Lech PoznańLech Poznań
4 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec meczu. Lech był zdecydowanie lepszy. Kibice mogą być usatysfakcjonowani. Po blamażu w Szczecinie dziś to Kolejorz gromi!

94'

Ależ kapitalna akcja Kownackiego! Najpierw urwał się defensorom, potem zagrał fenomenalnie do Linettego, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do bramki!

93'

4:0! Pogrom w Poznaniu. Sędzia kończy mecz.

92'

Po indywidualnej akcji w świetnej sytuacji znalazł się Izvolt. Jego strzał z bliskiej odległości minął jednak dłuższy słupek bramki strzeżonej przez Gostomskiego.

91'

Kibice na stojąco oklaskują strzelca dwóch goli. W miejsce Pawłowskiego wchodzi Bednarek.

90'

Po rożnym dla Piasta Lech przeszedł do natychmiastowej kontry. Lechici przekombinowali i od bramki Szumski.

89'

Faulował Douglas. Sędzia uciął sobie pogawędkę ze Szkotem. Obyło się jednak bez kartki.

87'

Rabiola zmienia Badię.

86'

Świetne podanie zagraniem z woleja zaprezentował Douglas a Pawłowski płaskim strzałem zza pola karnego podwyższył wynik.

86'

Goooooool! Już 3:0 na Bułgarskiej. Szymon Pawłowski podwyższa prowadzenie.

85'

Douglas podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrał świetną prostopadłą piłkę do Teodorczyka, którego strzał odbił Szumski.

84'

Dośrodkowanie Pawłowskiego spokojnie łapie Szumski.

82'

Druga zmiana w zespole z Gliwic. Kędziora w miejsce Jurado.

81'

Fatalna strata Heberta na rzecz Teodorczyka. Sytuację w porę uratował Nikiema.

80'

Próba z daleka w wykonaniu Linettego. Strzał jednak bardzo niecelny.

79'

Podgórski z wolnego, ale wybijają lechici.

75'

Największą zasługę przy tej bramce miał młody Kownacki, który najpierw minął obrońcę a potem kapitalnie dośrodkował na piąty metr. Teodorczyk jedynie dołożył nogę i wpakował futbolówkę do siatki.

75'

2:0! Łukasz Teodorczyk!!! Chyba po zawodach.

73'

73'

Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Podgórski. Do piłki skoczyło kilku zawodników Piasta, ale strzał oddany przez jednego z nich był bardzo niecelny.

72'

Claasen ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Podgórskim.

72'

Przejęcie Trałki, kapitalne prostopadłe podanie Kownackiego sprawiło, że Teodorczyk miał okazję do zagrania piłki wzdłuż linii piątego metra. W ostatniej chwili obrońca.

70'

Zmiana w Piaście. Izvolt w miejsce Murawskiego.

69'

Teraz ze sporej odległości próbował Podgórski, ale jego strzał po koźle był zbyt lekki. W dodatku leciał wprost w ręce Gostomskiego.

68'

Zapowiadana zmiana, Kownacki w miejsce Hamalainena.

66'

Do gry przygotowuje się już młody Kownacki. Tymczasem róg dla Piasta bez konsekwencji dla gospodarzy.

64'

Dwa groźne strzały Lecha. Najpierw z daleka huknął Możdżeń. Po chwili Szumskiego sprawdził strzałem z woleja Trałka. Golkiper gości interweniował bez zarzutu.

64'

Fin powoli wraca do gry. Nadal jednak kuleje. Chyba potrzebna będzie zmiana.

63'

Chwila przerwy. W polu karnym Piasta leży Hamalainen.

62'

Pierwsza zmiana w meczu. Claasen w miejsce Lovrencicsa.

62'

Długa piłka do Teodorczyka, który mijając kilku rywali zszedł do środka pola karnego. Próbował wystawić futbolówkę przed linię 16 metra lecz tam nie było nikogo, kto mógłby skończyć akcję strzałem.

57'

akcja szybko przeniosła się pod bramkę Lecha. Jurado popędził lewą stroną, zszedł do środka i oddał mocny strzał, który na klatkę przyjął Arboleda. To musiał boleć...

56'

Powinno być 2:0! Kapitalną wrzutkę Lovrencicsa strzałem głową kończył Teodorczyk. Sytuację w ostatniej chwili uratował kapitalną interwencją Szumski!

56'

Teraz kilka wrzutek gospodarzy, ale radzą sobie z nimi podopieczni Marcina Brosza.

55'

Gerard Badia teraz próbował zaskoczyć Gostomskiego strzałem za kołnierz, ale nie trafił w bramkę.

55'

Piast zaczyna grać trochę odważniej. Czyżby męska rozmowa w szatni?

