Chelsea LondynChelsea Londyn
17:55

To wszystko z Selhurst Park. Za śledzenie relacji dziękuję Państwu Filip Błajet.

17:55

Goście zagrali bardzo słaby mecz. Wydaje się, że Mourinho przegrał taktyczną walkę z Pulisem. Nawet Hazard dziś nie był sobą i nie stanowił takiego zagrożenia, do jakiego nas przyzwyczaił.

17:54

Z kolei Chelsea mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli i jutro zamiast być liderem, mogą spaść na trzecie miejsce.

17:53

Dzięki zwycięstwu Orły mają 6 punktów przewagi nad Cardiff i Sunderlandem. Utrzymanie ekipy Pulisa coraz bliżej.

94'

Lee Mason gwizdnął po raz ostatni. Crystal Palace wygrywa mecz i zdobywa ważne trzy punkty!

93'

Piłka raz jeszcze w rękach Speroniego po podaniu ze strefy obronnej Chelsea.

93'

Prostopadłe zagranie Salaha wyłapuje Speroni. Minuta do końca.

92'

Chelsea stara się jak najszybciej przenosić piłkę pod pole karne Chelsea długimi piłkami.

91'

Pulis gra na czas. Parr zmienia Puncheona i wzmacnia defensywę.

90'

Lee Mason dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. 240 sekund nadziei Chelsea.

90'

Żółta kartka za opóźnianie wznowienia gry.

88'

Z boiska schodzi zmęczony Camerone Jerome, który napracował się dziś niesamowicie dla drużyny. Na murawie Murray, zdobywca jednego gola w bieżącym sezonie.

88'

O'Keefe próbował podać do bramkarza, co przewidział Fernando Torres, jednak Hiszpan strzelił nad bramką.

86'

Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie Oscara wybite przez defensorów gospodarzy.

84'

Kolejny rzut rożny dla Chelsea, kolejny zakończony na głowie zawodnika Orłów.

83'

Crystal Palace wycofane do własnej strefy obronnej, ale nie wygląda to na desperacką defensywę, a dobrze zorganizowany w obronie zespół.

81'

Kolejna sytuacja gospodarzy. Jerome w tempo do Ledleya, Walijczyk na dobrej pozycji, ale kopnął daleko obok słupka. Następne ostrzeżenie dla Chelsea.

80'

Dobrze ustawieni gracze gospodarzy w obronie, ze spokojem wyprzedzają zawodników ofensywnych Chelsea.

80'

O'Keefe z dystansu pod poprzeczkę, Cech zdążył wyciągnąć rękę i przerzucić piłkę nad bramką.

78'

Kolejna groźna kontra gospodarzy! Ward wydryblował trzech piłkarzy, i podał do Jerome'a, a napastnik przedłużył do Puncheona. Anglik zwiódł i Azpilicuetę i huknął w kierunku bramki. Cech broni.

77'

Fatalne są dziś dośrodkowania The Blues. Chelsea miała dziś mnóstwo okazji na dobre wrzutki, ale mało z nich w ogóle dociera do adresata.

77'

Żółta kartka dla obrońcy gospodarzy za faul na Fernando Torresie.

74'

Jedinak to najlepszy piłkarz Crystal Palace w tym sezonie, zdecydowanie za dobry na Championship. Gdzie trafi kapitan Orłów w przypadku spadku jego drużyny z Premier League?

74'

Świetny odbiór Jedinaka, który odważnie popędził między kilkoma rywalami na bramkę Chelsea. Kapitan Orłów w tempo podał do Camerone'a Jerome'a, a strzał napastnika wylądował na słupku bramki The Blues!

73'

Kapitalna interwencja Speroniego. Strzał z dystansu Oscara wylądował pod nogami Hazarda, a Belg znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. Górą bramkarz Orłów.

72'

Chelsea naciska, piłka ciągle w strefie obronnej gospodarzy, ale brakuje strzałów i ostatniego podania.

70'

Swój występ w dzisiejszym spotkaniu zakończył także Schurrle. Za Niemca Dema Ba, dwóch nominalnych napastników Chelsea na boisku.

70'

Zmęczony Kongijczyk schodzi z boiska, w jego miejsce O'Keefe.

69'

Dobre podanie Hazarda do Ivanovicia. Serb miał dużo miejsca i jeszcze więcej czasu, a skończył akcję niecelnym dośrodkowaniem.

68'

Oscar drybluje w polu karnym i zagrywa piłkę na piąty metry. Speroni pewnie łapie piłkę.

67'

Wszystko wygląda dobrze, ale do 20 metra. Tam piłkarze Chelsea stają się bezradni.

65'

Chelsea wciąż bez klarownej okazji do zdobycia bramki. Crystal Palace dobrze rozbija akcje zaczepne gościu.

63'

Długo zwleka ze zmianami Tony Pulis, ale nic dziwnego, skoro ma powody do zadowolenia z gry swojego zespołu,

63'

Rzut wolny dla Chelsea z bocznej strefy boiska. Oscar dośrodkował na głowę Johna Terry'ego, ale Anglikowi nie udało się zrehabilitować za gola samobójczego.

