Wtorek, 22 października 2013, godz. 20:45
Arsenal LondynArsenal Londyn
1 : 2
Borussia DortmundBorussia Dortmund
22:38

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo z meczów Ligi Mistrzów już jutro w Ekstraklasa.net!

22:37

Bohaterem spotkania zostaje Robert Lewandowski, który zaliczył asystę przy pierwszym golu i zdobył cenną bramkę na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania!

22:36

Sytuacja w grupie F jest ciągle otwarta! Po trzy punkty mają Borussia, Arsenal i Napoli, które dzisiaj pokonało Olympique Marsylia. Jedynie Francuzi nie mają już na co liczyć i są wyraźnym outsiderem grupy!

93'

Ostatni atak Arsenalu, ale Borussia nie daje spokojnie rozegrać piłki. W końcu uderzył Arteta, ale został zablokowany! Po chwili sędzia gwiżdże po raz ostatni!

92'

Dwie z trzech doliczonych minut już za nami, a Arsenal ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego.

90'

Niebo nad Londynem płacze. Mecz kończy się w ulewie i ta aura z pewnością oddaje nastroje miejscowych fanów.

90'

Rzut wolny dla Borussii. Sahin rozegrał piłkę wzdłuż, zamiast wrzucać w pole karne. Gościom wyraźnie się nie spieszy.

89'

Ostatnia, kolejna ofensywna zmiana w Arsenalu, Za Rosickiego wszedł Gnabry

89'

Wojciech Szczęsny trochę zagapił się z piłką przy nodze i musiał w pośpiechu ją wybijać, naciskany przez rywala.

87'

Ostatnia zmiana w Borussii. Reusa zmienia Sokratis.

86'

Bendtner zmienił Ramseya.

86'

Wrzutka z rzutu wolnego Reusa, ale sprzed bramki głową wybija piłkę Koscielny.

85'

Hummels ograł Oezila, ten zrewanżował mu się faulem przed polem karnym Arsenalu, za co dostał żółtą kartkę.

83'

Świetna kontra Borussii! Grosskreutz w końcu dobrze dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym niekryty znalazł się "Lewy", który pewnym strzałem pokonał Szczęsnego. Warto dodać, że za akcją przebiegł od połowy boiska!

82'

Leeeeeeewandowski! Długo był niewidoczny, ale w końcu zdobywa bardzo cenną bramkę!

78'

Kolejny atak Arsenalu, ale Kanonierzy wypchnięci z pola karnego Borussii bez oddania, albo choćby próby strzału.

76'

Strzał Cazorli zablokowany przez obrońców w polu karnym. Arsenal ciągle dominuje.

74'

Arsenal - Borussia DortmundArsenal - Borussia Dortmund

73'

W drugiej połowie wyraźnie dominuje Arsenal, Borussia szybko traci piłkę i nie potrafi wyprowadzić ataku na połowie rywala.

72'

Przebojowo Sagna, ale dośrodkował z prawej strony już poza boiskiem.

71'

Subotić zabawił się teraz piłką z dwoma napastnikami i w ostatniej chwili zdołał odegrać do bramkarza.

71'

Gibbs dośrodkował w pole karne gości, ale tam głową piłkę wybił obrońca.

70'

Żółta kartka dla Bendera za faul.

70'

Wiedenfeller dalekim wyjściem i wybiciem na aut zażegnał niebezpieczeństwo, po dalekim podaniu pod pole karne Borussii.

69'

Świetna akcja Arsenalu. Po rozegraniu piłki na prawym skrzydle Oezil dograł piłkę przed pole karne do Cazorli, który huknął w poprzeczkę!

66'

I Aubameyang za Kubę.

66'

Dwie zmiany w Borussii. Hofmann za Mkhitaryana...

66'

Po wrzutce z kornera piłka w siatce, ale Koscielny faulował w polu karnym.

65'

Sagna z Oezilem na prawym skrzydle wywalczyli rzut rożny.

64'

Lewandowski ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem rywala.

63'

Pozycyjny atak Arsenalu, z lewej strony zakończył dośrodkowaniem Cazorla, ale piłka w rękach bramkarza.

