Poniedziałek, 24 lutego 2014, godz. 18:00
Zawisza Bydgoszczzawisza
0 : 3
lechiaLechia Gdańsk
19:56

One man show. Patryk Tuszyński zdobył trzy gole, dzięki którym Lechia zrównała się punktami z Jagiellonią. Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

93'

Koniec spotkania, Lechia wygrywa aż 3:0 na wyjeździe z Zawiszą.

91'

Dłużej teraz przy piłce utrzymuje się Zawisza, jednak nic z tego nie wynika.

88'

Piotr Wiśniewski zszedł z boiska, a w jego miejsce wchodzi Sadajew.

87'

Mieliśmy przed chwilą rajd Lekovicia, ale temu w ostatniej chwili zabrakło sił i stracił piłkę.

85'

Dobry strzał na bramkę Kanieckiego, ale bez skutku bramkowego.

83'

To mógł być gol dla gospodarzy. Świetne dośrodkowanie z prawej strony i nieznacznie głową przestrzelił Vasconcelos.

82'

Zawisza już chyba pogodzony z losem. Przy piłce goście.

80'

Zawisza Bydgoszcz - Lechia GdańskZawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk

80'

Ależ błąd obrony. Tuszyński długo holował sobie piłkę, i kompletnie nie atakowany oddał spokojny strzał, którym pokonał bramkarza!

79'

Gooooooool! Hat-trick Tuszyńskiego!

78'

Zawisza nie ma pomysłu na rozegranie akcji w ataku. Ten mecz chyba musi skończyć się wygraną gdańszczan.

76'

Pazio wchodzi na boisko za Makuszewskiego.

75'

Dobry strzał Wiśniewskiego sprzed pola karnego, jednak zawodnik Lechii nieznacznie się pomylił.

75'

Adam Pazio jest szykowany do wejścia na boisko.

73'

Kolejne dobre prostopadłe podanie Frankowskiego i gdyby obrońca nie interweniował w ostatniej chwili, to Tuszyński wyszedłby sam na sam z Kaczmarkiem.

71'

Zawisza bije głową w mur jak na razie. A możliwość wyrwania jakiegokolwiek punktu ucieka.

68'

Vasconcelos mógł zagrozić bramce przeciwnika, jednak w momencie podania od kolegi był na spalonym.

67'

Zrobiło się groźnie w polu karnym Lechii. Po dośrodkowaniu Dudka z rzutu rożnego niepewnie interweniował Kaniecki, jednak nic dobrego z tego dla Zawiszy nie wyszło.

65'

Wojciechowski wchodzi za Wójcickiego

64'

Faulowany był teraz Makuszewski.

62'

Szykuje się zmiana u gospodarzy. Gotowy do wejścia jest już Paweł Wojciechowski.

61'

60'

Patryk Tuszyński tym razem się nie popisał i dość mocno przestrzelił sprzed pola karnego.

59'

Nieudane dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Lechii.

58'

Vasconcelos uderzył sprzed pola karnego, jednak futbolówka minęła bramkę.

58'

Wiśniewski dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Kaczmarka.

57'

Lewczuk faulował teraz Tuszyńskiego, w dość bliskiej odległości od prawej strony pola karnego.

55'

Zawisza próbuje teraz ataków, ale za dużo w tym wszystkim chaosu. Nie klei się gra gospodarzom.

53'

Żółta kartka dla Pietrowskiego. Już piąta kara w tym meczu dla Lechii Gdańsk.

51'

Świetnie zaczęli tę drugą połowę goście, teraz prowadząc dwiema bramkami mogą grać bardzo spokojnie i oczekiwać na ruch przeciwnika.

49'

Dobry strzał Masłowskiego i jeszcze lepsza interwencja Kanieckiego!

47'

2:0 prowadzi Lechia, ale mamy kontrowersję. Czy Tuszyński nie był na spalonym w momencie podania?

46'

Goooooooool! Tuszyński po raz drugi!

46'

Zmianę zrobił Ryszard Tarasiewicz. Strąk wszedł za Micaela.

46'

Marcin Borski gwiżdże, gospodarze wznawiają grę.

18:49

Jak do tej pory mecz wygląda całkiem nieźle, mogliśmy zobaczyć kilka sytuacji pod bramkowych. Prowadzą goście, gdyż to oni byli bardziej skuteczni. Zobaczymy jak sprawa wyglądać będzie w trakcie drugich 45 minut. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

47'

I mamy koniec pierwszej połowy, Lechia prowadzi 1:0

47'

Masłowski dośrodkował z rzutu wolnego, jednak zrobił to nieudanie.

46'

Dwie minuty doliczył arbiter do tej pierwszej połowy.

45'

Żółta kartka dla Makuszewskiego.

43'

Sprytny strzał Makuszewskiego sprzed pola karnego, ale nieznacznie niecelny.

42'

W między czasie żółtą kartkę otrzymał Janicki.

42'

Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Skrzyński, jednak poradzili sobie obrońcy.

