Lechia Gdańsklechia
0 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
22:24

Remis w Gdańsku, jak przystało na prawdziwy mecz przyjaźni. W drugiej połowie spotkanie było lepsze niż w pierwszej i obie strony miały szanse na zwycięstwo. Lechia była stroną dominującą w ostatnich 30 minutach spotkania, ale nie potrafiła strzelić zwycięskiego gola. Gdańszczanie przynajmniej na dwa dni meldują się na ósmym miejscu w tabeli, a Wisła pozostaje wiceliderem. To tyle z naszej strony, za uwagę dziekuje Kuba Seweryn.

92'

Koniec spotkania! Lechia remisuje z Wisłą 0:0!

92'

Stilić w ostatniej akcji meczu uderza nad poprzeczką!

91'

Dwie minuty doliczone.

90'

Znowu Brożek dostał świetne podanie, tym razem od Stilicia, ale nie opanował do końca piłki i zdołał interweniować Janicki.

89'

Ładna wymiana piłki Lekovicia z Tuszyńskim, po czym ten drugi w ostatniej chwili traci piłkę w polu karnym Wisły.

86'

... oraz Pazio zmienia Frankowskiego.

85'

Dwie zmiany w Lechii. Grzelczak w miejsce Makuszewskiego...

85'

Ależ pudło Pietrowskiego!!! Minęli się obrońcy Wisły z piłką po płaskim dośrodkowaniu Makuszewskiego, ale pomocnik Lechii posłał piłkę wysoko w trybuny!

83'

Z trybun łączone siły Lechii i Wisły 'pozdrawiają' wojewodę pomorskiego.

82'

Zmiana w Wiśle. Sarki za Guerriera.

81'

Tuszyński nie sięgnął piłki po miękkiej wrzutce Deleu.

77'

Fatalne wyjście z bramki Miśkiewicza! Bezpańska piłka spada pod nogi Makuszewskiego, który zostaje zablokowany!

74'

Najpierw Guerrier nie opanował nieprzyjemnej piłki zagranej przez Brożka, a chwilę później Tuszyński nie był w stanie wygrać pojedynku z Bunozą w polu karnym.

73'

Niespełna 20 minut do końca, a co ciekawe mieliśmy tylko wymuszoną zmianę bramkarza w Lechii. W polu wciąż grają piłkarze wyjściowych jedenastek.

72'

Lechia Gdańsk - Wisła KrakówLechia Gdańsk - Wisła Kraków

72'

Deleu z rzutu wolnego uderza wysoko nad poprzeczką bramki rywala.

70'

Teraz z kolei Bunoza musiał ratować się faulem na Vranjesie. Kolejna żółta kartka.

69'

Teraz z kolei Brazylijczyk strzela z dystansu, ale ponownie spokojnie broni bramkarz Wisły.

67'

Miśkiewicz pewnie łapie piłkę po centrze Deleu.

65'

Fatalnie skiksował Vranjes po niekonwencjonalnym zagraniu Frankowskiego.

65'

Brożek!!! Kapitalne podanie Garguły w pole karne, gdzie napastnik Wisły wyprzedził Janickiego, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki!

64'

Bardzo złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Pietrowskiego. Po chwili na spalonym złapany został Madera.

63'

Żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego za faul taktyczny na Tuszyńskim. Czwarta kartka kapitana Wisły i nie zagra on za tydzień w meczu z Ruchem.

62'

Po uderzeniu z dystansu Vranjesa dobrze odbija piłkę do boku Miśkiewicz.

61'

Chyba próbował wkręcać piłkę z narożnika boiska Stjepanović, ale ta poszybowała nad poprzeczką bramki Lechii.

60'

Dobra interwencja Janickiego po nieczystym uderzeniu Stilicia, bowiem już czaił się za jego plecami Brożek. Korner dla Wisły.

59'

W tym pierwszym kwadransie drugiej części spotkania zdarzyło się już więcej niż w całej pierwszej połowie. Czekamy na jeszcze więcej, przede wszystkim na bramki!

56'

Brożek chciał dobrze wpuścić w pole karne rozpędzonego Stilicia, ale jednak podawał niedokładnie.

55'

Słupek!!! Świetna akcja Makuszewskiego, który na pełnym gazie ograł rywala, wpadł w pole karneg i uderzył w słupek bramki bezradnego już Miśkiewicza!!!

55'

Odważne wejście w pole karne Garguły. Zdążył jednak za pomocnikiem Wisły Dawidowicz i wybił piłkę na korner.

