Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
19:52

To wszystko ze stadionu w Chorzowie. Za uwagę dziękuje Wam serdecznie Przemysław Drewniak.

19:50

Chociaż z przebiegu gry zespołem lepszym był Ruch, to Podbeskidzie wywozi z Chorzowa komplet punktów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił z rzutu karnego Marek Sokołowski. Jedenastka została podyktowana po faulu Michała Buchalika na Janie Blażku, choć ten drugi był chwilę wcześniej na spalonym. Ruch przegrywa swój trzeci mecz z rzędu, a "Górale" sięgają po pierwszy w tym sezonie wyjazdowy triumf.

94'

KONIEC MECZU. Podbeskidzie wygrywa na wyjeździe z Ruchem 1:0!

93'

Dośrodkowanie Starzyńskiego nie minęło nawet pierwszego obrońcy...

93'

Faul Łatki na drugą żółtą kartkę! Niebiescy mają rzut wolny na wysokości pola karnego, to już chyba ostatnia szansa.

92'

Richard Zajac tak długo celebrował wykonanie "piątki", że został ukarany żółtą kartką.

91'

Bezradnie wyglądają próby gospodarzy. Teraz główkował Jankowski, ale uderzył słabo i bardzo niecelnie.

90'

Trzy minuty nadziei dla Ruchu!

89'

Ostatnia zmiana Ruchu. W miejsce Babiarza Jakub Smektała.

89'

Wychodzi na pozycję Zieńczuk, ale sędzia odgwizduje spalonego. Podbeskidzie coraz bliższe zwycięstwa.

88'

Podbeskidzie kradnie czas. Z boiska schodzi Piotr Malinowski, w jego miejsce Damian Chmiel.

86'

Czy trzecia z rzędu porażka Ruchu stanie się faktem? Do zakończenia spotkania pozostało już tylko kilka minut!

85'

Korner dla Podbeskidzia niczego nie przyniósł, ale Ruch nie potrafił skutecznie skontrować "Górali".

84'

Blażek wywalczył rzut rożny dla bielszczan. Kibice znów mają pretensje do sędziego, bo ich zdaniem Czech zagrywał piłkę ręką.

83'

Z około 40. metrów dośrodkowywał z rzutu wolnego Starzyński, ale obrońcy Podbeskidzia zażegnali niebezpieczeństwo. Teraz bielszczanie zwlekają z wznowieniem gry.

81'

Gol dla Podbeskidzia podciął skrzydła gospodarzom. Ruch jak na razie nie rzucił się do frontalnych ataków na bramkę gości.

78'

Kibice Niebieskich coraz bardziej zniecierpliwieni. Ostatnie minuty staną pod znakiem stałego naporu gospodarzem.

74'

Goście wychodzą na prowadzenie, ale na nie nie zasłużyli. Jak pokazały telewizyjne powtórki, tuż przed faulem Buchalika, w momencie podania Jan Blażek był na spalonym.

73'

GOOOOL, MAREK SOKOŁOWSKI!

73'

RZUT KARNY DLA PODBESKIDZIA! Faulowany Jan Blażek

72'

Adu Kwame nie radzi sobie z rywalem w narożniku boiska, ratuje się faulem i ogląda zasłużoną żółtą kartkę.

71'

Anton Sloboda zmienia największego pechowca w obozie gospodarzy, Fabiana Pawelę.

70'

Żółtą kartką ukarany Marek Zieńczuk.

69'

Fatalny błąd Dariusza Łatki, który traci piłkę na własnej połowie i prowokuje groźną okazję dla Ruchu. Starzyński do spółki z Kowalskim nie zdołali jednak skorzystać z prezentu.

67'

Pierwsza zmiana także w Ruchu. Debiut zaliczy Sebastian Janik, który został uprawniony do gry zaledwie kilka godzin przed meczem!

66'

Mamy pierwszą zmianę. Bezbarwny debiut w Ekstraklasie zaliczył Mikołaj Lebedyński, którego zastępuje Jan Blażek.

64'

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-BiałaRuch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała

63'

Żałosna próba wymuszenia faulu w wykonaniu Piotra Malinowskiego. Sędzia niewzruszony.

