4 : 1
WikimediaAston Villa
1. połowa2 : 1
15:39

To wszystko z mojej strony - dziękuję za śledzenie relacji LIVE i zapraszam na kolejną, relację - meczu Crystal Palace z Chelsea Londyn. O 18:30 czeka Was również hit kolejki, Arsenal przeciw Manchesterowi City.

93'

4:1 - takim rezultatem kończy się spotkanie Manchesteru United z Aston Villa na Old Trafford. Pierwszy mecz 32. kolejki to przede wszystkim mocny początek gości, dobry występ Wayne'a Rooneya oraz multum straconych okazji Christiana Benteke.

92'

O tym jak niebezpieczny jest Januzaj przekonuje się Lowton - próba zablokowania młodego Belga kończy się kartką.

91'

Mamy czwarte trafienie Manchesteru United! Nieudany wślizg prawego obrońcy Aston Villi pozwala na rajd Januzaja i bardzo mocną wrzutę w pole karne, które mocnym uderzeniem egzekwuje Chicharito!

89'

Próba Clarka z 30 metrów przelatuje obok lewego słupka. Nie było w tym siły, celności i pomysłu.

86'

Crarkowi nie udaje się wślizg na Fellainim, sprowadzenie na ziemię pomocnika rywali ukarane zostaje żółtą kartką.

85'

Tonev próbował ukąsić bramkę de Gei, jednak jego strzał mija prawy słupek, tylko podnosząc ciśnienie rywalowi.

83'

Adnan Januzaj niecelnym, długim podaniem do Hernandeza psuje konstruowaną akcję zawodników z Old Trafford.

79'

Paul Lambert wprowadza drugiego zawodnika ze swojej ławki rezerwowych.

78'

Benteke znów stracił okazję na bramkę - duet stoperów zamiast kryć go sygnalizuje spalony, natomiast napastnik wślizgiem stara się sięgnąć długą piłkę. Niestety, bez powodzenia. To trzecia taka nieudana próba lidera ataku Aston Villi.

77'

Dwa rzuty rożne Aston Villi kończą się na niczym, jednak goście nie zamierzają odpuścić.

75'

Wayne Rooney zrobił już swoje - gol z główki a potem trafiony karny to wszystko, co napastnik Diabłów zrobi w tym meczu, zmienia go Javier "Chicharito" Hernandez.

72'

Dobra gra pod polem karnym gości, jednak sędzia odgwizduje spalonego Maty.

71'

71'

Bardzo blisko był Wayne Rooney, napastnik zwiódł rywali na 10 metrze pola karnego, jednak nie potrafił pokonać Guzana i zdobyć hat-tricka.

68'

Żegnamy Shinjiego Kagawę, którego zmienia Adnan Januzaj. Japończyk w tym meczu zaliczył asystę oraz kluczowe podanie grając na lewym skrzydle, natomiast młody Belg odpoczywał kilka spotkań i ma szansę znów zachwycić.

67'

Trochę nerwowo było w polu karnym, Benteke obiegał Vidicia na krótkim dystansie, Serb się przewrócił i sprowadził na ziemię również rywala. Jeśli był faul, to bardzo dobrze rozegrany przez kapitana gospodarzy.

65'

Za nami parę minut bardziej na korzyść gości. Manchester mając zaliczkę dwóch trafień pozwolił sobie na nieco spokoju, a inicjatywę zyskała Aston Villa.

64'

Bertrandowi się nie udało czysto powalczyć i kończy się to żółtą kartką.

57'

Jest trzecia bramka United! Zamieszanie w jedenastce Guzana, Büttner głową podaje piłkę do Fellainiego, ten gubi futbolówkę, jednak lepiej z nią radzi sobie Mata, który strzałem przy lewym słupku zdobywa swoją pierwszą bramkę w trykocie Manchesteru!

54'

Benteke znów blisko! Belg wyskoczył do dośrodkowania bardzo wysoko, przeskoczył rywala i uderzył piłkę głową, niestety ponad bramką.

53'

Aston Villa długo konstruuje akcję wokół jedenastki Manchesteru United. Nie było pomysłu by ukąsić Diabły i te w końcu piłkę zabrały.

50'

Ależ kiks Benteke, niepojęte! Perfekcyjne wejście Belga za obrońców, przyjmuje na klatkę piłkę po czym... nie trafia w piłkę! A wystarczyło ją tylko uderzyć!

46'

I zaczynamy kolejne 45 minut spotkania na Old Trafford!

45'

Konieczna zmiana na boisku - schodzi Rafael, na prawą stronę przechodzi Jones a lukę w środku łata Carrick.

47'

2:1 po pierwszej połowie - dwie bramki Wayne Rooneya, asysta i kluczowe podanie Kagawy - tyle ze strony gospodarzy. Wśród gości wykonawca świetnego wolnego - Ashley Westwood oraz sprawca rzutu karnego - Leandro Bacuna. Widzimy się za kwadrans!

46'

I pewniak Rooneya! Mocna piła na prawy słupek, co do centymetra mierzona na trafienie.

44'

Faul na Macie kończy się niestety żółtym kartonikiem dla Bacuny.

44'

Bardzo ładna długa piłka do Maty, nieco szczęścia i gdy Mata próbuje zatrzymać piłkę, Bacuna fauluje. Mamy jedenastkę dla United.