54'

W odpowiedzi Teodorczyk. Podobny sytuacja jak w meczu ze Śląskiem. Tym razem piłka powędrowała obok bramki.

54'

Ależ szansa Badii! Świetne dośrodkowanie lewą nogą w wykonaniu Podgórskiego a Badia przy biernej postawie obrońców przeciął lot piłki stojąc pięć metrów od bramki. Jak on tego nie trafił?!

53'

52'

Chwila chaosu wyjaśniona przez Możdżenia. Lech ruszył z kontrą, po której w polu karnym znalazł się Lovrencics. Węgier nie przedarł się jednak przez linię defensywną gości.

51'

Podgórski próbował prostopadłego zagrania do Jurado. W porę zorientowali się jednak obrońcy Lecha.

49'

Piast próbuje rozgrywać. Goście robią to jednak niedokładnie i bardzo wolno. W ten sposób nie da się wygrać w Poznaniu.

48'

Akcja Piasta prawą stroną zapowiadała się ciekawie, ale zepsuł ją Szeliga niecelnym dośrodkowaniem.

47'

Długie podanie Kamińskiego do Możdżenia. Lechita nie przejął.

46'

W środku boiska faulowany Trałka.

46'

Linetty z Hamalainenem rozpoczynają drugie czterdzieści pięć minut.

19:31

Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy. Piłkarze już na boisku. Sędzia za moment da znak do wznowienia gry.

49'

Po pierwszej połowie Lech zasłużenie prowadzi. Piłkarze "Kolejorza" byli wyraźnie lepszym zespołem i tą przewagę udokumentowali jedną bramką. Piast ma szczęście, że nie było ich więcej.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

43'

Strzał Podgórskiego za lekki, by zaskoczyć Gostomskiego, choć ten miał trochę problemów ze złapaniem piłki.

40'

Trochę zamieszania pod bramką Piasta, Szumski odbija strzał Pawłowskiego.

37'

Hamalainen świetnie wyszedł prawą stroną boiska, dograł do Lowrencsicsa, który obrócił się z piłką i zagrał przed pole karne. Tam był Pawłowski, który zdecydował się strzał. Piłka odbita od obrońców wróciła pod nogi skrzydłowego Lecha, który wszedł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Szumskiego.

35'

GOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

33'

Po uderzeniu Podgórskiego z rzutu wolnego piłka mija bramkę Lecha.

32'

Linetty spod linii koncowej zagrywał w środek, piłkę sięgnął Szumski, ale nie zdołał wybić jej z pola karnego. Trafiła do Hamalainena, ten wycofał w kierunku Lovrencsicsa, który jednak spudłował.

31'

Pierwsze pół godziny gry wyraźnie dla Lecha. Piast w zasadzie ogranicza się do interwencji w obronie i kilku nieudanych dośrodkowań, a to poznaniacy prowadzą grę i są coraz bliżej gola.

30'

Akcja Pawłowskiego, który bardzo dobrze przedzierał się przez obronę rywala, wszedł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału, bo uprzedził go wychodzący z bramki Szumski.

29'

Uzupełnienie odpowiedzi na jedno z poprzednich pytań - kibice Piasta pojawili się właśnie na stadionie.

28'

Badia uderzał z 30 metrów, piłkę łapie Gostomski.

27'

Teodorczyk po podaniu Hamalainena wychodzi na pozycję i pokonuje Szumskiego, ale gol nie zostaje uznany! Napastnik Lecha był na spalonym.

25'

Niedokładne dośrodkowanie Podgórskiego, piłka nad bramką Gostomskiego.

24'

Lovrencsics zagrał prostopadłą piłkę do Hamalainena, a ten oddał zbyt lekki strzał. Powinien podawać na bok do Teodorczyka!

24'

Linetty świetnie ograł Osyrę, później chciał zagrać do Teodorczyka, ale wyszedł mu z tego marny strzał. Podsumowując - odbiór świetny, ale później brakło dokładności.

23'

Jurado świetnie zatrzymany przez Kamińskiego na boku boiska.

22'

Teodorczyk! Po dośrodkowaniu Pawłowskiego oddał efektowny strzał, ale nie trafił do bramki Szumskiego! Zdecydowanie najlepsza sytuacja poznaniaków w tym meczu!

21'

Stały fragment gry, trochę zamieszania na 11. metrze pod bramką Piasta, ale obyło się nawet bez strzału.

20'

Rajd Pawłowskiego zakończony dośrodkowaniem, zablokowanym przez Hanzela. Rzut rożny dla Lecha.

19'

Po błędzie obrońców Piasta piłka trafiła przed pole karne do Możdżenia, ale ten stracił ją na rzecz Nikiemy.