63'

Jeśli ktoś miał jako pierwszy ujrzeć tu kartkę, to oczywiście... Dariusz Łatka. Pomocnik Podbeskidzia ukarany za przewinienie w środku pola.

61'

Podbeskidzie znów gra tak, jak przez pierwsze pół godziny. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego cofnęli się na własną połowę i nieudolnie próbują kontratakować.

59'

Głową uderzał Malinowski, ale bez zagrożenia dla bramki drużyny z Bielska.

57'

Od początku drugiej połowy znów przeważają Niebiescy. Teraz będą wykonywać kolejny rzut rożny.

56'

55'

I była! Po dośrodkowaniu Starzyńskiego tuż przed bramką znalazł się Stawarczyk, próbował głową, poprawił nogą, ale obrońcy zdołali odbić piłkę na rzut rożny.

54'

Sokołowski fauluje Dziwniela w lewym narożniku. To może być dobra okazja dla Ruchu.

51'

Z dystansu próbował Zieńczuk - mocno niecelnie...

49'

Kibice Ruchu widzieli piłkę w siatce! Po dośrodkowaniu Kowalskiego z woleja przymierzył Włodyka, ale źle trafił w piłkę i ostatecznie uderzył niecelnie.

48'

Użytkownikowi "kawa", który pyta o kibiców gości polecam wpis z 4. minuty meczu :) Tymczasem mamy już dane dotyczące frekwencji na stadionie w Chorzowie - spotkanie ogląda 6200 widzów.

45'

Tym razem od środka Niebiescy i druga połowa rozpoczęta!

18:53

Obie drużyny są już na boisku bez zmian w składach.

18:45

W pierwszej połowie lepszym zespołem był Ruch, ale groźniejsze okazje do zdobycia bramki mieli goście. Fabian Pawela najpierw przegrał pojedynek 1 na 1 z Buchalikiem, a chwilę później strzałem głową ostemplował słupek chorzowskiej bramki.

46'

W ostatnich minutach nie zdarzyło się już nic ciekawego i sędzia zakończył pierwszą połowę. Do przerwy w Chorzowie bez bramek.

43'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu na krótki słupek próbował szczęścia Kowalski, ale uderzył obok bramki.

41'

Pierwsze pół godziny to dominacja Ruchu, ale w ostatnich dziesięciu minutach inicjatywa należała do Podbeskidzia. Zobaczymy, czy któraś z drużyn zdoła zadać cios jeszcze przed przerwą.

40'

Znowu strzałem głową próbował Pawela, ale tym razem daleko od celu.

39'

38'

PAWELA! Po dośrodkowaniu Iwańskiego napastnik Podbeskidzia uderzył głową po krótkim rogu, ale piłka trafiła w słupek. Bielszczanie budzą się do życia!

37'

Pierwszy rzut rożny będą wykonywali piłkarze Podbeskidzia.

35'

Próbowali odpowiedzieć Niebiescy, ale z prostopadłą piłką Zieńczuka poradzili sobie obrońcy bielszczan.

34'

33'

Wywołaliśmy wilka z lasu! Ależ okazję mieli goście! Do prostopadle zagranej piłki wyszedł Lebedyński, podał do Paweli, ale jego strzał z bliskiej odległości świetnie wybronił Buchalik.

30'

Wciąż czekamy, aż goście uraczą nas jakąś ciekawą akcją ofensywną. Jak na razie Mikołaj Lebedyński miał może trzy kontakty z piłką...

26'

Zza pola karnego uderzał Babiarz, ale piłka trafiła wprost w ręce Richarda Zajaca.

25'

Po akcji Jankowskiego rzut rożny będą wykonywać gospodarze. Bramka dla Ruchu wisi w powietrzu.

23'

Podbeskidzie nie ma żadnej koncepcji na to, jak zaatakować gospodarzy. Z kolei Ruch spokojnie, cierpliwie rozgrywa akcję na połowie rywala.

20'

Przycisnęli teraz gospodarze. Podbeskidzie zamknięte na własnej połowie.

