Gea.

75'

I Chori Gonzalo Castro wchodzi za zmęczonego Davida Zurutuzy.

75'

Imano Agirretxe wchodzi za Harisa Seferovicia...

75'

Shinji Kagawa zaplątał się w dryblingu w polu karnym Realu. Szykuje się podwójna zmiana w drużynie gości.

71'

Wayne Rooney strzela niecelnie. Claudio Bravo wznawia grę z piątki.

70'

Jak pierwsza połowa była jednostronna, tak teraz Real gra bez kompleksów. Ma swoje okazje, których jednak nie wykorzystał. Musi jednak być czujny w defensywie.

68'

Ruben Pardo melduje się na boisku. Opuszcza je Xabi Prieto.

66'

Carlos Martinez ofiarnie zablokował strzał Shinji Kagawy z 7 metrów! Bramka dla MU wisi w powietrzu!

64'

Słupek ratuje Real Sociedad po strzale Antonio Valencii! Kapitalnym podaniem popisał się w tej akcji Wayne Rooney.

62'

Inigo Martinez radzi sobie we własnym polu karnym z Javierem Chicarito Hernandezem.

61'

W drugim meczu tej grupy Bayer Leverkusen gromi 3:0 Szachtar. Gole Stefana Kiesslinga, Simona Rolfesa (z karnego) i Sidneya Sama. Sebastian Boenisch gra od początku.

59'

Pierwsza zmiana w MU: Chris Smalling zastępuje Rafaela da Silvę.

58'

Alberto de la Bella trafia w spojenie słupka z poprzeczką! Jagoba Arrasate aż złapał się za głowę. Nie wierzy jak to nie wpadło.

56'

David Zurutuza strzela nad poprzeczką.

55'

Cios za cios ze wskazaniem na Real Sociedad Carlos Vela faulowany przez Patrice'a Evry w pobliżu lewego narożnika pola karnego gospodarzy.

54'

Brawo dla... Claudio Bravo!!! Broni strzał Phila Jonesa z 4 metrów!

53'

MU mentalnie jest jeszcze w szatni.

53'

Zakotłowało się w polu karnym Czerwonych Diabłów! Wybicie Patrice'a Evry, potem błąd Ryana Giggsa i ostatecznie Phil Jones szczęśliwie wybija piłkę na korner. A był bliski pokonania Davida de Gei!

50'

Rzut rożny dla Realu Sociedad. Strzelał Haris Seferorić i rykoszet. Bez zagrożenia.

48'

Ależ wściekły na arbitra jest Antonio Valencia! Skrzydłowy MU pada w polu karnym gości i domagał się rzutu karnego. Sędzia pozostał niewzruszony.

47'

Carlos Vela nie sięgnął piłki w polu karnym po zagraniu z lewego skrzydła Antoine'a Griezmanna! Niewiele brakowało Meksykaninowi by skierować piłkę w stronę bramki Davida de Gei!

46'

I zaczęła się druga połowa. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

21:34

Chyba nikt nie spodziewał się takiego początku. Przewaga MU nie podlega dyskusji, a z "pomocą" przyszedł im rywal. Real próbował odpowiedzieć, ale póki co bezskutecznie. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za kilkanaście minut

46'

Po doliczeniu minuty Bas Nijhuis kończy pierwszą połowę. Manchester prowadzi od 2. minuty (a dokładniej 68. sekundy) z Realem Sociedad po bramce samobójczej Inigo Martineza.

45'

Atak pozycyjny Manchesteru United. Inigo Martinez ograny w prosty sposób przez Shinji Kagawę. Japończyk zamiast strzelać zdecydował się na podanie. Niedokładne. Chwilę później spalony Ryana Giggsa.

42'

Antoine Griezmann trafia w słupek! Kapitalne uderzenie, brakowało naprawdę niewiele!

41'

Xabi Prieto chciał strzelać od razu, nie na gwizdek sędziego. Wniosek? Żółta kartka.

41'

Bas Nijhuis uciął sobie ostrą rozmowę z Rafaelem da Silvą za faul. Skończyło się na ostrzeżeniu.

40'

Wayne Rooney strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po nim Phil Jones strzela głową wysoko nad bramką.

39'

Solowa akcja Ryana Giggsa przez pół boiska. Markel Bergara fauluje Walijczyka przed polem karnym Claudio Bravo. Robi się żółto na Old Trafford.

37'

Patrice Evra wspomógł Johna Evansa w pojedynku z Carlosem Velą. Akcja ofensywna gości zgaszona przed polem karnym MU. Chwilę później Francuz dostał futbolówką w żołądek. Krótka przerwa w grze.

34'

Za głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i David de Gea łapie piłkę.

34'

Shimji Kagawa ograny jak dziecko na lewej flance. Faulem przerwał akcję Antoine'a Griezmanna. Żółta kartka.

33'

Ryan Giggs centruje z rzutu rożnego. Lepsi okazali się obrońcy Realu, którzy szybko zażegnują niebezpieczeństwo.

31'

Zablokowane dośrodkowanie Antonio Valencii z prawego skrzydła. Tylko aut dla gospodarzy.

29'

Indywidualna akcja Harisa Seferovicia. Strzela zza pola karnego i David de Gea paruje piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika hiszpański bramkarz pewnie chwyta piłkę.

