Poniedziałek, 31 marca 2014, godz. 18:00

Koniec meczu , Zagłębie wygrywa z Wisłą Kraków 3-1 !!

94'

Łukasz Piątek za Aleksandra Kwieka

93'

Wisła na kolanach , Miśkiewicz nie trafił w piłę podaną przez Michała Nalepą i piłka wtoczyła się do bramki.

92'

Emocjonująca końcówka spotkania

92'

3-1 !!!

91'

Niezawodny w tej rundzie Arkadiusz Piech wyprowadza Zagłębie na prowadzenie

91'

2-1!!!

90'

Na boisku opatrywany jest Guerrier

89'

Zagłębie walczy do końca i próbuje agresywniej atakować w końcówce meczu

88'

Żółtą kartką ukarany został Fabian Burdenski za faul na Davidzie Abwo

88'

Szybka akcja Wisły, w sytuacji sam na sam z Rodiciem stanał Guerrier ale górą bramkarz Miedziowych

87'

Z rzutu wolnego idealnie w okienko przymierzył Manuel Curto i w 86' mamy remis

86'

1-1!!

86'

Żółtą kartką ukarany został Gordan Bunoza za faul na Arkadiuszu Piechu

85'

Dzisiejsze spotkanie na żywo ogląda 4776 osób

84'

Tym razem dośrodkowywał Stilić ale piłę wybił Janoszka i gra przeniosła się teraz w głąb boiska

84'

Po dośrodkowaniu Garguły piłkę na kolejny "korner" wybił Rymaniak

84'

Rzut rożny dla Wisły

83'

Obrona Zagłębia może chyba odetchnąć bo Chrapek dzisiaj sprawiał im bardzo dużo problemów.

82'

Na boisku melduje się Fabian Burdenski w miejsce Michała Chrapka.

81'

Miedziowi rozgrywają dzisiaj chyba najsłabsze spotkanie w tym roku. W ich grze nie widać pomysłu na stworzenie jakiejś efektywnej akcji.

80'

Abwo wyszedł sam na sam z Miśkiewiczem, jednak sędzie odgwizdał pozycję spaloną Nigeryjczyka.

78'

Łukasz Janoszka wchodzi w miejsce Michala Papadopulosa.

77'

Miedziowi nie mają teraz już nic do stracenia. Trener Lenczyk powinien spróbować coś zmienić, bo jak na razie to Wisła cały czas atakuje.

75'

Wisła dopięła swego. Kolejna szybka akcja Chrapka, który wbiegł w pole karne Zagłębia a ostatecznie do piłki dopadł Burliga wyprowadzając Wiślaków na prowadzenie.

74'

0-1 ! Bramkę zdobył Łukasz Burliga

74'

Manuel Curto podał za mocno do wychodzącego Bartosza Rymaniaka i obrońca Miedziowych nie zdążył do piłkii

72'

Wisła krótkimi podaniami przedostała się pod pole karne Zagłębia ale całą akcję zakończył swoim wejściem Lubomir Guldan.

71'

Rymaniak wypuścił Davida Abwo , ale Michał Miśkiewicz wybiegł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo.

70'

Zagłębie atakuje, ale zarówno strzały jak i podania w polu karnym są dzisiaj niecelne

68'

Po raz kolejny Abwo dośrodkował w pole karne ale obrońcy Wisły radzą sobie dzisiaj znakomicie z takimi piłkami

67'

Dośrodkowanie Chrapka, ale pewnie piłkę łapie Silvio Rodić.

66'

Faul Guerriera na Abwo , Nigeryjczyk jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w tej części meczu.

64'

Groźny strzał zza pola karnego ale piłke sparował Miśkiewicz

64'

62'

61'

Sarki opatrywany przez klubowych lekarzy, a do wejścia szykuje się Guerrier

60'

Po za murawą leży po raz kolejny Emmanuel Sarki, a na murawie po faulu Brożka przez chwilę leżał Elvedin Dżinić.

60'

Dorde COtra fauluje Sarkiego w narożniku Wisły i od rzutu wolnego rozpocznie Biała Gwiazda

58'

Obie drużyny grają agresywniej od pierwszych minut drugiej połowy i mamy co raz więcej fauli.

58'

Zagłębie Lubin - Wisła KrakówZagłębie Lubin - Wisła Kraków

57'

Rymaniak nabił piłką Semira Stilicia i do bramki rozpoczął Rodić.

57'

Dwa rzuty rożne jednak nie przyniosły zmiany rezultatu.

56'

Zagłębie złapało oddech i przycisnęło teraz Wiślaków.

55'

Manual Curto był bliski przelobowania Miśkiewicza jednak piłka uderzyuła w poprzeczką, a następnie po kilku dobitkach Miedziowych , obrońcy Wisły wybili po za boisko

54'

Faulowany na prawej stronie boiska jest David Abwo. Nigeryjczyk jak na razie jest nie do upilnowania dla Piotr Brożka.

