1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
17:26

17:25

Korona wyglądała na taką, która musi dotrzymać to prowadzenie do końca, ale jeden rzut rożny przyniósł słabej Jagiellonii jeden punkt! Walka o ósemkę potrwa do ostatniego meczu, tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Jagiellonia remisuje z Koroną 1:1!

94'

Mogło być 2:1 dla Korony, ale Krzysztof Baran w idealnej sytuacji zatrzymuje Sylwestrzaka!!!

94'

Dźwigała zamienia głową na gola dośrodkowanie Quintany z rzutu rożnego! 1:1!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Adam Dźwigała!

92'

Kielczanie zablokowali teraz uderzenia Balaja oraz Barana! Jest groźnie!

92'

Szarża Quintany prawą stroną przynosi korner.

90'

Sędzia Raczkowski doliczył pięć minut do drugiej połowy.

89'

Festiwal nieudanych strzałów z dystansu. Najpierw Baisebekov, potem Quintana.

87'

Gigantyczne zamieszanie w polu karnym Korony po błędzie Małkowskiego, piłka wylatuje przed szesnastkę, gdzie minimalnie niecelnie uderza Popchadze!

86'

Groźnie zagrywał w pole karne Rajalakso, ale Balajowi zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłki.

85'

Trytko chciał się zabawić z Michalskim i Martinem Baranem, ale został zatrzymany przez Słowaka.

84'

Kolejna szybka akcja Jagi zaprzepaszczona przez Rajalakso.

83'

Quintana nie był w stanie uruchomić Drażby w szybkim ataku.

83'

Żółta kartka dla Martina Barana.

82'

Pavol Stano złapany na spalonym, a Chizniczenko łapie kartkę za grę na czas.

82'

Drugi z koroniarzy opuszcza plac gry na noszach. Za wyczerpanego Petrowa wchodzi Marković.

81'

Drażba zmienia Dzalamidze.

81'

Jeśli ktoś nie wie, jak zatrzymywać Daniego Quintanę, to powinien się uczyć od piłkarzy Korony. Hiszpana nie ma dzisiaj w grze.

79'

Małkowski pewnie łapie długą piłkę zagraną przez Quintanę.

78'

Jakieś zdarzenie poza grą z udziałem Bekima Balaja. Zdaniem sędziów nic wielkiego się nie stało.

77'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii wyjaśnione przez gospodarzy.

76'

Około kwadrans do końca. Korona Kielce spokojnie się broni i jest blisko zdobycia kompletu punktów w Białymstoku.

74'

Sebastian Rajalakso zmienił kontuzjowanego Waszkiewicza.

73'

Jakiejś kontuzji doznał chyba Adam Waszkiewicz. Nie wygląda to dobrze, bo piłkarz Jagiellonii ledwie zszedł z murawy.

70'

Kartka dla Jovanovicia za faul taktyczny na Dzalamidze.

69'

Dźwigała z dystansu strzelił/podał do Małkowskiego. Zero zagrożenia dla bramki Korony. Jagiellonia się stara, ale wciąż nie radzi sobie z kielczanami.

67'

Michalski przerwał dośrodkowanie Jovanovicia w niezłym kontrataku Korony.

67'

Dzalamidze z dystansu postraszył robotników pracujących na budowie stadionu w Białymstoku.

66'

Kazach już złapany na spalonym

64'

Mamy kolejną zmianę w Koronie. Baisebekov za Sobolewskiego.

64'

Dzalamidze myślał, że minie na małej przestrzeni trzech zawodników Korony. Przeliczył się.

62'

Leczenie rannych na murawie, leżą Golański i Balaj.

61'

Zbyt nisko dośrodkował z rzutu wolnego Dzalamidze, ale do piłki dopadł jeszcze Quintana, który z 20 metrów uderzył na wiwat.

60'

Dośrodkowanie Popchadze przeleciało bezkarnie przez pole karne Korony i wypadło poza linię końcową.

58'

Gajos uderza wyraźnie ponad poprzeczką.

57'

Balaj faulowany przez Stano tuż przed polem karnym. Groźny rzut wolny dla Jagi i kartka dla Słowaka.

55'

Pietrow wpadł w pole karne i chciał wymusić rzut karny w starciu z Martinem Baranem. Sędzia Raczkowski nie dał się nabrać.

54'

Było blisko! Centra Quintany, nietrafiona przez nikogo, przeleciała tuż obok bramki Małkowskiego!

52'

Rozpędzony Trytko (tak, to jest możliwe!) zakręcił świetnie Michalskim, ale jeszcze poradził sobie gracz gospodarzy.

51'

Kielczanie są dzisiaj lepsi pod każdym względem. Wygrywają walkę w środku pola, są dokładniejsi, skuteczniejsi w obronie i stwarzają lepsze sytuacje. Gdyby tylko byli skuteczniejsi, to już byłoby po meczu.

50'

Jak informują źródła związane z Koroną, Michał Janota ma wybity bark.

49'

Baran! Piłka po uderzeniu głową jednego z gości już zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili złapał ją bramkarz Jagiellonii!