17'

mj98@ - nie ma kibiców Piasta, sektor gości pusty.

16'

Teodorczyk po podaniu Hamalainena miał świetną okazję do pokonania Szumskiego, ale przestrzelił z 16 metrów!

16'

Linetty zgrywa do boku do Lovrencsicsa, ten wstrzelał piłkę w pole karne w kierunku młodego pomocnika, ale ta nie przebiła się przez gąszcz nóg.

13'

Herbert dobrze zatrzymuje rajd Pawłowskiego, wybijając piłkę spod nóg pomocnika Lecha.

13'

Nieudane dośrodkowanie Szeligi, piłka daleeeko obok bramki Gostomskiego.

10'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa głową strzelał Hamalainen. Nad bramką, a za nim nabiegał jeszcze Łukasz Teodorczyk. Trzeba było zostawić mu piłkę, bo miał lepszą pozycję.

9'

Po dośrodkowaniu Pawłowskiego piłkę na róg wybił Osyra.

9'

Pawłowski dobrze przyjął, obrócił się z piłką, ale później źle dogrywał do Hamalainena. Zabrakło ostatniego podania!

7'

Możdżeń do wychodzącego prawą stroną Pawłowskiego. Ten jednak nie dał rady w pojedynku biegowym z Klepczyńskim, który zdołał wybić mu piłkę, która następnie trafiła pod nogi Szumskiego.

5'

Niewiele brakowało, a mielibyśmy samobójczego gola! Zagranie Hamalainena w kierunku Teodorczyka przeciął Badia, ale zrobił to tak niefortunnie, że wyszedł mu bardzo groźny strzał. Szumski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

4'

Po dośrodkowaniu Możdżenia piłkę dobrze piąstkował Szumski. Przed polem karnym przejął ją Linetty, ale chwilę później stracił.

3'

Dośrodkowanie Podgórskiego do Jurado przecina Arboleda.

2'

Zamieszanie pod bramką Piasta, ostatecznie piłkę wybił Nikiema.

1'

Piast zaczyna i od razu celny strzał na bramkę Gostomskiego, ze środka boiska uderzał Jurado.

1'

Zaczynamy!

18:30

Chwila ciszy dla Jerzego Danielewicza, zmarłego niedawno byłego lekarza lechitów.

18:27

Oba zespoły już na murawie, Piast dzisiaj na czerwono, a Lech w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

18:25

Polub nas na Facebooku:

18:24

Diablo5555 - mecze z lig zagranicznych najczęściej relacjonujemy na podstawie transmisji telewizyjnych, choć na przykład na dwóch ostatnich finałach LM mieliśmy swojego człowieka.

18:19

Została jeszcze chwila do rozpoczęcia meczu, zapraszamy do przeczytania zapowiedzi.

18:07

Ławka rezerwowych Piasta: Dariusz Trela, Jan Polak, Csaba Horvath, Pavol Cicman, Matej Izvolt, Rabiola, Wojciech Kędziora

18:07

Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Luis Henriquez, Dimitrije Injac, Daylon Claasen, Dawid Kownacki

18:05

Jeżeli chodzi o Piasta, to tu mamy dwie roszady w pierwszym składzie. Pauzującego za kartki Matrasa zastąpi Szeliga, a miejsce Izvolta zajął Badia. To pierwszy występ w podstawowym składzie tego sprowadzonego zimą zawodnika.

18:03

Tenn_Krejzii - ja oglądam na stadionie ;)

18:03

Liczba zmian w poznańskim zespole nie jest żadnym zaskoczeniem. O tym, że możemy spodziewać się wielu roszad pisaliśmy m. in, tutaj:

18:00

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom klubu w kadrze meczowej poznaniaków zabrakło miejsca dla Paulusa Arajuuri. Fin trenował już z pełnym obciążeniem, ale ostatecznie sztab szkoleniowy uznał, że nie znajduje się jeszcze w optymalnej formie i nie da mu dziś szansy gry.

17:58

Znamy już składy obu zespołów. W zestawieniu Lecha aż pięć zmian w porównaniu do meczu w Szczecinie - wracają wykartkowani Linetty, Douglas i Teodorczyk, pauzującego Wołąkiewicza zastąpił Arboleda, a na prawej obronie zagra Możdżeń.

17:54

Więcej o historii dotychczasowych pojedynków obu zespołów można poczytać w oddzielnym artykule na ten temat.

17:52

Uda się? Ostatnie pojedynki z Piastem pozwalają myśleć o tym z optymizmem. Pod wodzą Mariusza Rumaka poznaniacy trzykrotnie mierzyli się z zespołem Marcina Brosza. Efekt? Trzy zwycięstwa i bilans 9:0.