Słabe widowisko w drugiej części spotkania. Spowodowane to było jednak tym, że Zagłębie pewnie prowadząc, nie walczyło o zdobywanie kolejnych bramek.

93'

Koniec meczu! Zagłębie zasłużenie wygrywa z Górnikiem 3:0!

92'

Kowalczyk na boisku niespełna trzy minuty, ale już zapisał się w notatniku sędziego. Żółta kartka za faul na Jeżu.

90'

Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

89'

Kowalczyk zmienia w barwach Zagłębia Piecha.

88'

Wrzutka Mańki z prawej strony, ale zbyt głęboko i piłka znalazła się w dłoniach Rodica.

86'

Iwan podaje do Madeja, a ten nieźle uderza na bramkę, ale ponad poprzeczką.

84'

Jeż uderza z rzutu wolnego, ale ładnie interweniuje bramkarz gospodarzy.

83'

Dobre dośrodkowanie Jeża z rzutu rożnego, ale Łukasiewicz uderzył w środek bramki.

80'

Pierwsze w tym spotkaniu uderzenie Nakoulmy, ale piłka daleko od bramki.

78'

Zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Abwo, a pojawi się Bonecki.

77'

Kontra Zagłębia, Abwo podaje jednak zbyt słabo do Piecha.

73'

Kontra Górnika, ale Roberta Jeża zatrzymał Rymaniak.

71'

Błąd ostro fauluje Mańkę i sędzia prawidłowo pokazuje żółtą kartkę.

69'

Górnik przeważa w tym spotkaniu. Małkowski podaje do Madeja, ale jego uderzenie blokuje obrońca Zagłębia.

66'

A także Iwan pojawia się za Łuczaka.

66'

Dwie zmiany w Górniku. Kurzawę zmienia Kosznik.

65'

Po niepewnej interwencji obrońców Zagłębia na bramkę uderzał Małkowski, ale niezbyt celnie.

64'

Rajd w polu karnym Zagłębia Nakoulmy, ale Rymaniak dobrze interweniował.

62'

Madej dośrodkowuje w pole karne, ale uderzenie z głowy Kurzawy miało zbyt mało siły.

60'

Lewą stroną pędził Nakoulma, ale zawodnik gospodarzy wybił mu piłkę spod nóg.

58'

A tym razem powinna paść bramka honorowa dla Górnika. Jeż ładnie dośrodkował z rzutu rożnego, idealnie na głową Pandży, ale ten spudłował.

56'

Powinno być 4:0! Piłka z obrony, została wybita w kierunku Piecha, a ten wykorzystał błąd Pandży i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie spudłował.

53'

Rzut rożny dla Zagłębia wykonywał Kwiek, ale piłkę z nogi Piątka zdjął Madej.

50'

Dobre wejście Mańki, piłka trafia do Kurzawy, ale jego uderzenie z problemami poza boisko wybija bramkarz gospodarzy.

48'

Dalekie podanie Sobolewskiego do Nakoulmy, ale zabrakło dokładności w tym podaniu.

47'

W polu karnym pada Piech, sędzia używa gwizdka, ale z powodu pozycji spalonej zawodnika z Lubina.

46'

Zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Curto, a zamiast niego pojawia się Dżinić.

46'

Gramy dalej! Czas rozpocząć drugą część spotkania!

16:19

Fatalna postawa bramkarza i obrońców spowodowała iż Górnik, który miał tu walczyć o trzy punkty, walczyć będzie o honor.

48'

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi 3:0!

45'

Sędzia dolicza jedną minutę.

42'

Akcja prawą stroną Madeja, który dośrodkował w pole karne, ale wcześniej piłka wyszła poza boisko.

39'

Najlepsza akcja Górnika w tej połowie. Małkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego, mogła paść bramka, ale Sobolewskiemu zabrakło kilku centymetrów by trafić w piłkę.

37'

Dobre podanie Nakoulmy do wychodzącego Mańki, który wywalczył rzut rożny.

35'

Po kontrze Górnika piłka ostatecznie trafiła do Kurzawy, ale jego uderzenie było dalekie od ideału.

