Sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 18:00
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 3
90'

Legia Warszawa wygrywa z Zagłębiem 3-1 i utrzymuje swoją przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań

90'

Pan Jarosław Rynkiewicz dolicza jeszcze 2 minuty

88'

Przez chwilę na połowie Legii pozostał tylko Dusan Kuciak. Tak wysoko podeszli goście pod Zagłębie

88'

Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego ale żaden z zawodników nie dotknął piłki i ta przeleciała całe pole karne.

86'

Do końca spotkania ok. 5 minut. Legia spokojnie rozgrywa piłkę, nie forsuje tempa.

84'

Zagłębie strzeloną bramką postraszyło Legię, ale ta dzisiaj gra konsekwentnie i raczej zwycięzca tego spotkania się nie zmieni.

83'

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 9154 widzów

78'

Niespodziewanie bramkę strzela Zagłębie. Miłosz Przybecki urwał się obrońcom Legii i pokonał strzałem między nogami Dusana Kuciaka.

77'

1-3 !

77'

Dośrodkowanie Curto na bramkę próbował zamienić Łukasz Piątek, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

76'

Indywidualna akcja Adriana Błąda i będzie rzut rożny dla Miedziowych.

75'

Mistrzowie Polski nie pozwalają Zagłębiu wyjść ze swojej połowy.

74'

Kolejny rzut rożny dla Legii.

74'

Słowak prezentuje się dzisiaj bardzo dobrze, cały czas urywa się obrońcom Zagłębia, którzy nie mogą sobie z nim poradzić.

74'

72'

Duda wpadł w pole karne Miedziowych i w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

72'

Piłkarze Legii są lepsi w każdym elemencie gry i dużo lepiej operują piłką

69'

Kibice Zagłębia pomimo niekorzystnego wyniku spotkania, cały czas głośno dopingują swoich piłkarzy.

68'

Duda oddał strzał z ok. 25 metrów ale po raz kolejny nad poprzeczką.

67'

Bardziej spodziewaliśmy się wejścia Papadopulosa ale trener Lenczyk ma inną koncepcję na ten mecz.

66'

Na boisku w miejsce Lubomira Guldana pojawił się Łukasz Piątek.

64'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Dzinić. Zdecydował się na strzał przewrotką z 15 metrów ale piłka przeleciała obok bramki.

63'

Z 25 metrów strzelał Curto ale piłka po nodze zawodnika Legii wychodzi za boisko

62'

Daniel Łukasik wchodzi za Ivicę Vrdoljaka w 62 minucie meczu.

60'

Do wejścia szykuje się Daniel Łukasik.

59'

Michał Żyro zdecydował się na strzał zza pola karnego ale piłka przeleciała nad poprzeczką

58'

Kolejny rzut wolny dla Legii i do piłki podchodzi Tomasz Brzyski.

56'

Dośrodkowywał Brzyski a najwyżej do piłki wyskoczył Dossa Junior, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

56'

Vidanov sfaulował Koseckiego i będzie rzut wolny dla Legii

54'

Legia dzisiaj nie poprzestanie na trzech bramkach, cały czas dąży do zdobycia kolejnej. Teraz przed szansą stanął Orlando Sa, ale przestrzelił.

51'

Rzut wolny dla Legii na boku połowy Zagłębia.

49'

Miedziowi rozpoczęli odważniej drugą połowę. Nie mają teraz już nic do stracenia

48'

Rzut wolny dla Zagłębia

47'

W Legii Jakub Kosecki zajął miejsce Henrika Ojamyy.

46'

A Adrian Błąd zajął miejsce Bertilssona

46'

Przybecki za Abwo w przerwie.

19:06

Ruszamy z drugą połową !

19:01

W Zagłębiu do wejścia szykują się Miłosz Przybecki oraz Adrian Błąd

19:01

Nie ma Henrika Ojamyy, w jego miejsce wejdzie Jakub Kosecki.

19:00

Piłkarze wrócili już na boisko

18:58

Z trybun to spotkanie ogląda nieobecny dzisiaj Arkadiusz Piech. Nie jest zadowolony z gry swoich kolegów ale również z pracy sędziego dzisiejszego meczu.

18:51

Intensywnie rozgrzewa się Jakub Kosecki. Możemy spodziewać się zmiany po przerwie.

18:49

Jak na razie jest to zdecydowanie najgorszy mecz w wykonaniu Zagłębia na wiosnę. Legia z kolei wykonuje zadania powierzone przez trenera Berga i kontroluje przebieg spotkania.

46'

Zagłębie próbuje, ale grając w osłabieniu przegrywa ze skutecznie grającą Legią Warszawa 0-3

45'

Sędzia doliczył jeszcze jedną minutę.

45'

Na strzał zdecydował się Pinto i pięknym strzałem pokonał Silvio Rodicia !!! 0-3

45'

Przy piłce Pinto i Brzyski.

44'

Na 20 metrze sfaulowany został Duda i będzie rzut wolny dla Legii.

43'

Kolejna szansa dla Legii. Dośrodkowywał Żyro ale do piłki nie doskoczył Sa

39'

Legia podeszła teraz wyżej i pressingiem zmusza do błędów zawodników Zagłębia.

