2 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
19:54

19:53

Jedna niesamowicie szczęśliwa akcja wyjątkowo słabego w przewadze Podbeskidzia daje Góralom punkt! Niewiarygodny mecz w Białymstoku, co za emocje! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn

94'

Koniec! Co za mecz! 2:2!!!

94'

Ależ szczęście Podbeskidzia! Modelski nieszczęśliwie odbija piłkę po strzale jednego z gości i jest remis!

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Niesamowite!!! 2:2!!!

94'

Zajac!!! Golkiper bielszczan doskonale broni uderzenie Gajosa z kilkunastu metrów.

93'

Dośrodkowanie Gajosa zatrzymane przez gości. Jagiellonia świetnie rozgrywa tę końcówkę!

92'

Cudowna interwencja Pietrasiaka, który zablokował pędzącego sam na sam Balaja!

91'

Cztery minuty doliczone przez sędziego.

90'

Ależ błąd!!! Po fatalnym zachowaniu kolejnego gracza Podbeskidzia Quintana tym razem przegrał pojedynek z Zajacem!

89'

Centra Iwańskiego wybita przed pole karne, a uderzenie Kołodzieja pewnie broni Słowik.

89'

Sokołowski wywalczył korner dla gości.

88'

Grzyb wybrał zły wariant w kontrataku Jagiellonii. Zamiast zagrać na czystą pozycję do Quintany, podał do Balaja i akcja straciła na tempie.

87'

Pawela!!! Dobra centra z lewej strony Malinowskiego i napastnik Podbeskidzia uderza głową nieznacznie nad poprzeczką!

86'

Fatalny kiks Paweli po bardzo dobrym podaniu wygwizdywanego Sokołowskiego.

84'

Gajos uderzył bardzo mocno z około 40 metrów, ale Zajac odbija piłkę w bok!

83'

Potężne wstrzelenie piłki przez Adu nie przyniosło zamierzonego skutku, bowiem nie doszedł do niej Pawela.

82'

Nwaogu dobrze obrócił się z piłką przed polem karnym, ale uderzył bardzo niecelnie.

82'

Trzecia zmiana w Jagiellonii. Martin Baran za Adama Dźwigałę.

81'

Jagiellonia w wielu momentach po przejęciu piłki gra na tzw. uwolnienie. Tosik zatrzymał teraz w polu karnym Sokołowskiego, który jednak nie został zabity przez Popchadze, jak to można było wywnioskować po wejściu Gruzina.

78'

Maciej Gajos zastępuje zmęczonego Nikę Dzalamidze. Dobry powrót po kontuzji Gruzina!

77'

Dźwigała! Pomocnik Jagi ograł na skraju pola karnego Pietrasiaka, ale lewą nogą nie trafił w bramkę!

75'

Kwadrans do końca. Czy Podbeskidzie w przewadze jest w stanie doprowadzić do wyrównania?

74'

Trzecia zmiana w Podbeskidziu. Dariusz Kołodziej za Adama Deję.

73'

Uderzenie z dystansu Dei zostaje ofiarnie zablokowane. Chwilę później gracz gości ma okazję do poprawki, ale strzela nad bramką.

73'

Dzalamidze nie zrozumiał się z Balajem. Piłka w rękach Zajaca.

72'

Fabian Pawela zastępuje też Mateusza Stąporskiego.

71'

Są zmiany! Jakub Tosik zastępuje Sebastiana Rajalakso w Jagiellonii.

70'

Deja zablokowany w polu karnym Jagiellonii! Kotłuje się!

69'

Jagiellonia BIałystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

68'

Czerwona kartka dla Giorgiego Popchadze!!! Sędzia Frankowski już trzymał żółtko w ręku po brzydkim wejściu Gruzina na nogi Sokołowskiego, by pod naciskiem gości wyjąć jednak kartkę czerwoną!

66'

Bekim Balaj nie był w stanie oddać z trudnej pozycji celnego strzału głową na bramkę Zajaca.

65'

Zajac świetnie broni mocny strzał z dystansu Rajalakso. Piłka trafia pod nogi Dzalamidze, ten wykłada ją Dźwigale, a 18-latek uderza nad poprzeczką!

64'

Dobry mecz oglądamy w stolicy Podlasia. Zupełnie inne widowisko niż mecze obu drużyn sprzed tygodnia.

64'

Udane piąstkowanie Zajaca wyjaśnia sytuację w polu karnym Podbeskidzia.

