Sobota, 6 lipca 2013, godz. 18:00
2 : 1
Partizan BelgradPartizan Belgrad
19:56

W finale Generali Deyna Cup spotkają się zatem zespoły mistrza Polski i Brazylii - Legia vs. Fluminense! O trzecie miejsce zagrają Austria Wiedeń i Partizan Belgrad. Za uwagę i wspólnie spędzone popołudnie dziękuje Marek Koktysz.

95'

Kiepsko wykonany wolny dla Partizana, kontra Legii. Dwaliszwili wykłada piłkę Bereszyńskiemu, który nie strzela w sytuacji "sam na sam". Zapomniał już jak to jest być napastnikiem. Koniec meczu!

94'

Znakomita indywidualna akcja Augusto, który poradził sobie z dwoma rywalami, a następnie zagrał w pole karne na Kucharczyka. Ten jednak minął się dosłownie o sekundę z piłką, która leciała prosto na wysokość jego głowy.

94'

Malbasić kiwa wzdłuż pola karnego, ale finalne podanie niecelne i Legia wychodzi z kontrą. Szybko jednak jest przerwana przez Partizana.

92'

Partizan cały czas nie odpuszcza i naciska Legię. Gospodarze Deyna Cup zamknięci na własnej połowie.

90'

Druga połowa przedłużona aż o 5 minut.

90'

Wielkie szczęście miała teraz Legia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę główką uderza Petrović, ale robi to bardzo niecelnie.

89'

Ofiarnie interweniuje teraz Bartek Bereszyński. Partizan nie odpuszcza.

88'

Jeszcze żółta kartka dla Malbasicia za ostre wejście.

87'

Jeszcze zmiana w Partizanie. Jojić opuszcza plac gry. W jego miejsce Petrović.

86'

Dossa potwierdza na razie, że rzeczywiście jest twardy. Podniósł się i zaraz wróci na boisko.

85'

Dossa Junior ratuje teraz Legię! Piłkę do pustej bramki mógł wstrzelić Jojić, ale obrońca Legii ofiarnie rzucił się mu pod nogi, co może okupić kontuzją. Obaj leżą na murawie!

84'

Strzela Mitrović, ale technicznie uderzoną piłkę łapie Kuciak.

84'

Legia już troszeczkę na "chodzonego". Tymczasem Partizan złapał drugi oddech po kontaktowym golu.

80'

W Partizanie też zmiana. Brasanac za Lukę.

80'

Zmiana w Legii. Kopczyński za Pinto.

79'

GOOL! Partizan zdobywa bramkę kontaktową! Siepović strzela bramkę.

78'

Znakomicie dośrodkował z prawej strony Radović. Kucharczyk wyskoczył zza pleców obrońcy i skierował futbolówkę w samo okienko siatki Lukaca.

77'

Kucharczyk!!! Kolejny gol zdobyty głową przez legionistów dzisiaj! 2:0!

76'

Uderzenie Kucharczyka zatrzymane przez bramkarza Partizana.

75'

Niespodziewanie Kuciak wdał się teraz w drybling z napastnikiem Partizana. Zawodnik z Belgradu fauluje bramkarza mistrzów Polski.

74'

Na murawie pojawia się kolejny letni nabytek Legii. Augusto zmienia Saganowskiego.

72'

Dobrze zorganizowana jest na razie Legia w obronie. Kolejny atak Serbów pewnie zatrzymany przez Warszawiaków.

70'

Jojić strzela jednak prosto w mur. Albo nie do końca zrozumiałem zamiar Serbów albo po prostu bardzo im to nie wyszło.

69'

Dossa Junior fauluje Siepovicia tuż przed polem karnym. Niebezpiecznie będzie teraz przy bramce Kuciaka.

68'

Ilić schodzi z boiska. Za niego Malabasić.

67'

Radović zderzył się z Volkovem w polu karnym Serbów. Sędzia reaguje jednak dopiero po pewnym czasie, kiedy obrońca się nie podnosi.

67'

Dośrodkowanie z rożnego wybite przez obrońców Partizana. Legia uwolniła się spod presji stworzonej przez Partizana.

64'

Chwilę później okazja dla Saganowskiego, ale napastnik strzela w obrońców.

63'

Ależ teraz zamieszanie! Dossa Junior mógł wcisnąć piłkę do bramki, ale się nie udało. Zakotłowało się niemiłosiernie!

62'

Nacisnął mocniej Partizan. Od pewnego czasu Serbowie przeważają.

60'

Z kolei Kojicia zmienia Mitrović.

60'

Zmiana w Partizanie. Ninković schodzi, za niego Scepović.

