Wtorek, 1 października 2013, godz. 20:45
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
1 : 1
AC MilanAC Milan
22:40

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Ajaxu wściekli na arbitra nie chcieli pogodzić się z jego decyzją. I słusznie, bowiem Jonas Eriksson nie dość, że w ostatniej minucie doliczonego czasu podyktował karnego dla Milanu, zrobił to niesłusznie, gdyż, obrońca drużyny z Amsterdamu nie faulował, a sam był nieprzepisowo zatrzymywany. Ta sytuacja z pewnością odbiję się szerokim echem w świecie futbolu.

93'

I tym właśnie akcentem mecz na Amsterdam ArenA dobiegł końca. Szalona końcówka, w której obie drużyny zdołały zdobyć bramki, najpierw Ajax po trafieniu Stefano Denswila, a później Milan po wykonanym przez Mario Balotelli rzucie karnym. Ostateczny wynik spotkania to 1-1.

92'

MARIO PEWNIE STRZELA KARNEGO!

92'

Niezwykle emocjonująca końcówka w Amsterdamie. Mike van der Hoorn faulował Balotelellego, obejrzał właśnie żółty kartonik i mamy rzut karny! MARIO TYM RAZEM SIĘ NIE MYLI!

91'

Denswil najwyższej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, tym razem Abiatti nie miał nic do powiedzenia.

90'

GOL!!!!!!! STEFANO DENSWILl!!!!

89'

Błąd w przyjęciu piłki przez Mexsesa, Siem de Jong oddał strzał.

87'

Rzut wolny dla Ajaxu, do piłki podchodził Schoene, dośrodkował za mocno i piłka opuściła boisko.

85'

Trener Allegri zdecydował się na kolejną zmianę. Za Polego na murawę wbiega witany głośnymi brawami Urby Emanuelson.

84'

Długie podanie do Balotellego, który ograł kilku rywali na lewej flance i podawał do de Jonga, ten jednak był dobrze kryty przez rywali.

81'

Polusen po raz kolejny faulował Balotellego. Musi uważać, jeśli nie chcę otrzymać żółtej kartki.

80'

Pierwsza zmiana w zespole Milanu. Za kompletnie niewidocznego dziś Robinho wchodzi Alessandro Matri.

77'

Uraz Moisandera okazał się być jednak bardziej poważny, piłkarza opuszcza boisko utykając. Zastąpił go Mike van der Hoorm.

75'

Kolbeinn Sigthorsson ucierpiał w pojedynku główkowym z Zapatą, na szczęście obeszło się bez poważniejszych urazów.

73'

Moisander przy próbie podania do kolegów został przypadkowo nadepnięty przez Muntariego i musiał skorzystać z pomocy lekarza.

72'

Ładny przechwyt Mexsesa przed polem karnym Ajaxu, który posłał piłkę do Robinho, ten jednak nie zdołał stworzyć żadnej groźnej akcji.

70'

Gospodarzy powoli dopada zmęczenie, nie są w stanie przez pełny wymiar czasowy grać tak wysokim pressingiem jak w pierwszej części meczu.

69'

Milan poprawił się przede wszystkim w linii pomocy i nie traci już niepotrzebnie piłki w tej strefie boiska.

67'

Zapata często włącza się w akcje ofensywne swojej drużyny, podawał właśnie do Balotellego, ten przyjął piłkę klatką piersiową, w ostatniej chwili przed oddaniem strzału powstrzymał go jeden z graczy Ajaxu.

65'

Zawodnicy Ajaxu nie są już tak zdyscyplinowani jak w pierwszej połowie, popełniają co raz więcej błędów, a do głosu powoli zaczynają dochodzić goście.

64'

Frank de Boer decyduję się na kolejną zmianę. Tym razem plac gry opuszcza Lesey de Sa, a pojawia się na nim Lucas Andersen.

62'

Mario Balotelli ograł rywala w narożniku boiska i zdecydował się na strzał, piłka odbiła się od poprzeczki!

60'

Brzydki faul Balotellego na van Rhijnie, Włoch ukarany żółtą kartką.