27'

Żółta kartka dla Rafaela da Silvy za brzydki faul.

25'

Inigo Martinez tym razem w dobrym kierunku wybija piłkę we własnym polu karnym. A za jego plecami czyhał na błąd Wayne Rooney.

25'

David Zurutuza przerywa tici-takę MU na prawej stronie. Rafael Da Silva wykonuje rzut z autu na wysokości pola karnego gości. Miażdżąca przewaga MU.

23'

Podanie na lewą stronę do Patrive'a Evry, który nie zdołał opanować piłki w boisku. Aut dla RSSS w pobliżu własnego pola karnego.

22'

Ostra walka o piłkę w środku pola. Ataki zostały przerwane przez arbitra. Dodatkowo Carlos Vela dostaje żółtą kartkę.

20'

Javier Chicarito Hernandez głową z kilku metrów kieruje piłkę do siatki! Radość Meksykanina została przerwana przez sędziego. Spalony!

18'

Wayne Rooney strzela nożycami z 12 metrów. Nieczysto trafił w piłkę i ta poleciała wysoko nad bramką Claudio Bravo..

16'

Prostopadłe podanie do Antoine'a Griezmanna na wolne pole, lecz spóźnione i pomocnika Realu uprzedził obrońca Manchesteru. Od razu kontra gospodarzy, ale w porę przerwana.

14'

Akcja MU prawą stroną i Claudio Bravo kapitalnie, instynktownie broni strzał Wayne Rooneya z 8 metrów!

13'

Alberto de la Bella na raty dośrodkowuje z lewej strony w pole karne Davida De Gei. Dwukrotnie pewnymi interwencjami popisał się Phil Jones.

12'

Wayne Rooney zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Piłka trafia w mur.

11'

Javier Chicarito Hernandez trafiony przez spóźnionego Markel Bergara. Rzut wolny ok. 26 metrów od bramki gości.

9'

Pierwsze podejście gości pod pole karne MU. Markel Bergara wykorzystał niezdecydowanie Shinji Kagawy i strzela z ponad 25 metrów. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

8'

A na trybunach m.in. Sir Bobby Charlton i Sir Alex Ferguson.

6'

Javier Chicarito Hernandez pada w polu karnym rywala po starciu z obrońcą Realu Sociedad. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

5'

Antonio Valencia, zdaniem sędziego był na spalonym. Skrzydłowy Manchesteru nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

2'

Wymarzony początek gospodarzy i ogromny pech Inigo Martineza! Zaczęło się od strzału Wayne'a Rooneya z narożnika pola karnego, po którym piłka trafiła w słupek! Pomocnik Realu Sociedad chciał wybić piłkę, ale uczynił to bardzo niefortunnie. Po 68 sekundach MU prowadzi!

2'

SAMOBÓJ INIGO MARTINEZA

1'

...zespół gospodarzy, którzy po gwizdku Bas Nijhuis zaczyna spotkanie!

20:43

Losowanie stron: Patrive Evra i Xabi Prieto. Górą jest...

20:40

I powoli rozsiadamy się wygodnie i "przenosimy się" na Old Trafford. Obie drużyny, wraz z arbitrami i dziecięcą eskortą, wychodzą na murawę!

20:27

Tak graficznie wygląda ustawienie obu jedenastek. Można spodziewać się, w MU, dużo wymienności pozycji między Wayne'em Rooney'em, a Shinji Kagawą.Manchester Utd. – Real Sociedad SS

20:25

W ostatnich trzech sezonach Manchester United był eliminowany przez... hiszpańskie zespoły. W poprzednim sezonie odpadł po dwumeczu z Realem Madryt w 1/16 LM, dwa w sezonie 2011/12 przez Athletic Bilbao (Liga Europejska), a trzy lata temu przez Dumę Katalonii

20:22

Ryan Giggs zagra dzisiaj po raz 136 w Lidze Mistrzów! Dla porównania, łączna liczba występów zawodników gości wynosi... 35.

20:20

Jeszcze jedna wypowiedź, Antoine'a Griezmanna: – Teraz jest najlepsza chwila do gry przeciwko Manchesterowi United. Oni są obecnie pod dużą presją. Musimy to wykorzystać. Jeżeli przeanalizujemy statystki, to United oczywiście są faworytami. W piłce jednak wszystko jest możliwe. Jedziemy do Anglii bardzo podekscytowani. Zagramy w świątyni futbolu, jaką jest Old Trafford. To ogromna szansa dla zawodników na pokazanie swoich możliwości.

20:18

Ostatnia wizyta Basków w Anglii nie była szczęśliwa. W Pucharze UEFA (sezon 1975/76) przegrali z Liverpoolem aż 0:6. Wśród strzelców bramek był m.in. John Toshack, który później został trenerem zespołu z San Sebastian.

20:17

Zachęcam do podawania w komentarzu swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Dla Hiszpanów jest to mecz o wszystko – swoiste być albo nie być.. Jak spiszą się w Teatrze Marzeń z nożem na gardle?

20:13

Nieobecni w Realu Sociedad SS: Esteban Granero, Daniel Estrada, Gorka Elustondo, Diego Ifran.

20:11

Nieobecni w Manchesterze United: Darren Fletcher (kontuzja), Nemanja Vidić, Rio Ferdinand, Tom Cleverley, Danny Welbeck.