57'

Kucharczyk kiwa na lewej stronie, wykłada piłkę Saganowskiemu, który strzela bardzo niecelnie.

56'

Prawą stroną biegnie Bereszyński, ale podaje bardzo niecelnie. Partizan jednak nie wykorzystuje sytuacji.

55'

Kojić strzela prosto w Kuciaka. Legioniści na raty wybijają piłkę poza pole karne.

54'

Legia Warszawa - Partizan Belgrad

54'

Kucharczyk mocno uderza! Piłka jednak przelatuje nad poprzeczką. Jęk zawodu na trybunach.

53'

Mocne uderzenie z dystansu na bramkę Kuciaka, ale Słowak pewnie chwyta futbolówkę.

53'

Było blisko! Luka po ziemi zagrywa wzdłuż bramki Kuciaka, ale nie miał kto tego zakończyć!

52'

Wymiana krótkich podań Radovicia z Pinto kończy się stratą piłki oraz nieudaną kontrą Partizana.

50'

Próba strzału z dystansu na bramkę Kuciaka nieudana.

49'

Za długo kiwa Jojić, piłkę zabiera mu Vrdoljak. Chwilę później dośrodkowanie na Saganowskiego, ale tym razem główka nieudana.

48'

Niezła akcja Kojicia, ale równie dobra interwencja Raula Bravo.

47'

Długo holuje piłkę Dwaliszwili i ostatecznie z ataku Legii nic nie wychodzi.

45'

Zszedł też Kuba Kosecki, którego tak niemiłosiernie faulowali piłkarze Partizana (czyżby kontuzja?). Za niego Kucharczyk.

45'

Pierwsze zmiany w Legii. Na drugą połowę nie wyjdzie Wawrzyniak, za niego Raul Bravo.

45'

Piłkarze są już z powrotem na murawie. Zaczynamy drugą połowę!

18:52

Słabą pierwszą połowę osłodziła nieco bramka dla Legii tuż przed przerwą. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie Partizan odważnie ruszy do boju i będziemy mieli ciekawsze widowisko. Serbowie grają bardzo twardo, co może się w końcu skończyć dla legionistów jakimiś kontuzjami. Szczególnie Jakub Kosecki nie ma dzisiaj łatwo z krewkimi obrońcami Partizana.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

GOOOOOL!! SAGANOWSKI! Napastnik Legii pakuje piłkę głową do siatki. Dobre dośrodkowanie "Sagan" zamienia na ładną bramkę. Bramka do szatni!

44'

Na lewej stronie nieźle poczyna sobie Ninković. Po raz kolejny uskutecznia groźny rajd tą stroną. Nie ma z nim łatwego życia Bereszyński.

42'

Po raz kolejny sfaulowany Kosecki. Ostro sobie z nim poczynają piłkarze Partizana.

41'

Dobry zwód i zagranie Radovicia w stronę Marka Saganowskiego, ale napastnik Legii pomógł sobie ręką, przyjmując piłkę.

40'

Kolejna żółta kartka dla Partizana. Tym razem za faul taktyczny ukarany Jojić.

38'

Fauluje Kosecki, który urządził sobie mały pojedynek zapaśniczy z piłkarzem Partizana.

37'

Po pół godzinie gry trzeba sobie szczerze powiedzieć, że mecz nie porywa. Niestety, podobnie jak w spotkaniu Austrii z Fluminense.

36'

36'

Junior dobrze powstrzymuje Kojicia, który pada w polu karnym. Zaraz po zawodniku Legii przebiega jednak inny zawodnik Partizana i teraz obaj leżą na murawie.

34'

Aksentijević bez pardonu wchodzi w Koseckiego. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

33'

Rajd Ninkovicia. Serb mija paru zawodników Legii, ale w końcu rozbija się na murze złożonym m.in. z Jodłowca i Juniora.

32'

Jodłowiec zapędza się pod pole karne Partizana. Ryzykowna decyzja...

29'

Dzisiaj na Łazienkowskiej debiutuje piwo, które sprzedawane jest w punktach gastronomicznych. Na Żylecie wymyślono zatem okazjonalną piosenkę: "Chlupnij, chlupnij browara! Browara!".

28'

Próba zagrania do Koseckiego, ale piłka perfekcyjnie wyjęta spod nóg zawodnika warszawskiej Legii.

25'

Efektownie piętką zagrywał zawodnik z Belgradu, ale jego podanie było dalekie od ideału. Legioniści spokojnie wyprowadzają piłkę.

24'

Naciera Aksentijević, ale dobrze zatrzymuje go wracający pod własne pole karne Kosecki.