63'

Nie przejął piłki w polu karnym Jagiellonii Nwaogu. W odpowiedzi kolejny rzut rożny dla swojej drużyny zdobywa Bekim Balaj.

63'

Nabuzowany Stąporski znowu fauluje i tym razem ogląda żółtą kartkę. Gracz Podbeskidzia zdaje się być przemotywowany i może wylecieć dziś z boiska.

62'

Źle rozegrany rzut rożny przez Jagiellonię. Piłka przeleciała nad wszystkimi w polu karnym.

61'

Indywidualna akcja Dzalamidze zakończona groźnym strzałem z dystansu, który jednak efektownie odbił Zajac!

60'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Charles Nwaogu zastępuje Damiana Chmiela.

59'

Świetnie rozegrany rzut z autu przez Podbeskidzie! Piłka spada pod nogi Stąporskiego, który w dobrej sytuacji w nią nie trafia!

58'

Marek Sokołowski wyraźnie lubi sprawiać prezenty Piotrowi Stokowcowi, bo podobnie jak rok temu w starciu z Polonią, teraz obrońca Podbeskidzia ponownie podarował bramkę drużynie rudowłosego szkoleniowca. Co ciekawe, ponownie jest to gol na 2:1.

57'

Jagiellonia BIałystok - Podbeskidzie Bielsko-BiałaJagiellonia BIałystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

56'

Fatalny błąd Sokołowskiego, który chciał zagrać głową do Zajaca, ale podał za krótko! Piłkę przejął Quintana i z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości! 2:1!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Dani Quintana!!!

55'

Pewna interwencja Zajaca po wrzutce Dzalamidze.

54'

Centra Quintany z lewego skrzydła zablokowana i będzie rzut rożny.

53'

Balaj faulowany przez Pietrasiaka nieco ponad 30 metrów od bramki. Szansa dla Jagiellonii. Zajac pewnie łapie jednak mizerny strzał głową Ukaha.

51'

Popchadze zatrzymał Chmiela, ale Malinowski zdołał zagrać jeszcze do Dei, którego płaski strzał pewnie broni Słowik.

49'

Popchadze zatrzymał Sokołowskiego przy linii końcowej.

48'

Żółta kartka dla Dariusza Łatki za faul na Modelskim.

47'

Coś mieli sobie do wyjaśnienia Ukah i Stąporski, ale sytuacja już została rozwiązana.

47'

Dzalamidze 'zakiwał' się w pojedynku z trzema zawodnikami Podbeskidzia na skarju szesnastki.

46'

Gramy! Oba zespoły bez zmian.

19:00

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Za chwilę początek drugiej połowy meczu.

18:49

18:49

Dominacja Jagiellonii w większości pierwszej połowy nie podlegała dyskusji, ale błędy białostockich graczy pod obiema bramkami sprawiają, że póki co w Białymstoku jest remis. Zobaczymy, czy po przerwie Podbeskidzie dalej będzie w stanie stawiać opór podopiecznym Piotra Stokowca.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia remisuje z Podbeskidziem 1:1!

45'

Żółta kartka dla Chmiela za faul taktyczny na Quintanie. Czwarta kartka i za tydzień pomocnik bielszczan nie wystąpi.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Dośrodkowanie Dzalamidze pada łupem Zajaca.

43'

Kolejny rzut rożny dla Jagiellonii po akcji Rajalakso.

42'

Chwila ataku pozycyjnego w wykonaniu gości. Iwański centruje jednak wprost w ręce Słowika.

41'

Strasznie niepewny jest dzisiaj Jakub Słowik. Bramkarz Jagiellonii przeżywa na murawie ciężkie chwile po zawalonej przez siebie bramce.

39'

Bekim Balaj zdobywa korner dla białostoczan.

39'

Faul w ofensywie Malinowskiego na Ukahu (tak, to jest możliwe). Rzut wolny dla Jagi.

38'

Zajac nie miał teraz problemów z technicznym strzałem Dzalamidze.

36'

Na spalonym złapany Rajalakso.

35'

Kolejna akcja Jagiellonii! Quintana znowu dobrze uruchomił Dzalamidze, ale Gruzin nadużył dryblingu w polu karnym, a uderzenie z odbitej piłki Grzyba minimalnie minęło bramkę Podbeskidzia!

35'

W odpowiedzi Dźwigała z dystansu posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką!

