1 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
22:45

To już koniec dzisiejszej relacji. Piłkarze udali się do szatni na rozmowę z trenerami oraz odprawę pomeczową. Niestety, tylko jedna drużyna odbędzie te rozmowy w dobrych humorach.
Za uwagę dziękuje Michał Majdak, zapraszając tym samym na relacje LIVE! z kolejnych kolejek Ligi Mistrzów i nie tylko!

22:44

Na zawodnika meczu wybraliście Mesuta Oezila!

22:43

Dziś wygrała drużyna nieznacznie lepsza, jednak zdecydowanie konsekwentniejsza w defensywie. Można gdybać, co by było gdyby nie szkolny błąd Morela przy bramce Walcotta. Mimo wszystko - z całym szacunkiem dla gospodarzy, Marsylia nie zasługiwała tu na zwycięstwo. Czasem nie trzeba być dużo lepszym na boisku, ale ważne, żeby być skuteczniejszym. Właśnie to pozwala Arsenalowi cieszyć się dziś z trzech punktów.

22:40

Choć ze statystyk wynika, że to Marsylia częściej atakowała, to jednak były to nieskuteczne ataki. Szczęsny tylko parę razy musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, broniąc strzały z dystansu. Arsenal również nie powalał konsekwencją wyprowadzanych akcji, to jednak były one znacznie groźniejsze i dwa z nich zakończyły się bramkami.

22:38

Zbyt późno Marsylia rzuciła się do obrabiania strat, z drugiej strony, karnego wcale nie musiało być, bo faul Ramseya był nie potrzebny. Walijczykowi można wybaczyć jednak ten błąd, bo przecież to on zdobył drugiego gola dla Arsenalu.

94'

Sędzia Olegario Manuel Benquerenca kończy spotkanie, w którym Arsenal pokonuje Olympique Marsylia 1:2, podtrzymując serię 6 wygranych meczy z rzędu!

93'

AYEW I..... 1:2! Piękny strzał w okienko na otarcie łez dla piłkarzy Marsylii, bo na odrobienie drugiej bramki już chyba za poźno.

92'

Rzut karny dla Marsylii! Morel wpada w pole karne, tam Ramsey powoduje jego upadek i Andre Ayew stanie przed szansą na bramkę kontaktową!

90'

Zmiana taktyczna w szeregach Arsenalu, Flaminiego zastąpi Japończyk Miyaichi

89'

Na boisko wejdzie jeszcze młody Khalifa, zastąpi najlepszego na boisku wśród gospodarzy Valbuenę

88'

Kibice Arsenalu świętują już chyba pewne zwycięstwo, na ich trybunie zgoła odmienny nastrój niż na sektorach gospodarzy

87'

W międzyczasie z kontrą próbował ruszyć Oezil, ale po minięciu Romao nie dał rady stoperom gospodarzy.

87'

Dobre dośrodkowanie Valbueny do Gignaca, jednak minimalnie za głębokie i Wojciech Szczęsny pewnie łapie tę piłkę.

86'

Marsylia próbuje jeszcze szarpać, zagrozić bramce Szczęsnego, jednak to już chyba tylko łabędzi śpiew, piłkarze trenera Baupa są po prostu bezradni.

85'

Piękny strzał Ramseya, jednak mam wrażenie, że gdyby nie rykoszet po nodze piłkarza Marsylii, Mandanda dałby radę obronić ten strzał.

84'

ARSENAL PROWADZI 0-2! Świetne podanie do Ramseya, ten podprowadza piłkę na 16 metr, oddaje silny strzał i po rykoszecie po nodze N'Kolou piłka wpada do bramki!

83'

Po podaniu od Monreala zaskakujący strzał Oezila z ostrego kąta mija minimalnie bramkę Mandandy!

82'

Podanie Oezila do Girouda, jednak minimalnie za lekkie i tym razem radzi sobie z nią defensywa Marsylii

81'

W odpowiedzi akcja Arsenalu, z prawej strony dośrodkowanie na głowę Girouda, jednak przecięte przez Mandandę, który łapie piłkę na raty

81'

Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu, Andre Ayew przepycha się wśród obrońców gości, wystawia piłkę Valbuenie, jednak ten z ostrego kąta nie dał rady skutecznie uderzyć na bramkę Szczęsnego.