34'

Kolejna strata Augustyna, ale tym razem jego koledzy z zespołu nie pozwalają na szybką kontrę.

31'

Sobolewski podaje do Kurzawy, ale piłkę odbierają mu obrońcy Zagłębia.

29'

Fatalne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy od początku spotkania gwiżdżą na Roberta Jeża.

26'

I mamy pierwszą zmianę. Kuśtykającego Augustyna zmienił Pandża.

23'

Fatalne spotkanie Górnika w Lubinie. Kolejna strata podopiecznych Ryszarda Wieczorka, Kwiek dośrodkował piłkę z lewej strony, a Abwo, wpakował piłkę do bramki, mimo iż był tam Małkowski, no i Witkowski.

21'

Co się dzieje w Lubinie! Fatalny mecz Górnika. Sami sobie wbijają bramki. Kolejna bramka Abwo.

20'

I mamy 2:0! Fatalny błąd Witkowskiego, który przepuścił piłkę między rękami, po prostym strzale przez Błąda.

18'

Fatalna gra stoperów Górnika musiała się w końcu zemścić. Podanie z głębi pola, Piech wygrywa pojedynek z Łuksiewiczem. Jego podanie powinien przeciąć Augustyn, ale tego nie zrobił i piłka trafiła do Abwo, który zdobył bramkę.

14'

Gol dla Zagłębia! Abwo strzela bramkę!

11'

Kolejny błąd Małkowskiego, który podał piłkę do nikogo oraz Łukasiewicza, który biernie czekał na nią. Wykorzystać chciał to Piech, ale Witkowski umiejętnie nabił napastnika gospodarzy.

9'

Piłka po dośrodkowaniu Mańki przypadkowo trafiła do Jeża, który ładnie uderzył na bramkę, ale strzał minął jednak słupek.

7'

Kolejna strata piłkarzy Górnika. Piłkę przejął Kwiek i uderzył z daleka, ale piłka trafiła wprost w Witkowskiego.

5'

Ależ okazja Zagłębia! Błąd Witkowskiego starał się wykorzystać Piech, piłka trafiła do Kwieka, ale swoją pomyłkę naprawił jednak bramkarz zabrzan.

3'

Błąd Sobolewskiego, który wykorzystał Piech i starał się uderzyć z ostrego kąta, bez problemów obronił piłkę Witkowski.

2'

Dośrodkowanie Małkowskiego z rzutu wolnego, ale niezbyt dokładne.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Lubinie!

15:27

Piłkarze pojawili się już na murawie, za chwilę rozpoczynamy spotkanie!

15:24

Do spotkania niespełna pięć minut, jaki wynik przewidujecie?

15:17

Od kilku lat w Lubinie oczekiwania są ogromne, a zespół zawodzi. Myślę, że w Zagłębiu nikt nie wie tak naprawdę z czego to wynika. Może chodzi o atmosferę? W Lubinie grałem przez dwa sezony i w tej kwestii bywało różnie. Wtedy nie dochodziło jednak do rękoczynów tak, jak to miało miejsce jesienią - przyznał Małkowski w wywiadzie dla "Piłka Nożna"

15:12

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Pandża, Szeweluchin, Kosznik, Iwan, Drewniak, Oziębała

15:11

Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Ptak, Banaś, Dżinić, Widanow, Bonecki, Przybecki, Kowalczyk

15:09

W tygodniu poprzedzającym spotkanie kontuzji doznał Mateusz Zachara, którego na szpicy zastąpi Wojciech Łuczak. Niespodzianką można uznać także fakt, iż w pierwszym składzie znalazł się Rafał Kurzawa, który dotychczas był wypożyczony do Energetyka ROW Rybnik.

15:05

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj.

15:03

W ostatnim bezpośrednim pojedynku zabrzanie pokonali 2:1 Zagłębie Lubin. Bramki w tym meczu zdobywali Kosznik, Nakoulma. Natomiast honorową bramkę dla zawodników z dolnego śląska zdobył Arkadiusz Piech.

15:01

Przed rozpoczęciem kolejki Górnik Zabrze zajmował drugie, natomiast Zagłębie ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.