Poniedziałek, 17 lutego 2014, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
20:00

Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:1

19:52

Piast, tak jak wczoraj Jagiellonia w Chorzowie, nie mógł dzisiaj zdobyć choćby punktu nie oddając ani jednego groźnego strzału na bramkę Miśkiewicza. Wisła wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli, Piast pozostaje jedenasty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Wisła zwycięża w Gliwicach 1:0!

92'

Źle wyprowadzony kontratak przez Donalda Guerriera.

90'

W Wiśle Fabian Burdenski (!) za Emmanuela Sarkiego.

90'

Wojciech Kędziora zmienia Victora Nikiemę.

89'

Bardzo niewiele czasu zostało gospodarzom na wyrównanie. Wisła bliska drugiego wyjazdowego triumfu w tym sezonie.

86'

Sarki złapany na spalonym.

84'

Mogło być 1:1!!! Badia dośrodkował idealnie na głowę Jurado, ale ten minimalnie przestrzelił!!!

82'

Piast wciąż pozostaje bez celnego strzału na bramkę Miśkiewicza.

80'

Guerrier nie zrozumiał się ze Stiliciem w akcji ofensywnej.

79'

Pierwsza zmiana w Wiśle. Ostoja Stjepanović za Łukasza Gargułę.

77'

Około kwadransa do końca. Czy Piast jest jeszcze w stanie wyrównać?

74'

Gerard Badia wchodzi w miejsce Radosława Murawskiego.

72'

Gospodarze poradzili sobie z centrą Garguły, ale chwilę później Wisła zdobyła kolejny rzut rożny.

70'

Stilić wywalczył rzut rożny dla Wisły.

69'

Miśkiewicz pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

68'

Po błędzie Sarkiego Piastunki wyszły we trzech na jednego obrońcę Wisły, ale właśnie Piotr Brożek zatrzymał Wilczka.

67'

Siatkówka w wykonaniu Kornela Osyry 30 metrów przed własną bramką. Rzut wolny dla Wisły, jednak Garguła dośrodkował źle.

66'

Piast Gliwice - Wisła KrakówPiast Gliwice - Wisła Kraków

65'

Nie potrafi Piast odpowiednio zareagować po utracie gola. Gliwiczanie są na razie bezradni.

64'

Co ciekawe, Wisła prowadzi 1:0, ale po raz ostatni wygrała na wyjeździe... w sierpniu, w meczu 2. kolejki w Kielcach przeciwko Koronie.

63'

Beznadziejne dośrodkowanie Sarkiego z prawej strony boiska.

62'

Ależ kocioł w polu bramkowym Piasta! Ani Brożek, ani Guerrier nie potrafili jednak trafić do siatki!

61'

Kamil Wilczek zmienia Tomasza Podgórskiego. Setny mecz w Ekstraklasie Wilczka.

60'

Hebert nie dostał żółtej kartki za sprowokowaną jedenastkę.

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Łukasz Garguła strzela w środek bramki, Szumski ląduje w swoim lewym rogu i 1:0 dla Wisły!

59'

Rzut karny dla Wisły! Hebert ręką zagarnął piłkę w akcji Stilicia, choć nie wiem, czy mógł cokolwiek innego z tą ręką zrobić. Tak czy siak, z jedenastki pan Borski się wybroni.

56'

No wreszcie. Sarki dostał dobre podanie od Garguły i z kilkunastu metrów starał się zaskoczyć Szumskiego, ale bramkarz Piasta odbił piłkę!

56'

Obie drużyny wciąż bez celnego strzału na którąkolwiek z bramek...

54'

Korner dla gospodarzy.

52'

Faul w ofensywie Rabioli w środku pola.

50'

Beznadziejna próba Murawskiego z bardzo dalekiego dystansu.

48'

Nic ciekawego po kornerze się nie wydarzyło.

47'

Po centrze Podgórskiego Bunoza musiał wybić piłkę na rzut rożny.

47'

I już strzał z dystansu Hanzela - niecelny.

46'

Wznawiamy grę!

18:48

Słaby mecz w Gliwicach. Żadnej stuprocentowej sytuacji, mało celnych strzałów i zasłużony bezbramkowy remis.

18:47

Kibice Piasta na meczu z WisłąKibice Piasta na meczu z Wisłą

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast - Wisła 0:0.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43'

Sarki minął Szeligę, ale jego dośrodkowanie łapie Szumski.

41'

Wisła miała kolejny rzut rożny, ale centra Garguły nie trafiła na głowę żadnego z podopiecznych Smudy.

40'

Jeszcze jedna przerwa w grze z powodu urazu, tym razem Mateusza Matrasa.

39'

Krótka dominacja Wisły nie przyniosła stuprocentowej sytuacji pod bramką Szumskiego.

37'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego do strzału głową doszedł Rabiola, ale uderzył obok bramki Wisły!

36'

Stilić! Bośniak fatalnie rozegrał akcję Wisły - gdy mógł zagrać do jednego z trzech kolegów, zdecydował się na strzał i nie ma bramki.

32'

Murawski opatrywany na murawie po zderzeniu ze Stiliciem.

31'

Szumski musiał interweniować poza szesnastką, jako że do długiej piłki gonił niesamowicie rozpędzony Guerrier.