49'

Baran odbił dobrze strzał Golańskiego z rzutu wolnego, ale kielczanie mają kolejny po faulu Dzalamidze.

47'

Żółta kartka dla Popchadze za faul na Jovanoviciu. Gruzin, podobnie jak Michał Pazdan, nie zagra w Zabrzu w przyszłej kolejce.

46'

Wznawiamy grę.

46'

Będzie w przerwie jedna zmiana w Jagiellonii. Adam Dźwigała zmienia Dawida Plizgę.

16:19

45'

Fatalnie grająca do tej pory Jagiellonia nie jest w stanie zrobić nic przeciwko świetnie zorganizowanej i dobrze grającej Koronie. 0:1 to najmniejszy wymiar kary po pierwszej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia przegrywa z Koroną 0:1!

45'

Baran pewnie łapie piłkę po słabiutkim strzale Petrowa.

45'

Niezły strzał z rzutu wolnego Golańskiego poszybował ponad bramką.

45'

Żółta kartka dla Pazdana za faul taktyczny na Jovanoviciu.

45'

Kontra Korony przez całe boisko, Chizniczenko zagrywa piłkę do Gołębiewskiego, który w sytuacji sam na sam z Baranem strzela w niewybudowane trybuny Stadionu Miejskiego!

44'

... oraz Balaja.

44'

Masowe mizianie się w polu bramkowym Małkowskiego. Żółte kartki dla Golańskiego...

43'

Po centrze Quintany, uderzenie głową Balaja zostaje zablokowane przez Golańskiego. Rzut rożny.

37'

Janota opuszcza plac gry na noszach, w jego miejsce Gołębiewski.

37'

Jakiegoś poważniejszego urazu doznał Michał Janota. Będzie na pewno potrzebna zmiana.

35'

Wreszcie szansa dla Jagi! Dzalamidze świetnie wpadł w pole karne i chciał dograć 'patelnię' do Balaja, ale to podanie doskonale przerwał Małkowski!

33'

Mizerny strzał Sylwestrzaka z kilku metrów pewnie broni Baran.

33'

Kiepska centra Golańskiego z rzutu rożnego, ale kielczanie utrzymują się przy piłce wobec bezradnych gospodarzy.

31'

Sylwestrzak ładnie rozegrał piłkę z Janotą i dośrodkował piłkę w pole karne do Chizniczenki, który został zablokowany.

31'

Szybka akcja Jagiellonii, Plizga dośrodkowuje jednak wprost w ręce Małkowskiego.

30'

Przemysław Trytko w tym sezonie zdobył dla Korony cztery gole w Ekstraklasie, z czego trzy w meczach z Jagiellonią.

28'

Indywidualna akcja Dzalamidze zakończona uderzeniem z 16 metrów w boczną siatkę bramki Korony.

27'

Bardzo ryzykowna, ale szczęśliwa interwencja Michalskiego po dobrej wrzutce Golańskiego.

25'

Faul w ofensywie Bekima Balaja na Dejmku.

25'

Dzalamidze próbował dograć w pole karne do Gajosa. Bez skutku.

23'

Kontra gości, Trytko wygrywa pojedynek biegowy z Michalskim i technicznym strzałem pokonuje Barana! 1:0 dla gości, absolutnie zasłużone prowadzenie!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Przemysław Trytko!

21'

Złą wrzutkę Quintany z rzutu wolnego pewnie łapie Małkowski.

21'

Ależ pudło Chizniczenki!!! Dośrodkowanie Golańskiego minęło Trytkę i Martina Barana, a do piłki na piątym metrze dopadł Kazach, który w nią czysto nie trafił w idealnej sytuacji!

19'

Strzał z dystansu Golańskiego zablokowany przez Pazdana. Jagiellonia wciąż wydaje się bezradna.

19'

Gruzin kopnięty przez rywala jest opatrywany przez klubowych lekarz, ale powinien wrócić do gry.

18'

Poradził sobie Jovanović na boku pola karnego z Waszkiewiczem i Pazdanem i zagrał przed bramkę do Trytki, który został świetnie uprzedzony przez Popchadze!

16'

Celny, ale zbyt lekki strzał z dystansu Popchadze nie był w stanie zaskoczyć Małkowskiego.

16'

Jeszcze jeden korner po interwencji Sylwestrzaka.

15'

Balaj w pojedynku z Golańskim wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

15'

Po długiej piłce w kierunku Trytki, Michalski uchylił się przed nią i ta padła łupem Barana, choć nie można powiedzieć, żeby zostało to wykonane na dużym spokoju.

13'

Za to w wyprowadzeniu piłki młody stoper Jagi na razie jest bardzo nerwowy. Korona dobrze atakuje pressingiem już na połowie rywala.

12'

Jeszcze jedna dobra interwencja Michalskiego przy stałych fragmencie gry. Na razie były gracz GKS Bełchatów dobrze się ustawia w polu karnym.

11'

Po wrzutce Golańskiego Waszkiewicz odbija piłkę na korner.

9'

Potężny strzał z dystansu Dzalamidze poszybował nad bramką Małkowskiego.