41'

Dobry strzał Masłowskiego sprzed szesnastki, jednak dobrze z tym zagrożeniem poradził sobie Kaniecki.

40'

39'

Nieźle został on wykonany, ale pogubili się gdańszczanie w szesnastce Zawiszy.

38'

Rzut wolny dla Lechii na połowie rywala.

36'

Było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Skrzyńskiego z lewej strony do pustej bramki mógł trafić Lewczuk, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Leković.

34'

Wójcicki zaatakował prawą stroną, ale został zatrzymany przez gdańszczan.

32'

Żółta kartka dla Christophera Oualembo.

32'

Rzut wolny miał Zawisza, jednak Sebastian Dudek trafił w... Łukasza Skrzyńskiego.

31'

Luis Carlos zakręcił teraz obrońcami Lechii, ale został ostatecznie zatrzymany przez Oualembo.

29'

Vasconcelos oddał strzał głową po wrzutce z rzutu wolnego, jednak zawodnik Zawiszy nie trafił w światło bramki.

29'

Żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego.

27'

A teraz Zyska kontuzjowany schodzi z boiska. W jego miejsce Pietrowski.

26'

Zagranie w pole karne, Zyska w ostatniej chwili wygarnia piłkę wślizgiem i zalicza świetną asystę przy trafieniu Tuszyńskiego!

25'

Gooooooooool! 1:0 dla Lechii, Patryk Tuszyński!

24'

Fatalne dośrodkowanie Lekovicia z rzutu wolnego.

24'

Dudek faulowany na połowie Zawiszy

22'

Niezła akcja Skrzyńskiego, ale zabrakło ostatecznie dokładnego dogrania.

20'

Lechia próbuje atakować, ale wszystkie te próby kończą się mniej więcej na linii pola karnego karnego gospodarzy.

18'

To mógł być gol dla Zawiszy! Vasconcelos świetnie podał do Wójcickiego, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez Bieniuka

18'

A teraz Vasconcelos faulowany przez Bieniuka na połowie Lechii.

16'

Makuszewski faulował Carlosa na połowie Zawiszy.

15'

Świetne prostopadłe podanie Drygasa z głębi pola do Luisa Carlosa, ale ten potknął się i nie przejął futbolówki.

13'

Ładna próba kontrataku w wykonaniu gdańszczan, ale Tuszyński wybiegł z piłką za linię końcową boiska.

11'

Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę Lechii, łapie piłkę Bartosz Kaniecki.

10'

Zawisza dłużej utrzymuje się przy piłce, goście wyraźnie nastawieni na grę z kontry. Zobaczymy, kto skończy lepiej z takim układem gry.

8'

Sebastian Ziajka spróbował przed chwilą strzału sprzed pola karnego, jednak uderzył zdecydowanie za lekko i nie mógł tym sprawić kłopotów bramkarzowi.

7'

Ładna akcja gospodarzy, jednak niedokładnie z lewej strony w pole karne dogrywał Masłowski.

7'

Skromna grupka fanów Zawiszy próbuje rozkręcić doping dla swoich piłkarzy.

5'

Vasconcelos przeprowadził akcję z Masłowskim, strzał oddał ten pierwszy, ale piłka minęła bramkę gości.

4'

Dwa cornery mieli teraz goście. Oba wykonali nieźle, jednak poradzili sobie obrońcy Zawiszy.

3'

Lechia zaatakowała teraz prawą stroną i wywalczyła rzut rożny.

1'

Sędzia dał znak, goście zaczynają mecz.

17:59

Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy.

17:57

Piłkarze obu drużyn wyszli już na boisko. Czekamy na ciekawe starcie!

17:55

Arbitrem tego pojedynku będzie pan Marcin Borski z Warszawy.

17:51

Kiedy pierwszy raz w tym sezonie starły się te dwie drużyny, padł remis 1:1. Gola dla Lechii strzelił Piotr Grzelczak, wyrównał Luis Carlos.

17:48

W pierwszej tegorocznej kolejce T-Mobile Ekstraklasy lepiej spisał się Zawisza, który ograł 2:0 na wyjeździe Cracovię. Lechia przegrała 2:3 u siebie z Pogonią Szczecin. Na kogo stawiacie dzisiaj?

17:42

Do pierwszego gwizdka zostało jeszcze troszkę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią do tego meczu, którą przygotował dla Was Marek Stefańczyk. Można ją znaleźć w tym miejscu.

17:39

Wokół Zawiszy panuje gorąca atmosfera, ale bydgoski zespół wygrywając dzisiaj może utrzymać się w walce o europejskie puchary. Lechia natomiast ma trzy oczka straty do miejsca ósmego i gra o grupę mistrzowską nie jest skończona. Dla obu ekip jest to więc bardzo ważny pojedynek.

17:34

Ławka rezerwowych Zawiszy: Ciechanowski, Gevorgyan, Hermes, Petasz, Strąk, Witan, Wojciechowski

17:33

Ławka rezerwowych Lechii: Krzysztof Bąk, Mateusz Bąk, Deleu, Grzelczak, Pazio, Pietrowski, Sadajew