80'

Kolejna zmiana, tym razem na boisko wejdzie Florian Thauvin, zaś plac gry opuści Imbula, dziś niewidoczny na boisku. Napastnik za pomocnika, Marsylia zrobi wszystko, żeby zdobyć w tym meczu choćby punkt.

79'

Pierwsza zmiana w szeregach Arsenalu, skrzydłowego Walcotta zastąpi młody hiszpański obrońca Nacho Monreal. Wenger daje jasny znak, że będzie bronił skormnego prowadzenia.

77'

Kolejna okazja Valbueny, dobry strzał z ok. 25 metrów, ale piłkę po raz kolejny łapie Polak. Obrońcy Arsenalu nie powinni pozwalać Francuzowi na tak swobodne oddawanie strzałów

76'

Ostatni kwadrans meczu rozpoczyna niecelne podanie w pole karne od A. Ayewa, przechwycone z łatwością przez Szczęsnego.

75'

Coraz więcej nerwów wśród piłkarzy Marsylii, raz po raz przy wyprowadzaniu akcji na ziemie powalani są piłkarze Arsenalu.

74'

Po dośrodkowaniu w pole karne Arsenalu do piłki dopada Valbuena, strzela z linii pola karnego z półobrotu, ale wolej Francuza przelatuje ponad bramką Szczęsnego.

73'

Pierwsza zmiana dzisiejszego spotkania, Dmitriego Payeta zastępuje Jordan Ayew.

73'

Wreszcie dobre dośrodkowanie Oezila, Morel wyprzedzony przez Girouda, ale młody napastnik strzela obok bramki Mandandy

71'

Świetne zagranie wzdłuż linii od Oezila do Wilshera, ten oddał piłkę środkowemu pomocnikowi, pomocnicy Arsenalu wykonali jeszcze kilka podań i Olivier Giroud wywalczył rzut rożny.

70'

Niecelne podanie Payeta, piłka przejęta przez rewelacyjnego dziś Mertesackera i okazja dla kontry dla Arsenalu

69'

W posiadaniu piłki Marsylia, coraz śmielej atakująca pole karne Szczęsnego

68'

Z rzutu rożnego wybijanego przez Valbuenę po raz kolejny nie udało się stworzyć groźnej okazji gospodarzom.

68'

Odchodząca piłka mocno uderzona przez Payeta i Szczęsny końcówką rękawicy wybija na rzut rożny!

67'

Podrażniona Marsylia próbuje atakować, jednak podanie Valbueny do Fanniego zablokowane przez Mertesackera i piłka spokojnie wychodzi na aut bramkowy.

66'

Po dośrodkowaniu Gibbsa piłka opadała przed Morelem, ten jednak zbyt nisko schylił się po nią, do skozłowanej futbolówki dopadł Walcott i nie miał problemów z pokonaniem Mandandy

64'

0:1 DLA ARSENALU! WSPANIAŁY GOL WALCOTTA! PO BŁĘDZIE MORELA UDERZA Z WOLEJA W OKIENKO BRAMKI MANDANDY!

62'

Znakomity strzał sprzed pola karnego N' Kouloa po długim słupku, wyłapany jednak przez Szczęsnego!

61'

Valbuena próbuje uderzać prawą nogą, jednak obrońcy Arsenalu nie pozwalają Francuzowi na oddanie strzału.

60'

Po kozłowanym dośrodkowaniu nieporozumienie Szczęsnego i Mertesackera, piłka przeskakuje nad Polakiem i linii bramkowej wybija piłkę Gibbs!

59'

Romao fauluje Ramseya po prawej stronie boiska na wysokości pola karnego, ale z dośrodkowania po rzucie wolnym niewiele wynikło.

58'

Rzuty rożne nie są dziś mocną stroną Arsenalu, piłka wybita przez obrońców Marsylii

57'

Świetne dośrodkowanie Sagny do Wilshera, który uderza tuż nad ziemią przy krótkim słupku, ale refleksem popisuje się Mandanda! Będzie korner dla gości

56'

Świetna akcja prawą stroną Morela, dośrodkowuje piłkę, ta mija kilku zawodników , a strzał z półwoleja Payeta przy słupku świetnie broni Szczęsny!

53'

Znakomita okazja Kierana Gibbsa, który uderzał z 5 metrów na bramkę Mandandy, ale ten świetnie łapie piłkę! Zmarnowana świetna okazja dla Arsenalu!