34'

Chryste panie, co wyrabia Jakub Słowik!!! Bramkarz Jagiellonii nastrzelił piłką w polu karnym Stąporskiego, ale zdążył jeszcze ją złapać!

33'

Po pięknym crossowym zagraniu Quintany, Dzalamidze nie przebił się w polu karnym.

30'

Popchadze poradził sobie z szarżującym Chmielem.

30'

Quintana zablokowany przed polem karnym rywala, a bezpańskiej piłki nie opanował już w szesnastce Balaj.

28'

Bartosz Frankowski zachodzi za skórę miejscowym fanatykom, których zdaniem decyzje sędziego z Torunia są dość jednostronne.

27'

A Podbeskidzie kontruje! Znowu źle wyszedł z bramki Słowik, ale tym razem Malinowski tego nie wykorzystał i został zablokowany przez Ukaha!

27'

Wracamy więc do punktu wyjścia w Białymstoku, ale obraz gry nie ulega zmianie. Jagiellonia w ataku pozycyjnym.

26'

Nie ma to jak coś napisać w odpowiednią porę! Śliczna piłka Dzalamidze za linię obrony do Bekima Balaja, a ten posyła piłkę nad Zajacem wprost do bramki! 1:1!

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bekim Balaj!

24'

Defensywa bielszczan nie spisuje się najlepiej. Gospodarze dość łatwo konstruują swoje akcje. Jak nie stracą z czasem impetu, to może paść tu wiele bramek. Z obu stron, bo kontry gości również są bardzo groźne.

23'

22'

Fatalny błąd defensywy Górali! Goście tracą piłkę we własnym polu karnym, ale Rajalakso nie był w stanie wpakować jej do siatki!!!

22'

Quintana wychodzi sam na sam z Zajacem i pokonuje bramkarza Podbeskidzia, jednak arbiter dopatrzył się spalonego!

20'

W odpowiedzi szarża Malinowskiego zatrzymana przez Popchadze. Gdyby gracz gości zagrał piłkę na drugą stronę pola karnego, Stąporski miałby dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia.

19'

Z rzutu wolnego Quintana zagrał piłkę na głowę Ukaha, ale jego zgranie nie dotarła do Balaja.

18'

17 minut gry za nami. Spora przewaga w polu Jagiellonii, ale prowadzenie Podbeskidzia 1:0 po błędzie Jakuba Słowika i trafieniu Malinowskiego.

16'

Co ciekawe dzisiejszy gol jest drugim trafieniem Piotra Malinowskiego w 95 meczu w Ekstraklasie.

14'

Żółta kartka dla Dei za bardzo ostre wejście na nogi Dzalamidze.

14'

Pazdan główkował po wrzutce Hiszpana, ale wprost w ręce Zajaca. W dodatku gracz Jagi był na spalonym.

13'

Quintana faulowany około 10 metrów od narożnika pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy.

12'

Kotłuje się w polu karnym gości po kolejnych rzutach rożnych dla białostoczan!

12'

Szansa dla Jagiellonii! Szarżujący Quintana przewrócony w polu karnym przez Zajaca, ale chyba bez faulu, do piłki dopadł Modelski i zagrał do Rajalakso, ale strzał Szweda został świetnie obroniony!

10'

A więc podobnie jak w poprzednim sezonie, Podbeskidzie zdobywa szybkiego gola w Białymstoku. Półtora roku temu gola już w pierwszej minucie zdobył Pawela, ale Jaga zdołała wygrać 2:1 po trafieniach Plizgi i Norambueny.

7'

Pierwsza okazja dla gości zakończona bramką i ogromną kontrowersją. Sędzia Bartosz Frankowski uznał, że po dośrodkowaniu w pole karne Jagi interweniujący Słowik nie był faulowany przez rywala, a piłkę do pustej bramki wpakował Malinowski! 1:0 dla gości!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Piotr Malinowski!

6'

Dźwigała stracił piłkę na połowie rywala, Ukah zatrzymał Malinowskiego, ale błąd Balaja pozwolił na centrę Frankowi Adu. Michał Pazdan zdołał uprzedzić Stąporskiego i korner.

4'

Pressing Jagi na połowie gości przyniósł skutek, ale centra Quintany nie doszła do schowanego za obrońcami Balaja.

3'

Pierwsza okazja dla Jagi! Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Podbeskidzia i Michał Pazdan w świetnej sytuacji uderza głową nad poprzeczką!