61'

Przebojowa akcja Oezila prawą stroną. Po rozegraniu piłki z Cazorlą wpadł w pole karne, ale nie zdołał dośrodkować i wywalczył tylko rzut rożny. Sam wykonał kornera, ale zbyt lekko i piłka wybita na bezpieczną odległość.

59'

Błaszczykowski dostał długą piłkę na prawą stroną, dośrodkował, ale piłkę wybili obrońcy. Po chwili Kuba miał szansę na powtórkę, do piłki sięgnął Lewandowski, ale faulował.

58'

Mamy pierwszą zmianę. Wilshere, który ucierpiał w pierwszej połowie zmieniony przez Santiego Cazorlę.

56'

Ładnie zapowiadająca się akcja Borussii, ale ostatnim podaniem zmarnował wszystko Grosskreutz , który mając dużo miejsca, miękko dograł w pole karne, tak, że piłkę przejął Szczęsny.

55'

Subotic nonszalancko zagrał do własnego bramkarza, tak że piłka zmierzała na rzut rożny. Weidenfeller uratował ją, wybijając na aut. Kanonierzy szybko wznowili grę, ale ich akcja zakończyła się na wrzutce z lewej strony prosto w ręce bramkarza Borussii.

54'

53'

Reus faulował w ataku i od bramki Szczęsny.

51'

Goście tak uspokoili grę, że od kilku minut niewiele się dzieje. Dopiero teraz próba przebicia się przez obronę Kanonierów, ale obrońcy Arsenalu zatrzymali Sahina przed polem karnym.

48'

Piłka raz w posiadaniu raz jednej, raz drugiej ekipy. Przechwyt za przechwytem, dopiero po chwili Borussia uspokoiła grę.

47'

Lewandowski wystawił piłkę na prawo do Grosskreutza, ale jego dośrodkowanie zablokowane i tylko rzut rożny, po którym poła kontra Arsenalu, ale szybko zatrzymana.

46'

Dobry atak Arsenalu już w pierwszej akcje. Wilshere wyłożył piłkę w polu karnym, ale nie było tam kolegów i przejęli ją obrońcy Borussii.

46'

Jonas Eriksson gwiżdże i Lewandowski z Mhitarianem rozpoczynają drugą połowę.

21:46

Obie jedenastki już na swoich miejscach. Drugą połowę rozpocznie Borussia.

21:45

Piłkarze Arsenalu wrócili już na płytę boiska. z tunelu wychodzą także piłkarze gości.

21:40

Arsenal - BorussiaArsenal - Borussia

45'

Wilshere wyłożył piłkę wzdłuż pola karnego i przewrócił się, piłkę wybili obrońcy, a sędzia nie uznał, że doszło do faulu. Po chwili, bez doliczania ani minuty, zakończył pierwszą połowę.

45'

Grosskreutz uderzył z dystansu, ale daleko obok bramki.

44'

Arsenal - Borussia

43'

Próba odpowiedzi Borussii, ale uderzenie Reusa baaaardzo niecelne.

41'

Z prawej strony w pole karne wrzucił piłkę Sagna. Subotic przeszkodził w interwencji Weidenfellerowi, tak że ten nie wyłapał piłki. Z prezentu skorzystał Giroud i uderzając piłkę z powietrza, wpakował ją do bramki z najbliższej odległości.

41'

Błędy w obronie Borussii i Giroud wyrównuje!

40'

Rzut wolny dla Borussii, ale za daleko, na bezpośredni strzał. Reus sprytnie zagrał w pole karne, ale spadła za daleko i przechwycił ją Szczęsny.

38'

To Hummels wybijał piłkę sprzed linii po strzale Rosickiego sprzed pola karnego.

38'

Zrobiło się bardzo groźnie w polu karnym Borussii! Weidenfellera musieli wesprzeć obrońcy, wybijając piłkę praktycznie z bramki, ale ostatecznie udało się zażegnać zagrożenie.

37'

Błaszczykowski przedzierał się prawą stroną, ale nie zauważył dochodzącego do niego rywala i stracił piłkę.

35'

Szansa Borussii na podwyższenie, ale tym razem Szczęsny wybronił strzał Reusa z pola karnego.

34'

Robert Lewandowski popędził prawą stroną i w polu karnym wdał się w drybling z dwoma rywalami, w efekcie stracił piłkę.

