Zawisza Bydgoszczzawisza
3 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:21

Po przerwie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zupełnie zdominowali Górnika, który przegrywa już trzecie spotkanie na wiosnę! Zabrzanie zdobyli wiosną zaledwie jeden punkt i spadają z każdą kolejką w dół tabeli. Pozycja Ryszarda Wieczorka wydaje się niezbyt mocna. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec spotkania! Zawisza ogrywa Górnika 3:1!

92'

Geworgian z ostrego kąta uderza minimalnie nad bramką zabrzan!

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Wojciechowski zastępuje Vasconcelosa.

88'

Nieudana kombinacja Vasconcelosa z Geworgianem.

86'

Gospodarze w pełni kontrolują boiskowe poczynania. Bydgoszczanie dopiszą dzisiaj do swojego dorobku trzy punkty.

83'

Zmiana w Zawiszy. Wójcicki za Masłowskiego.

79'

Na trybunach selekcjoner Adam Nawałka. Nie jest to dla niego na pewno miły tydzień. Najpierw porażka ze Szkocją, a następnie obserwowanie tego, jak radzi sobie pod nowym kierownictwem Górnik, który przecież pod wodzą Nawałki ścigał prowadzącą w tabeli Legię.

77'

Ostatnia zmiana w Górniku. Gwaze za Madeja.

77'

Kontra gospodarzy zakończona słabiutkim uderzeniem Geworgiana, znacznie obok bramki Górnika.

74'

Ziajka doskonałym podaniem uruchomił Carlosa, ale ten uderzył wysoko nad poprzeczką!

72'

Górnik w fatalnej sytuacji. Zawisza ma przewagę dwóch goli, jednego zawodnika oraz podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyraźnie są w gazie!

70'

oraz Łuczak za Oziębałę.

70'

Dwie zmiany w Górniku. Drewniak za Iwana...

69'

Żółta kartka dla Rafała Kosznika.

69'

Świetny strzał z rzutu wolnego Dudka! Pomocnik Zawiszy uderzył w róg bramki, w którym powinien być Kasprzik, ale ten zrobił ruch w drugą stronę i nie był w stanie już interweniować! 3:1 dla Zawiszy!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Sebastian Dudek!

68'

Powtórki nie rozstrzygają tego, czy faul rzeczywiście miał miejsce. Trzeba zaufać na słowo sędziemu Musiałowi, który był w tej sytuacji idealnie ustawiony, widział wszystko jak na dłoni i nie miał żadnych wątpliwości.

67'

Czerwona kartka dla Tomasza Wełnickiego za delikatny faul (?) na wychodzącym na czystą pozycję Vasconcelosie!

66'

Kolejny faul Iwana. Musi ten piłkarz uważać, bo z bohatera pierwszej połowy może stać się antybohaterem całego spotkania.

65'

Żółta kartka dla Bartosza Iwana za faul na Dudku. Czwarta kartka i pomocnik Górnika nie zagra w następnym meczu.

64'

Zawisza na prowadzeniu! Po rzucie rożnym Szeweluchin odbił piłkę głową przed pole karne, gdzie świetnie nabiegł na nią Dudek i płaskim strzałem z dystansu zaskoczył Kasprzika!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Sebastian Dudek!

62'

Geworgian wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

61'

Faul w ofensywie Vasconcelosa.

59'

Madej szukał w polu karnym Nakoulmy, ale jego podanie świetnie przerwał Nawotczyński.

59'

Madej groźnie dośrodkowywał przed bramkę Zawiszy, gdzie w trudnej sytuacji celnego strzału nie dał rady oddać Oziębała.

57'

Kasprzyk uprzedził w polu karnym Vasconcelosa po zagraniu Geworgiana za linię obrony zabrzan.

54'

Mecz w Bydgoszczy zaczyna się praktycznie od nowa.

52'

Gospodarze idą za ciosem. Strzał Masłowskiego pewnie broni Kasprzik.

52'

Łukasiewicz stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Vasconcelosa, Portugalczyk świetnie dośrodkował na nogę Geworgiana, a ten ślicznym uderzeniem z woleja doprowadza do remisu!

51'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Wahan Geworgian!

49'

Z rzutu rożnego zero zagrożenia dla bramki gospodarzy.

48'

Po szybkiej akcji Górnika bezpańska piłka spadła na 16. metr na nogę Nakoulmy, ale gracz gości nie trafił czysto w piłkę. Jest jeszcze korner.

46'

Wracamy na murawę stadionu w Bydgoszczy i zaczynamy drugą połowę spotkania!

21:17

Bramka Iwana to jedna z zaledwie dwóch ciekawych akcji w tym spotkaniu. Drugą szansę, na wyrównanie, miał Vasconcelos, który jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Zawiszą. Goście prowadzą w Bydgoszczy 1:0 i teraz to zespół Tarasiewicza musi odpowiednio zareagować.

45'

Koniec pierwszej połowy. Zawisza przegrywa z Górnikiem 0:1!

44'

Faul w ofensywie Nakoulmy.

44'

Portugalczyk złapany na spalonym po ładnym podaniu Masłowskiego.

43'

Vasconcelos fatalnie zepsuł teraz kontrę bydgoskiego Zawiszy.

41'

Luis Carlos z dystansu trafił w Vasconcelosa...