18'

Starzyński strzelał z rzutu wolnego, a piłka z całym impetem trafiła w stojącego w murze Telichowskiego. Obrońca "Górali" przez chwilę leżał na boisku, ale już wznowił grę.

17'

Kibice domagają się rzutu karnego! Jankowski walczył o pozycję w polu karnym z obrońcą Podbeskidzia, po kilku sekundach padł na murawę, ale sędzia Paweł Pskit nie dopatrzył się przewinienia.

16'

Jak na razie brakuje dokładności obu drużynom. Teraz z prawej strony dośrodkowywał Kowalski, ale piłka wpadła prosto w ręce Zajaca.

14'

W wyjściowym składzie na pozycji numer dziesięć znalazł się Marek Zieńczuk, tymczasem na boisku widać, że to Filip Starzyński pełni rolę rozgrywającego. "Zieniu" gra na pozycji defensywnego pomocnika.

12'

Po niemrawym początku bielszczanie trochę się ocknęli i próbują grać w piłkę. Na razie jednak bez efektu.

11'

Groźne wejście w pole karne Kamila Włodyki. Skrzydłowy Ruchu szukał prostopadłego podania do Jankowskiego, ale piłkę zatrzymał Zajac.

9'

Ładnie piłkę rozprowadzili goście, Pawela zagrał na lewą stronę do Franka Adu Kwame, ale piłkarz z Ghany uderzył bardzo niecelnie.

9'

Zza pola karnego uderzał Maciej Iwański, ale piłka wylądowała... na aucie.

8'

Mamy pierwszy strzał na bramkę. Po dośrodkowaniu Zieńczuka główkował jeden z zawodników gospodarzy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Zajaca.

7'

Strzelał Jankowski, ale piłkę na rzut rożny odbił Pietrasiak.

4'

Jednak nie jest tak źle z frekwencją. Najwięcej kibiców przybyło na stadion tuż przed pierwszym gwizdkiem i jak na taką porę meczu jest całkiem nieźle. W sektorze gości znajduje się tylko kilka osób. Przypomnijmy, że stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia jakiś czas temu zawiesiło działalność.

3'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka pozostawiony bez opieki obrońców Konczkowski odegrał piłkę głową do tyłu, ale nie było tam żadnego z jego partnerów. Ostatecznie nie było zagrożenia pod bramką Zajaca.

2'

Ostry wślizg Paweli w Babiarza i Ruch będzie wykonywał rzut wolny na własnej połowie.

1'

Od środka zaczęli "Górale"!

17:55

Zawodnicy wychodzą na boisko! Podbeskidzie zagra na czerwono, gospodarze oczywiście na niebiesko.

17:45

Piłkarze obu drużyn już za chwilę pojawią się na boisku. Frekwencja przy Cichej nie rzuca na kolana - na stadionie jest póki co sporo wolnych miejsc.

17:43

Liczymy na to, że w dzisiejsze spotkanie dostarczy nam tyle emocji, co poprzednie starcia Ruchu z Podbeskidziem. O historii tych pojedynków piszemy TUTAJ..

17:41

A tak prezentują się ławki rezerwowych obu zespołów:

Rezerwowi Ruchu: Krzysztof Kamiński, Maciej Urbańczyk, Marek Szyndrowski, Jakub Smektała, Sebastian Janik, Maciej Sadlok, Roland Gigołajew.

Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Damian Chmiel, Anton Sloboda, Krzysztof Chrapek, Bartłomiej Konieczny, Sebastian Bartlewski, Jan Blażek

17:39

Dziś w barwach Podbeskidzia jak i w Ekstraklasie zadebiutuje pozyskany zimą napastnik, Mikołaj Lebedyński. Na lewą stronę obrony wraca zaś Frank Adu Kwame, a Przemysława Pietruszki nie ma nawet na ławce rezerwowych.

17:38

W ekipie gospodarzy brakuje kontuzjowanych Grzegorza Kuświka i Łukasza Surmy. W roli "dziesiątki" wystąpi tym razem Marek Zieńczuk, a na lewym skrzydle znalazło się miejsce dla Kamila Włodyki.