37'

Dośrodkowywał Brzyski a do piłki doszedł Dossa Junior jednak jego strzał obronił po raz kolejny Rodić.

36'

Rzut rożny dla Legii.

35'

Przypomnę, że od 19 minuty Zagłębie gra w 10 po czerwonej kartce dla Rymaniaka.

34'

Legia kontroluje mecz i nie pozwala na skuteczną grę gospodarzom.

31'

Groźny strzał głową Orlando Sa, ale Rodić wybił piłkę przed siebie.

30'

Dobre dośrodkowanie Cotry ale do piłki nie doskoczył Johan Bertilsson.

27'

Duda po raz kolejny sfaulował jednego z zawodników Zagłębie i dostał ostrzeżenie od sędziego Rynkiewicza.

25'

Z 18 metrów strzelał Cotra ale Kuciak pewnie złapał piłkę.

25'

Dużo błędów Miedziowych, które powodują co raz większe zagrożenie, trener Orest Lenczyk na pewno będzie musiał coś zmienić w przerwie meczu.

23'

Przed piłkarzami Zagłębia teraz trudne zadanie aby nie przegrać tego meczu zbyt wysoko. Jak na razie są tylko tłem dla dobrze grającej Legii.

20'

Kontrowersyjny rzut karny. Na pewno po meczu będzie jeszcze o tym głośno.

20'

Ivica Vrdoljak podwyższa na 0-2

20'

Za faul z polu karnym i będzie jedenastka dla Legii.

19'

Czerwoną kartką ukarany został Bartosz Rymaniak

18'

Legioniści dużo swoich akcji przeprowadzają przez swoich obrońców, próbując tym samym wciągnąć Miedziowych na swoją połowę.

16'

Brak Piecha jest dzisiaj widoczny. Berilsson jak na razie nie prezentuje się najlepiej

13'

Lewa strona w Zagłębiu nie radzi sobie najlepiej z dwójką Duda-Żyro

12'

Lubomir Guldan fauluje Henrika Ojamee na 30 metrze od bramki Rodicia i będzie rzut wolny dla Legii.

11'

Legia po szybkim początku spotkania, trochę spuściła z tonu i próbuje teraz na spokojnie rozgrywać piłkę.

7'

Pierwszy strzał Zagłębia! Z prawej strony dośrodkowywał Vidanov a David Abwo zdecydował się na strzał głową, piłka jednak przeleciała na poprzeczką.

7'

David Abwo fauluje Brzyskiego i mamy rzut wolny dla Legii na środku boiska.

5'

Zagłębie na razie jest bezradne wobec taktyki Legii. Miedziowi nie mogą wymienić kilku podań między sobą, bo od razu są atakowani przez Legionistów.

3'

Legia od pierwszego gwizdka spokojnie rozgrywała piłkę. Prostopadłym podaniem został obsłużony Orlando Sa i w sytuacji sam na sam z Rodiciem, pokonał bramkarza Zagłębia.

2'

0-1 !!

18:01

Rozpoczynają piłkarze Legii Warszawa! Miejmy nadzieję, że piłkarze stworzą dzisiaj bardzo dobre widowisko!

17:57

Zagłębie zagra dzisiaj w strojach pomarańczowo-czarnych, a Legia w zielono-białych.

17:56

Piłkarze już są na murawie! Za chwilę rozpocznie się ostatnia kolejka rundy zasadniczej

17:55

Wobec braku Arkadiusza Piecha wszyscy spodziewali się, że jego miejsce zajmie Michal Papadopulos ale dzisiaj zasiądzie on tylko na ławce. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem w drużynie Miedziowych będzie Johan Bertilsson.

17:51

Faworytem spotkania jest niewątpliwie Legia, ale ostatnie mecze w Lubinie pokazały, że Zagłębie potrafi wygrać z każdym przed własną publicznością.

17:48

Niespodzianką w składzie Zagłębia na ten mecz jest niewątpliwie brak w wyjściowej jedenastce Jirego Bilka, który dotychczas był pewnym punktem defensywy Miedziowych. Jego miejsce zajął Adam Banaś.

17:45

W związku z pojawiającymi się co raz częściej w mediach informacjami odnośnie odejścia Oresta Lenczyka z Zagłębia, klub wydał specjalne oświadczenie : Zarząd spółki nie prowadzi żadnych rozmów, których efektem mogłaby być zmiana na pozycji trenera. Orest Lenczyk cieszy się zaufaniem władz klubu, a ocena jego pracy jest pozytywna.

17:42

Obie drużyny zagrają dzisiaj bez swoich najlepszych strzelców. W składzie Legii zabraknie dzisiaj Miroslava Radovicia, natomiast Zagłębie będzie musiało sobie radzić bez Arkadiusza Piecha. Powodem ich absencji jest nadmiar żółtych kartek.

17:39

Dzisiaj będzie to 25 mecz tych drużyn w Lubinie. Dotychczas gospodarze zwyciężali 7 razy, Legia 9, a 8 razy padł remis.

17:34

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Pan Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry.

Sędzia asystent 1: Krzysztof Myrmus – Śląski ZPN (FIFA) Sędzia asystent 2: Marek Arys – Zachodniopomorski ZPN Sędzia techniczny: Maciej Mikołajewski – Lubuski ZPN