39'

Rzut rożny dla Górnika. Kaczmarek pewnie chwyta piłkę po centrze Jeża.

37'

Po składnej akcji Zawiszy goście wybiją piłkę z własnego pola karnego.

33'

Vasconcelos wyszedł sam na sam z Kasprzikiem po podaniu Geworgiana, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Górnika!

31'

Drygas stracił piłkę przed polem karnym Górnika, a następnie sfaulował rywala, za co otrzymuje ostrzeżenie od arbitra.

30'

Niepewna interwencja Lewczuka po dośrodkowaniu Jeża, jednak szczęśliwie piłka wpada w ręce Kaczmarka.

26'

Górnik może spokojnie teraz grać z kontrataku. Bydgoszczanie po raz trzeci wiosną muszą odrabiać straty. Dwukrotnie się nie udało, a jak będzie teraz?

24'

Potężne uderzenie Sobolewskiego z dystansu, ale w sam środek bramki i broni Kaczmarek.

23'

Fatalne dośrodkowanie Madeja. Kaczmarek wznawia grę od bramki.

21'

Pierwsza lepsza akcja Górnika i 1:0 dla zabrzan! Szarża Nakoulmy, doskonała wrzutka Oziębały i świetnie wbiegający w pole karne Iwan głową pokonuje Kaczmarka! Pierwszy gol Górnika wiosną! Po 290 minutach gry!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bartosz Iwan!

18'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Geworgiana, ale Kasprzik skutecznie piąstkuje piłkę.

16'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Raz musiał interweniować nawet Kasprzik, ale bramkarz Górnika nie popełnił żadnego błędu.

13'

Po centrze Lewczuka akcję gospodarzy zamykał Carlos, ale zagranie Portugalczyka było niecelne.

11'

Micael dobrze w polu karnym powstrzymał Oziębałę.

10'

Po zamieszaniu w polu karnym bardzo ekwilibrystyczny strzał oddał Kosznik, ale nie trafił czysto w piłkę i ta trafiła w ręce Kaczmarka.

8'

Madej wywalczył rzut rożny.

7'

Raz jeszcze Masłowski. Tym razem próba z dystansu reprezentanta Polski okazała się bardzo niecelna.

6'

Masłowski z rzutu wolnego uderza w sam środek bramki, gdzie pewnie łapie piłkę Kasprzik.

5'

Faul taktyczny Sobolewskiego i pierwsze ustne ostrzeżenie od sędziego Musiała.

4'

Nieśmiałe próby dopingu w wykonaniu zgromadzonych kibiców.

2'

Dobra interwencja Kasprzika przerywa dośrodkowanie w kierunku Vasconcelosa.

1'

Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i zaczynamy!

20:29

Kogo brakuje dzisiaj w obu drużynach? Wśród gospodarzy nie zobaczymy dziś kontuzjowanego Goulona, a także Skrzyńskiego i Ciechanowskiego. Do rezerw zostali z kolei zesłani Paweł Abbott oraz Piotr Kuklis. W Górniku brakuje dzisiaj Augustyna, Dancha, Gancarczyka, Przybylskiego, Mańki, Magiery, Małkowskiego, Steinborsa oraz Zachary.

20:26

W Zawiszy najciekawsza jest obsada środka obrony, gdzie dzisiaj zagrają Nawotczyński i Micael. Z kolei w Górniku w podstawowej jedenastce znalazł się Wełnicki, który nie tak dawno miał być skreślony z listy zgłoszonych do gry w Ekstraklasie.

20:25

Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Boris Pandza, Rafał Kurzawa, Szymon Drewniak, Tomas Majtan, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak.

20:22

Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Piotr Petasz, Paweł Strąk, Hermes, Jakub Wójcicki, Paweł Wojciechowski, Jorge Kadu.

20:22

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

20:21

W dzisiejszym spotkaniu raczej nie będzie gorącej atmosfery na trybunach. Niebiesko-czarni wciąż są skonfliktowani ze swoimi najbardziej zagorzałymi kibicami, którzy ogłosili bojkot. Kibice Górnika z kolei, którzy mieli przyjechać do Bydgoszczy nawet w liczbie 1600, ostatecznie odwołali swój wyjazd, solidaryzując się z miejscowymi.

20:19

Zawisza znajduje się obecnie w grupie drużyn, która walczy bardzo zaciekle o grę w grupie mistrzowskiej po rundzie zasadniczej. Nad dolną częścią tabeli bydgoszczanie (ósme miejsce, 32 punkty) mają tylko punkt przewagi, głównie przez swój kiepski start wiosną. Zwycięstwo nad Cracovią, a następnie dwie wysokie porażki z Lechią i Zagłębiem na pewno chluby beniaminkowi nie przynoszą.

20:16

Choć jeszcze przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny Górnik Zabrze zapowiadał walkę o mistrzostwo Polski, to jednak początek rundy boleśnie zweryfikował plany zabrzan, którzy powinni teraz skupić się na obronie miejsca w pierwszej ósemce Ekstraklasy. Podopieczni Ryszarda Wieczorka obecnie zajmują w lidze piąte miejsce, ale jeśli dzisiaj przegrają w Bydgoszczy, to ich dzisiejszy rywal zbliży się do nich już na cztery punkty.

20:05

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Górnikiem Zabrze.