59'

Pierwsza zmiana w drużynie Ajaxu, Boisko opuszcza Lerin Duarte, w jego miejsce Lasse Schone.

56'

Faulowany jeden z graczy Ajaxu, de Sa wykonuje rzut wolny, jak zawsze w tym meczu bezproduktywnie.

55'

Sigthorsson dostał świetne podanie z głębi pola i głową uderzał na bramkę Abiattiego. Bardzo dobrze dysponowany dziś Abiatti nie zawiódł i obronił ten strzał.

51'

Mario włożył zbyt dużo siły w to uderzenie, futbolówka odbiła się od muru i powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

51'

Poulsen fauluje Balotellego, rzut wolny dla Milanu na 28 metrze.

50'

Jest pierwszy, groźny strzał ze strony Milanu! Balotelli ładnie zagrywał do Montolivo, ten uderzył bez wcześniejszego przyjęcia, Cillessen dobrze jednak dobrze spisał się między słupkami.

49'

Mario Balotelli faulowany tuż przed jedenastym metrem przed dwóch graczy gospodarzy domagał się rzutu karnego. Sędzia pozostał niewzruszony na jego prośby.

47'

Piłkarze Rossonerich nieco poprawili swoja grę w stosunku do pierwszej połowy, teraz to oni utrzymują się przy piłce.

46'

Pierwsza próba ataku Milanu na bramkę Ajaxu powstrzymana już w środku pola.

45'

W Amsterdamie rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

21:43

Zawodnicy Milanu pojawiają się właśnie na boisku.

46'

Koniec tej części spotkania. Po 45 minutach spędzonych na Amsterdam ArenA możemy śmiało stwierdzić, że Milan wszystko co najlepsze pozostawił chyba w szatni. Rossoneri bez pomysłu na grę, błądzili po boisku niczym dzieci we mgle. Z kolei Ajax, ambitny, agresywny, dobrze ustawiony taktycznie w pełni zasłużył sobie na prowadzenie, z ich strony zabrakło jednak skuteczności.

44'

Sędzia o minutę przedłużył pierwszą połowę.

44'

Poulsen niedokładnie, zbyt mocno dośrodkowywał w pole karne, piłka opuściła plac gry Od bramki rozpoczął Abbiati.

43'

Pierwsza połowa powoli dobiega końca, a przewaga Ajaxu jest w tym meczu po prostu miażdżąca.

41'

Kevin Constant ukarany żółtą kartką za kolejny już faul na jednym z rywali.

40'

Milan jest w stanie wymienić raptem kilka podań w środku pola i od razu traci piłkę na rzecz gospodarzy.

39'

Sigthorsson chciał lobem pokonać Abiattiego, golkiper Milanu uprzedził jego zamiary, w porę wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

36'

Ależ strzał z dystansu! Duarte dośrodkowywał do Moisandera, ten mocno uderzał na bramkę Abiattiego, piłka powędrowała minimalnie ponad poprzeczkę!

36'

Kevin Constant nieprzepisowo zatrzymał Leseya de Sa, rzut wolny dla Ajaxu, przy Duarte.

33'

Abate do Montolivo, ten w dziecinny sposób został ograny przez piłkarza Ajaxu, w efekcie Holendrzy już konstruują kolejny kontratak.

31'

Zapata włączył się do akcji ofensywnej i oddał pierwszy strzał na bramkę Cillessena w tym meczu. Zrobił to na tyle niedokładnie, że strzał ten nie mógł zagrozić gospodarzom.

30'

Duarte wraca do gry, teraz przy piłce piłkarze Milanu.

29'

Duarte trzyma się za kolano i zwija z bólu na murawie. Interweniują medycy.

28'

Miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy, Ajax ma 77%, Milan tylko 23%!

26'

Ajax źle i przede wszystkim niedokładnie wykonuję dziś stałe fragmenty gry. Gdyby w tym elemencie byli bardziej skuteczni, mogliby prowadzić już w tym spotkaniu.

24'

De Sa przepychał się z Mexesem w narożniku boiska, ostatecznie sędzia podyktował rzut rożny dla gospodarzy.