62'

Dwójkowa akcja Jerome'a i Puncheona. strzał Anglika minął bramkę o kilka centymetrów. Blisko było drugiego gola dla gospodarzy.

60'

Chelsea wykonywała dziś już 11 rzutów rożnych, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

58'

Chelsea zaczyna przeważać, czy uda się The Blues odwrócić losy spotkania?

57'

Egipcjanin ma wzmocnić siłę ognia i wchodzi za słabo grającego Lamparda.

56'

Kolejna próba Chelsea z dystansu. Tym razem Ivanovic, ale niecelnie, Speroni nie musiał interweniować.

55'

Zablokowany strzał Torresa i kolejny rzut rożny dla Chelsea. I kolejny bez wymiernych korzyści.

54'

Z dystansu próbuje Eden Hazard, Speroni z najwyższym trudem wybija futbolówkę na rzut rożny.

53'

Mourinho nie czeka i już szykuje kolejną zmianę. Salah gotowy do wejścia na boisko.

52'

Bramka dla gospodarzy! Dośrodkowanie z lewej strony Warda, piłka po głowie Johna Terry'ego ląduje w siatce obok bezradnego Petra Cecha.

51'

Bolasie znowu radzi sobie z Ivanvoviciem. Dośrodkowanie Kongijczyka na niecelny strzał zamienił Cameron Jerome.

50'

Słaby mecz rozgrywa dziś Fernando Torres. Napastnik to musi być priorytet Chelsea w letnim okienku transferowym.

49'

Crystal Palace - ChelseaCrystal Palace - Chelsea

49'

Tym razem zrobił to o wiele lepiej angielski pomocnik. Piłka spadła pod nogi Terry'ego, który nie spodziewał się takiego prezentu i szybko został wyprzedzony przez defensorów Orłów.

49'

Schurrle wywalczył rzut rożny dla Chelsea. Lampard będzie miał jeszcze jedną szansę na dośrodkowanie.

47'

Krótko rozegrany rzut rożny Chelsea kończy się spalonym Lamparda.

46'

Zaczyna się druga połowa, przy akompaniamencie okrzyków żywiołowych kibiców gospodarzy.

46'

Mourinho nie czeka, na boisku melduje się Oscar zmieniając innego Brazylijczyka Davida Luiza.

16:59

Posiadanie piłki w pierwszej połowie: Crystal Palace 33% - Chelsea 67%

16:58

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była decyzja Lee Masona, który nie przyznał rzutu karnego Crystal Palace. Powtórki pokazują, że Cahill wyraźnie zaczepił nogi Bolasiego i gospodarze powinni wykonywać rzut karny.

16:57

Dzisiejszy mecz trochę przypomina mi starcie Chelsea z West Hamem, tyle że wtedy The Blues chociaż strzelali na bramkę, a dziś grają po prostu słabo.

16:54

W ekipie Crystal Palace groźne wejścia zalicza Mariappa, a z lewej strony sporo kłopotów Ivanoviciowi przysparza Bolasie.

16:52

Mourinho chyba źle zestawił skład. W szeregach The Blues brakuje kreatywności. Myślę, że nawet Salah wniósłby sporo ożywienia, jeśli Portugalczyk koniecznie chce dać odpocząć Willianowi i Oscarowi.

47'

Ostatni gwizdek w pierwszej części spotkania. Na razie bez bramek, Crystal Palace pewnie w obronie i groźnie w kontratakach.

46'

Wrzutka Lamparda kończy się podobnie jak poprzednie - na głowie zawodnika Crystal Palace.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty, a kibice są świadkami kolejnego rzutu rożnego dla Chelsea.

45'

Drybling Schurrle kończy się kornerem dla The Blues. Dośrodkowanie Lamparda wyczyszczone przez obrońców gospodarzy.

44'

Davida Luiz z ponad 20 metrów po podaniu Eden Hazarda, jednak z podobnym skutkiem co za pierwszym razem. Wysokooooo.

43'

Najwięcej zagrożenia płynie z prawej strony Crystal Palace, zdecydowanie poniżej swoich możliwości gra dziś Azpilicueta.

41'

Z drugiej strony kolejne dobre ofensywne wejście Mariappy, który wycofał piłkę do Puncheona. Anglik był dobrze ustawiony, jednak uderzył fatalnie i wysoko nad poprzeczką.

40'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Franka Lamparda, Terry posyła piłkę nad poprzeczką. The Blues dalej bez celnego strzału.

39'

Korner dla Crystal Palace kończy się strzałem zza pola karnego Jedinaka, pewnie łapie piłkę jednak Petr Cech.

36'

Chelsea dalej bez pomysłu na rozerwanie obrony Orłów. Wydaje się, że The Blues brakuje kreatywności z przodu. Willian albo Oscar na pewno by się przydali w miejsce Lamparda/Luiza,

33'

Wydaje się, że Lee Mason podjął złą decyzję, Cahill trafił w nogi Bolasiego.

32'

Żółtko za zagranie ręką Johna Terry'ego.