30'

Niepewna interwencja Miśkiewicza po wrzutce Podgórskiego, ale wszystko skończyło się szczęśliwie dla gości. Wciąż 0:0.

30'

Zdaniem sędziego Borskiego Rabiola wywalczył rzut rożny w walce z Głowackim, co okazało się zupełnie nietrafioną decyzją.

28'

Garguła wywalczył piłkę pod polem karnym Piasta i wywalczył korner, po którym jednak dośrodkował futbolówkę wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

27'

Szumski musiał piąstkować piłkę po dośrodkowaniu Stilicia, a następnie uprzedzić także w polu karnym Guerriera.

26'

Po akcji Wisły Guerrier został zablokowany w polu karnym gospodarzy. Korner.

24'

Jest i kartka dla Burligi za zapaśnicze powalenie Hanzela.

22'

Żółta kartka dla Nikiemy za taktyczny faul na Sarkim.

21'

Zero zagrożenia dla bramki Wisły po tym stałym fragmencie gry.

19'

Korner dla Piasta po akcji Matrasa.

19'

Groźną centrę Hanzela zdołał przeciąć Głowacki.

18'

Niezłe tempo tego meczu, ale brakuje klarownych okazji strzeleckich.

15'

Kwadrans gry za nami. Pierwsza jego część należała do Piasta, ale druga już do Wisły, która zaczyna przejmować kontrolę nad wydarzeniami na murawie.

13'

Wiślacy wyszli teraz dwóch na jednego obrońcę Piasta, ale Paweł Brożek zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki Gargule i zmarnował dobrą szansę na wyjście na prowadzenie.

13'

Gospodarze poradzili sobie z centrą Stilicia z narożnika boiska. Chwilę później Bośniak nie potrafił oddać dobrego strzału z okolic linii pola karnego.

12'

Kolejny ranny na murawie. Tym razem Hebert potrzebuje pomocy medycznej. Rękę opatrywaną ma z kolei Piotr Brożek.

11'

Sarki wywalczył rzut rożny dla Wisły.

10'

Głowacki wraca na plac gry.

10'

Beznadziejne dośrodkowanie Stilicia spod linii końcowej. Strata.

9'

Leży na murawie Arkadiusz Głowacki w jednym ze starć powietrznych. Marcin Borski dość długo zwlekał z przerwaniem gry.

8'

Ładna akcja Piasta. Szeliga zagrał w pole karne do Rabioli, ten wycofał piłkę do Murawskiego, który został zablokowany przez Stilicia i piłka wyleciała na korner.

6'

Wisła w pierwszych minutach wygląda bardzo niewyraźnie. To gospodarze mają inicjatywę.

4'

Piast atakuje agresywnym pressingiem już na połowie rywala. Nikiema brzydko fauluje Stilicia w środku pola.

1'

Mamy pierwszy strzał. Zza pola karnego obok bramki uderzył Murawski.

1'

Rozpoczynamy mecz!

18:00

Minuta ciszy ku pamięci osób związanych z Piastem, Jacka Górnicza i Lesława Gila. Szkoda tylko, że zakłócona przez śpiewających swój hymn kibiców Wisły.

17:58

Obie drużyny wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

17:55

POLUB NAS NA FACEBOOKU

PIAST GLIWICE EKSTRAKLASA.NET

17:54

Pięć minut do rozpoczęcia meczu, który poprowadzi sędzia z Warszawy, Marcin Borski.

17:53

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Osman Chavez, Alan Uryga, Ostoja Stjepanović, Michał Szewczyk, Fabian Burdenski.

17:44

Rezerwowi Piasta: Dariusz Trela, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Gerard Badia, Matej Izvolt, Kamil Wilczek, Wojciech Kędziora.

17:39

Obok prezentujemy składy obu drużyn. W Piaście warto zapoznać się ze wspomnianą formacją obronną w składzie Matras-Osyra-Hebert-Szeliga, zupełnie odmienną od tych wystawianych jesienią w tym zespole. W Wiśle od pierwszej minuty debiutuje Semir Stilić.

17:37

W dzisiejszym meczu ciężko wskazać faworyta. Z jednej strony, znacznie wyżej w tabeli znajduje się Wisła, ale trzeba pamiętać, jak słabo Biała Gwiazda spisuje się na wyjazdach, gdzie wygrała zaledwie jeden z dziesięciu rozegranych spotkań. Piast z kolei większość punktów zdobywa na własnym stadionie, ale gdy się spojrzy na skład obrony drużyny Marcina Brosza, to można mieć dużo wątpliwości.

17:32

Biała Gwiazda przed dzisiejszym meczem zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 37 punktów. Wisła może jeszcze dziś jednak wskoczyć na pozycję wicelidera, ale zawodnicy Franciszka Smudy w tym celu musieliby pokonać Piasta.

17:28

Piast Gliwice przed tym spotkaniem zajmuje w tabeli jedenaste miejsce z dorobkiem 27 punktów. Co ciekawe, jeśli dziś podopieczni Marcina Brosza pokonają Białą Gwiazdę, to wejdą nawet do pierwszej ósemki, jako że tracą do ósmej Cracovii ledwie trzy punkty, a mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.

17:16

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice mierzy się z Wisłą Kraków.