23'

Skrzydłem pędził już Blind, podawał do lepiej ustawionych kolegów, ale defensorzy Milanu w porę powstrzymali konstruowany przez gospodarzy atak.

20'

Na Amsterdam ArenA oglądamy jednostronny mecz, Milan nie oddał ani jednego strzału na bramkę Ajaxu...

18'

Tym razem Moisander wrzucał futbolówkę w pole karne, zrobił to zbyt wysoko i jego koledzy nie mogli doskoczyć do tego podania.

17'

Blind sprawnie ominął kilku obrońców Milanu i ładnie zagrywał do Fischera, który oddał strzał wprost w ręce golkipera Rossonerich.

13'

Abate chciał podłączyć się do akcji ofensywnej swojego zespołu, uniemożliwił mu to jednak...Nigel de Jong, kolega z drużyny, którzy przypadkowo faulował pomocnika.

11'

Montolivo próbował rozpocząć akcję prawym skrzydłem, zatrzymał go Denswil.

10'

Kompletnie pogubili się goście na początku tej połowy, całym zespołem bronią dostępu do własnej bramki, a pod polem karnym Ajaxu pozostał tylko Balotelli.

8'

Siem de Jong poradził sobie z kilkoma rywalami i z łatwością wrzucił piłkę w pole karne. Abbiati znów zmuszony został do interwencji.

6'

Fischer zbyt mocno dośrodkowywał, czujny Zapata wybija piłkę na aut. Rzut rożny dla Ajaxu krótko rozegrany przez Duarte i Fischera

5'

Milan od początku spotkania ani razu nie zagroził jeszcze bramce Cillesseena, gra toczy się głównie na ich połowie.

3'

Sigthorsson uderza na krótszy słupek, Abbiati z ledwością broni jego strzał.

2'

Moisander ładnie włączył celnym podaniem Laseya de Sa do akcji ofensywnej, defensorzy gości powstrzymali jednak gracza Milanu, Mario Balotelli przejął piłkę i nieprzepisowo powstrzymywał go Poulsen.

1'

Ajax agresywnie rozpoczął pierwsze sekundy meczu, piłkarze do Boera wymieniają między sobą długie podania i nie pozwalają dojść do głosu Milanowi.

20:45

Pierwszy gwizdek Jonasa Erikssona, od środka rozpoczynają goście!

20:41

Zawodnicy już na boisku, na Amsterdam ArenA rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Mistrzów.

20:40

Piłkarze obu drużyn już w tunelu przygotowują się do wyjście na murawę!

20:30

To będzie wyjątkowy mecz dla defensora Milanu, Philippe Mexesa, który dzisiejszego wieczoru wystąpi w swoim pięćdziesiątym meczu w Lidze Mistrzów.

20:18

ajax Szatnia Ajaxu jest już gotowa na przybycie piłkarzy.

20:17

Milan zaś plasuję się obecnie dopiero na dziewiątym miejscu po sześciu rundach Serie A z dorobkiem ośmiu punktów na koncie. W ostatnim spotkaniu włoskiej ekstraklasy Rossoneri z trudem pokonali Sampdorię 1:0, a pozyskany latem Valter Birsa zdobył swoja pierwszą bramkę dla zespołu.

20:13

Jeśli chodzi o ligowe zmagania obu drużyn, to zdecydowanie lepiej na krajowym podwórku radzi sobie Ajax. Na osiem rozegranych kolejek zajmuję obecnie czwarte miejsce w tabeli i traci tylko punkt do liderującego PSV. Swój ostatni mecz w Eredivisie podopieczni de Boera wygrali z Go Ahead Eagles aż 6:0.

20:08

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Szwed Jonas Eriksson. 39-letniemu sędziemu asystować będą jego rodacy, Mathias Klasenius i Daniel Warnmark.

20:06

ajax amsterdam Co ciekawe, obecny trener Ajaxu, Frank de Boer debiutował w sezonie 10/11 jako szkoleniowiec Holendrów w meczu przeciwko Milanowi na San Siro. Debiut byłego reprezentanta Oranje był udany, bowiem wygrał tamto spotkanie 2:0, a szczególnie dziś w Amsterdamie wszyscy kibice klubu ze stolicy wracają pamięcią do tego właśnie meczu.

