Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
3 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
93'

I koniec! Paweł Pskit gwiżdże po raz ostatni. Pogoń Szczecin wygrywa pewnie z Ruchem Chorzów 3:1. To oznacza, że "Portowcy" wskakują na 5. miejsce w ligowej tabeli. Ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie to tyle. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Warianka.

90'

Ostatnia zmiana w ekipie "Portowców" Małeckiego zmienia Kun.

87'

Wydawało się, że nic już z tej akcji nie będzie, Robak dostał zbyt mocne podanie od "Aki", jednak supersnajper przepchnął obrońce gości i mocnym uderzeniem pokonał Buchalika! Piękny gol.

86'

Gooooooooooooool! Marcin Robak! Już jest po meczu!

81'

Druga zmiana w ekipie Ruchu. Kamil Włodyka pojawia się na boisku, a schodzi z niego Jakub Kowalski.

80'

Żółta kartka dla Patryka Małeckiego, a to oznacza, że nie zobaczymy go w kolejnym spotkaniu.

76'

Z autu w pole karne wrzucił piłkę Rudol, tam zgrał ją Dąbrowski, a Akahoshi stojący przed polem karnym huknął jak z armaty i Pogoń wychodzi na prowadzenie!

76'

Gooooooooooooooooool! Akahoshi! 2:1

71'

Kolejna szansa przed gospodarzami! Marcin Robak zszedł na prawą stronę, dośrodkował w pole karne, a tam o piłkę powalczył Patryk Małecki. Piłka spadła szczęśliwie pod nogi Rafał Murawskiego, a ten uderzył wprost w ręce Buchalika

68'

Pogoń znów blisko zdobycia bramki! Tym razem w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Akahoshiego uderzył Frączczak!

65'

Grzegorz Kuświk po jednym ze starć z Maciejem Dabrowskim nie będzie mógł już kontynuować gry. Za niego wchodzi Bartłomiej Babiarz.

62'

Druga zmiana w ekipie "Portowców". Bartosza Ławę zmienia Pavle Popara.

56'

Pogoń Szczecin - Ruch ChorzówPogoń Szczecin - Ruch Chorzów

56'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Takuya Murayama wchodzi za Jakuba Bąka.

54'

Żółta kartka dla Daniela Dziwniela za faul na Murawskim.

54'

Ależ fatalnie gra dzisiaj Golla! Kolejna strata stopera, przez co Kuświk stanął sam na sam z Janukiewiczem. Bramkarz "Portowców" wychodzi obronną ręką z tej opresji.

51'

Ruch ożywił się po tej bramce. Póki co dobrze broni się Pogoń i mądrze przesuwa w obronie.

47'

1:1

48'

Starzyński... I gol! Pewnie w prawy róg. Znów mamy remis w Szczecinie.

47'

Rzut karny dla Ruchu! Ręką zagrywa Rudol.

45'

Pora rozpocząć drugą połowę spotkania. Przy piłce gospodarze.

46'

I koniec! Pogoń prowadzi po pierwszej połowie 1:0. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Maciej Dabrowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze przeważają i zasłużenie wygrywają.

45'

Arbiter dolicza minutę do pierwszej połowy.

43'

Niepewne piąstkowanie Buchalika, piłka trafia pod nogi Frączczaka, ten mocno strzela, ale minimalnie niecelny.

41'

Odpowiedź chorzowian. Z dystansu strzela Starzyński, jednak Janukiewicz łapie piłkę bez problemów.

38'

Niewiele brakowała, a mielibyśmy 2:0. Buchalik naciskany przez Robaka pomylił się i przewrócił na piłce, jednak napastnik gospodarzy nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i Ruch wychodzi obronną ręką z tej sytuacji.

37'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Akahoshiego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski i Pogoń na prowadzeniu.

36'

Gooooooooooooool!! Dąbrowski!!!

34'

Piłka w bramce! Nie!!! Z auto w pole karne wrzucił piłkę Rudol, głową strzelał Robak, a Kuświk w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej! Bramka dla Pogoni wisi w powietrzu już od dłuższego czas...

27'

W końcu groźny atak Ruchu. Prawą stroną popędził Kowalski, dośrodkował na nogę Jankowskiego, jednak napastnik "Niebieskich" był źle ustawiony do tego podania i złapał piłkę Janukiewicz.

24'

Dobra dwójkowa akcja Akahoshiego i Bąka, jednak Japończyk zbyt mocno zagrał do partnera i od bramki rozpocznie Buchalik

20'

Próba strzału z dystansu Rudola, również zakończona niepowodzeniem.

12'

Ładna akcja prawą stroną Rudola i Ławy, ten ostatni dośrodkował do Małeckiego, jednak skrzydłowy Pogoni niepotrzebnie przyjmował piłkę w polu karnym, bo obrońcy gości zdążyli do niego doskoczyć.

11'

Do głosu powoli zaczyna dochodzić Ruch, jednak póki co, bez większego zagrożenia.

8'

Piękne uderzenie lewą nogą Akahosiego, z problemami broni Buchalik!

4'

Kapitalny rajd Robaka, który ośmieszył obrońców Ruchu, przełożył sobie piłkę, uderzył, jednak został w ostatniej chwili zablokowany. Zdrzemnęła się para stoperów gości.

3'

Pierwsza akcja gospodarzy. Z lewej strony dośrodkował Frączczak, jednak adresat - Robak, nie zdołał dojść do piłki.

2'

Nerwowy początek, obie ekipy nie potrafią się utrzymać dłużej przy piłce

15:28

Pierwszy gwizdek arbitra z Łodzi i rozpoczynamy drugi niedzielny mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

15:26

Na stadionie im. Floriana Krygiera zabrzmiał hymn "Portowców". Za moment zaczynamy.

15:24

Za chwilę Paweł Pskit wyprowadzi obie drużyny na środek boiska.

15:18

Na dziś przygotowana jest przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin specjalna oprawa. Ma zostać ona zaprezentowana w 15. minucie meczu.

15:17

Pogoń - RuchPogoń - Ruch

15:16

Ławka Pogoni: Dawid Kudła, Dominik Kun, Takuya Murayama, Maksymilian Rogalski, Wojciech Lisowski, Pavle Popara, Hernani

Ławka Ruchu: Krzysztof Kamiński, Jakub Smektała, Bartłomiej Babiarz, Marek Szyndrowski, Maciej Sadlok, Kamil Włodyka, Michał Helik

15:11

Pogoń dziś za wszelką cenę będzie chciała przerwać passę trzech remisów z rzędu. 3 punkty w dzisiejszym starciu mogą również zapewnić " Portowcom" miejsce w pierwszej ósemce.

15:05

Obie ekipy dzieli w tabeli tylko 5 punktów. Gospodarze z 39 oczkami plasują się na 6. miejscu, zaś przyjezdni dwie pozycje wyżej.