52'

Dwójkowa akcja Chrapka z Gargułą, zakończona niecelnym strzałem tego pierwszego.

51'

Na murawie leży Emmanuel Sarki, którego sfaulował Cotra. Potrzebna była interwencja służb medycznych ale raczej obejdzie się bez większych komplikacji i zaraz zawodnik powróci na boisko

50'

Pierwsza udana akcja Abwo. Urwał się Piotrowi Brożkowi Jednak dośrodkowaną piłę wybił jeden z obrońców.

49'

Kolejny rzut rożny dla Wisły, jednak piłkę wybijają obrońcy Zagłębia

49'

Na prawym skrzydle urwał się Sarki ale jego dośrodkowanie zakończyło się tylko rzutem rożnym

48'

Wisła konsekwentnie chce grać szybko piłką, próbując złamać obronę Zagłębia.

47'

Wejście Davida Abwo powinno ożywić grę Zagłębia, bo postawa Bertilssona nie mogła zadowolić trenera Lenczyka

46'

Ruszamy :))

46'

Abwo za Bertilssona od 46 minuty

19:00

Piłkarze już powrócili na murawę, pierwsi zameldowali się na niej Wiślacy. Za moment zaczynamy drugą połowę meczu.

18:58

Dzisiejsze spotkanie prowadzi Pan Tomasz Kwiatkowski, dla którego jest to debiut na szczeblu Ekstraklasy

18:52

Z trybun spotkanie oglądają nieobecni dzisiaj, Miłosz Przybecki oraz Adrian Błąd.

18:50

Bardzo dobrze w pierwszej połowie prezentowały się formacje defensywne obu zespołów. Szczególnie zadowolony może być trener Wisły, bo jego młodzież w obronie rozgrywa dzisiaj dobre zawody.

45'

Do przerwy 0-0. Wisła przeważa, jej gra jest bardziej kombinacyjna czym próbuje zaskoczyć Zagłębie

45'

Obaj trenerzy na stojąco i na spokojnie obserwują grę swoich zespołów.

44'

Semir Stilić jest dzisiaj trudny do upilnowania i to właśnie z nim piłkarze Zagłebia mają najwięcej problemów.

42'

Dośrodkowywał Cotra, jednak pewnie piłkę złapał Michał Miśkiewicz.

42'

Za wysoko uniesiona noga przez Piotr Brożka i mamy rzut wolny dla Zagłębia

41'

Wisła przeważa i oddaje co raz więcej strzałów, jednak są one niecelne. Tym razem próbował Stilić.

40'

Fantastyczna interwencja Rodicia. Piłka jak po sznurku wędrowała między piłkarzami Wisły aż po dośrodkowaniu doszedł do niej Chrapek i głową z dwóch metrów próbował pokonać bramkarza Zagłębia.

38'

Rzut rożny dla Wisły. Piłka doszła do Bunozy jednak jego strzał głową przeleciał nad bramką Silvio Rodicia.

38'

Wisła szybko rozegrała akcję, w takich przypadkach zawsze nie pilnowany jest Sarki i próbuje co raz oddawać strzały . Jak na razie niecelnie.

36'

Elvedin Dżinić znalazł się sam przed Michałem Miśkiewiczem, zdołał oddać strzał, jednak po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

36'

Dobre spotkanie możemy oglądać dzisiaj w Lubinie. Obie drużyny chcą grać szybko co może podobać się kibicom

33'

Bardzo ładna akcja Wisły. Chrapek zagrał na wolne pole do Sarkiego jednak jego dośrodkowanie padło łupem obrońców.

31'

Aleksander Kwiek powinien strzelić bramkę. Bertilsson dograł mu piłkę, a ten będąc bez krycia, po prostu przekombinował i jego strzał obronił Miśkiewicz

30'

Bertilsson w końcu utrzymał się dłużej przy piłce, jednak dograł do będącego na spalonym Arkadiusza Piecha.

30'

Tym razem piłkę wybili obrońcy Wisły Kraków.

29'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia

28'

Manuel Curto dośrodkował piłkę idealnie na głowę Lubomira Guldana, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na spojeniu.

28'

Rzut rożny dla Zagłębia.

27'

Kontra Zagłębia Lubin, Papadopulos rozegrał piłkę na prawe skrzydło jednak strzał Rymaniaka złapał Miśkiewicz.

26'

Piech fauluje Urygę i mamy rzut wolny.

26'

Wisła gra szybko i kombinacyjnie, czym jak na razie sprawia problemy Miedziowym.

23'

Na indywidualną akcję zdecydował się Michał Chrapek. Odegrał na jeden kontakt z partnerem z drużyny i wpadł w pole karne. Zdołał oddać strzał jednak piłka przeleciała obok bramki Zagłębia

23'

Rzut rożny dla Wisły Kraków, Semir Stilić próbował dośrodkować, jednak piłkę zablokował Bilek

20'

Rzut wolny dla Zagłębia Lubin na środku boiska. Po chwili Piech fauluje w polu karnym Bunozę i mamy rzut wolny dla Wisły.