3'

Po raz ostatni dzisiaj, z odtworzenia, kibice Jagiellonii mieli okazję usłyszeć głos spikera, który towarzyszył im przez długie lata. 'Kto wygra mecz?' na Stadionie Miejskim miało dzisiaj wyjątkowy wymiar.

2'

Słowik pewnie łapie dośrodkowanie Piotra Malinowskiego.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

18:00

18:00

Minuta ciszy ku pamięci wieloletniego spikera oraz wiernego kibica Jagiellonii Białystok, Macieja Kotarskiego, który zmarł w nocy ze środy na czwartek, a także innego z kibiców Jagi zmarłego zimą. spiker maciek

17:57

Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) i Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

17:57

Sędzia Bartosz Frankowski wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego!

17:49

- Po tej nie najlepszej inauguracji z Ruchem Chorzów jesteśmy przepełnieni sportową złością, chcemy się zrehabilitować za to, co nam się nie udało w tym meczu. Teraz chcielibyśmy zagrać dużo lepiej i przede wszystkim zainkasować trzy punkty, które będą kluczowe do wywalczenia tej pierwszej ósemki. Każdy kolejny mecz jest bardzo ważny, dlatego skupiamy się tylko i wyłącznie na Podbeskidziu i jesteśmy odpowiednio przygotowani i zmotywowani do tego spotkania - zapowiada z kolei trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

17:46

Co mówili przed tym spotkaniem obaj trenerzy? - Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej zimą, tylko szkoda, że kontuzje i choroby przetrzebiły nam skład i zmniejszyły wachlarz możliwości. Nawet w wygranym meczu z Widzewem widać było, że mamy problemy. Na szczęście udało się wygrać, ale zapowiada się, że nasze problemy, jeśli chodzi o personalia, jeszcze się nie kończą i będą miały dalszy ciąg. Wszystko musimy robić tak, żeby z boiska w Białymstoku wydusić jak najwięcej, a czy to będą trzy punkty, jeden, czy trzeba będzie się obejść smakiem, to zobaczymy. Na pewno będziemy walczyć do ostatniej sekundy - mówił szkoleniowiec Podbeskidzia, Leszek Ojrzyński.

17:45

W drużynie Podbeskidzia nie zagrają dzisiaj kontuzjowani Przemysław Pietruszka, Wojciech Szymanek i Bartłomiej Konieczny oraz zawieszony za kartki Tomasz Górkiewicz. W zespole Jagi brakuje kontuzjowanego Dawida Plizgi.

17:42

Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Konrad Kareta, Mateusz Kupczak, Dariusz Kołodziej, Sebastian Bartlewski, Charles Nwaogu, Fabian Pawela.

17:42

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Martin Baran, Jakub Tosik, Joel Perovuo, Maciej Gajos, Roberts Savalnieks, Mateusz Piątkowski.

17:41

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

17:40

Po poprzedniej kolejce ligowej, która rozpoczęła wiosenne zmagania Ekstraklasy, to paradoksalnie Podbeskidzie powinno być bardziej zadowolone. Zespół Ojrzyńskiego ograł na własnym stadionie Widzew 1:0 po trafieniu Dariusza Kołodzieja, podczas gdy Jagiellonia uległa w Chorzowie Ruchowi 0:1.

17:40

Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania.

17:40

W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie, rozegranym w Bielsku-Białej, wyraźnie lepsza okazała się Jagiellonia. 1:0 po trafieniu Dawida Plizgi było dla Podbeskidzia zdecydowanie najniższym wymiarem kary, jaki mógł mieć miejsce w tym spotkaniu.

17:40

Zupełnie inny cel na ten sezon mają bielszczanie. Gdyby sezon tradycyjnie kończył się po 30 kolejkach, Podbeskidzie teraz byłoby w bardzo trudnej sytuacji, bowiem drużyna Leszka Ojrzyńskiego znajduje się w strefie spadkowej, na 15. miejscu, mając tyle samo punktów co czternaste Zagłębie Lubin.

17:40

Faworytem tego meczu są bez wątpienia gospodarze. Jagiellonia zaciekle walczy o pierwszą ósemkę ligowej klasyfikacji, która po zakończeniu rundy zasadniczej pozwoli podopiecznym Piotra Stokowca znaleźć się w grupie drużyn bijących się o mistrzostwo Polski i europejskie puchary. Białostoczanie obecnie są minimalnie pod kreską, na dziewiątym miejscu ze stratą jednego punktu do ósmej Cracovii.

17:40

Witamy bardzo serdecznie z Białegostoku na relacji na żywo z meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.