33'

Głębokie dośrodkowanie Sagny z prawej strony padło łupem bramkarza. Do piłki nie sięgnął Giroud.

32'

Wilshere wrócił do gry. Kolejna akcja Arsenalu, ale piłka znowu za linią końcową i dalekim wybiciem rozpoczął Weidenfeller

31'

30'

Wilshere wyraźnie ucierpiał, ciągle jest opatrywany za linią końcową. Wygląda na problem z prawą stopą, chyba ze stawem skokowym.

29'

Po błędzie Benera w dogodnej okazji znalazł się Wilshere, którego wyjściem powstrzymał bramkarz Borussii. Anglik ucierpiał przy tej akcji.

28'

"Lewy" odebrał Mertesackerowi piłkę i ruszył na bramkę, ale sędzia uznał, że przy odbiorze faulował.

27'

Arsenal przedzierał się prawą stroną. Piłka rozegrana do środka, gdzie jednak z Wilsherem poradzili sobie obrońcy BVB.

26'

Ładna akcja Borussii, ale Wilshere uprzedził w ostatniej chwili Błaszczykowskiego w polu karnym!

23'

Dośrodkowanie Oezila z rzutu wolnego, ale strzał Koscielnego nie trafił w światło bramki.

22'

Giroud padł po faulu Hummelsa tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla piłkarza Borussii.

19'

Lewandowski faulowany w środku pola. Jak na razie "Lewy" jest wyróżniającym się piłkarzem Borussii.

17'

16'

Duży udział w tym golu miał Lewandowski, który przejął piłkę od holującego ją przed własnym polem karnym Ramseya i przytomnie wyłożył ją Mkhitaryanowi, który nie miał problemu ze zdobyciem gola!

16'

Goooooooooooooooool! Mkhitaryan po błędzie Ramseya wyprowadza wyprowadza Borussię na prowadzenie!

15'

Próba ataku Arsenalu, ale piłka za linią końcową i od bramki Weidenfeller, który dziś wrócił do bramki Borussii.

12'

Marco Reus strzelał z prawego skrzydła. Jego uderzenie było jednak niecelne, piłka szybowała niedaleko spojenia słupka z poprzeczką.

10'

W natarciu Borussia. Dośrodkowanie w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ale Per Mertesacker skutecznie interweniował.

7'

Póki co wyrównana gra z obu stron, choć nieco lepiej prezentują się dortmundczycy.

3'

Piłkarze Juergen Kloppa starają się grać wysokim pressingim od samego początku spotkania.

1'

1'

Wspaniała atmosfera na trybunach i wielkie oczekiwania! Rozpoczynamy "polski mecz" w Lidze Mistrzów! Pierwszy gwizdek arbitra!

20:35

Przypomnijmy, że szkoleniowiec gości, Jurgen Klopp, dzisiejsze spotkanie obejrzy z wysokości trybun. To kara za zachowanie trenera podczas spotkania z Napoli. Czy brak charyzmatycznego Kloppa odbije się na postawie piłkarzy Borussii? Co wy o tym sądzicie? Piszcie w komentarzach.

20:27

Tak w ostatnim spotkaniu ligowym z Norwich strzelał Arsenal. Dziś gospodarzom z obroną Borussii będzie zdecydowanie trudniej.

20:25

Potwierdziły się obawy Arsene'a Wengera. Na boisku nie zobaczymy dziś Mathieu Flaminiego, który w ostatnim spotkaniu ligowym doznał wstrząsu mózgu i niestety nie zdążył dojść do pełni sprawności.

20:15

Historia dotychczasowych spotkań promuje Arsenal. Obie ekipy do tej pory spotkały się ze sobą czterokrotnie. Dwukrotnie wygrali londyńczycy, raz górą okazali się dortmundczycy i także raz wynik pozostał nierozstrzygnięty. Po raz ostatni drużyny spotkały się ze sobą przed dwoma laty. Wówczas Arsenal pokonał u siebie Borussię 2:1.

20:10

Witamy serdecznie! Już za nieco ponad 30 minut rozpocznie się "polski mecz" w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zgodnie z przypuszczeniami, na boisku od pierwszych minut zobaczymy trzech Polaków: Wojciecha Szczęsnego, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Czy któryś z nich okaże się bohaterem spotkania? Mamy nadzieję, że tak!