53'

Leković po pojedynku z Głowackim domagał się rzutu rożnego, ale sędzia nakazał wznowić grę od bramki, co było złą decyzją.

52'

51'

Oberwał potężnie piłką Guerrier w rękę od Deleu. Aż zgiął się Haitańczyk z bólu i potrzebuje interwencji medycznej.

50'

49'

Po dośrodkowaniu Dawidowicza Głowacki wybija piłkę na rzut rożny.

48'

Tuszyński dostał znakomite podanie za linię obrony, ale nie opanował dobrze piłki, żeby przelobować źle ustawionego Miśkiewicza! Napastnik Lechii mijał jeszcze Głowackiego, po czym uderzył bardzo niecelnie!

47'

I już pierwsza akcja Wisły! Piłka trafia na prawą stronę pola karnego do Garguły, która uderza płasko i niecelnie!

46'

Wznawiamy grę w Gdańsku!

21:35

Piłkarze obu drużyn już są na tym kartoflisku zwanym murawą na PGE Arenie.

21:19

Dwie dobre sytuacje, po jednej z każdej ze stron. Słabe spotkanie obserwujemy w Gdańsku. Zobaczymy, czy coś zmieni się po przerwie. Na razie mamy sprawiedliwy remis.

45'

Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Gdańsku.

45'

Brożek złapany na spalonym.

45'

Guerrier popisał się celnym strzałem na bramkę Bąka, ale bramkarz Lechii nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

45'

Beznadziejna centra Makuszewskiego z kolejnego rzutu wolnego.

45'

Sędzia Paweł Pskit dolicza cztery minuty do pierwszej połowy.

45'

Makuszewski z rzutu wolnego z dalekiego dystansu trafia prosto w wiślacki mur.

43'

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

43'

Pojedynek dwóch Bośniaków przy linii końcowej boiska. Bunoza wygrywa z Vranjesem i od bramki grę wznowi Miśkiewicz.

40'

Bardzo niecelny strzał Frankowskiego zza pola karnego.

38'

Stilić!!! Bośniak znalazł się sam na sam z Bąkiem, ale lepszy okazał się bramkarz Lechii, a przed samą bramką z dobitką nie zdażył Paweł Brożek, którego świetnie uprzedził Janicki!

36'

Było pytanie w komentarzach o obecność kibiców Wisły. Oto informacja od naszego gdańskiego korespondenta: "Kibice Wisły są i siedzą razem z sympatykami Lechii, flag wiślackich okolo dziesięciu, opraw nie ma"

35'

Guerrier na wyraźnym spalonym.

33'

Tuszyński!!! Ależ on ma łatwość do znajdowania się w sytuacjach strzeleckich! Po rzucie wolnym bezpańska piłka spadła na głowę napastnika Lechii, ale ten nie był w stanie z kilku metrów pokonać Miśkiewicza!

32'

Pół godziny gry za nami. Zero groźnych akcji czy też strzałów, a niektórzy mówili o hicie kolejki...

28'

Vranjes na spalonym.

25'

Spodziewaliśmy się ofensywnej piłki, jednak niedokładność obu stron powoduje, że nie mieliśmy jeszcze żadnej 'setki' pod którąkolwiek z bramek.

22'

Kaniecki w rozmowie z Michałem Probierzem powiedział, że uciekła mu noga na wilgotnej murawie i stąd ten uraz, jednak, przywodziciela. Lekarze boją się, że bramkarz Lechii mógł nawet naderwać mięsień. Tymczasem Bąk już pojawia się na murawie.

20'

Wściekły jest Michał Probierz z tego powodu. Bartosz Kaniecki schodzi już do szatni i czekamy na pojawienie się na boisku Mateusza Bąka. Zmiana bramkarza w Lechii.

19'

Tymczasem Kaniecki potrzebuje kolejnej interwencji medycznej. Już przygotowuje się do gry Mateusz Bąk.

18'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Lekovicia.

17'

Ostre wejście Dudki na nogi Lekovicia. Obyło się jeszcze bez kartki.

14'

Po dośrodkowaniu Makuszewskiego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Wisły.

13'

Po interwencji lekarzy Kaniecki kontynuuje występ. Zobaczymy, co będzie dalej. Na razie jest rzut rożny dla Lechii.

11'

Kontuzja uda Bartosza Kanieckiego. Ucierpiał mięsień czworogłowy przy nieudanym wybiciu piłki. To może być koniec meczu dla golkipera gdańszczan.