8'

W odpowiedzi, po dośrodkowaniu Dzalamidze, Balaj został wyblokowany przez Stano. Piłka w rękach Małkowskiego.

8'

Dobrze wybił piłkę głową Michalski po centrze Janoty.

7'

Martin Baran ratuje się teraz wybiciem piłki na rzut rożny. Korona, która dzisiaj ma w swoich szeregach wielu wysokich graczy, ma dobrą szansę.

6'

Dobry strzał z dystansu Janoty! Baran poradził sobie jednak z nieprzyjemnie lecącą piłką.

5'

Korona w pierwszych minutach tego spotkania prezentuje się znacznie lepiej od gospodarzy.

4'

Pierwsza szansa dla Korony! Golański świetnie dośrodkował z prawej strony na głowę Trytki, który szczupakiem nie trafił w nią czysto i nie zdobył gola w bardzo dobrej do tego sytuacji!

3'

Trytko ograł na skrzydle Michalskiego, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do Chizniczenki.

2'

Na trybunach pojawiło się sporo żółto-czerwonych flag na kijach. Kibice Jagi są również przygotowani na Żółto-Czerwone Derby.

1'

I już pierwsza ważna interwencja Michalskiego w defensywie po centrze Janoty, a także pierwszy nieładny faul Pietrowa na Gajosie i ustne upomnienie od sędziego.

1'

Zaczynamy mecz!

15:28

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Michał Pazdan (Jagiellonia) oraz Paweł Golański (Korona).

15:26

Sędzia Paweł Raczkowski wyprowadza oba zespoły na murawę Stadionu Miejskiego!

15:24

15:13

- Wchodzimy w decydujący etap rozgrywek, jako że przed nami niezwykle ważne spotkanie. Mówiliśmy już, że gra o ósemkę będzie się decydowała w ostatnich meczach i rzeczywiście tak będzie. Na pewno presja wzrasta, emocje dla kibiców rosną, ale to nie powinno odbijać się na naszym przygotowaniu, podejściu do tych spotkań. Musimy po prostu wyjść i zrobić swoje. Trzeba skupić się na najbliższym meczu, żeby lepiej grać w piłkę, celniej podawać, strzelać bramki i zaprezentować taki futbol, jak w ostatnich pojedynkach tutaj w Białymstoku - to z kolei opinia asystenta trenera Piotra Stokowca, Łukasza Smolarowa.

15:13

- Musimy wygrać i z takim nastawieniem jedziemy do Białegostoku. W zespole będą zmiany, także ze względu na kartki i choroby, ale jestem przekonany, że ci, którzy wyjdą na boisko, będą grali z poświęceniem i zaangażowaniem, jakiego oczekuję w taki meczu. Musimy go wybiegać, zagrać z wielką ambicją i odpowiedzialnością - mówił przed tym spotkaniem trener gości, Jose Rojo Martin 'Pacheta'

15:11

W Jagiellonii brakuje dzisiaj kontuzjowanych Rafała Grzyba oraz Jana Pawłowskiego, a także zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Ugo Ukaha. W drużynie z Kielc nie zobaczymy dzisiaj zawieszonego za czerwoną kartkę Serhija Pilipczuka, zawieszonego za żółte kartki Piotra Malarczyka oraz kontuzjowanych: Macieja Korzyma, Jacka Kiełba, Marcina Cebuli oraz Tomasza Lisowskiego.

15:08

Rezerwowi Korony: Wojciech Małecki, Daniel Gołębiewski, Abzal Beisebekov, Maciej Załęcki, Vanja Marković, Damian Ałdaś, Michał Przybyła

15:07

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Joel Perovuo, Sebastian Rajalakso, Adam Dźwigała, Jakub Tosik, Michał Pawlik, Paweł Drażba

15:07

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W obu zespołach po jednym debiutancie. W Jagiellonii jest nim Seweryn Michalski, w Koronie Kiryło Pietrow.

15:05

W pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym w Kielcach lepsza okazała się Korona, która wygrała pewnie 4:1 po dwóch trafieniach Trytki oraz jednym Pilipczuka i Kiełba. Ten pierwszy jest w jedenastce kielczan, natomiast dwóch pozostałych dzisiaj nie ma nawet w kadrze meczowej. Dla Jagiellonii jedynego gola strzelił Plizga, który dzisiaj zagra od pierwszej minuty.

15:01

Ten mecz jest arcyważnym starciem w kontekście walki o pierwszą ósemkę Ekstraklasy. Dzisiejsi gospodarze, Jagiellonia Białystok, zajmują obecnie ósmą lokatę z 36 punktami na koncie. W kontekście przyszłych ciężkich pojedynków wyjazdowych w Zabrzu i Poznaniu, podopieczni Piotra Stokowca muszą dzisiaj wygrać, aby znacznie nie obniżyć swoich szans na grę w grupie mistrzowskiej. Goście z Kielc z kolei będą za wszelką cenę starali się zbliżyć do białostoczan, bowiem obecnie mają do nich cztery punkty straty. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

14:58

Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Koroną Kielce.