53'

Dośrodkowanie Niemca o tureckich korzeniach nie sprawia problemów obronie Marsylii.

52'

Faul Mendesa na Giroudzie ok. 30 metrów od bramki Mandandy, będzie okazja dla Oezila z rzutu wolnego

51'

Marsylia próbowała rozgrywać piłkę na połowie Arsenalu, jednak defensywa Kanonierów skutecznie rozbija te chimeryczne ataki.

50'

Kolejne zbyt niskie dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę tracą Londyńczycy.

49'

Znakomite prostopadłe po ziemi od Oezila do Walcotta stojącego kilka metrów przed bramką, piłka w ostatniej chwili wybita na rzut rożny!

49'

Podobnie jak pierwsza połowa, druga rozpoczęła się niezwykle ciekawie - miejmy nadzieję, że dalszy jej przebieg będzie ciekawszy niż pierwsze 45 minut

47'

Znakomita okazja Fanniego! Piłka od Romao szczęśliwie trafiła pod nogi pomocnika Marsylii, ten ustawiony po prawej stronie bramki Szczęsnego huknął z ostrego kąta i piłka o centymetry minęła bramkę Polaka!

46'

Przy piłce od razu zawodnicy Marsylii, Ci wywalczyli rzut rożny, jednak dwukrotnie Valbuena dośrodkowywał zbyt słabo.

46'

Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Wengera.

21:46

Może o ostatecznym rezultacie zadecydują dziś rezerwowi? Przypomnijmy ławki obu drużyn: OLYMPIQUE MARSYLIA: B. Samba, B. Mendy, B. Cheyrou, J. Ayew, M. Lemina, F. Thauvin, S. Khalifa ARSENAL LONDYN: Ł. Fabiański, T. Vermaelen, N. Monreal, C. Jenkinson, I. Hayden, R. Miyaichi, C. Akporn

21:40

Piłkarze, którzy mieli dziś decydować o grze swoich drużyn, mianowicie Valbuena jak i Oezil - póki co grają dosyć bezbarwnie, chociaż zdecydowanie więcej dla swojej drużyny zrobił dziś Francuz.

21:37

A co wy myślicie o pierwszych 45 minutach spotkania? Zapraszam do dyskusji w panelu komentarzy!

21:34

Jak na razie niewiele ciekawego wydarzyło się na boisku. Piłkarze żadnej z drużyn nie stworzyli sobie choć jednej stuprocentowej sytuacji. Owszem, mecz nie wygląda najgorzej, ale od spotkań Ligi Mistrzów można oczekiwać więcej niż tylko rozgrywania piłki na połowie przeciwnika i kilku nieudanych strzałów.

46'

Koniec bezbarwnej pierwszej połowy. Zawodnicy udają się na przerwę do szatni

45'

Świetne podanie Valbueny w pole karne, jednak tam Szczęsny ubiega jednego z napastników gospodarzy.

43'

Valbuena sprytnie rozgrywa piłkę na lewą stronę boiska, tam jednak akcja przerwana przez obronę Kanonierów.

43'

Giroud fauluje na 35 metrze i będzie okazja dla Marsylii.

42'

Akcja Valbueny lewą stroną boiska, przerwana przez Mertesackera, późniejsza wrzutka Morela zupełnie nieudana i piłka w posiadaniu obrońców Arsenalu.

41'

Żółtą kartką ukarany N'Kolou za brzydki faul od tyłu na Giroudzie w środkowej części boiska.

40'

W międzyczasie groźna akcja Marsylii, piłka dośrodkowana po ziemi przed bramkę Szczęsnego, jednak tam Mertesacker ubiega Gignaca.

40'

Ładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Valbueny, Gignac ucieka obrońcom i strzela minimalnie ponad bramką Szczęsnego!

39'

Świetne, mięciutkie podanie Valbueny na wolne pole do N'Kolou'ego, piłka opanowana przez obrońcę Marsylii wychodzi na rzut rożny

38'

Dobra wrzutka Sagny , jednak w polu karnym świetnie wybija piłkę N'Kolou i Marsylia wychodzi z kontrą

37'

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym więcej do powiedzenia ma Arsenal. Marsylia próbuje atakować pressingiem i wyprowadzać kontry, jednak nie udaje się to zbyt często.