43'

Manchester na chwilę zamknięty w swoim polu karnym, inicjatywę odzyskują przyjezdni.

41'

Szybki atak Manchesteru - ładną akcję dwójkową rozegrali Mata z Kagawą, niestety w polu karnym już było za gęsto by utrzymać piłkę.

38'

Wrzutka na Benteke, wszyscy skaczą zgodnie w górę ale nikt do piłki nie dociera.

37'

Ale jest błąd Vidicia, który pod pressingiem zostaje nabity w swoim narożniku, co skutkuje kornerem.

36'

Wymiany piłek na boisku - raz gospodarze, raz goście, wszystko w ramach niemalże staropolskiej gościnności i serdeczności. Czyli jest przyjemnie, ale bez fajerwerków.

32'

Mata do Kagawy za obrońców, jednak zbyt nisko, bo Ci jednak piłkę strącają.

31'

Ron Vlaar zalicza bardzo ważną interwencję, powstrzymując Rooneya na linii 16. metra.

30'

Bardzo oryginalne wykonanie rzutu wolnego z ok. 40 metrów przez Villians - podanie na środek pola, a potem bardzo długie podanie fałszem, ale na aut bramkowy.

30'

Oskrzydlająca akcja gości - piłka krążyła od Weimanna do Albrightona, jednak nic z tego nie wynikło.

27'

Mocna wrzutka na Vidicia i chociaż piłkę wybija poza boisko Clark, to sędzia rożnego nie dyktuje.

26'

Faul na Kagawie na lewym skrzydle i będzie wrzutka już z wysokości pola karnego AVL.

25'

Diabły walczą w okolicach pola karnego Guzana, jednak obrońcy dobrze interweniują.

22'

Büttner walczył o swoje w polu karnym rywala, jednak przy okazji faulował.

22'

Kolejna próba Rooneya sprzed pola karnego, ale udaje się zblokować piłkę. Rozkręcają się gospodarze.

20'

1:1! Ależ dobra akcja Shinjiego Kagawy, który przeczekał wbiegających kolegów by posłać piłkę na głowę dalej ustawionego Rooneya. Ten bez problemów zmienia główkę na wyrównanie.

19'

Kolejna wrzutka Younga, jednak i tym razem bliżej rąk Guzana niż nóg Rooneya.

17'

Próba Manchesteru United - wrzutka Younga trafia prosto w ręce Guzana.

16'

Puszczają nerwy Buttnerowi - Holender po wślizgu rzuca się z pretensjami ku rywalowi, a to nie podoba się sędziemu.

13'

WESTWOOD! Piękne wykonanie rzutu wolnego przez Aston Villę - mur nie wyskoczył a piłka spokojnie wpadła do siatki!

11'

Rafael fauluje tuż przed jedenastką i nie ma wątpliwości sędzia.

9'

I wrzutka nieudana.

9'

Ciasno na prawym skrzydle AVL i pada faulowany przez Agbonlahora Rafael.

7'

Rzut wolny dla AVL, jednak dośrodkowanie Westwooda wyczyszczone przez obronę.

7'

Też słyszycie to dziwne "brzęczenie w tle"? To właśnie samolot z banerem, a koszt takiego przelotu to £800. Warto było?

4'

Dobra próba przedarcia się w pole karne Manchesteru, jednak wślizgiem akcję przerywa Jones.

2'

Jak zapowiadali, tak się stało - nad stadionem przeleciał samolot z napisem "Moyes Out".

1'

Rozpoczynamy spotkanie na Old Trafford!

13:37

Wayne Rooney miał udział w 47,9% bramek Manchesteru United w tym sezonie - to więcej niż jakikolwiek inny zawodnik EPL.

13:26

Znamy składy oraz ławki rezerwowe obu zespołów:

United: Amos, Giggs, Chicharito, Carrick, Nani, Welbeck, Januzaj. AVL: Steer, Sylla, Holt, Tonev, Bennett, Robinson, Lowton.

13:24

Christianowi Benteke udało się w tym sezonie 5 razy znaleźć drogę do bramki po uderzeniu piłki głową. Czy w meczu przeciwko United zdobędzie swoją 11. bramką w tym sezonie?

13:22

"Nikt nie chciał być następcą Fergusona. Teraz każdy chce być następcą Moyesa." - powiedział Ruud Gullit, holenderska legenda piłki nożnej. Według niego szkocki trener zasługuje na szansę i możliwość wzmocnienia teamu podczas letniego okna transferowego.

13:19

Czerwone Diabły obiły słupek aż 16 razy w tym sezonie. Większego pecha ma tylko Liverpool, trafiając w niego 23 razy.

13:04

Przeciwko swojej byłej drużynie zagra dziś Ashley Young. Angielski skrzydłowy daleko za sobą ma występy na tak dobrym poziomie, dzięki któremu zainteresowało się nim United, jednak dziś zapowiada walkę o "odbicie się" po ostatnim derbowym blamażu.

13:00

Na 45 minut przed pierwszym gwizdkiem witam w relacji LIVE ze spotkania, w którym Manchester United będzie starał się zatrzeć chociaż część śladów wtorkowej porażki, natomiast Aston Villa za cel postawiła sobie pobicie kolejnego rekordu Moyesa.