22'

Ostre wejście Kojicia. Zderzył się z Dossą. Między piłkarzami zaiskrzyło, napastnik Partizana odepchnął legionistę.

19'

W pole karne Kuciaka ostro dośrodkowywał napastnik Partizana. Groźnie to wyglądało, futbolówka przeleciała koło słupka bramkarza Legii, który trochę pokpił sprawę.

17'

Partizan przed szansą. Po ziemi między nogami obrońców strzelał Luka. Całą akcję nakręcił jednak Jojić.

15'

Radović próbuje dograć w pole karne, ale radzą sobie z tym podaniem obrońcy.

13'

Z daleka próbuje strzału Luka, ale była to bardzo niecelna próba.

11'

Okazja dla Legii. Popędził do prostopadłego podania Kosecki, zgrał do środka, a tam obrońca Partizanu prawie wbił ją sobie do bramki. Sytuację uratował bramkarz Lukac.

8'

Legioniści zamknięci na własnej połowie, ale na razie oba zespoły tylko odbierają sobie nawzajem piłki. Bez ataku na którąkolwiek bramkę.

5'

Dossa Junior gra z numerem 2. Po Arturze Jędrzejczyku, który odszedł do rosyjskiego FK Krasnodar.

4'

Junior wypatrzył na skrzydle Bereszyńskiego i próbował do niego zagrać dalekie podanie. Piłka jednak przecięta przez obrońcę Serbów.

3'

Niezłe prostopadłe podanie Pinto na wolne pole, ale Kosecki nie dobiega do futbolówki.

2'

Naciera Partizan. Strzał Serbów zatrzymany na plecach obrońców. Za chwilkę groźne uderzenie głową Kojicia mija bramkę Kuciaka.

1'

Legioniści łapią na spalonym napastnika Partizana.

1'

Na trybunie wschodniej pojawiła się flaga: "Kazimierz Deyna Legii Legenda, Cała Warszawa O Tobie Pamięta".

1'

Piłkarze ustawieni. Piłka na środku. Zaczynamy mecz!

18:01

Vuko żegna się z piłkarzami obu ekip. Od Partizana dostał jeszcze koszulkę klubową.

18:00

18:00

Na boisku jest już Aleksandar Vuković. Prezes Bogusław Leśnodorski i przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa wręczają Serbowi pamiątkową paterę.

17:58

Obie ekipy wychodzą już z tunelu na murawę. Wniesiona została flaga w barwach Legii z podobieństwem Kazimierza Deyny.

17:58

Wreszcie poczułem, że jestem na stadionie. Legioniści śpiewają "Legia na tronie. Legia w podwójnej koronie!" . Na meczu Austrii z Fluminense było tak cicho i spokojnie, że myślałem, że jestem na korcie tenisowym.

17:55

Standardowo na Ł3 - "Sen o Warszawie". Pomimo mizernej liczby ludzi na stadionie śpiew wychodzi przyzwoicie.

17:51

Ławki rezerwowych:

Legia: Skaba, Augusto, Kucharczyk, Kopczyński, Rzeźniczak, Cichocki, Bravo.

Partizan: Żivković, Stanković, Petrović, Barasanac, Ivković, Babić, Zivković, Malabasić, Gulan, Siepović, Mitrović.

17:48

Kapitanem Legii będzie dzisiaj oczywiście Ivica Vrdoljak. Drużynę z Belgradu poprowadzi do boju Sasa Ilić.

17:45

Na "Żyletę" powraca dzisiaj Piotr "Staruch" Staruchowicz, który poprowadzi dzisiaj doping na Legii.

17:45

Przed meczem przez Legię zostanie uhonorowany Aleksandar Vuković, który w latach 2001-2004 oraz 2005-2008 występował w zespole Wojskowych. Piłkarską karierę rozpoczynał natomiast właśnie w Partizanie Belgrad. Serb ogłosił już zakończenie kariery zawodowego piłkarza.

17:41

Przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Mistrzów Polski na sezon 2013/2014. Dzisiaj na boisku, od pierwszych minut, zadebiutuje, Dossa Junior. Poza tym, Jan Urban wystawił najsilniejszą "jedenastkę", której skład personalny nikogo nie dziwi.

17:39

Frekwencja, w stosunku do meczu Austrii z Fluminense, poprawiła się. Żyleta nieco bardziej się zapełniła. Wciąż jednak pozostawia wiele do życzenia, kibice wolą chyba delektować się słońcem i plażowaniem nad Wisłą niźli meczem Wojskowych.

17:37

Witamy się z Pepsi Areny w Warszawie. Relację na żywo z meczu Legii Warszawa przeciwko Partizanowi Belgrad poprowadzi - Marek Koktysz.