36'

Dobra akcja Arsenalu, trio pomocników Wilshere - Ramsey - Oezil rozgrywa piłkę przed polem karnym Marsylii, ten ostatni strzela z 20 metrów, jednak prosto w kolegę z drużyny - Girouda.

34'

Ładna piłka Valbueny między obrońców Arsenalu, jednak nie dociera do niej Ayew i spokojnie sytuację wyjaśnia obrona Kanonierów.

33'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Valbueny, lecz piłka wybita na 16 metr nie zagraża bramce Arsenalu. Z kontrą ruszał Oezil, ale szybszy okazał się wracający do obrony Payet.

32'

W posiadaniu piłki piłkarze Marsylii, po interwencji Sagna'ego piłka wychodzi na rzut rożny.

31'

Od autu rozpoczął Arsenal.

31'

Piłkarze Arsenalu atakują pressingiem na połowie Marsylii, gospodarze wychodzą jednak z piłką za linię środkową, tam Fanni za mocno podaje na wolne pole do Payeta

29'

Chwila spokojnej gry z obu stron, tempo gry spadło, ani Arsenal, ani Marsylia nie podejmują szaleńczych ataków, lecz próbują przedostać się pod bramkę przeciwnika atakiem pozycyjnym

27'

Arsenal zaczyna dochodzić do głosu, przed chwilą ładna akcja Oezila, jednak jego podanie do Walcotta przerwane przez defensywę Marsylii.

26'

Błąd Walcotta, przejęcie piłki przez Valbuenę, ten podaje do Gignaca jednak linia obrony Arsenalu zastawia udaną pułapkę ofsajdową.

25'

Piłka zagrana na krótki słupek, gdzie Per Mertesacker nie zdołał skutecznie uderzyć na bramkę Mandandy.

25'

Po zagraniu Wilshere'a do Walcotta, rzut rożny dla gości po interwencji Morela.

24'

Kolejna akcja Fanniego prawą stroną boiska, jednak po raz kolejny górą Kieran Gibbs

24'

Akcja Arsenalu z lewej strony boiska, jednak dośrodkowanie wybite przez Mendesa.

24'

Tym razem akcja Arsenalu, rozbita jednak przez obronę Marsylii, piłkarze Baupa starają się wyjść z kontrą, jednak Gignac złapany na spalonym.

23'

Groźne starcie Valbueny z Koscielnym w walce o górną piłkę, jednak obaj są w stanie kontynuować grę.

23'

Po błędzie jednego z obrońców drugi rzut rożny dla Marsylii, piłka wybita przed pole karne, stamtąd pada świetne dośrodkowanie i Ayew główką myli się minimalnie!

21'

Okazja dla Gignaca z rogu pola karnego, ale kompletnie nieudany strzał wychodzi na... aut boczny.

19'

Kontra Marsylii, na wysokości pola karnego Arsenalu z prawej strony Rod Fanni traci jednak piłkę.

18'

Świetny rajd Ayewa, który pędził przez 30 metrów z piłką, wystawił ją na dwudziesty metr do Valbueny, ale ten uderza ponad bramką Szczęsnego!

17'

Coraz śmielej poczynają sobie Marsylczycy, goście po odważnym początku na razie skupiają się na niedopuszczaniu do zagrożenia bramki Polaka.

17'

Korner nie przyniósł jednak okazji bramkowej, piłka wybita przez jednego z obrońców Arsenalu, po chwili dopada do niej Valbuena i po raz kolejny w fantastyczny sposób przerzuca piłkę, ale ta została nieudolnie dośrodkowana. Od bramki Szczęsny

15'

Znakomity przerzut Valbueny na drugą stronę boiska, tam rozpędzony N'Kolou wywalczył rzut rożny.

14'

Payet przewracany na 18 metrze przed bramką Szczęsnego, sędzia nie przerywa jednak gry. Dopiero po chwili wraca do leżącego pomocnika Marsylii, który już na szczęście podniósł się z boiska

11'

Póki co na Stade Velodrome obie drużyny wykazują inicjatywę do ofensywnej gry, ale brak im konsekwencji pod bramkami przeciwnika. Tym razem Valbuena dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Marsylii

11'

Znakomite podanie od Ayewa do Payeta, ten zagrywa do Gignaca, ale Francuz traci piłkę na prawej stronie boiska na wysokości pola karnego

10'

Akcja Arsenalu prawą stroną boiska, Sagna traci piłkę na rzecz Morela, który jednak wybija ją tylko pod nogi obrońców Arsenalu.

8'

Morel podaje długą piłkę Gignacowi, ale ten na ofsajdzie, sędzia Benquerenca przerywa akcję.

7'

Świetna piłka od Flaminiego do Walcotta, ten lobuje Mandandę, jednak piłka leci nad poprzeczką bramki, do tego odgwizdana pozycja spalona skrzydłowego Arsenalu

6'

Długa piłka przez całą połowę adresowana do Walcotta, Morel daje mu dojść do strzału po długim słupku ale tam dobrze ustawiony Mandanda łapie futbolówkę.

5'

Ładne prostopadłe zagranie między obrońców od Ramseya do Wilshere'a, ale piłka przecięta przez Morela.

4'

W posiadanie piłki przeszedł Arsenal, który rozgrywa piłkę na połowie gospodarzy.

3'

W odpowiedzi świetna akcja Oezila lewą stroną boiska, Niemiec wpadł w pole karne, wycofał piłkę na 11 metr, gdzie głową próbował strzelać Walcott, ale piłka wybita przez obrońców Marsylii.

3'

Groźny strzał Valbueny zza rogu pola karnego, ale piłkę po raz kolejny łapie Szczęsny.

2'

Pierwsza akcja meczu, Valbuena dośrodkowuje, piłkę trąca Gignac, ale ta pewnie pada łupem Szczęsnego. Pewna interwencja Polaka.

2'

Póki co piłka w posiadaniu Marsylii, która próbuje powoli przedostawać się na połowę Arsenalu.

1'

Początek! Zaczęli gospodarze.

20:45

Przy arbitrze głównym kapitanowie Per Mertesacker oraz Steve Mandanda - losują oni strony, na których rozpoczną mecz ich drużyny. Za chwilę pierwszy gwizdek!

20:44

Piłkarze obu drużyn wyprowadzani przez sędziego Benquerenca'ego na murawę stadionu Velodrome w Marsylii, z głośników rozlega się hymn Ligi Mistrzów.

20:42

Kibice Marsylii potwierdzają, że zawsze są dwunastym zawodnikiem zespołu, witając piłkarzy oprawą w biało-błękitnych barwach.

20:41

O drużynie z Marsylii nie można powiedzieć tego samego. Co prawda, w przeciwieństwie do Arsenalu rozpoczęli zmagania w Ligue 1 od trzech zwycięstw, jednak potem nastąpiła porażka z AS Monaco oraz rozczarowujący remis z outsiderem z Tuluzy. Piłkarze Elie Baupa z pewnością w dzisiejszym spotkaniu będą chcieli zrewanżować się za ostatnie niepowodzenia.

20:38

Warto zwrócić uwagę na niesamowitą formę Kanonierów w ostatnich spotkaniach. Po porażce 1:3 z Aston Villą na inaugurację Premier League, gracze Wengera podnieśli się i odprawili z kwitkiem kolejno: dwukrotnie Fenerbahce (zwycięstwa 3:0 i 2:0), Fulham, Tottenham oraz Sunderland. To daje klubowi z Londynu drugie miejsce w ligowej tabeli, z punktem straty do Liverpoolu.

20:32

Zapraszam do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego meczu: Zapowiedź meczu OLM - ARS

20:29

Grupa F to też grupa, na którą będą zwrócone oczy wszystkich polskich fanów piłki nożnej - głównie ze względu na aż 5 Polaków występujących w zespołach tej grupy!(Szczęsny, Fabiański w Arsenalu oraz Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski w Borussi)

20:28

Przed nami pojedynek z grupy uznawanej za grupę "śmierci" w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, w końcu takie zespoły jak Borussia Dortmund, Napoli czy dwie drużyny grające w tym meczu to najwyższa światowa półka.

20:18

Za dosłownie minutę pojawią się składy obu zespołów, które desygnowali do gry trenerzy.

20:15

Serdecznie witam na relacji LIVE! z meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów w grupie F. Dziś będziemy świadkami spotkania pomiędzy Olympique Marsylia a Arsenalem Londyn. Kto będzie górą? Pierwszy gwizdek sędziego za około pół godziny!