19:59

Rezerwowi piłkarze Milanu: M. Amelia, A. Matri, A. Poli, A. Nocerino, B. Cristante, U. Emanuelson, C. Zaccardo.

19:58

Rezerwowi piłkarze Ajaxu Amsterdam: K. Vermeer, M. van der Hoorn, N. Boilesen, L. Schöne, D. Hoesen, D. Klaassen, L. Andersen.

19:51

Przypominamy, że w 1. kolejce AC Milan pokonał na San Siro Celtic 2:0, natomiast Ajax został rozbity przez Barcelonę na Camp Nou, gdzie przegrał 0:4.

19:49

Emanuelson, de Jong Poznajecie tych panów? To Nigel de Jong i Urby Emanuelson, obecni piłkarze Milanu, którzy rozpoczynali swoja karierę właśnie w Ajaxie i przez lata występowali w tym zespole.

19:46

Jestem optymistą. Jeżeli będziemy skupieni przez 90 minut, możemy osiągnąć dobry wynik. Na boisko wybiegniemy z pozytywnym nastawieniem. Najważniejsze jest, abyśmy spróbowali zdobyć trzy punkty - stwierdził z kolei szkoleniowiec Ajaxu, Frank de Boer.

19:45

Mecz z Ajaxem to szansa na sześć punktów, które mogą przybliżyć nas do wyjścia z grupy. Uważam, że Ajax jest podobny do PSV. Musimy dobrze wypaść w tym meczu, ponieważ oni potrafią stworzyć zamieszanie pod polem karnym rywali. Zwycięstwo pozwoli nam podejść do meczu z Barcą w pełni zrelaksowanym - mówił przed meczem trener Milanu, Massimiliano Allegri.

19:43

Milan w ostatnich kilku tygodniach znów nawiedziła prawdziwa plaga kontuzji. Z powodu urazów nie zdolnych do gry jest aż siedmiu piłkarzy - Ricardo Kaka, Daniele Bonera, Giampaolo Pazzini, Mattia De Sciglio, Matias Silvestre, Riccardo Saponara oraz Stephan El Shaarawy, który kilka dni temu niefortunnie doznał urazu stopy na jednym z treningów.Po stronie Ajaxu zaś na pewno zabraknie dziś kontuzjowanego Bojana Krkica.

19:39

Amsterdam ArenA Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Amsterdam ArenA, a stadion jest gotowy na przyjęcie Rossonerich już od dobrych kilku godzin.

19:37

Bezpośredni bilans zmagań Ajaxu w klubami z Półwyspu Apenińskiego prezentuję się dość optymistycznie dla podopiecznych Franka de Boera. Łącznie gospodarze na dwadzieścia dwa mecze wygrali pięć, zremisowali siedem, a pięć z nich przegrali. A jeśli chodzi o Milan i jego starcia z holenderskimi zespołami to zestawienie prezentuję się następująco - cztery wygrane, trzy remisy i pięć porażek w dwunastu meczach.

19:36

Z kolei pierwszy raz w oficjalnym meczu na europejskiej arenie zespoły te rozegrały w sezonie 68/69 w Madrycie, wówczas Milan pokonał holenderski zespół 4-1.

19:35

Obie drużyny, które dziś staną naprzeciw siebie kilkakrotnie mierzyły się ze sobą w przeszłości. Najnowsza historia tych spotkań to przede wszystkim finał Ligi Mistrzów 1995 wygrany przez Ajax, faza grupowa i dwie wygrane Milanu oraz ćwierćfinał z bezbramkowym remisem i ponownym zwycięstwem Rossonerich w sezonie 02/03 oraz remis i porażka dzisiejszych gości sprzed dwóch lat w 2011 roku.

19:33

Serdecznie witamy w relacji live z meczu Ajax Amsterdam - AC Milan! Już za nieco ponad godzinę przenosimy się na Amsterdam ArenA i zaczynamy mecz drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów!