Poniedziałek, 16 grudnia 2013, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
20:11

Tym samym Wisła przetrwa zimową przerwę na trzecim miejscu w tabeli. To wszystko z Krakowa, to wszystko w tej rundzie, to wszystko w tym roku - dziękuję za uwagę, życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

95'

Koniec meczu! Wisła dowiozła korzystny wynik do końca i w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonuje Pogoń 2:1 po bramkach Brożka i Burligi! Dla Pogoni z rzutu karnego trafił Marcin Robak.

94'

Rozczulające sceny w Krakowie - Ouedraogo dopilnował, żeby Guerrier zszedł z boiska odpowiednio szybko. Zastąpił go Paweł Stolarski.

93'

Strzał Robaka w mur, Golla trochę za agresywnie chciał odebrać piłkę wiślakom. Żółta kartka.

93'

Rzut wolny dla Pogoni z 20 metrów. Do uderzenia szykuje się Marcin Robak, piłka meczowa dla gości.

92'

Piłkarze otaczają sędziego Jarzębaka wianuszkiem po kolejnej wątpliwej decyzji. Żółta kartka dla kapitana Wisły, Arkadiusza Głowackiego.

91'

Dąbrowski mógł zakończyć mecz mocnym akcentem, ale jego główka szybuje nad bramką!

90'

Ostatnie chwile meczu Wisła spędzi w obronie. Żółta kartka dla Łukasza Garguły (Wisła) za faul na szarżującym Ouedraogo.

89'

Jeszcze żółty kartonik dla Macieja Dąbrowskiego (Pogoń) za zagranie ręką w środku pola.

86'

Wślizg Dąbrowskiego na Gargule w polu karnym Pogoni, kibice i piłkarze domagają się rzutu karnego - według wykładni Sebastiana Jarzębaka, interwencja stopera Pogoni była przepisowa.

84'

Dokładna centra Frączczaka o centymetry mija nieobstawionego Marcina Robaka. Gdyby nie to, bramka dla Pogoni byłaby murowana.

84'

10 854 widzów ogląda ostatni mecz Wisły w tym roku kalendarzowym na stadionie przy ul. Reymonta.

83'

Rafał Boguski za Michała Chrapka (Wisła).

79'

Burliga wypatruje Chrapka i posyła mu płaskie podanie po ziemi, młody wiślak wchodzi w pole karne Pogoni i decyduje się na strzał! Prosto w Radosława Janukiewicza!

77'

Bąk marnuje akcję Pogoni, dośrodkowując prosto w ręce Miśkiewicza.

76'

W Krakowie czeka nas niezapomniany kwadrans. Takiej wymiany ciosów nie widzieliśmy od czasów Andrzeja Gołoty. Sytuacja zmienia się w kalejdoskopie dosłownie w ułamkach sekund.

74'

Obrona Wisły popełnia błąd za błędem, przed chwilą wiślacy reklamowali zagranie ręką w polu karnym Pogoni, teraz musi szybko się opamiętać, bo w klarownej sytuacji Robak z całej siły uderzył w poprzeczkę!!! Ale to mogła być bramka!!!

73'

Brożek gra z Gargułą na pamięć, wymianę piłki przerywa Wojciech Golla. Po rzucie rożnym Małecki technicznym lobem strzela prosto w ręce Janukiewicza.

71'

Wspaniała passa Michała Miśkiewicza dobiegła końca po 790 minutach. Po faulu na Marcinie Robaku sędzia Jarzębak nie zdecydowała się ukarać wiślackiego bramkarza kartką.

70'

GOOOOL! 2:1! Robak celnie strzela w prawy róg wiślackiej bramki! Twierdza Miśkiewicz pada! To pierwszy stracony gol Wisły na własnym stadionie od sierpnia!

69'

Robak wychodzi sam na sam z Miśkiewiczem, bramkarz Wisły wycina snajpera Pogoni! Rzut karny dla gości!!!

68'

Pokazał się Patryk Małecki! Z prawie stojącej piłki serwuje dokładną centrę, na którą nabiega Guerrier. Główka Haitańczyka obok bramki.

67'

Prostopadłe zagranie Guerriera do Pawła Brożka. Wiślak czeka na partnerów w polu karnym i dośrodkowuje, jego zagranie mija przychodzących w sukurs Gargułę i Chrapka.

64'

Ouedraogo fauluje w ofensywie Michała Chrapka. Pogoń rzuciła się do odrabiania dwubramkowej straty.

63'

Patryk Małecki pojawił się na boisku w miejsce Emmanuela Sarkiego (Wisła).

61'

Trzecia i ostatnia zmiana w zespole Dariusza Wdowczyka, Ouedraogo za Rogalskiego.

61'

Dawid Kort zastąpił Bartosza Ławę (Pogoń). To był fatalny mecz kapitana "Portowców".

60'

Żółta kartka dla Łukasza Burligi (Wisła).

60'

W polu karnym z piłką przy nodze znalazł się Akahoshi, gwiazdor Pogoni usiłował sprytnie odegrać do Robaka, bez skutku.

60'

Na boisko zaraz wejdą Dawid Kort i Moustapha Ouedraogo.

59'

Pogoń gra coraz agresywniej, napomnienie otrzymuje Takafumi Akahoshi.

58'

Piotr Brożek chyba chciał strzelać w kierunku bramki, piłka zakręca wysoko nad jej poprzeczką. Z ręką Sarkiego już wszystko w porządku, skrzydłowy Wisły wrócił na boisko.

56'

Drobne urazy Pawła Brożka i Emmanuela Sarkiego. "Brozio" już się pozbierał, w przypadku Nigeryjczyka była potrzebna pomoc medyczna. Wiślacy dośrodkują w pole karne z rzutu wolnego w narożniku boiska.

55'

Gorąco pod bramką Miśkiewicza po rzucie rożnym dla Pogoni, Sarki wybija piłkę poza strefę zagrożenia.

54'

GOOOOOL! 2:0! Wymiana piłki na małej przestrzeni między Gargułą a Burligą prawie, jak w Katalonii. "Bury" z obrońcą na plecach strzela między nogami Janukiewicza!

51'

Teraz oko w oko z bramkarzem Paweł Brożek, prosto w Janukiewicza! Do piłki jeszcze dopada Guerrier, sędzia Jarzębak gwiżdże, Haitańczyk przy próbie dobitki pomagał sobie ręką.

49'

Chrapek fenomenalnie wypuszcza Guerriera, Haitańczyk sam na sam z Janukiewiczem nie jest w stanie go ograć! Piłka w rękach bramkarza Pogoni! To musiała być bramka!

47'

Rogalski! Miśkiewicz musiał przejść przyspieszone rozciąganie, żeby obronić jego niesygnalizowany strzał z 18 metrów.

46'

W przerwie Jakub Bąk wszedł za Wojciecha Lisowskiego (Pogoń).

46'

Zaczynamy! Gwizdek sędziego Jarzębaka, od koła środkowego rozpoczynają wiślacy.

19:14

Obie drużyny już z powrotem na boisku, za moment początek drugiej połowy ostatniego meczu rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy!

47'

Koniec pierwszej połowy meczu. Wisła prowadzi z Pogonią 1:0 po bramce Pawła Brożka. Do usłyszenia za kwadrans!

46'

Sytuacyjnemu uderzeniu Chrapka zabrakło celności. Noga wiślaka może i szybka, jednak technika już nienajlepsza.

45'

Nakładka któregoś z wiślaków na wysokości linii środkowej, sędzia Jarzębak jest głuchy na protesty Dariusza Wdowczyka i piłkarzy ze Szczecina. Aut dla gospodarzy.

43'

Dośrodkowanie Garguły w kierunku osamotnionego Brożka wybija Wojciech Golla. Końcówka pierwszej połowy upływa pod znakiem dominacji gospodarzy.

42'

Rogalski goni za wiślakami jak chart, efektowna wymiana piłki między krakowianami przerwana przez pomocnika Pogoni.

41'

Wisła Kraków - Pogoń SzczecinWisła Kraków - Pogoń Szczecin

40'

Japoński tandem z Pogoni ma dzisiaj niewiele do powiedzenia - Burliga wyłuskuje piłkę spod nóg Murayamy.

39'

Prawą stroną urywa się Michał Chrapek, tym razem młodzieżowy reprezentant Polski chce udowodnić, że coś potrafi i mocno centruje w kierunku Sarkiego. "Manu" potężnie uderza z woleja obok słupka!!!

38'

"Portowcy" wychodzą trójką Ława-Robak-Frączczak, ostatnia dwójka robi pusty przebieg pod wiślacką bramkę, bo podanie kapitana Pogoni pozostawia wiele do życzenia.

36'

Faulowany na środku boiska Sarki pokazuje sędziemu Jarzębakowi dwa palce. To już drugie takie przewinienie w krótkim czasie, i tym razem bez konsekwencji kartkowych dla piłkarzy Pogoni.

35'

Żółta kartka dla Ostoji Stjepanovicia (Wisła) za faul taktyczny na połowie Pogoni.

34'

"Świeca" Frączczaka przy próbie wybicia piłki z własnej połowy, reszta "Portowców" wróciła na tyle szybko, żeby nie dać Wiśle nic zrobić z tym prezentem.

33'

Ponownie za kontrę odpowiada Chrapek. W kluczowym momencie, już w polu karnym Pogoni wiślak podaje bardzo niecelnie.

33'

Jest co oglądać przy Reymonta. Akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą w kilkunastosekundowych odstępach.

31'

Inicjatywa już po stronie Pogoni, ograny przez Murayamę Burliga ratuje się faulem. Po rzucie wolnym Głowacki wyjaśnia sytuację na korzyść gospodarzy.

31'

Sarki próbuje z dalszej odległości, zdradliwa piłka sprawia trochę problemu Janukiewiczowi, jednak koniec końców łapie ją w ręce.

30'

Z atakiem zerwał się Michał Chrapek, podanie w kierunku Brożka udaremnia Mateusz Lewandowski.

29'

Zbyt koronkowa próba rozegrania piłki przed szesnastką Pogoni między Pawłem Brożkiem a Gargułą.

28'

Głowacki robi brudną robotę za całą wiślacką obronę. Gdyby nie wygrany pojedynek główkowy z Robakiem, Wisła znalazłaby się w opałach.

27'

Kontratak Pogoni kończy się kiepskim strzałem Akahoshiego z dystansu. Japończyk nie ma dzisiaj swojego dnia.

27'

Przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Chrapek strąca z siebie Ławę i Frączczaka jak muchy. Na trzeciego "Portowca" już zabrakło mu siły i goście mają kontrę.

23'

Przytomne zagranie Burligi do Guerriera. Bomba Haitańczyka z pierwszej piłki za wysoko na poziom poprzeczki szczecińskiej bramki, za nisko na poziom ekstraklasy.

19'

Nie możemy uwierzyć, co asystując Brożkowi przy bramce zrobił Wilde-Donald Guerrier. Reprezenant Haiti pofrunął do dośrodkowania Garguły jak w NBA.

19'

GOOOOL! 1:0 dla Wisły! Łukasz Garguła podjeżdża z piłką do linii końcowej i dośrodkowuje wprost na głowę Guerriera. Haitańczyk w pozornie beznadziejnej sytuacji zgrywa piłkę głową wzdłuż bramki, gdzie już czekał "Brozio"! "Biała Gwiazda" prowadzi z Pogonią!

18'

Szczecińska obrona "czyści" korner Wisły bez problemu, podkręcony strzał Guerriera mija słupek bramki Janukiewicza o dobre kilka metrów.

17'

Naciskany do samego do końca przez Guerriera Lisowski popełnia coś, co w tenisie chyba nazywa się forced error i salwuje się wybiciem. Rzut rożny dla wiślaków.

15'

Kłopoty, kłopoty krakowskiej Wisły. Pogoń zaczęła z wyraźną werwą i nie ma zamiaru się cofać. Wiślacy chyba za wcześnie zapadli w sen zimowy - klarowne sytuacje bramkowe dla "Portowców" są kwestią czasu.

14'

Niecelne zagranie Ławy do wbiegającego lewym skrzydłem Mateusza Lewandowskiego.

13'

Guerrier usiłował w ekwilibrystyczny sposób wybić piłkę z własnego pola karnego. Przy próbie przewrotki machnął tylko fikołka w powietrzu, na szczęście dla gospodarzy - bez konsekwencji.

12'

Dośrodkowanie z narożnika boiska przechwytuje Janukiewicz, błyskawicznie zagrywa piłkę do Bartosza Ławy. Zanim kapitan Pogoni zdołał ją zgarnąć, na posterunku był Miśkiewicz.

11'

Po przechwycie piłkę dostaje Łukasz Garguła i nie niepokojony specjalnie przez nikogo pędzi w kierunku bramki. W ostatniej chwili "kasuje" go Wojciech Golla! Tylko rzut rożny po akcji, która mogła zakończyć się golem dla gospodarzy!

10'

W narożniku boiska Emmanuel Sarki uskutecznia swoje czary, czaruje, czaruje... i naczarował. Skrzydłowy Wisły za daleko wypuszcza sobie piłkę i od swojej bramki rozpocznie Janukiewicz.

9'

Marko Jovanović ratuje się wybiciem piłki na rzut rożny, za jego plecami czaił się już Takuya Murayama. Korner wybity przez obronę Wisły, próba dośrodkowania w pole karne wyłapana przez Michała Miśkiewicza bez większych problemów.

6'

Faul Wojciecha Golli na Pawle Brożku w środkowej strefie boiska.

5'

Trudno mówić o "strzale rozpaczy" w 5. minucie meczu, ale próba Lisowskiego z dystansu była zdecydowanie nieprzemyślana. Od bramki niepokonany od sierpnia Michał Miśkiewicz.

5'

Pudelek cz. 2: ...i Robert Maaskant. Były szkoleniowiec Wisły ma urlop po tym, jak rozwiązał kontrakt z Dynamem Mińsk. Ostatnio łączono go z objęciem posady trenera w Śląsku Wrocław.

4'

Strzał Akahoskiego z 20 metrów wysoko nad poprzeczką bramki Miśkiewicza.

3'

Długa piłka "Pietii" w kierunku brata Pawła, snajper Wisły był blisko przejęcia futbolówki. Maciej Dąbrowski będzie musiał sporo się napocić, żeby upilnować dzisiaj najlepszego strzelca "Białej Gwiazdy".

3'

Pudelek: na trybunach selekcjoner Adam Nawałka i bracia Mak.

1'

Piotr Brożek silniejszy od Marcina Robaka w walce o piłkę na połowie Wisły. Gospodarze rozpoczną od autu.

18:14

Pogoń rozpoczyna ostatni mecz rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy!

18:13

Sędzia Jarzębak wyprowadza obie jedenastki na murawę! Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Pogoń na granatowo.

18:10

Współczujemy dzieciom trzymającym od kwadransa napiętą płachtę z logo T-Mobile Ekstraklasy. Teraz zaczęli nią trzepotać, co zapowiada rychłe wyjście piłkarzy na murawę. Albo to, że im zimno.

18:07

Opóźnienie jest spowodowane problemami technicznymi po stronie nadawcy sygnału telewizyjnego. Nie martwcie się, my działamy z użyciem o wiele mniej zaawansowanej techniki i nic się nie stanie.

18:04

Zapraszamy do polubienia naszego Facebookowego fanpage'a WislaKrakow.Ekstraklasa.net. Znajdziecie tam zdjęcia, sondy, komentarze i wszystko to, co nie zmieści się w relacji LIVE!

18:02

Oficjalny komunikat: start meczu opóźniony o 10-15 minut.

18:00

Start meczu opóźnia się z niewiadomych przyczyn, zapętlony Vangelis leci już chyba trzeci raz.

17:57

Na sektorze gości kibiców Pogoni na razie około czterdziestu, z flagą "MKS POGOŃ".

17:53

Pogoń Szczecin nie wygrała na wyjeździe od 28 września. Dariusz Wdowczyk i jego piłkarze ostatni raz przywieźli punkty... z Krakowa, pokonując Cracovię 1:0 po golu Marcina Robaka z rzutu karnego.

17:51

Do przezimowania na trzecim miejscu w tabeli podopiecznym Franciszka Smudy wystarczy remis. "Portowcy" niezależnie od wyniku nie zdołają wyprzedzić wiślaków, ale ewentualna wygrana da im piątą lokatę.

17:47

Arbiter dzisiejszego spotkania, Sebastian Jarzębak, przywitany przez wiślackich kibiców gwizdami. Chyba nie trzeba przypominać, dlaczego...

17:40

Nieliczni kibice "Portowców" meldują się na sektorze gości. Fani ze Szczecina mieli wyruszyć do Grodu Kraka wczesnym rankiem, pociągiem.

17:34

W bezbramkowym spotkaniu rozegranym 10 września 2006 w drużynie "Białej Gwiazdy" po raz pierwszy w ekstraklasie zagrał Patryk Małecki. Może się okazać, że dzisiejszy mecz będzie ostatnim dla "Małego" w koszulce z białą gwiazdą...

17:29

Historia 5 ostatnich ekstraklasowych spotkań Pogoni z Wisłą:

• 10.09.2006: Wisła Kraków 0:0 Pogoń Szczecin
  • 14.04.2007: Pogoń Szczecin 1:1 Wisła Kraków (Chiacu)
  • 14.09.2012: Pogoń Szczecin 2:0 Wisła Kraków (Andradina, Kolendowicz)
  • 17.03.2013: Wisła Kraków 2:0 Pogoń Szczecin (Sobolewski, Genkow)
  • 31.08.2013: Pogoń Szczecin 0:0 Wisła Kraków
17:24

"Obie drużyny to swojego rodzaju odkrycia w tym roku. "Biała Gwiazda", która była w totalnej rozsypce, została zbudowana w ekspresowym tempie, "na kolanie" przez Smudę, imponuje stylem gry i skutecznością. Z ligowego średniaka, ten doświadczony szkoleniowiec stworzył kandydata do mistrzostwa Polski. Sytuacja z Pogonią wygląda podobnie."

Całą zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Mateusza Warianki można przeczytać TUTAJ.

17:17

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Stolarski, Fryc, Boguski, Małecki, Burdenski, Nalepa.