10'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Wisły. Stjepanović dośrodkował na głowę Guerriera, ale ten w trudnej sytuacji uderza nad poprzeczką.

7'

Dudka doznał jakiejś kontuzji dłoni. W siódmej minucie swojego powrotu do Wisły.

6'

Dudka postawił na wariant siłowy, ale Kaniecki poradził sobie z piłką lecącą w środek bramki.

5'

Rzut wolny dla Wisły z około 35 metrów po faulu Madery na Stiliciu.

3'

Obie drużyny od pierwszych minut pokazują, że chcą dzisiaj grać ofensywnie. Dużo miejsca w środku pola.

1'

Pierwszy gwizdek Pawła Pskita i zaczynamy!

20:28

Kapitanami w dzisiejszym 'meczu przyjaźni' będą Marcin Pietrowski (Lechia) oraz Arkadiusz Głowacki (Wisła).

20:26

Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Areny!

20:16

20:14

W Lechii zabraknie dzisiaj zawieszonych za kartki Christophera Oualembo oraz Piotra Wiśniewskiego, a także kontuzjowanych Wojciecha Zyski i Pawła Buzały.. Ponadto w składzie Lechii nie znaleźli miejsca Aleksander Jagiełło oraz Tsubasa Nishi.

20:10

W drużynie Wisły Kraków brakuje kontuzjowanego Rafała Boguskiego, zawieszonego za kartki Łukasza Burligi, oddanego do Chin Osmana Chaveza oraz chorego Marko Jovanovicia.

20:09

Rezerwowi Wisły Kraków: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Alan Uryga, Michał Szewczyk, Emmanuel Sarki, Fabian Burdenski.

20:07

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk, Krzysztof Bąk, Adam Pazio, Jarosław Bieniuk, Maciej Kostrzewa, Piotr Grzelczak, Zaur Sadajew.

20:06

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Drugi debiut w Wiśle Kraków będzie miał Dariusz Dudka!

20:03

Co ciekawe, aktualny trener Lechii, Michał Probierz, w 2012 roku przez siedem miesięcy był trenerem Wisły Kraków. Pod Wawelem były trener Jagiellonii Białystok sobie jednak nie poradził, zdaniem wielu przegrywając 'wewnętrzną wojnę' z zawodnikami Białej Gwiazdy. Co jeszcze ciekawsze, debiut Probierza w Wiśle miał miejsce... w meczu z Lechią w Gdańsku, gdy krakowianie zwyciężyli 2:0.

19:56

Jesienią Wisła z Lechią mierzyła się raz jeszcze pod Wawelem w Pucharze Polski. Wtedy to zespół Michała Probierza okazał się nieznacznie lepszy. 1:0 po bramce Pawła Buzały pozwoliło lechistom awansować do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek.

19:55

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które zostało rozegrane w Krakowie, Wisła pewnie pokonała Lechię 3:0 po dwóch bramkach Pawła Brożka oraz jednej Michała Chrapka. Wszystkie te bramki jednak Biała Gwiazda zdobyła już po kontrowersyjnym wyrzuceniu z boiska Przemysława Frankowskiego. Co ciekawe, dzisiejsze spotkanie poprowadzi dokładnie ten sam arbiter co pół roku temu, czyli pan Paweł Pskit z Łodzi.

19:55

Po drugiej stronie z kolei jest krakowska Wisła, aktualny wicelider Ekstraklasy. Problem zespołu Franciszka Smudy polega jednak na tym, że na wyjazdach krakowianie spisują się dwie klasy gorzej niż przy Reymonta. W delegacjach Biała Gwiazda wygrała w tym sezonie tylko dwa mecze, ale jeden z nich miał już miejsce na wiosnę, w starciu z Piastem Gliwice (1:0). To spotkanie oraz zwycięskie derby z Cracovią sprawiają, że Wisła może pochwalić się kompletem sześciu punktów zdobytych w roku 2014.

19:55

Bardzo ciężko stwierdzić, kto jest faworytem dzisiejszego spotkania. Z jednej strony mamy walczącą o miejsce w pierwszej ósemce gdańską Lechię. Zespół Michała Probierza jest w całym sezonie niezwykle nieregularny, ale ostatnio rozbił w Bydgoszczy Zawiszę aż 3:0 po hattricku Patryka Tuszyńskiego i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli.

19:54

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Wisłą Kraków.