32'

Jerome w tempo do Bolasie, Cahill wślizgiem w polu karnym odbiera piłkę skrzydłowemu Orłów. Mimo protestów kibiców gwizdek Masona milczy.

30'

Kolejna dobra akcja Crystal Palace na prawej stronie. Dikgacoi do Mariappy, dośrodkowanie obrońcy Orłów niedokładne. Lepiej lewej flanki musi bronić Chelsea.

28'

Groźne wejście Torresa, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne. Strzał Hiszpana zablokowany, rzut rożny. Wrzutka Lamparda nieudana.

26'

Puncheon znalazł się w polu karnym po dwójkowej akcji z Mariappą, dośrodkował na drugi słupek, ale trochę za mocno i Yannick Bolasie źle przyjął futbolówkę i nie trafił w bramkę. Najgroźniejsza akcja gospodarzy.

25'

Ivanovic ma na razie spore problemy z Bolasie, który dobrze drybluje i panuje nad piłką.

27'

Po raz kolejny zagrożenie ze strony Bolasie. Reprezentant Kongo z dwudziestu metrów po ziemi, ale słabo i obok bramki.

24'

Nietypowy błąd Edena Hazarda, który... źle wykonał rzut z autu.

23'

Rzut wolny z okolic środka boiska wykonał Frank Lampard, jednak Speroni łatwo wyłapał piłke.

22'

Dalej bez klarownych sytuacji. Chelsea nie imponuje od początku spotkania i gra strasznie nerwowo. Orły nie zamierzają łatwo oddać pola.

20'

Puncheon powalił Azpilicuetę i zobaczył żółty kartonik.

18'

Dobre ofensywne wejście Azpilicuety. Hiszpan znalazł się w polu karnym i zagrał wzdłuż pola bramkowego, Schurrle nie zdążył jednak do podania defensora The Blues.

18'

Bolasie wrzuca raz jeszcze i raz jeszcze obrońcy Chelsea dobrze interweniują.

17'

Bolasie wygrał pojedynek z Ivanoviciem, dośrodkował z lewego skrzydła, ale obrońcy The Blues na posterunku.

16'

Kolejna wrzutka z prawej strony Crystal Palace. Mariappa dośrodkował jednak zdecydowanie za mocno.

13'

Żółta kartka za wślizg w nogi Davida Luiza. Wyraźnie spóźniony ofensywny gracz Orłów.

13'

Groźnie pod bramką Crysta Palace. Wrzut z autu Ivanovicia, piłka na piątym metrze pod nogami Fernando Torresa i uderzenie Hiszpana zablokowane w ostatniej minucie.

12'

Pierwszy raz pokazał się dziś Eden Hazard. Dobry drybling Belga, ale ostatnie zagranie nieudane.

10'

Eden Hazard na razie ustawiony na prawym skrzydle, na lewej flance biega Andre Schurrle.

8'

Crystal Palace póki co dobrze zorganizowane w defensywie, ciężko znaleźć lukę w strefie obronnej Orłów.

6'

Pierwsza groźna akcja Orłów. Dwójkowa akcja Mariappy i Puncheona, dośrodkowanie wybite przez obrońców Chelsea.

6'

Pierwszy strzał w wykonaniu Chelsea. Jakość uderzenia Luiza wypadałoby jednak przemilczeć, piłka poleciała kilkanaście metrów ponad poprzeczką.

4'

Chelesa stara się uspokoić grę i rozgrywa piłkę na ziemi od własnej połowy.

2'

Nerwowy początek, długie, niecelne piłki z obu stron.

1'

Zaczynamy! Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Lee Masona, Torres do Schurrle i piłka w grze.

15:58

Ważna będzie walka w środku pola. Jeśli Luiz i Matić zdominują rywalizację siłowo, to Crystal Palace zejdzie z boiska pokonane.

15:57

W Londynie słonecznie jakby był to Madryt, a nie stolica Anglii. Idealne warunki do gry w piłkę nożną.

15:55

Piłkarze już wychodzą z szatni, na Selhurst Park gorąca atmosfera i głośny doping.

15:50

Spotkanie sędziować będzie Lee Mason, który w tym sezonie prowadził 20 spotkań Premier League. Pokazał 5 czerwonych kartek i podyktował 2 rzuty karne. Gwizdał w przegranym przez Chelsea spotkaniu z Newcastle i w trzech meczach Orłów. Dwa z nich Crystal Palace wygrało.

15:47

Jeśli Crystal Palace dziś przegra, może znaleźć się w strefie spadkowej. Zarówno Cardiff, jak i Sunderland, tracą do Orłów po 3 punkty.

15:44

W składzie Chelsea mała niespodzianka. Nie ma ani Williana, ani Oscara, jest za to trio Matić - Luiz - Lampard. Brazylijczycy prawdopodobnie wypoczywają przed wtorkowym meczem z PSG.

15:40

Chelsea wygrała cztery ostatnie spotkania z Crystal Palace. Czy The Blues podtrzymają dobrą dyspozycję? Piszcie swoje typy w komentarzach!