20'

Lekka przewaga Wisły od kilku minut. Tym razem po składnej akcji na strzał zza szesnastki sdecydował się Stilic, jednak niecelnie.

19'

Zakotłowało się pod bramką Zagłębia, po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę z 4 metra wybijał Curto.

18'

Błąd Dżinicia, który mógł kosztować Miedziowych nawet utratę bramki jednak po chwili Słoweniec naprawił swój błąd

16'

Wisła krótko rozegrała piłkę na połowie Zagłębia, ostatecznie Chrapek chciał prostopadłą piłką wypuścić Pawła Brożka, jednak podanie było za mocne.

15'

Emmanuel Sarki zdecydował się na strzał z 17-stu metrów jednak piłka wylądowała aż na aucie.

13'

Wisła na razie nie radzi sobie z pressingiem Zagłębia.

12'

Kibice miedziowych, mimo małej liczby, głośno dopingują swoich piłkarzy.

10'

Gra przeniosła się do środka pola, obie drużyny próbują osiągnąć przewagę grając krótkimi podaniami.

7'

Rzut rożny dla Wisły jednak bez efektów.

6'

Składna akcja Wiślaków, wymienili kilka dokładnych podań między sobą, jednak dośrodkowanie Sarkiego zablokował Cotra.

5'

Zagłębie na razie przeważa, jednak brakuje ostatniego dokładnego dogrania.

5'

Piech urwał się Urydze i po raz kolejny dograł do Olka Kwieka, jednak tym razem piłkę zablokowali obrońcy.

4'

Na razie Wisła stara się spokojnie rozgrywać piłkę, jednak piłkarze Zagłębia od początku spotkanie grają agresywnie pressingiem.

2'

Pierwsza okazja dla Zagłębia Lubin. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Cotra a Kwiek strzelił niecelnie głową.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczynają goście.

17:57

Piłkarze już są na murawie, także za chwilę ruszamy !!

17:54

W porównaniu z meczem derbowym, frekwencja na stadionie Zagłębia będzie o wiele niższa. Trybuny świecą pustkami ale do meczu jeszcze 6 minut, także miejmy nadzieję, że jeszcze nie wszyscy dotarli.

17:50

Dzisiejsze spotkanie będzie również pojedynkiem dwóch najbardziej doświadczonych trenerów w polskiej Ekstraklasie. Bardziej doświadczony jest trener Lenczyk, który prowadził swoje zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej już 578 razy. Z kolei Franciszek Smuda, który ma na swoim koncie 439 spotkań na ławce trenerskiej, może poszczycić się trzema Mistrzostwami Polski.

17:42

Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Bieszczad, Burdenski, Szwczyk, Bartosz, Guerrier, Klarić, Stjepanović

17:42

Trener Franciszek Smuda miał większy ból głowy. Za czerwoną kartkę w spotkaniu z Legią pauzować musi filar obrony Wisły, Arkadiusz Głowacki i zastąpienie jego może być najtrudniejsze.

17:40

Ławka rezerwowych Zagłębia: Ptak, Abwo, Banaś, Bonecki, Janoszka, Piątka, Vidanov

17:40

Trener Orest Lenczyk ustalając skład na to spotkanie mógł liczyć na większość swoich zawodników, także nie wprowadził wielu zmian do składu. Jedynie postać Johana Bertilssona w wyjściowej jedenastce może być małym zaskoczeniem, choć Szwed w ostatnich meczach zanotował zwyżkę formy i powinien godnie zastąpić Davida Abwo.

17:35

Z kolei piłkarze Zagłębia Lubin, prezentują formę do jakiej już nas przyzwyczaili w poprzednich latach. Po słabszej rundzie jesiennej, wiosną Miedziowi zdobywają punkt za punktem. W tegorocznych meczach przegrali tylko w Białymstoku z Jagiellonią 1-0

17:30

Jesienią w Krakowie, Wisła wygrała 1-0 po bramce Łukasza Garguły. W tym roku krakowianie z meczów na wyjeździe nie wracali jeszcze przegrani, dwa razy remisowali swój mecz a jeden wygrali i było to spotkanie z Piastem Gliwice (1-0).

17:21

Zagłębie zmierzy się dzisiaj z Wisłą w Lubinie po raz 21. Dotychczas osiem razy górą byli piłkarze Białej Gwiazdy, sześć razy wynik spotkania był nie rozstrzygnięty a tyle samo razy trzy punkty zostawały w Lubinie. W poprzednich konfrontacjach piłkarze strzelili 69 bramek co daje wysoką średnią 3,45 na mecz. Patrząc tylko na statystyki, możemy spodziewać się wielu emocji.

17:19

Zostało 40min do meczu , tak więc startujemy z naszą relacją live prosto ze stadionu Zagłębia Lubin!!